• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 57 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 20 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، چطور جذاب باشیم؟ ،

هم اندیشان یکشنبه 20 مهرماه 1393

امید: سلاااااام؛ بفرماییید بحث...

******

سلام به گل اندیشان؛ فقط همین حرفو براتون دارم. البته اگه امید بدرجه. "خداوند زیبا است و زیبایی را دوست دارد" پس جذابیت از روی زیبایی هست.

(ام البنین از زابل)

امید: درسته! ولی خوبیش اینه که اخلاق زیبا هم داریم. رفتار زیبا هم داریم...

******

سلام به امید خان و دوستای مهربونم... می خواستم بگم طی گفتگوهای متعدد من و پدرم دریافتم که جذابیت به دو شکل، به دست می یاد. ۱- ذاتی ۲- اکتسابی... حالا جذابیت ذاتی که معلومه همون تیپ و قیافه و... اما جذابیت اکتسابی که شامل رفتار انسان، علم، هنر و خیلی چیزای دیگه که هم اندیشان بهتر از من می دونن...

(فاطمه، بسکتبالیست باشگاه از قم، پردیسان، دبیرستان آیت الله بهجت)

******

سلام؛ وقتی یه نفر جذابیت ظاهری نداره و زیبا نیست اصلا کسی طرفش نمیره و میلی به آشنایی بیشتر باهاش نداره تا پی به جذابیت های درونیش ببره. پس چشماتونو رو حقیقت نبندین و خودتونو و بقیه رو گول نزنین!

(یکی از یه جا)

******

سلام؛ جایی خوندم دوست همسر لبنانی شهید مصطفی چمران گفته بود: دوست من اصلا از مرد طاس خوشش نمیومد و دوست داشت همسر آینده اش موهای زیبایی داشته باشه! بعد از ازدواجش بهش گفتم تو که از مرد طاس خوشت نمیومد؛ چطور با حاج آقا مصطفی ازدواج کردی!؟!؟؟ گفت: اونقدر جذب ایمان و اخلاق خوب آقا مصطفی شدم که اصلا طاسی سرش رو ندیدم!!!!

(سمیه، تنها طاقانکی باشگاه از زرین شهر)

امید: منم این خاطره رو شنیده بودم. فکر کنم از تلویزیون.

******

سلام؛ حق با شما هستش هانیه خانوم. ۹۰ درصد جذابیت انسان در ظاهره "اما" این زیبایی و جذابیت ظاهری از کجا میاد؟؟؟ از ایمان. پدربزرگ من هر شب ساعت ۳ شب بیدار می شه تا وقت اذان صبح نماز شب و دعا و اینا می خونه. بعدشم نماز صبح. من یه جا خوندم که یکی از فایده های نماز شب، چهره جذابه. یعنی ۶۰ سالشه من که اینقدر جوونم دوست داشتم شکل اون بودم. با چروکای صورتش یه چهره نورانی داره. اونقدر زیبا است که دوست داری ساعت ها بشینی و نیگاش کنی. دل هیچ کسی رو هم نشکسته. رفتاری داره در حد لالیگا. خلاصه هههههههممممممه زیبایی ها برمی گرده به ایمان.

(فرزانه)

******

سلام؛ این بحث چگونه جذاب بودن بی ربط به بحث ماه گذشته - راه های گفتگوی صحیح - نیست. آقا! بعضیا مثل ماست می مونن. تا حرف نزنی لام تا کام حرف نمی زنن. حالا هر چقدر جذابیت ظاهری داشته باشن باز جذبشون نمی شیم. بعضیام انقدر حرف می زنن که آدم می خواد فقط فرار کنه از دستشون! پس اکثرا جذابیت آدما برمی گرده به همین زبونشون که درست و به جا صحبت کنیم. که حرفامون هم به مردم آگاهی بده هم حوصلشون سر نره.

(طاهره سلیمانی اسد، 71، البرز، جهان نما)

******

با سلام؛ اگه می خوای جذاب و دوست داشتنی بشی: غرور، خود بینی، تکبر، خود پسندی، چاپلوسی و بددهنی و خشک بودن رو بذار کنار و به جاش مهربونی بی منت، خوش اخلاقی، رازداری، بخشندگی و تواضع رو جایگزین کنید. همه دوستدارتون می شن. این بود انشای من. در آخر از خانم کرامت رشیدی دبیر کتاب مهارت های زندگی به خاطر معرفی باشگاه به شاگردانش کمال تشکر رو دارم.

(معصومه، 22 ساله از الشتر)

******

سلام به هم اندیشان و تمام آدمای جهان؛  امید می خواستم یه چیزی بگم بالا غیرتا خوب روش فکر کنید. من خیلی تو کارام درستکاری رو سر مشق زندگیم قرار می دادم. طوری بودم که اگه وسط خیابون تو کوچه ها سنگ یا شیشه ای بود برمی داشتم تا کسی آسیب نبینه. یه بار هم حتی کاری کردیم تا عصمت یه دختر از بین نره؛ ولی این روزگار، منو جلوی همه خرد کرد. تازه فهمیدم که خانوادم هم واسه منفعت خودشون کنارم هستن... دیگه امید و هدفی واسه زندگی ندارم...

