• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 28 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 26 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تجربه های من از کنکور ،

هم اندیشان شنبه 26 مهرماه 1393

سلام به همه ی هم اندیشان... و سلام ویژه به کنکوری های هم درد! آیا به نظر شما کنکور یک درد است؟ نگاه شما به کنکور چگونه است؟ آیا به موفقیت خود ایمان دارید؟ برای پیروزی، کافی است عوامل شکست را شناسایی کنید. اگر شما مانند من به جای درس خواندن به دنبال منابع رنگارنگ هستید، اگر اهل عمل نیستید و فقط شعار می دهید، بدانید که امیدی به موفقیت شما نیست... دو اصل اساسی درس خواندن برای کنکور: 1 - برنامه مشخص 2- مقید بودن به برنامه.

(شکست خورده ی کنکور 92 و 93 و پیروز کنکور 94)

******

سلام؛ کنکوری های عزیز؛ هدفتون رو به طور دقیق از درس خوندن مشخص کنید. هر روز چند دقیقه چشماتون رو ببندین و فکر کنید که به اون هدف رسیدید؛ همین باعث می شه که تلاشتون رو بیشتر کنید. برنامه ریزی رو فراموش نکنید. با عشق و علاقه درس بخونید نه زوری! موفق باشید!

(فاطمه از طهران)

امید: سلاااااااام به همگی؛ راستش فاطمه خانوم گفت: "چشاتون رو ببندین و فکر اون روزایی رو کنین که به هدفتون رسیدین" منو برد به سال ها قبل. به زمانی که دقیقا همین کار رو می کردم. خیلی از موفقیتم رو تو کنکور، مدیون همین نکته ی مهم هستم. هر بار، تصورش رو می کردم، خستیگم در می رفت. انگار دوباره جون می گرفتم.

******

سلام؛ زنگ تفریح: یه توصیه ی علمی به آقایونی که می خوان برن خواستگاری: به مادر عروس بگین من فکر کردم شما خواهر بزرگترشین! یعنی تأثیری که این جمله داره آب در میزان نفوذ پذیری خاک نداره!!!

(حامد کیائی، 21 ساله، بابل، درونکلا غربی)

******

سلام امید؛ وای اگه بدونی این جا چه خبره! سه روزه که همه جا خیسه به خاطر بارون. الان دارم می رم آزمون. حالم خیلی خوبه. از برگای درختای گیلاس و آلبالو و زردآلوی حیاطمون آب چکه می کنه. گلدونای حسن یوسف و شمعدونی کنار باغچمون پر از طراوتن. خدایا شکرت!

(نفیسه فعلا از بهشت)

امید: هدفم از درج این پیامک، فقط این بود که بگم: حواسمون به زیبایی های دور و برمون باشه. اگه نیست، باید تمرین کنیم که باشه. حال آدم رو خوب می کنه. اصلا یه نشونه ی حال خوب داشتن همینه که کسی متوجه این زیبایی ها هست یا نه!

******

برسد به دست هم اندیشان: آقا من درس خوندن رو دوست دارم، برنامه درسی خوب هم دارم، روش های خوب درس خوندنو هم بلدم، بهترین جزوه ها رو هم دارم؛ ولی حوصله ی درس خوندن رو ندارم، حسش نیست. چیکار کنم که حسش بیاد؟؟

(حسنا)

امید: کافیه پیامکای این هفته رو دنبال کنی... 

******

تا وقتی من پشت کنکوری ندونم هدفم چیه! تا وقتی آگاهی نداشته باشم! رتبه ی ۱ کنکورم که بشم بازم فایده نداره.

(مهشیدم، ترم آخر هوشبری تبریز!)

******

سلام هم اندیشان و امید خان؛ می خواستم بگم همه چی خوب درس خوندن و تست زدن و این حرفا نیست. آگاهی خیلی مهمه. چرا همه دوست دارن دکتر مهندس بشن؟ چون همه ی ما بیشتر این افراد رو در جامعه می بینیم و فکر می کنیم دکتر شدن یعنی خوشبختی. با خودمون می گیم وضع مالیشون که خوبه، همه که بهشون احترام می ذارن، به مردمم که خدمت می کنن؛ پس منم دلم می خواد دکتر بشم؛ ولی کسی از خودش نمی پرسه من روحیه این کارو دارم؟ من توانایی این کارو دارم و خیلی سوالای دیگه.

