• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 28 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 16 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (3) | مربوط به موضوع: 1393 ، چطور جذاب باشیم؟ ،

هم اندیشان چهارشنبه 16 مهرماه 1393

امید: سلاااااام؛ خوشحالم که هستید؛ چون با بودنتونه که این بحثا شکل می گیره. خدایا شکرت که تو زمونه ای که خیلیا سرشون گرم خیلی چیزا است و حرف حق، براشون مفهومی نداره، خیلیا هم پیدا می شن که دنبال حرف حسابن. خیییلی خوشحالم؛ چون حرف حسابه که آدم رو عاقبت به خیر می کنه. آرزوی قلبی و واقعیم اینه که: همه، عاقبت به خیر بشن.

******

بعضی ها چهره شان خیلی معمولی است؛ اما آنچه در قسمت چپ سینه شان می تپد دل نیست، اقیانوس محبت است. بعضی ها تن صدایشان خیلی معمولی است؛ اما سخن که می گویند در جادوی کلامشان غرق می شوی. بعضی ها قد و قامتشان معمولی است؛ اما حضورشان تپش قلب می آورد. بعضی ها خیلی معمولی هستند؛ اما همین معمولی بودنشان از آن ها جذابیتی منحصر به فرد می سازد. این ها خاصترین معمولی ها هستند که تا ابد در دل ها جاودانه هستند و فراموش کردنشان محال است.

(الناز، 21، اندیشه)

******

سلام آقا امید! به نظر من رفتارهای ناشایست، جذابیت آدم رو از بین می بره. ازجمله: 1- اگه کار خوبی در حق کسی انجام دادیم هرگز پیش دیگران تعریف کارمون رو نکنیم و سر طرف منت نذاریم. 2- هرگز دنبال عیب دیگران نباشیم و دیگران رو با حرفامون آزرده نکنیم. 3- مواظب حرف زدنمون باشیم چون بعضی حرفا شخصیت آدم رو خرد می کنه. 4- ثروت و توانمندی هامون رو به رخ دیگران نکشیم؛ درواقع «منم» نزنیم. بدرود!

(مامان دو دسته گل از داراب فارس)

******

سلام؛ با تشکر از نظرات ارزشمند هم اندیشان؛ از تاریخ 18 شهریور، همه ی نظراتتونو یادداشت کردم. با امید به خدا می خوام همشونو تو زندگیم به کار ببرم. ممنون که هستید.

(می خوام لقبمو از تنها به امیدوار تغییر بدم)

******

سلاااااام؛ حالم خوبههههه. خووووووب. می دونین چرا؟ چون نشسته بودم داشتم هم اندیشان می خوندم دیدم انگار شیر آب بازه. رفتم ببینم از کجاس؟! دیدم داره بارون میاد. از این بارونا که انقد نم می زنه که همه جا بوی نم خاک می گیره! به به! الان با یه چایی نشستم تو حیاط خلوت زیر بارون!

(مبینا از بابل)

امید: دلمون خواست! هم چایی و هم بارون و هم بوی نم! 

******

سلام؛ می خواستم به اون برادری که گفته بود دنبال دختر چادری می گرده بگم که لطفا از روی چادر و مانتو راجع به دیگران، قضاوت نکن. بهتره بگید: دوست دارم همسرم محجوب باشه. من خودم مانتو می پوشم؛ ولی نه موهامو بیرون می ذارم و نه بد لباس می پوشم. همسرم هم ازم راضیه. توی هر لباسی آدم خوب و بد پیدا می شه....

(لاله هستم از ملایر. می دونم درج نمی شه ولی خب....)

******

سلام؛ نمی خواستم پیام بدم چون با امید قهرم؛ ولى مجبورم! می فهمی؟ مجبور! هم اندیشان! من در عجبم چرا بعضى از پسرها با کارای زنونه می خوان جذاب بشن. به چه قیمت؟ خدا شاهده خودم دیدم پسری که کرم سفید کننده زده و ابروهاشو از ابروهای خانم ها هم نازک تر کرده. چرا خانواده ها جلوی این روش واسه جذاب شدنو نمی گیرن؟ مردونگی و جذابیت به ایناست؟

(معصومه از قلعه میر، میمنت آباد. امید این بار ندرجی با تانک میام سراغت! حالا خوددانی)

امید: ما به همون لنگه کفش هم راضی هستیم. خودتونو به زحمت نندازین! 

