• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 18 آبان ماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، فلسفه حجاب ،

هم اندیشان یکشنبه 18 آبان ماه 1393

باز هم صبح شد. پروردگارا: از اینکه یک بار دیگر مرا لایق حیات دانستی سپاسگزارم. از اینکه فرصت یک شروع مجدد را به من عطا کردی متشکرم. از تو می خواهم به من درک و درایتی بیش از پیش ببخشی تا امروز اشتباهات دیروز را تکرار نکنم. فرصت هایی که در اختیارم قرار می دهی از دست ندهم و از یاد نبرم که شاید فقط برای امروز بتوانم دوستانم و یارانم را دوست بدارم!

(آذر از گلستان)

امید: سلاااااام؛ برا شروع کار، چه طور بود؟ حالتون خوب شد؟ حال من که شد. انرژی گرفتم اسااااسی. از یه جهت خوبه؛ چون الان دعوا می شه باید انرژی داشته باشیم.

******

من زنم و به همان اندازه از هوا سهم می برم که ریه های مرد. درد آور است که من آزاد نباشم تا او به گناه نیفتد. فرم بدنم بیشتر از افکارم به چشمهایش می آیند. تأسف بار است که باید لباس هایم را به میزان ایمان او تنظیم کنم. (سیمین دانشور) امید! نظرت؟؟؟ چرا نمی درجی؟ جوابی براش نداری؟؟؟

(زهرا از سمنان، دانشجوی نرم افزار)

امید: باید زرنگ باشی جوابش رو تو پیامکا پیدا کنی. حالا ناراحت نشو! یه آوانس بهت می دم. به پیامک بعدی توجه بنموووو....

******

سلام؛ آهای خانومایی که می گید من هر جور دلم بخواد تیپ می زنم، آقایون باید نگاهشونو کنترل کنند! توجه بنمویید: مونتسکیو می نویسد: "قوانین طبیعت حکم می کند زن خوددار باشد، زیرا مرد با تهور آفریده شده و زن نیروی خودداری بیشتری دارد. بنابر این تضاد بین آن ها را می توان با حجاب از میان برد و بر اساس همین اصل تمام ملل معتقدند که زنان باید حیا و عفت داشته باشند." خب قانع شدید؟ امید اگه ندرجی می رم شکر و نمک خالی می خورما.

(تک ملیحه باشگاه)

امید: التماست می کنم این کارو نکن!

******

سلام؛ دوستی که دوست اروپا رفته داری و هم اندیشان عزیز؛ همه ی ما می دانیم که آنجا هر اتفاقی به خاطر آزادی و بد حجابی و... میوفته، کمر پدر را خم نمی کند. قلب مادر را خون نمی کند، تعصب و غیرت برادر را به جوش نمی آورد. خیلی راحت با عواقب این آزادی پوشش، خودشان را وفق می دهند. ولی گل دختر ایرانی در گلدان خانواده جایگاه ارزشمندی دارد و زیبایی و عطر این گل را فقط کسانی که لیاقتش را دارند می توانند ببینند و استشمام کنند.

(باوینه)

******

سلام؛ دلاتون خدایی. به اونایی که می گن آزادی باعث می شه دیگه مردها حریص نباشن: عادی شدن یک گناه نه تنها باعث سیری از اون نمی شه بلکه باعث می شه قبح اون گناه از بین بره و انسان به گناهان بزرگتری فکر کنه. برای درک بهتر به آمارهای دقیق و رسمی زیر توجه کنید: در آمریکا روزانه هزار و سیصد کودک نامشروع به دنیا می آید و هزار و صد نوزاد سقط می شه. هفتاد و پنج درصد نوجوانان این کشور قبل از اتمام دبیرستان رابطه ی نامشروع دارند. حدود یک سوم قربانیان جنسی دنیا کودکان زیر شش سال هستند. در آمریکا بیش از دوازده میلیون زوج ازدواج نکرده وجود دارد. دوازده درصد زوج های غیر متاهل همجنس هستند. در آمریکا در هر دو دقیقه یک تجاوز رخ می دهد. منبع: کتاب گلستان حجاب. دیگه قضاوت با خودتون.

(هانیه یار محمدی، شاهیندژ)

******

سلام امید؛ خوبی؟ خب! بعضی دخترا بد حجابی می کنن چرا ما باید حساب پس بدیم؟ چرا ما باید مدام با شوهرامون جنگ و دعوا کنیم. چرا ما باید به خاطر اینکه شوهرامون دنبال زنای بدحجاب نرن آرامش از زندگیمون بره؟ من خودم محجبه هستم؛ ولی بعضی از دخترا و زنا اینقدر بدحجابن، اینقدر لباس بدن نما می پوشن که شوهر من همه اش چشمش دنبال اوناست. چشم چرون شده و من می ترسم زندگیم از هم بپاشه.

