loading...

باشگاه هم اندیشان

امید: سلاااااام؛ می گم یه قول بهم می دین؟... اینکه حواستون باشه تو بحث این هفته، تند نرین!... قول؟ ****** سلام امید؛ می بینی وقتی گوشیمون کاور نداره بعد یه مدت پر خط و چاله چوله می شه. حالا بب

هم اندیشان شنبه 3 آبان ماه 1393

حسین وفا بازدید : 641 شنبه 03 آبان 1393 نظرات (0)

امید: سلاااااام؛ می گم یه قول بهم می دین؟... اینکه حواستون باشه تو بحث این هفته، تند نرین!... قول؟

******

سلام امید؛ می بینی وقتی گوشیمون کاور نداره بعد یه مدت پر خط و چاله چوله می شه. حالا ببین اگه جسممونو نپوشونیم و حجاب نداشته باشیم چقدر ضربه می خوریم!

(نجمه، ابرقو)

امید: نه! اینجوری قبول نیست. حرف می زنین باید براش سند بیارین. دلیل بیارین. تجربه بیارین. مصداق های عینی بیارین.... چه ضربه هایی؟ تازه! یه چیز دیگه هم هست. فقط ضربه به خود شخصه یا دیگران هم ممکنه از این کار، ضربه بخورن؟ اول پیامک هاتون بنویسین: "ضربه" 

******

سلام؛ من اینو یه جا شنیدم. خیلی تعبیر قشنگیه. اینکه: شما چرا به دور خونه هاتون دیوار می کشید؟ چرا به خونه ها در می ذارید؟ چرا دیوارها رو بلند می سازید؟ اینا برای راحتی شما است یا ناراحتی؟ حجاب هم مثل دیوار خونه است. حالا اگه حجاب رو نادیده بگیرید مثل اینه که دیوار خونه رو خراب کنید یا در خونه رو باز بذاری. بازم با آرامش کاراتو انجام می دی تو خونه؟؟

******

سلام؛ من تا حالا حجابمو رعایت می کردم. دیگران مسخره ام می کردن. تصمیم دارم بی حجاب باشم. نظر شما چیه؟

امید: یه کوچولو صبر کن؛ شاید بحثامون کمکت کنه.

******

سلام؛ گاهی برای رسیدن به عشقی بزرگ باید از عشق های کوچولویی که خدا دوست نداره بگذریم. هر کسی دوست داره زیبا باشه؛ گاهی ازطریق بدحجابی یا کارهای نادرست دیگه دنبال جذابیته ولی اینجاست که باید عقل و دل، دست به دست هم بدن و راه درست برن. ما می تونیم به خاطر خدا از بدحجابی بگذریم و پاک باشیم تا خدا به ما معرفت بده و مهمتر اینکه اگه کسی گفت باحجاب قشنگ نیستی، سفت و سخت باشیم و زود تحت تاثیر قرار نگیریم.

(یه نورایی از دهلران)

******

سلام امید؛ واقعیت داره اگه تانک رو تو دنده روشن کنی، شلیک می کنه؟ جواب بده درگیرشم.

(فاطمه، پزشک آینده از خرم آباد، پیرانشهر)

امید: حتما منتظری بگم آره و بعد... راستش! با سوالت یه کم ترس برم داشت. نکنه به لنگه دمپایی راضی نیستی و تصمیم داری با تانک بیای تو باشگاه!!!

******

سلام؛ از پوست میوه اى چنین فهمیدم هر چیز بر خویشتن، پوششى دارد. به قول امید، عمیق شید توش.

