• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 28 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 28 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تجربه های من از کنکور ،

هم اندیشان دوشنبه 28 مهرماه 1393

سلام هم اندیشان کنکوری؛ تجربه: هی از این آموزشگاه به اون آموزشگاه نپرید. قرار نیست هر کی بیشتر کلاس کنکور می ره، هر کی آموزشگاه های بیشتری ثبت نام می کنه، رتبه اش بهتر بشه. من از ریاضی خیلی بدم میومد. خیلی! ولی تصمیم گرفتم و خواستم که یاد بگیرم. به غیرتم برخورده بود که ریاضی رو منفی بزنم. باور کنید روزای اول هیچی حالیم نبود. رفته رفته کار به جایی رسید که ساعت ها مشغول حل ریاضی می شدم بدون اینکه احساس خستگی کنم. باور کنید و به خودتون به حافظتون ایمان کامل داشته باشین. منی که ریاضی رو با ۱۲، پاس کرده بودم اومدم تو کنکور۵۰ درصد زدم. به این جمله ایمان داشته باشید و مدام تکرار کنید: خواستن توانستن است.

******

مطلب متنوع: مواظب باشیم دلمان جایی نرود که اگر رفت باز گرداندنش کار سختی است و گاهی محال است. اگر برگردد معمولا مجروح و معلول باز می گردد. باید مراقب باشیم دل آدم سر به هوا و خیلی عاشق پیشه است و خیلی سریع انس می گیرد. اگر غفلت کنیم می رود و خودش را به چیزهای بی ارزش وابسته می کند. امید! باید خیلی مواظب باشیم که دلمون جایی نره. این جمله خیلی رو من تاثیر داشته و داره. تو رو خدا برام دعا کنید دوستان عزیزم؛ شاید دعای شما زودتر از دعای من به خدا برسه.

(دوست تنهای شما از سوم جنوبی)

******

سلام امید و دوستان هم اندیشم؛ خدا قوت. زنگ تفریحه! به خنگول می گن تا حالا لو رفتی؟ می گه: نه! ردیف کن آخر هفته بریم!!! بخندین دیگه!

(شایسته از نیشابور(

امید: سلاااااام؛ می گم زنگ تفریح رو زود نزدی؟!

******

هم اندیشان سلام؛ کنکوری های عزیز. برای تقویت اراده بعد از هر نماز واجب، 20 مرتبه ذکر "لا حول و لا قوة الا باالله العلی العظیم" رو بگین. اینو فکر کنم از هم اندیشان یادداشت کرده بودم. گفتم بازم یادآوری کنم؛ چون تأثیر داره.

(فاطمه، 18 ساله از اسدآباد همدان)

امید: امیدوارم عمیق شین؛ چون یه چیز حیاتی رو می خوام بگم. باور کنین ذکر، اگه از ته دل، با حال خوب و با اعتقاد گفته بشه، حال و زندگی آدم رو خوب می کنه. حلال مشکلاته. باعث آرامش عمیق تو وجود آدم می شه و... فقط یه نکته: به کیفیت، بیشتر از کمیت اهمیت بدید. منظورم اینه که تند و تند ذکر گفتن برا اینکه تعدادش بیشتر بشه، فایده نداره. گاهی حتی یه بار ذکر گفتن از روی معرفت، می تونه کاری بکنه که هزاران ذکر نکنه. امتحان کنین. اگه عمیق شده باشین، عاشقش می شین.

******

سلام امید! یکى نیست به آمنه خانوم موسى پور بگه واس چى بحث هفته پیش رو دنبال می کنى و بهش فکر می کنى؟ نه واقعا چرا؟؟؟

(کوثر جلالى از سنگان، خواف)

امید: حرفایی می زنیا! این بحثا تازه زمینه ی فکر کردن رو باید تو ما ایجاد کنه... 

******

سلام؛ خیلی خوشحالم. آخه ناخونای بابامو کوتاه کردم. بعدم از خدا تشکر کردم که از پنج تا فرزند این افتخار نصیب من شد. امید! می بینی خدا داره لبخند می زنه. یه لبخند از ته دلش.

******

سلام به همه. هم اندیشاى مهربون! مهم این نیست که پیامکامون درج می شن یا نه. مهم اینه که: خدا به ما عنایت کرده تا چند روز باقى مونده از این زندگى رو، همسفر با کشتى نجات (هم اندیشان) باشیم تا با سلامت و عاقبت بخیرى در این دنیا به جایگاه ابدى آخرت (انشاالله بهشت) بپیوندیم.