******

ایمان: سلام؛ راستش آقا امید من تا رمضان امسال اصلا نماز شب نخونده بودم و امسال هر شب قبل از سحر نماز شب خوندم؛ البته بدون اینکه کسی متوجه بشه. باور کنید هر روز حتی بدون اینکه به ظاهر خودم برسم مادرم و همه می گن که تغییر کردی و صورتت یه نور خاصی داره.

(سارا)

******

ایمان: سلام هم اندیشان؛ اینکه می گن ایمان باعث نورانی شدن آدما می شه نه این که نور از صورتشون می زنه بیرون. منظور اینه که اینقدر به خدا نزدیک می شن که یه معصومیت و یه پاکی تمام وجودشون رو فرا گرفته و چون همه ی کارهای شخص برای رضای خداست این شخص از دید همه جذابه؛ پس جذابیت فقط در صورت آدم ها نیست؛ بلکه اگر فردی سیرت زیبا داشته باشه هم به دل خدا و هم به دل بنده خدا می شینه. چه ججججورم!

(فریبا و ایمان)

******

سلام آقا امید؛ یکی از معلمای ما می گفت: جذاب بودن به خاطر انرژی هست که از قلبمون تولید می شه و اصلا ربطی به قیافه و...

(زهره، رباط کریم)

******

سلام؛ کی گفته برای جذاب شدن نباید آدم به خودش برسه؟ بعله! سیرت زیبا و پاک داشتن مهمه؛ اما این امر، وقتی تکمیل می شه که آدم در ظاهر هم آراستگی خودش رو حفظ کنه! ما روایت هم داریم که پیغمبران و امامان معصوم هم به آراستگی ظاهر خیلی اهمیت می دادن. به نظر من درخصوص این موضوع، بهتره بیشتر به راهکارها بپردازیم...

(حدیث فلاحی "دلفان")

******

سلام؛ این چه حرفیه که محدثه و احمد گفتن؟! "باید واسه جذاب بودن تو هر کاری که می کنیم بهترین باشیم اگه نه کلا اون کارو انجام ندیم؟" به نظر من این درست نیست که ما کاریو که ازش لذت می بریم ولی نمی تونیم توش بهترین باشیم رو رها کنیم که چی؟ خب ما که نمی تونیم تو همه ی کارا بهترین باشیم! دکتر شیری می گفتن: از توهم اول بودن و نمره بیست گرفتن بیاید بیرون؛ چون تو زندگی مسائلی هست که کیفیه نه کمی و این بهترین بودن تو مسائل کیفی از نظر دیگران متفاوته و هر کس تعریف خاص خودشو از بهترین داره. پس خودتونو درگیرش نکنین چون صدمه می بینید. مخلص کلام: واسه جذاب بودن نیازی به بهترین بودن نیست! مهم تلاشگر بودنه؛ چون بهترین شدن خودش زاییده ی تلاشه!

(انسیه، 18، قزوین)

امید: خب! شاید منظور محدثه و احمد هم همین چیزا بوده؛ ولی چون خلاصه گفتن، گفتنیا موند.

******

سلام به امید و هم اندیشان؛ از یه بزرگی شنیدم که هر چقدر آدم ها درون پاک تری داشته باشن جذابتر می شن.

(زمانه از نقطه ‏A)

******

سلااااام... واقعا امید خوش به حال هم اندیشانی که سنشون کمه. با این همه اطلاعات. من که تا 3 سال پیش نمی دونستم چای تو لیوان یک بار مصرف ضرر داره و... خوانواده ام که از متحول شدنم متعجب شدن. خواهرم که معلم هست اینقدر اطلاعات نداره که من تو هم اندیشا کسب کردم. متشکرییم.

(رضا زارع، پلاک 1)

امید: ما هم ممنونیم ازتون.

******

سلاااام؛ وقتی نوبت به رفتار کردن با دیگران می رسد، سه راه هست که می توانیم انتخاب کنیم: راه بد: رفتارمان با دیگران، بدتر از رفتار آن ها با ما است. راه میانه: رفتارمان با دیگران، مانند رفتار آن ها با ما است. راه خوب: رفتارمان با دیگران، بهتر از رفتار آن ها با ما است. راه آخری موجب روابط مثبت با دیگران می شود و آن ها را به سمت ما جلب و صد البته جذب! می نماید.