(فاطمه باقرى، خشکبیجار، دانشجوی رشت)

******

سلام؛ همه می دونیم حجاب برا امنیته؛ اما گاهى با داشتن حجاب هم امن نیستیم. باور کنید همینطوره! شاید به خاطر همین بوده که بعضیا نمی تونن خودشونو قانع کنن!؟ نظرتون؟

(آمنه موسى پور از لنگرود)

******

سلام امید خان؛ شنیدم یه راه، برای بهتر صحبت کردن اینه که دایره لغاتمونو گسترده کنیم؛ ولی آخه چطوری؟

(ناهید شیخ، ۲۳، پاکدشت)

امید: "دایره لغات" و البته "دانش"...  چطور؟... با خوندن کتاب. هم اندیشان که جای خود داره.   

******

سلاااام؛ امروز چشمه قل قل دامغان بودیم. من و بچه های انجمن علمی زیست شناسی علوم پایه دامغان رفتیم چشمه رو پاکسازی کردیم از آشغالا. واقعا تمیز شدااا. دم بچه های زیست علوم پایه دامغان گرم.

(فائزه خانی)

******

سلام به همه؛ هم اندیشاى عزیز! لطفا پنجشنبه ها ساعت 13:30 برنامه گلبرگ از شبکه 3 رو دنبال کنید. موضوع برنامه اش در مورد ازدواجه. کارشناس برنامه، حاج آقاى عباسى ضمن تایید مشکلات اقتصادى جامعه، به فرهنگ و باورهاى اشتباه خانواده ها ازجمله: "چشم و همچشمی ها، سخت گیری ها، توقعات زیاد و..." پرداخت و گفت: متاسفانه خدا و دین، در زندگى ما پیدا نیست بلکه حاشیه ها متن دین شده اند...

(دوستدار شما، على تائب، 23 ساله، کارشناس ایمنى صنعت و محیط، گیلان، شفت)

امید: یه پا خبرنگاریا!

******

سلام امید؛ 2 ساله که نامزد بودم و همیشه بحث داشتم که پوشش نامزدم درست بشه. نه اینکه باید حتما چادر بپوشه؛ بلکه پوشش با مانتو و روسریش لااقل درست باشه؛ ولی هر روز که می گذشت بدتر می شد. تا اینکه برام پاپوش درست کرد و خیلی راحت چشمشو رو همه چی بست و به هم زد نامزدی رو. آخرحرفاشم گفت: ما فرهنگامون متفاوتن و تو با حجاب می خوای و من نمی تونم. ناگفته نمونه که یکی از حرفای روز خواستگاری این بود که من زن باحجاب می خوام و اونم قبول کرده بود.

******

سلام امید و گل اندیشان؛ حجاب مانند سر شیشه عطر است. بوی خوش و زیبایی و حلاوت و طراوت زن ها را حفظ می کند. با برداشتن حجاب...

(مریم ابراهیمی، دختر داراب)

امید: می گم شاید یه دلیل اینکه بعضیا رو حجابشون خیلی دقت ندارن اینه که با حساسیت جنس مرد نسبت به زن، آشنایی ندارن. بحث تفاوت زن و مرد یادتونه؟ واقعیت اینه که مرد و زن مثل هم نیستن. شاید بعضی زن ها خودشون رو جای مردا می ذارن و فکر می کنن همون حسی که خودشون نسبت به خانومای بدحجاب دارن مردا هم... ولی اینطور نیست. یه کم تو نگاه های عمیق بعضی آقایون به خانوم هایی که لباس های بدن نما و... می پوشن عمیق شین همه چی رو می فهمین. شاید یکی بگه: "خب! به ما چه؟ چششون درآد نگاه نکنن! مگه ما باید تاوان اونا رو بدیم؟!" اگه پاسخی به این سوال دارین، اول پیامک بنویسین: "پاسخ"

******

سلام هم اندیشان؛ الان دارم درس دین و زندگی واسه کنکور می خونم. تو خط به خطش عمیق شدم. اونقدر خدا رو زیبا توصیف کرده که به یه نتیجه ای رسیدم. این که نباید همه ی درس ها رو صرفا واسه ی امتحان و کنکور حفظ کرد. می شه تو خط به خطش عمیق شد و ازش درس گرفت.