(پریسا، 25 ساله از مسجد سلیمان)

امید: یه چیزی یواشکی بهت بگم؟ ببین! این راهش نیست! منظورم اینه که مطمئن باش با دعوا و حساسیت نشون دادن، اوضاع بدتر می شه که بهتر نمی شه!!! راهش اینه که براش یه دوست خوب باشی. دیدی دوست خوب چقدر مسیر زندگی یه آدم رو تغییر می ده؟ بدون اینکه دعوا و مرافعه باهات راه بندازه!!

******

سلام؛ متأسفم که یه سرى از آقایون دلیل سستى ایمان و بى حیایى خودشون رو بى حجابى خانم ها می دونن و جورى حق به جانب صحبت می کنن که انگار گناه نگاه هرزه اونا گردن خانما است؛ حتى بعضى از خانم ها می گن بى حجابى باعث شده زندگى من و شوهرم از هم بپاشه. مگر غیر از اینه که هر کس مسئول اعمال خودشه؟

(صبا)

امید: ببخشدا! خودت می گی: "هر کس مسوول اعمال خودشه." یعنی چی؟ یعنی اگه کسی عملش نادرست بود و مشکلاتی برا خودش و دیگران به وجود آورد، خودش باید جواب خدا رو بده، نه دیگران!

******

سلام؛ می گم گاهی وقت ها حجاب و چادر تو خونه هم لازمه. آهای عروس خانما! برادر شوهر، نامحرمه. شوهر خواهر، نامحرمه. چرا بعضی ها فکر می کنن رابطه فامیلی نزدیک و رفت و آمد بیشتر و صمیمیت یعنی رعایت نکردن حجاب اسلامی و حجاب کلامی.

(سمیه، 30 ساله از تبریز)

******

سلام امید؛ خسته نباشی. می شه بگی موضوع هفته ی بعد چیه؟؟؟

(مهتاب هادیزاده، ۱۸ ساله از ایلام)

امید: موضوع خوبیه. تقویت اراده! چیکار کنیم اراده مون قوی بشه و نگیم از شنبه! شنبه ای که هیچ وقت نمی یاد!

******

امید! برو یه چایی بخور، نفسی تازه کن! خسته نباشی.

(سارا،20 ساله، رشت)

امید: ناهارمون رو به موقع بخوریم! چایی پیشکش! 

******

سلام دوستان و امید؛ درمورد باردار بودن نوجوونای دختر تو اروپا بحث شد می خواستم بگم: تو اروپا مهم نیست براشون کسی بدونه که باردارن! به خاطر همین مامانای مجرد زیادن و الان تو اروپا مد شده. تو  ایران به خاطر آبروشون، بچشونو می اندازن!

امید: ببینین! هر جا مردم قانون خدا رو رعایت نکنن، مشکلات به وجود می یاد. حالا می خواد تو ایران باشه یا تو اروپا. حالا می خواد عیان باشه یا نهان.

******

سلام، یکی از دلایل بدحجاب بودن اینه که همه، توی سن نوجوونی دوست دارن مورد توجه دیگران قرار بگیرن.

******

سلام؛ واقعا یکی ازخوبی های هم اندیشان اینه که چیزی به آدم تحمیل نمی شه. با نظرات مختلف آشنا می شی و بعد به قول آقا امید طبق شرایطت تصمیم می گیری که چیکار کنی. ممنون

(آرزو از آمل)

******

سلام؛ حرف دوست هم اندیشمون که درباره بدحجابی گفت: "می خوایم با این کارمون دل کیو بسوزونیم؟ که بگیم ما چیا داریم و اونا ندارن؟" به نظرم خیلی کمک کننده است. واسه من که شد تصویر ذهنی. راستی! می شه یه ذره بحث رو چالشیش کنید آیا؟!؟ چیه خب! نیاز به هیجان داریم دیگه..!!

(آیدا حیدری، انزلی)

امید: چالشیه! داغی، هنوز متوجه نیستی! 

******

یعنی چی حلیمه خانوم؟! چرا درمورد مردا یه طرفه قضاوت می کنید؟ من عاشق زندگیمم... براتون متأسفم که همه رو به یه چشم می بینید. امید! کاش طرفمو بگیری.

(محمدرضا)

امید: حرف حساب که طرفداری نیاز نداره! همیشه حکم کللی دادن اشتباهه! هممون تو حرفامون باید حواسمون بهش باشه. نگیم همه ی زنا... همه ی مردا... همه ی...

******

سلام امید و دوستان؛ تو یکی از مستندها دیدم که یه مرد خارجی اومده بود ایران و می گفت: "اونجور که من تو ایران تحریک می شم تو کشور خودم تحریک نمی شم!!" دلیلش اینه که تو کشور خودش تمام ایرادای بدن رو می بینه و براش عادی می شه؛ ولی تو ایران مردا و پسرا اون قسمتایی رو که می بینن که هیچ، اون قسمتایی رو که نمی بینن به بهترین شکل ممکن تصویرسازی می کنن و این براشون محرک تر می شه!! حالا بازم به مردای ایرانی می گید: عقده ای؟!!