******

سلام به همگی؛ به دوستان پشت کنکوری پشنهاد می کنم حتما برنامه "ونوس" از شبکه یک رو ببینن. هر روز از ساعت شش تا هفت و نیمه و برنامه جامعی هستش. درمورد مباحث مختلف کنکور صحبت می شه. راستی! امیدخان اجالتا من یه عصا پیدا کردم. ببینم عصای شما گم نشده که؟ نه این که چند وقتیه عصا رو رو نمی کنی، گفتم احتمالا گم کردی!

امید: اگه دو ثانیه وایسی، بهت می گم عصام کجا است!!!

******

سلام؛ درسته که موضوع هفته، تو نظرسنجی انتخاب شده؛ ولی قبول کنید این موضوع مورد استفاده ی خیلی از اعضا نیست؛ پس بهتره موضوع بعدی هم به موازات اون پیش بره.

(سپیده یزدانی، 25 ساله از تهران)

امید: من نگرانم که شیر تو شیر بشه و تو هیچکدوم بحثا، به نتیجه ی درستی نرسیم؛ ولی می شه بین پیامکا، مطالب متنوع درج کرد که همه، انگیزه ی حضور تو باشگاه رو داشته باشن. باشه! حتما سعیم رو می کنم. شماها هم کمک کنید.

******

خوش خلقی، مقدمه حکومت بر دلها است.

(سمانه رضایی، 19 ساله، دانشجوی ترم یک روانشناسی)

******

سلام؛ شنبه، 26 مهر، روز تربیت بدنی و ورزشه. اصلا حال ورزش کردنو ندارم؛ هر چند بسکتبال کار می کنم؛ اما فقط زمانی که حالم خوب باشه.

(نادیا حبیبی)

امید: می گم حیفه تو روز تربیت بدنی، به ورزش عمیق نشیم... نه! راستش! هممون بارها و بارها شنیدیم که ورزش خوبه! ورزش عالیه! ورزش چنینه و  چنانه؛ فلانه و بهمانه (فکر کنم آهنگین شد) ولی کمتر شده که تمرکز کنیم رو این حرفا. ببینین! ورزش، تو بخش های مختلف بدن، تغییرات سلامت ساز ایجاد می کنه. یه بار دیگه هم می گم: تو بخش های مختلف بدن!... مثلا سیستم گوارش رو حال میاره. غذا بهتر هضم و جذب و دفع می شه و خورد و خوراکمون هم بهتر می شه. ضربان قلب پس از مدتی ورزش کردن بهتر می شه. گنجایش ریه ها بیشتر می شه و در نتیجه، اکسیژن بهتر و بیشتری به بدن می رسه که خودش ماجراها داره. می دونین؟ اگه ورزش نکنیم هیچکدوم از این اتفاقایی که گفته شد، تو بدنمون نمی افته که اونم ماجراها داره!!!!!!  امیدوارم هممون امروز یه تلنگری خورده باشیم!

******

سلام به همه؛ این روزا فکرم همش درگیر اینه که چه کتابایی بخرم یا کجا ثبت نام کنم که برام مفید باشه؟! آخه می دونید با وجود این همه مؤسسه های کنکور و کتابا و دی وی دی ها انتخاب، یکم مشکله. از طرفی همشون وعده ی رتبه برتر شدن می دن؛ ولی من تو روزنامه خوندم که رتبه های برتر امسال هیچ کدوم کلاس کنکور نرفتن.

(شاگرد اول کلاس، اسلامشهر، دبیرستان دولتی …)

امید: راستش! من سال 73 با نفر اول کنکور همون سال تو رشته انسانی، تو دانشگاه، هم اتاق بودم. از یه خانواده پرجمعیت ده دوازده نفره بود و از یه روستای محروم. می گفت: هیچ کلاسی نرفته و فقط کتابای درسی رو بارها و بارها خوب خونده. 

******

سلام به تمام هم اندیشان وخدا قوت به آقا امید. دیدم خیلی خیلی بی انصافیه این همه از نظراتتون استفاده کنم و پیامک ندم و سلامی عرض نکنم.

(مهری، ۴۵ ساله، شهر جدید هشتگرد)

امید: ممنون بابت همه ی پیام های معرفتی که می فرستین. ممنونم از بودن  همه ی هم اندیشا. همه.  

******

سلام؛ پیامی جهت بودن. اونم در زمان استراحت بعد از چیدن چای. خدا قوت امید خان!

(فاطمه، 28 ساله از گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه)

******

سلام؛ اینم یه جمله واسه ما کنکوریا: صبحا که از خواب بیدار می شیم دو تا انتخاب داریم: برگردیم و بخوابیم و رویا ببینیم؛ یا بیدار شیم و رویاهامون رو دنبال کنیم...