(سوگند، قزوین، بیدستان)

******

سلام قارداش امید و دوستای خوبم؛ واقعا نمی دونید چه لذتی داره وقتی تو خیابون راه میری در حالی که یه عروسک متحرک نیستی! در حالی که سیاهی چادرم چشم مردایی رو که دنبال خوشرنگ ترین زن هاست رو می زنه! خدایا لذتم مدام باد.

(عرفانه افشاری، بهار، همدان، دوستون دارم تا ابد)

******

سلام؛ 26 روزه بی مادر شدیم. چیکار کنیم روحش شاد باشه و خودمون هم صبور.

(دختر 24 ساله به همراه پدر و خواهرش)

فاتحه مع الصلوات.

امید: ثواب کارای خیر و خوبی که انجام می دی رو براش بفرست. هیچ چیز به اندازه این کار، حال خودت و مادرت رو خوب نمی کنه. دور و برمون پر از کارهای خیر و خوبه....  

******

سلام امید؛ چند شب پیش رفتم تالار عروسی. یه خانمی بود که بچه بغلش بود و سرپا ایستاده بود. منم صندلی خودمو بهش دادم تا بشینه روش. خودمم رفتم نشستم رو پله ها. خانمه خیلی دعام کرد. واقعا حس خوبی داشتم. لبخند خدا رو حس کردم.

(پریسا رستمی، 18 ساله از هرسین، روستای تمرگ)

******

سلام امید؛ من به بسیج دانش آموزی منطقمون پیشنهاد دادم تا از طریق سامانشون باشگاه هم اندیشان رو به بچه ها معرفی کنن. امیدوارم خوب پیش بره.

(مریم، کنکوری 94، منطقه هریس)

امید: آشنا کردن دیگران با باشگاه هم اندیشان؛ یعنی کمک به عاقبت به خیریشون؛ یعنی کمک به عاقبت به خیری خودمون...   

******

سلام علیکم؛ "تنها جایی که حجاب داشت، هنگام نماز خواندن بود، گویا تنها کسی که به او محرم نبود، خداوند بود."

(رسول کعب عمیر از اهواز)

******

سلام امید؛ ما باید از درون به این باور برسیم که حجاب یک ارزش و مهمتر، یک نیازه. یعنی اینجام داشتن آگاهی مهمه! بی حجابی یه زنجیره که به دست و پای فکر ما بسته می شه و فضا رو مسموم می کنه؛ چون در فضایی که ظاهر عرضه می شه، اندیشه رشد نمی کنه! حواسا پرته! و ذهن ها متمرکز نیست. همینطور امنیت، آرامش و آزادی به خطر می فته! در جامعه ای که مرد و زن زیبایی شونو در خیابون به نمایش می ذارن، خانه و خانواده معناشو از دست می ده و چون همه ی آدما درجه زیبایی یکسانی ندارن، علاقه ها کمرنگ می شه! راستش امید! من با موضوع هفته، زیاد موافق نیستم. بهتر نیست به جای چرا حجاب؟ بگیم: چرا بی حجابی؟ می خوام بگم در دفاع از حجاب، زیاد حرف زده شده و تقریبا همه می دونن دین ما حجاب رو برای زن و مرد لازم می دونه و حالا حد و حدودش چیه و... حالا اگه کسی در دفاع از بی حجابی حرفی داره بگه! اصلا تعریف ما از بی حجاب، بدحجاب و حتی حجاب چیه؟

(زهرا بیگ محمدی، ایلام، مهدی آباد)

امید: حتما شنیدین چی گفت؟ خب!... فکر کنم فردا دیگه کم کم بحثا چالشی بشه. حواستون به قولی که امروز دادین هم باشه! خدانگهدارتون.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 100
 • آی پی دیروز : 101
 • بازدید امروز : 358
 • باردید دیروز : 198
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,090
 • بازدید ماه : 556
 • بازدید سال : 141,662
 • بازدید کلی : 2,837,093
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی