• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 28 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 3 آذرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، چرا اراده ام ضعیفه ،

هم اندیشان دوشنبه 3 آذرماه 1393

سلام دوستان؛ با خودم  فکر می کردم چی بگم که دلتنگیمو به هم اندیشان  نشون بده. دیدم حافظ خوب می گه:

روز وصل دوستداران یاد باد

یاد باد آن روزگاران یاد باد

کامم از تلخی غم چون زهر گشت

بانگ نوش شادخواران یاد باد

گر چه یاران فارغ اند از یاد من

از من ایشان را هزاران یاد باد

امید: سلاااام؛ شناختین که؟ خود خودشه! آق پیام. صبح زنگ زد و گفت: آق امید؛ پیامک ما رو درج می کنی؟! منم چون دیدم این پارتی بازی باعث دلخوشی خیلی هاتون می شه، درنگ نکردم. پیام، خودش اینجا نیست؛ اما قلب و روحش...    

******

چالش: سلام؛ من با اینکه بخوایم بطور مطلق بگیم خواستن توانستن است، موافق نیستم. گاهی ما چیزی رو می خوایم و برای اون خیلی هم تلاش می کنیم؛ اما بهش دست پیدا نمی کنیم. چرا؟ چون خواست خدا است.

(طیبه ام، از سال 76 مهمون این زندگی شدم)

امید: خب! پس تکلیف چیه؟... اینه که ما اگه به این نتیجه رسیدیم که کاری درسته، به هر حال، نهایت تلاشمون رو براش بکنیم؛ و اگه خدا نخواست و به نتیجه نرسید، اگه با یاد خدا شروعش کرده باشیم، حتما خداوند یه جای دیگه دلمون رو خوش می کنه. نکته دیگه اینکه: ارزش اون تجربه هایی که به دست آوردیم هم کم نیست. اصلا آدما با این تجربه ها پخته می شن و کارهای بزرگتر انجام می دن.

******

سلام؛ خواستن توانستنه؛ ولی اگه هر چه را خواستی بدستش نیاوردی!!؟؟ مصلحت و حکمت بیشتر وقایع و اتفاقات زندگی رو فقط و فقط خداوند می دونه و بس. و اگه خواسته هامون در راستای رضای خداوند بود و برآورده نشد "حکمتی" درونش نهفته. واقعا چقدر خوبه راضی باشیم به رضای خدا.

(و.ق)

امید: یه چیزی هم هستا. اینکه اگه به نتیجه ی دلخواهمون نرسیدیم ممکنه به خاطر این باشه که "تمام" تلاشمون رو نکردیم؛ یا کردیم و راهی که انتخاب کردیم، درست نبوده و یا اصلا اون هدف، مطابق با شریط و توانایی های ما نبوده.

******

تشخیص: سلام آقا امید و دوستان؛ لحظه هاتون عسل. به نظر من اگه کامل از مقدار توانایی هامون آگاهی داشته باشیم و ظرفیت خودمون رو کشف کنیم، تشخیص عملی شدن یا نشدن یه کاری، دیگه سخت نیست!

(سیده فاطیما سادات سیدی، اراک)

******

سلام به همه؛ پیام اون خانم داخل تاکسی که حوصله ی مادر بزرگش رو نداشت منو واداشت که پیام بدم. امیدخان! بدرج تا درس عبرت بشه. مادر بزرگ من هم خیلی حرف می زد و هم خیلی به من و بچه هام گیر می داد. به خاطر همین من حوصله شو نداشتم و به دیدنش نمی رفتم. الان چهل روزه که فوت کرده و من از عذاب وجدان دارم می میرم. واقعا تحمل یه زن سالخورده  برا چند ساعت اینقدر سخته!!! یه صلوات و بعد عمیق شین

(حسینی، پنج تن، مشهد)

امید: می دونین؟ داشتن یه تصویر ذهنی خوب، خیلی به آدم کمک می کنه. معلومه که آدم، بدون پشتوانه ی ذهنی، اینجور جاها کم می یاره! خب حتما می گین امید خان یه تصویر ذهنی توپ بهمون بده امتحان کنیم ببینیم چی می  شه. باشه! پیامک بعدی و جوابش رو بخونین. پیامک های بعدیش هم بی ربط نیست.

******

سلام؛ چند روز پیش از دانشگاه برمی گشتم. یه خانوم که مسن بود با شرمندگی گفت. دخترم؛ پول تاکسی ندارم. پیاده هم نمی تونم برم. منم 5 تومن بیشتر تو کیفم نبود. کارت هم همرام نبود. خلاصه برای رضای خدا کمکش کردم. ولی خودم پیاده رفتم!! اما در عوض کلی برام دعا کرد. به برکت دعای اون مادر، امروز دارم می رم مشهد. بعد از سه سال. برا همتون دعا می کنم.