(دوستدار شما، على تائب، 10/7/70، کارشناس ایمنى صنعت و محیط، گیلان، شفت)

******

سلام دوستان؛ فقط یه نکته: این همه که درس خوندن و کنکور دادن مهمه انتخاب رشته هم مهمه ها! کنکور خوب بدی و رتبه ی خوب بیاری ولی انتخاب رشته ی خوب نکنی فایده نداره ها... منظورم اینکه حواستون به انتخاباتونم باشه. ممنون از توجهتون.

(فهیمه طوسی، تهران، طراح لوگو)

******

درج اولی: دلم برای تیکه پرونیه پیام تنگ شده. راستی امید! چشات درد نمی گیره هر روز باید این قدر پیام بخونی؟

(فرهنگ، ساوجبلاغ)

امید: چش منو بی خیال. پیامو داشته باش. کاش از خدا چیز دیگه ای خواسته بودی...

پیام: یعنی بخوان بزنن یکیو له له کنن اینو می گن. مگه من چمه؟ من تیکه می پرونم یا امید؟ ما مثلا اومدیم امروز به آقا مدیر سر بزنیم. اینم تحویل گرفتن آقا مدیر... دستت درد نکنه امید جان! دستت درد نکنه! اینه نتیجه این همه زحمت من؟ اینه؟

******

سلام امید و هم اندیشان؛ به ویژه کنکوری های عزیز؛ نگو من کتاب تست ندارم. نگو من فلان کلاس آموزشی رو نرفتم. من استعدادشو ندارم و هزار تا بهانه ی دیگه. موفق کسی است که با آجرهایی که به طرفش پرتاپ می شود، یک بنای محکم بسازد.

(راحله، 68، اسلام آباد غرب)

******

سلااام؛ اگر خواسته باشید به هدفتون برسید باید به اون ایمان داشته باشید و هدفتون از روی چشم و هم چشمی نباشه؛ چون به نتیجه ای نمی رسید...

(زهرا دستگردی از بیرجند)

******

امید! شاید برا بعضی دوستان سوال پیش بیاد از کجا بفهمیم سایتی که کتاب یا هر چیز دیگه ای ازش خرید می کنیم معتبره یا نه؟ دوستان توجه کنید آن سایت حتما "نماد اعتماد الکترونیکی" داشته باشه. سایت های معتبر باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت، این نماد رو بگیرند. البته نمادها هم درجه بندی ان: "نماد اعتماد موقت، 1 ستاره، 2 ستاره و..." اگه می خواین فروشگاه های اینترنتی معتبر رو بشناسید به سایت www. Enamad. ir مراجعه کنید.

(از بام ایران)

******

سلام؛ صفحه ی 670، مقاله اندیشه رو حتما بخونید. درمورد راهکارهای دینی کسب محبوبیت هستش.

(سمیرا، 27 ساله، شهرضا)

******

سلام رفقا؛ اینم از تجربیات کنکور من: هدف درست و مشخصی را انتخاب کنید. من خودم هدفم کامل نبود که برام انگیزه ایجاد کنه. تا مدت ها پزشکی می خواستم که بعدا فهمیدم علاقه ای بهش ندارم. من با افراد زیادی با برنامه های متعدد و مختلف مشاوره کردم و چون برنامه ها مناسب من نبود رهاشون می کردم. می بایست با یک مشاور و برنامه پیش می رفتم. من چون به استراحت و تفریح بی توجه بودم انرژی و انگیزه ام رو در میانه راه کنکور از دست دادم و به سختی ادامه دادم؛ اما چیزی که خیلی خوب بود آزمون های استاندارد و دیگری ارتباط و توکل به خدا بود. امیدوارم مفید بوده باشه. موفق باشید.

(کوثر حیدری، دانشجوی پزشکی هسته ای، کرمانشاه)

******

سلام به همه؛ می گم ‏‏اینقدر بدم میاد وقتی دارم درس می خونم از خواب بیدارم می کنن.