‏(مهدی، کرج)

امید: به نظرت اون مستند رو کی ساخته؟ راستش من شک ندارم که با هدف تضعیف باور جوونا درمورد حجاب ساخته شده. چرا؟ برا اینکه چه دلیلی داره تو یه مستند با یه مرد خارجی مصاحبه کنن که بگه من تو ایران... اصلا شاید واقعا اون مرد، چنین نظری داشته. مگه تو ایران، همه ی خانوما حجاب رو کاملا رعایت می کنن که با نظر این آقا، حجاب زیر سوال بره؟ آره! ممکنه پوشش بعضیا اونقدر نامناسب باشه که یه مرد خارجی رو هم... بعدشم: مگه تو اروپا، تو "مکان های عمومی"، هر کس می تونه هر جوری دلش خواست باشه؟ اونجا هم حد و مرزهایی تو میزان پوشش تعیین شده و اگه کسی بی خیالش شه، بازداشت می شه. پس اونجام مشکل همچنان ادامه داره و مردای بی ملاحظه، باید به تصویرسازی های ذهنیشون ادامه بدن... به پیامک بعدی هم توجهی بنمووو...

******

سلام به هم اندیشان؛ تو یه برنامه اى از یک روحانى پرسیدن: اگه ایران هم مثل کشورهاى دیگه آزادى بود، طبیعى می شد یا نه؟ خیلى جوابش جالبه. گفتن: اگه تو کشورهاى خارجى زن طبیعى بود، پس چرا هنوز هم براى تبلیغات از زنان استفاده می کنن؟ چرا براى جلب نظر آقایون از خانوم هاى بى حجاب استفاده می شه؟ پس زن در هیچ جاى دنیا و تحت هیچ شرایطى طبیعى نخواهد شد.

(عاطفه از مارلیک)

******

سلام دوستان؛ می خواستم به اون هم اندیشی که گفته بود جواب دوستش رو که از خارج اومده چی بده بگم خیلی از افرادی که رفتن خارج برای کار، تحصیل و گردش، آیا به کوچه پس کوچه های شهرها سری زدن؟ آیا آخر شبها اومدن بیرون؟ آیا به مراکز فساد و فحشا، کازینو ها، قمارخونه ها سری زدن؟ آیا اونا می دونن بیشترین آمار خشونت و تجاوز به زنان در سال ۲۰۱۳ مربوط به آمریکا است؟

(محسن از اصفهان ۲۸ ساله)

******

سلام علیکم؛ دوست عزیز! غربیا می گن چون طبیعت بشر طوریه که اگه چیزیو ازش منع کنی حرص و علاقش نسبت به اون شدیدتر می شه! اگه زنا بدون هیچ قید و محدودیتی تو جامعه ظاهر شن دیگه کمتر کسی نیگاشون می کنه یا مزاحمشون می شه! منم قبول دارم که حرص انسان به چیزی که ازش منع می شه بیشتر می شه و با رسیدن بهش کمتر! ولی این، به این معنی نیست که چون به خواسته اش رسید دیگه به درجه ی اشباع می رسه و سیر می شه! بلکه دوباره به یه پله بالاتر از اون حریص تر می شه و این سلسله مراتب همچنان ادامه داره. یعنی اگه الان حریصه قسمتی از بدن نامحرمو ببینه وقتی دید حریصتر می شه. موید این حرفمم آمار وحشتناک همین جوامع غربیه... امید! تحریمم تموم نشده هنوز؟

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" از اهواز)

******

سلام؛ کاش همونقدری که ما بدحجابی و بی حجابی رو نفی می کنیم همون اندازه هم حجاب و عفاف رو تبلیغ کنیم و بتونیم از طریق عقلی و منطقی دیگران رو دعوت به حجاب کنیم؛ وگرنه به نظرم اکثر دخترای ما نجیب هستن؛ فقط متاسفانه درمورد ارزش حجاب و عفاف به آگاهی درستی نرسیدن.

(فاطمه، 62)

******

یه چیزی هم بگما: درسته که تو اروپا خانوما حجاب ندارن؛ ولی بدون آرایش و با لباس ساده هستن و زیاد جلب توجه نمی کنن. نه اینکه اروپا رفته باشم، نه! فیلم خارجی زیاد دیدم.

******

هم اندیشان سلام؛ خواهرای خوبم؛ دختری که سرش به تنش می ارزه هیچ وقت واسه جلب توجه، از تنش مایه نمی زاره.

(حدیثه، 18 ساله، کاشمر)

امید: می گم موافقین جای پیامک های متنوع خالیه؟ پس حواستون باشه. منم فردا حواسم هست. در پناه حق باشین.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393