(هادی از تبریز)

امید: هادی جان، یه چیز رو هیچ وقت فراموش نکنیم: قرار نیست تو این دنیا همه چیز وفق مراد آدم باشه. می دونی چرا؟ چون طبق طراحی خداوند، این جهان، مکانیه برا مشخص شدن عیار آدما. اونوقت اگه هیچ مشکل و سختی نباشه، عیار آدما چطور می خواد مشخص بشه؟ به همین خاطره که حتی آدم های خوب هم با مشکلات، روبرو می شن. اگر هم احساس می کنیم کسی مشکلی نداره برا اینه که داریم از زندگی امروزش عکس می گیریم. برا اینه که از دیروز و فرداش هم خبر نداریم. عیار آقا هادی وقتی معلوم می شه که با وجود این مسائل تو خونواده اش، به اون ها احترام بذاره یا نذاره! وقتی معلوم می شه که برای حل مشکلش با خانواده اش، تلاش بکنه یا نکنه! یه چیز دیگه رو هم هیچ وقت فراموش نکنیم: درسته که بخوایم و نخوایم، تو این دنیا با سختی ها همراه هستیم؛ ولی کار خوب و نیک می تونه جلو خیلی از اتفاقات بد رو بگیره. این خیییلی خوبه! خدایا شکرت که تو طراحی هات، این امکان رو برامون قرار دادی. خیلی آدم رو آروم می کنه و از نگرانی در می یاره.    

******

فیس! فیس! فیس! فیس!... عه! سلام؛ شمایید؟ دارم چرخ مشاعره رو باد می زنم... بازم امید پنچرش کرده بود! می گما: چرا همش عصاى من دست آقایونه؟ به چه زبونى بگم من با لنگه کفش راحت نیستم! بفرمایید فعلا:

فلک! در قصد آزارم چرایى؟

گلم گر نیستى خارم چرایى؟

تو که بارى ز دوشم بر ندارى

میان بار، سربارم چرایى؟

(کوثر سبحانى، 20، املش)

امید: "فلک در قصد آزارم چرایی؟!!!!!" پس این منبرایی که الان رفتم برا کی بود؟ هان؟!

******

سلام نواندیشان؛ به نظر من آقا مسعود راست می گه؛ اما چهره زیبا فقط باعث می شه آدما به سمتت بیان ولی باطن زیبا است که آدما رو در کنارت نگه می داره. مثلا میوه ای که رنگ و ظاهر خوبی داره ولی از داخل کرم خورده باشه میری سمتش که بخوریش ولی وقتی می بینی که پوسیده شده میندازیش دور!

(جوادم از فومن)

******

سلام دوستان باوفا؛ خداقوت! امید؟ کتابی دیدی که 16 صفحه باشه و همین چند صفحه هم خالی باشه؟ کتاب نقاشی نیستا! می دونی اسمش چیه؟ آنچه مردها درباره ی زن ها می دانند!!!!!!

(مریم سلیمی، 20 ساله، سبزوار)

امید: می دونم دیگه! الان آقایون پیامک می زنن که ما هم کتابی سراغ داریم که 8 صفحه ی خالیه. با عنوان: "آنچه زن ها درباره مردها می دانند" ولی از شوخی بگذریم دونستن این تفاوتا خیلی به کیفیت زندگی کمک می کنه. خییییلی! 

******

جذاب بودن پیش هر کی یه قلقی داره. مثلا واسه جذابیت پیش مادر شوهر می تونید از دستپختش تعریف کنید، براش کادو بخرید، مادرشوهرا هم می تونن پیش پسرشون از عروس خانوم تعریف کنن.

(مرضیه)

امید: یه تصویر ذهنی از پیامک های خودتون بهتون بدم؟! "شایستگی های دیگران را تحسین کنید. همه ی آدم ها دوست دارند بشنوند کسی هست که تلاش هایشان را تحسین می کند." و این کار، هم به جذابیت شما، هم به قوت قلب دیگران و هم به پیوند قلب ها کمک می کند. 

******

امام هادی علیه السلام: "مسخره کردن دیگران، تفریح سفیهان و کار جاهلان است." مرتبطه با بحث. بعضیا فکر می کنن اگه بقیه رو مسخره کنن و خودشونو دست بالا بگیرن خیلی جذاب به نظر میان.