(زهرا خانوم گل)

******

سلام به شما هم اندیشایی که واسه من مثل قطب نمایین و مسیر خوب بودن و خوب موندن رو بهم یادآوری می کنین و اما راهکار برا دوست عزیزمون: به نظر من مشکل شما شاید این باشه که خودت تصور و ذهنیت خوبی از خودت نداری و همین مسئله رو دیگرانم تاثیر می ذاره. به نظرم اگه قبل از هر چی رو خودت کار کنی که به خودت عشق بورزی می تونی باعث بشی دیگرانم تو رو دوست داشته باشن.

(مرضیه، 69، کارشناسی اقتصاد، خ رازی، خرم آباد)

******

سلام امید؛ امروز صبح رفته بودم پارک. کودکان دبستانی رو آورده بودن. این بچه ها چنان با ذوقی داشتن پارک رو تمیز می کردن که نگو. منم رفتم کمکشون کردم. تازه حالمم خیلی خوب شد.

(فاطمه از ارومیه)

امید: گاهی با خودم فکر می کنم یه دلیل جذابیت بچه ها، پاکیشونه. چون پاکن، آدم اینقدر دوستشون داره. پس پاکی باعث دوست داشتن می شه؛ پس  ایمان... اصلا بذار ببرمتون سر سرچشمه: "ان الذین آمنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا: کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند رحمان محبت آن ها را در دل ها می افکند.(مریم؛ 96)"

******

سلام به همگی؛ می خوام یه کتاب بهتون معرفی کنم که متناسب با بحث هفته اس. کتاب: نیروی جذبه از برایان تریسی و ران آردن.

(نسرین، 370، خرم آباد)

******

زینگ! زینگ! زنگ تفریح! خنگول مرغداری باز می کنه. روز اول سر یه مرغ رو می کنه و به بقیه مرغا می گه: اگه هر کدومتون تا فردا سه تا تخم نذاره این بلا سرش میاد. فردا میاد می بینه همه سه تا تخم گذاشتن؛ اما یکی، یه تخم گذاشته. می گه: می خوای سر تو ببرم؟ می گه: باور کن من خروسم! می فهمی؟؟ خروس !!! تازه! این یه تخم رو هم قرض کردم!!!

(نفس از ی جای دور)

******

ایمان: سلام؛ بى شک ایمان باعث جذاب شدن آدم هاست. داشتن ایمان باعث می شه که ما: در هر کارى که مى خواهیم انجام دهیم رضاى خداوند رو در نظر داشته باشیم. اگر کارى به ما محول شد باتمام توان و جان و دل آن را انجام دهیم. دل پاک و روح بزرگى داشته باشیم، از کمک کردن به دیگران و انجام کارهاى خیر لذت برده و در شادى هاى خود دیگران را هم سهیم کنیم. به درشتى و طعنه و نیش با دیگران سخن نگوییم بلکه به نرمى و مهربانى سخن گوییم. باعث میشه ما خود را مالک حقیقى چیز هایى که داریم ندانیم، پس مى توانیم ببخشیم و اگر چیزى رو از دست دادیم بر آن تاسف نخوریم.

(آسیه از مازندران)

******

سلام؛ خسته نشدید از نظرهای تکراری درباره جذاب بودن که همه اش به درون اشاره داره؛ البته درسته؛ اما باشگاهی که توش بحث نباشه کسل کننده است. اگر بلد نیستید نظر منفی و مخالف بدید تا بحث داغ شه بگید خودم بدم. اصلا می خواید نقش منفی باشگاه بشم؟ من مشکل ندارما... خیلی کیف می ده. متفاوت باشی حتی اگه منفی باشی....

(محمد محمدی از ری)

امید: فعلا دست نگه دار! مخالف، خودش از راه رسید...  

******

سلام؛ بابا این قدر شعار ندین! جذابیت به قشنگی صورته که من ندارم. چند تا خواستگار برام اومد نپسندیدن. ایمان، اخلاق، همه چی دارم؛ فقط خوشگل نیستم. جذابیت یعنی زیبایی تمام!!!

(مریم، همدان، 24 ساله)

******

زییینگ زیییییینگ! زنگ تفریح: به خسیسه می گن نظرت راجع به لیوان یک بار مصرف چیه؟ می گه: من که یکساله دارم راضی ام.