(کریمی، 64، ممسنی)

******

سلام؛ به نظر من تا خود افراد کنکوری نخوان درس بخونن هیچ کتابی، هیچ آزمونی و هیچ معلمی نمی تونه کمکی بهشون کنه! دوستان! کتاب های درسی رو ده ها دفعه بخونید! عمیق بخونید!

(شیدا حسنی از الشتر)

******

سلام هم اندیشا و امید خان؛ من امسال کنکور دادم. خیلییی سخت بود ولی از نتیجم راضی بودم. کنکوری های عزیز؛ اولین قدم برای خوندن دروس، برنامه ریزی مناسبه که فقط از خودتون برمیاد... پیوسته بخونین نه یه روز بخونین مثلا 14 ساعت یه روز هیچی. حتما قبل آزمون های آزمایشی، خلاصه هاتونو مرور کنید... موفق باشید

(فاطمه قاسمیان، 18 ساله، دانشجوی مدیریت بازرگانی بهشتی)

******

اینم بقیه مطالبى که وعده شو دادم... خانم محترم: زورگو نباش، سازگار باش. اگه آشپزى رو خوب نمی دونى، خب! یاد بگیر. درخواست هات رو با ناز و دلبرى ازش بخواه. قبل از رانندگى، سازندگى رو یاد بگیر و لحظه لحظه ی زندگیت از خدا کمک بگیر... آقاى عزیز: از دست پختش تعریف کن. اگه گفت تو خیلى بدى بگو عوضش تو خیلى خوبى. انتظار نداشته باش همسرت مثل تو باشه. اگه اخم کرد بگو اخم نکن زشت می شى. اگه ناز کرد نازش رو به قیمت گرون بخر. اقتدار و صلابت رو جایگزین خشونت کن و تمام! ممنون از امید که همراهیم کرد!!!!!!

(آمنه موسى پور از لنگرود)

امید: نیم ساعت! داشتم فکر می کردم که درجش کنم یا نه! اگه نمی درجیدم خیلیا تو خماری بقیه اش می موندن. حالا که درجیدم هم باید دنبال سپری چیزی بگردم که لنگه دمپائیا ناقصم نکنه!

******

سلام مخ اندیشان؛ خوفین؟ مچکر! منم خوفم. می گم امید! زیاد جاده خاکی نمی ری؟ خیلی کم درمورد کنکور حرف می زنی؟ می ترسم نتیجه نگیریم آخر  هفته. کنکوری ها تا می تونین از گوشی موبایل استفاده نکنین؛ یا مثل خودم اگه وسوسه می شین خطتون رو بشکونین و خلااااص. راستی آقا امید! هدفتون رو از درجیدن پیامم ذکر کن.

(عاطفه، ۱۸ساله از همینجا)

امید: من به ساز کدومتون...؟ بی خیال! اصلا بذارین هدفم رو از درج این پیامک بگم. هدف این بود که بگم: آخه من به ساز کدومتون...؟ چرا بقیه اش رو نمی تونم بگم؟ زبونم نمی چرخه!

******

سلام؛ کنکوریای عزیز؛ سعی کنید سر آزمون، تست هایی رو که تو جوابشون شک دارید بدون جواب بذارید. آخه کنکور، امتیاز منفی هم داره. من با این روش دانشگاه قزوین قبول شدم. برای درس خوندن هم همون کتابای درسی رو با تمرکز بخونید کافیه. نیازی به کلاس و کتابای مختلف نیست.

(لیلا، ۲۱، تهران)     

******

سلام؛ بیاین به جای اینکه واسه کنکور درس بخونیم از این درس خوندن درس بگیریم. امروز داشتم تست ادبیات می زدم که یه بیت، خیلی روم تاثیر گذاشت. اونم این بود:

شبنم از روشن دلی آیینه ی خورشید شد

ای کم از شبنم تو هم آیینه را پرداز ده

واقعا وقتی یه شبنم به این کوچیکی به خاطر زلال بودنش آیینه خورشید به اون بزرگی می شه چرا ما با خوب بودنمون پیش خدا و دیگران عزیز نشیم؟ درضمن از زهرا خانوم از فسا به خاطر اون نکات عالیشون ممنون.

امید: یه اعترافی بکنم؟ من با پیامک های شماها حالم خوبه. راستش! با وجود هم اندیشان، ما به منبعی وصل شدیم که بهمون کمک می کنه تا میون همه ی مشکلاتی که داریم، سرپا باشیم. خدا حافظتون باشه.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393