(مریم سلیمی، دانشجوی روانشناسی، سبزوار)

امید: برام جالبه! مهربانی نسبت به "تمام" آفریده های خدا؛ از گیاهان گرفته تا حیوانات و نهایت، انسان، خیر و برکت عجیبی داره. و جالبه که تا اونجایی که من تجربه دارم تو همین دنیا خدا اجرش رو می ده. تو داستان ها خوندم که یکی از علمای قدیم، به خاطر اینکه در عین گرسنگی، غذای خودش رو به یه گربه ی باردار داد، چشم بصیرت پیدا کرد. عجیب نیست! مهربانی به مخلوقات خداونده. خداوند.

******

تشخیص: کسی می گفت ﺩﺭ ﻣﮑﻪ ﺩﯾﺪﻡ ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ ﻓﻘﯿﺮ ﺩﻭﺭﻩ ﮔﺮﺩ ﻧﯿﺴﺖ!!!! ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﺩ فقط به دور کعبه بگردد و ﺯﻭﺩ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﺑﺮﺳﺪ ﻭ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﺧﻮﯾﺶ ﺭﺍ ﺑﺰﺩﺍﯾﺪ!!!!! ﻏﺎﻓﻞ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ کمک به ﺁﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﮔﺮﺩ، امتحانی است از جانب خدا. سلام! شاید بگید ربطی به موضوع تشخیص نداشت؛ ولی اگر عمیق شین می فهمین که تمام سردرگمی های ما از "فراموش" کردن خدا شروع می شه. ما فراموش می کنیم که چیزی که مورد رضایت خداست، درست ترینه.

(زهرا، 18 ساله از کرج)

******

امید کمک! اراده ندارم. نمازمو ترک کردم. نمی دونم چرا؟ یه دفعه ایمانمو دارم از دست می دم. امیدم به خدا کم شده. از بی نمازی زندگیم داره بهم می ریزه انگار.

(فاطمه)

امید: هیچ وقت یادم نمی ره صحبت های یکی از هم اندیشان رو که گفت: "یه روز با خودم گفتم مگه نماز برا این نیست که کارمون درست باشه؟ خب! من کارم درسته! پس نماز دیگه لازم نیست. و اینطور شد که بتدریج، نماز رو کنار گذاشتم. بعد از یه مدت به خودم اومدم و دیدم از خدا کلللی فاصله گرفتم. به این نتیجه رسیدم که نماز واقعی، نگهدارنده است. نگهدارنده ی ما در مسیر خدا" می دونین؟ فلسفه ی دین اصلا همینه. که حد و حدود انسانیت رو مشخص کنه و نذاره انسان به در و دیوار بخوره! نتیجه ی بی دینی تو دنیای امروز رو خودتون به شکل های مختلف دارین می بینین! از کوچکترینش که مد شدن شلوارهای پاره هستش بگیر تا همجنس بازی و... آدمیزاد اگه به حال خودش باشه واقعا به در و دیوار می زنه! هر کسی به یه شکلی! خدا یه چیزی دونسته که دین رو فرستاده.

******

سلام؛ به دوستی که به خیاطی علاقه دارن پیشنهاد می کنم به سایت نشر کتب درسی مراجعه کنن و فایل کتاب های درسی خیاطی رو به رایگان دانلود کنن. برای شروع، فوق العاده است.

(سمیرا اله مرادی، 67، کرج)

امید: بابا! منم کنجکاو کردی! رفتم سر زدم ببینم هم چه خبره و هم آدرس دقیق ترش رو پیدا کنم. واااقعا جالبه. باید برین تو سایت www.chap.sch.ir گوشه ی سمت راست صفحه، فهرست تمام مقاطع تحصیلی و رشته ها هست. باید گزینه ی "کار دانش" و بعد "خدمات" و سپس "پوشاک" رو انتخاب کنین تا به رشته ی خیاطی برسین. تو همون بخش "خدمات"، خیلی چیزهای جالب دیگه ای هم هست. مثل "خدمات آشپزی" و یا "هنر" که یه بخشی داره با عنوان "کارهای هنری در خانه" اگه دسترسی به اینترنت هم ندارین، از اسرا که دیگه بدتر نیستین. اونا از هنر دوستاشون نهایت استفاده رو می بردن. باید از هنر و تجربه ی دیگران استفاده کنیم. دیگرانی که به راحتی در دسترسمون هستن و هر کدومشون دنیا تجربه دارن.   