(شکیبا لجمیرى از ایذه)

******

راستی امید یادم رفت اینو بگم که وقتی دیگرانو دوست داشته باشی؛ البته  دوست داشتن واقعی! اونا هم جذبت می شن. امتحان شده که می گم.

(همون سکینه خانم، دانشجوی سال بعد)

امید: منم یادم رفت که بگم: غر زدن و روحیه ی انتقادی داشتن، بدجور آدما رو از آدم دور می کنه. منظور انتقاد به جا و اصولی و درست نیستا! دیدین؟ بعضیا کلا اینجورین. هر وقت پیششونی در حال غر زدن و... هستن. امتحان شده که می گم.

******

سلام؛ دلاتون خدایی. مطالبی از کتاب نیروی جذبه نوشته برایان تریسی و ران آردن: جذابیت ماده ی معجزه آسایی نیست که در ژن های ما موجود باشد بلکه مهارت های خاصی است که بیشتر ما یا چیزی از آن نمی دانیم و یا خیلی کم می دانیم. به این فکر کنید که کسی که اکنون مقابل شماست بهترین و مهمترین فرد دنیا است. درباره ی او حس خوبی داشته باشید و حس خوب خود را ابراز کنید. ستایش کنید. شنونده ی خوبی باشید و از زبان بدن خود به طور موثر استفاده کنید. و آنگاه کسی که مقابل شما است حس خوبی خواهد داشت. مردم کسانی را که باعث ایجاد حس خوب در آن ها می شوند به طور ناخود آگاه جذاب و دوست داشتنی حس می کنند. غر نزنید و مهربان باشید و حس های خوب خود را به جهان عرضه کنید.

(هانیه یار محمدی، شاهیندژ آذربایجان غربی، شنبه می شم هجده ساله)

******

مهم نیست از بیرون چطور به نظر میام! کسایی که درونمو می بینن واسم کافین... واسه اونایی که از رو ظاهرم قضاوت می کنن، حرفی ندارم! همون بیرون بمونن، براشون کافیه...

(مهدیه بیگدلی از زنجان)

******

سلام؛ یه مشاور کنکور می گفت: هدف + انگیزه + برنامه ریزی + تلاش = موفقیت!! اگه یکی از این 4 مورد نباشه، موفقیت امکان پذیر نیست!!! می گفت: از گفتن فعل هایی که با "ن" شروع می شه (مثل نمی شه، نمی تونم...) خودداری کنید! همین "فعلا" انرژی منفی زیادی به شما منتقل می کنه و باعث می شه از خودتون ناامید بشید، استرس بگیرید و اعتماد به نفس لازم رو برای مطالعه و تست زدن از دست بدید. دیگه اینکه قبل از مطالعه ذهن تون رو از چیزای بیهوده خالی کنید، تمرکز کنید و موقع درس خوندن حواستون به درسی که دارید می خونید، باشه. سعی کنید چیزایی که باعث حواس پرتی تون میشه (مثل صدای پیامک تلفن همراه) رو از خودتون دور کنید. اگه خونتون شلوغ پلوغه، حتما به سالن مطالعه برید و اونجا درس بخونید.

(محدثه و احمد از تهران)

******

سلام به امید و هم اندیشان بهتر از گل؛ دیل کارنگی تو کتاب هفت عادت مردمان موثر می گه: طولانی ترین سفر با نخستین گام آغاز می شود و در هر لحظه فقط می توان یک گام برداشت. کنکوری های عزیز به نظر من گام اول، برنامه ریزی دقیق هستش. از دوستان خوبم خواهش می کنم درمورد نحوه ی برنامه ریزی صحبت کنن.

(ناهید هستم، ۲۰ ساله از کرمانشاه)

******

سلام؛ پیامم ربطی به موضوع این هفته نداره؛ ولی جالبه. دیشب تو اخبار استانمون یه روستایی رو نشون می داد با ۸۰ خانوار که کلیددار یه مغازه بودن. هر وقت هر چیزی لازم داشتن می رفتن برمیداشتن و پولشم می ذاشتن صندوق. یا مثلا پول لازم بودن برمی داشتن بعدا برمی گردوندن. اینو گفتم که بدونین تو دنیا هنوزم از این آدما پیدا می شه.

(راضیه، ۷۴، تبریز، طالقانی)

امید: انرژی مثبت رو دیدین؟! خوبه! باعث شد با حال خوب از هم خداحافظی کنیم. تا فردا.  

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393