(زهرا از سراب)

******

مادرم و برادرم رفته بودن دنبال یه خونه. خانومی که قبل ما تو خونه نشسته بود رو مادرم می شناختش. تعریفشو خیلی می داد؛ جوری که خیلی مشتاق شدم ببینمش! خلاصه با مادرم رفتیم خونشون و باهاش آشنا شدم. درسته زیبا نبود؛ ولی وقتی کاملا باهاش آشنا شدم خیلی ازش خوشم اومد از بس  صادق بود و خوش برخورد. خیلی خاکی بود. آدم از حرف زدن باهاش لذت می برد. اینو گفتم که بدونید خیلیا هستن قیافشون جذب کننده نیست ولی با رفتار و صداقتشون آدمو جذب می کنن.

(سارا سعیدی، 73 از نورآباد، دوراهی)

******

آقای بیدگلیان؛ چرا سعی داری همه چی رو خوب نشون بدی؟ نگو خدا همه چیزای خوب رو به همه نداده که زخم دلم تازه می شه. یه رفیق دارم زیبا، جذاب، پولدار، خوش اخلاق، باهوش و مودبه. دیگه چی هست که خدا بهش نداده؟؟

امید: بابا! بالاخره برا بعضی هاش که خودشم زحمت کشیده! بعدشم: مگه الان نگفتیم که سختی ها عیار آدم ها رو مشخص می کنه؟! مگه می شه زندگی کسی با سختی همراه نباشه؟! یادت باشه: فقط خدا به طور کامل، از گذشته، حال و آینده ی آدما خبر داره. نگو که تو هم خبر داری که بدجور قاطی می کنم...

******

سلام؛ یه کار کردم کارستون. هم اندیشانو به همه مخاطبای گوشیم معرفی کردم... منتظر یه موج عظیمی از مردم باش امید خان!

(زهره ابوترابی از خمین)

امید: حرکتت، بلکه یه تکونی به آمار پیامکا بده. آمار دیروز: 1642

******

سلام امید؛ می دونم پیامم هیچ ربطی به بحث نداره؛ اما خوشحالم خیلی زیاد. خواستم شما دوستان هم تو شادیم شریک کنم. آخه دارم مادر می شم. دلم می خواد بچه ام صالح و با ایمان باشه و در درجه دوم زیبا و خوش چهره. از دوستانم خواهش می کنم من رو راهنمایی کنن تا بدونم چه دعایی و چه تغذیه ای در دوران بارداری روی جنین تاثیر مثبت و مخرب می ذاره و یا کتابی معرفی کنن.

(نازنین از تهران)

******

سلام امید؛ من ازت یه خواهشی داشتم. اگه لطف کنین بحث مربوط به کنکور رو جلوتر بندازین. الان موقعی هست که به درد ما می خوره.

(فائزه، 18 ساله، زنجان)

امید: درسته! روزهایی که داره می گذره، برا کنکوری ها، طلائیه! باشه! هفته بعد، تبادل تجربیاتتون درباره کنکور خواهد بود.     

******

پیرو سخنان اجرایی آقا مسعود خورشیدوند، من دو نفرو تصور کردم. اصلا هم خوشگل نبودند و یک چهره کاملا معمولی داشتن. من دیگه حرفی ندارم.

(مریم از کلاته برفی)

******

سلام؛ امید شعار نمی دم. من فکر می کردم رابطه خوب فقط با چهره خوب ایجاد می شه. رو رفتارم کار کردم. خیلی از اطرافیانم به خاطر حجاب و عقایدم باهام رابطه نداشتند؛ اما بعد از یه مدت خودمو تو دل دور و بریام جا کردم. حالا همونایی که فکر می کردن آدم خشکی هستم وقتی منو می بینن خودشون میان تا با هم باشیم. شاید چهره آدم برای یه ارتباط گذرا و کوتاه مهم باشه اما رفتار آدم بیشتر بقیه رو جذب می کنه. من معتقدم به مرور زمان اخلاق و آداب معاشرت خوب رو جذابیت چهره هم اثر داره!!

(طیبه)

امید: خب! وقت تبریکات عید رسید. عید غدیر رو به همتون؛ به ویژه به سادات تبریک می گم. عیدی ما (دعا) یادتون نره! هم حال ما خوب می شه و هم حال خودتون. امیدوارم که هممون عاقبت به خیر بشیم. راستی! یه خواهشی ازتون دارم. خواهش! و اون اینه که نظرتون رو درباره برنامه های مختلف شبکه چهار بگین. اگه پیشنهادی، انتقادی دارین. اگه برنامه ی خاصی از شبکه رو می بینین و مورد توجهتونه، بگین که نظرتون درباره اش چیه؟ یا پیشنهادتون برا بهتر شدنش چیه و... یادتون نره ها؟! چون تو جلسه ی شورای مدیران، کلللی پز هم اندیشان رو دادم. گفتم اهل فکر و نظر و تحلیلن. گفتن: نظرشون درباره ی برنامه های شبکه چیه؟ گفتم: می پرسم. ضایعمون نکنینا! اول پیامک بنویسین: نظر

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط سیده ریحانه در تاريخ 1393/07/22 و 10:38 دقيقه ارسال شده است

***هم اندیشان گل تولدت مبارک***


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393