******

سلام؛ کارشناس طب سنتی فقط گفت آب خوردن ناشتا ضررش بیشتر از نفعشه. اما دلیل ضررش رو نگفت. منم می گم آب خوردن ناشتا خیلی مفیده و اصلا هم ضرر نداره زیرا بعد از پشت سر گذاشتن یه شب، بی آبی بدن برطرف می شه و گردش خون روانتر و کلیه و کبد پالایش بهتری انجام می دن.

(واله از کاشمر)

امید: اینم از اون بحثای اختلافیه؛ ولی درمورد ضرر نوشیدن "آب سرد"، صبح ناشتا، هیچ بحثی وجود نداره. می دونین چرا؟ چون صبح که از خواب پا می شیم؛ مثل یه غنچه وا می شیم، (هم آهنگین و هم رمانتیک شد!) بدنمون گرمه. از طرفی دیگه چون معده خالیه، آب سرد به سرعت به عمق بدن نفود  می کنه و با حرارت طبیعی بدن، تداخل پیدا می کنه که باعث ضعف قوا و مشکلات دیگه می شه. یه چیز جالب دیگه هم بهتون بگم. معده وقتی داره غذامون رو هضم می کنه حرارت داره و گرمه. حالا تصور کنین همون موقع یه لیوان آب سرد رو می زنیم به تن! اون گرمی و این سردی! تصور کنین چه شیر تو شیری می شه! معده ی بیچاره!

******

مادربزرگم اصلا باهامون خوب نبود.... سه، چهار ماه آخر عمرش زمین گیر شد.... همینقدر بگم که حتی قاشق غذا رو هم خودمون می ذاشتیم تو دهنش.... ولی با همه ی اینا بعد سه ماه از فوت مادربزرگم هنوزم به خاطر اینکه یکی، دو بار تو حموم کردنش به مادرم کمک نکردم دارم می سوزم

(نجمه)

******

آقای امید خان دیکتاتور! چرا با وجود این همه مسائل و مشکلات خانمانسوز در جامعه ما؛ همچون فقر، بیکاری، گرانی، طلاق و... شما عنوان های بی مصرف و سوخته ای مثل اراده ی ضعیف که معلول بیکاری است را برای بینندگان به بحث می گذارید؟!! بحث حجاب هفته ی پیش اصلا قابل مقایسه با موضوع این هفته نیست! چون همه ی ما با آن درگیریم و عالی بود. دیکتاتور پینوشه؛ باشگاه شیلی نمی شه!!!!

(خانعلی پور از لنگرود)

امید: ببین! اولندش که اراده ی ضعیف، علت بیکاریه نه معلول بیکاری! تازه! اگه نگیم ریشه و علت همه ی مشکلات، حداقل می تونیم بگیم ریشه ی اکثر  مشکلات به همین اراده ی ضعیف بر می گرده! به همین خاطره که تو نظرسنجی، رای آورده! دومندشم! کجای دنیا موضوع یه برنامه ی تلویزیونی با نظرسنجی از مردم تعیین می شه؟ هان؟ ولی ما این کارو می کنیم؛ چون اعتقاد دارم مخاطبا خودشون به چیزایی رای میدن که براشون اهمیت داره! اگه این معنیش دیکتاتوریه، باشه! من بزرگترین دیکتاتور زمان!

******

با نام و یاد خدا؛ با عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان. خوش آمدید به امروز هم اندیشان. می خوام یه آیه از قرآن براتون بگم. بفرمایید تامل در پیام قرآن: "و أن لیس للإنسان إلا ما سعی" ترجمه: و اینکه برای انسان بهره ای جز سعی و کوشش او نیست. "سوره ی نجم، آیه ی سی و نه"

(فهیمه طوسی)  

******

سلام بر عزیزان دل؛ گاهی برای خود دغدغه هایی می تراشیم که ما را از اصلی ترین مسائل دور می کند. ما غرق دغدغه هایمان می شویم و از اهداف اصلیمان دور می مانیم. این دغدغه ها پابرهنه وارد ذهنمان می شوند و نبودنشان صد در صد بهتر از بودنشان است؛ اما ما آن ها را راه داده ایم. پر و بالشان داده ایم. حال غول شده اند و اهداف ما را زیر پاهایشان له کرده اند تا مبادا حواسمان پرت اهداف اصلیمان شود. آن ها قدرتمند شده اند و دیگر قصد رفتن ندارند. همین است که اراده ی مان را تضعیف می کند؛ چون اراده ی مان درگیر مسائل پیش و پا افتاده است.

(منیره، خردادی، 69 ، مهندس برق، سبلان)

******

تشخیص: سلام امید! تشخیص این که یه کار شدنی هست یا نه بستگی داره به این که: 1- چقدر به خودمون و تواناییمون و امکانات موجود توجه و ایمان داریم. 2- چقدر از گذشته و شرایط مشابه درس گرفتیم و از تجربه دیگران و نظر افراد پخته و صاحب نظر در اون کار بهره می گیریم. 3- چقدر واقع نگریم و احساسی برخورد نمی کنیم. 4- آخر سر اگه تمام تلاشمون رو برای انجام کاری که فکر می کنیم درسته بکار ببریم، راه های مختلفی رو امتحان و برای رفع موانع سعی کنیم؛ اما باز هم اون کار به هر دلیلی پیش نره فکر می کنم قسمت نیست و نشدنیه!

(کبری)

******

سلام؛ از تصویر ذهنی خبری نیست! باشه خودم می گم. امید! من همیشه به بیشتر شدن ذکرم توجه می کردم که شما گفتین به کیفیت ذکر اهمیت بدیم نه به زیاد گفتن. الان اگه ده تا بگم با وجودم حسشون می کنم. ممنون.

(شکوفه، اندیمشک)

******

تنوع: دخترای هم اندیش اینو از سر تجربه می گم. اگه پسری بهتون ابراز علاقه کرد و شمام هیچ حسی بهش نداشتین، خیلی رک و صریح بگین که علاقه ای از سمت شما وجود نداره. یه موقع مثل من دیوونه دلتون نسوزه باهاش همدردی کنینا! حتی درحد یکی دو تا پیامک! چون بعضیا که حتی فکرشم نمی کنین بی نهایت بی جنبن. این رفتارتونو از سر علاقه تعبیر می کنن واستون دردسرساز می شه. از من گفتن بود.

(انسیه، 18ساله، قزوین)

امید: خب! اگه علاقه ای از سمت شما وجود داشت چی؟... آهان! باید با بزرگترش بیاد خواستگاری؛ آخه بعضیا که حتی فکرشم نمی کنین بی نهایت بی جنبن. بعد از کلی قول و قرارهای دور از چشم خانواده، می زنن زیر همه چیز و واستون دردسرساز می شه. از من گفتن بود. چون هیشکی مث من اینقدر پیامکای اینجوری ندیده! 

******

همیشه به خاطر بسپارید که زمان به خاطر هیچکس منتظر نمی ماند. هر لحظه گنج بزرگی است. ‌گنجتان را مجانی از دست ندهید. امروز، یک هدیه است.

(فهیمه از مشهد)

******

امید! من خودمو از بالای آبشار نیاگارا پرت می کنما! چرا پیام بعضیا رو می درجی و بقیه باید بشینن سماق بخورن! می شه جواب بدی چرا؟

(الیا، ۱۸ ساله از کاشون)

امید: من از دست شماها دیوانه نشم خیلیه! مطمئن باش اگه آبشار نیاگارا دم دست بود اول خودم این کارو می کردم.

******

سلام به همه؛ هم اندیش هاى عزیز! لطفا صفحه ی 670  این پیام نما رو بخونین. (درمورد تقویت اراده برای ترک گناهه) آقا امید! به نکته جالب و مهمى اشاره کرده که ما تو بحثامون بهش نپرداختیم. اون نکته مهم اینه: خوردن بیش از حد نیاز بدن، خواب زیاد، حرف زدن بیجا و زیادى، دشمن و نابود کننده اراده است... واقعا درسته. اینا همه ارادمون رو تنبل و سست می کنه.

(کوچیک همتون: على تائب)

امید: شاید برا بعضی ها عجیب باشه و بگن چه ربطی داره؟ ربط داره جانم! اینا چیزایی هستن که به طور طبیعی، انسان میل زیادی بهشون داره و اگه بتونه کنترلشون کنه؛ در واقع اراده اش رو تقویت کرده. بعد هم یه چیزایی مثل خوردن و خوابیدن و... کلا طبیعتشون اینه که اگه کنترلی روشون نباشه، باعث سست شدن انسان می شن؛ حتی تو رابطه ی انسان با خدا هم تاثیر دارن. لذا تو متون دینی خیلی در این باره تاکید شده. خب! اگه کاری ندارین من برم... برم؟... می رما؟!... رفتم... ولی شماها و عزیزانتون رو به خدا می سپارم.

تعداد پیامک های دیروز:  1760

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393