(ربابه ترکانلو، 20 ساله، شاندیز)

امید: می گم چیه هی تند تند زنگ تفریح رو می زنین؟

******

سلام؛ به نظر من برای جذاب بودن همه ی چیزایی که گفتید لازمه. ظاهر آراسته، روی خوش، اخلاق خوب و... همه ی اینا یه جورایی مکمل هم هستن برای جذاب بودن. من فقط یک نکته اضافه کنم: اونم این که: دوستان! سعی نکنیم نقش بازی کنیم... هر کسی تو لباس خودش جذاب تره تا تو لباس دیگران... منظورم لباس ظاهری نیستا... راستی! "چادر" یعنی بهترین حجاب... این معنیش این نیست که اگه خانومی چادری نباشه، پس بدحجابه! خب خیلی ها هم بدون چادر، با وقار و کاملا مورد احترام هستن. منظور آقا سامان و شروین، خانومایی هستن که به قول خودشون جذابیت رو به حد اعلی رسوندن...! البته این موضوع درمورد ما آقایون هم صدق می کنه. نباید چشمها رو بست و ندیده گرفت. با ملینا خانوم هم موافقم. فقط از روی ظاهر قضاوت کردن، درست نیست. اما یادمون باشه: از کوزه همان برون تراود که در اوست... وقتی یه خواهر و یا برادری با یه ظاهر خیلی زننده وارد اجتماع می شه، خب تکلیفشم معلوم می شه.. واااای داریم از بحثمون خروج در میکنیما!!!

(محمد نیکروان، 20 ساله از لنگرود)

آآخخخ! انگشتم شیکست..!!

******

ایمان: سلام دوستان؛ گناه باعث سیاهی قلب آدم می شه. این سیاهی، رو صورت و سیرت، تاثیر بد می ذاره. انسان با ایمان دور گناه رو خط می کشه و به خاطر خدا گناه نمی کنه. وقتی که پاک باشی صورتت نورانی می شه و این نورانیت باعث جذابیتت می شه.

(هاجر از خرم آباد)

امید: ممکنه برا بعضیا این سوال مطرح شه که پس چطوره که بعضی آدما ایمان ندارن؛ ولی جذاب و دوست داشتنی هم هستن؟! منتظر پاسختون هستیم تا شنبه بحث رو ادامه بدیم. اول پیامک بنویسین: نظر

******

‏ایمان: سلام به همگی؛ من تا به حال فکر می کردم شاید این که میگن ایمان صورت رو نورانی می کنه فقط تو فیلماس.... اما چند سالی هست که اینو خیلی شنیدم... مادرم خیلی با ایمان و باخداس... صورت زیبایی هم داره... همیشه نمازاش اول وقته. قرآن خیلی می خونه... امکان نداره جایی بریم کسی بهش نگه چهره تون چقد نورانیه... یا یه وقتایی بهش می گن وقتی نگاهت می کنیم آرامش می گیریم... همین باعث شد خیلی ایمانم به خدا قوی تر بشه... نه به خاطر جذاب شدن، به خاطر این که از نظر من این یه نوع نگاه خاص خدا به اینجور افراده...

(فاطمه، ۲۵ ساله)

امید: این نکته رو هم بد نیست بهش اشاره کنیم: "اگر کسی اهل ایمان شد، آثار آن در چهره‏اش هویدا می شود؛ ولی اگر کسی تنها به قصد نورانی شدن و جذابیت به دنبال ایمان برود، راه را گم خواهد کرد؛ چون به دنبال خودپرستی است نه خداپرستی. در هر صورت وضوی شاداب گرفتن، نماز اول وقت و نماز شب خواندن و... چهره را نورانی و جذاب می کند."

******

دیرین، دیرین، دیرین، دیرین، دیرین، دیرییییین، دیییریریرین... بی ذوقینا! با احساس بخونین! آهنگ پلنگ صورتیه! یادم رفت احساسی شدم سلام نگفتم! سلام؛ وای آقا امید! با کلللی بدبختی رفتم درباره موضوع هفته پیش از تو کتابام مطلب پیدا کردم فرستادم؛ اما امشب رفتم درباره چگونه جذاب باشی مطلب پیدا کنم دیدم تو کتابهای داداشم یه کتاب هست "آیین همسرداری" یک چیزای خوبی نوشته که نگو. آخه بیخ گوشم بود و من ندیده بودم؛ یعنی دوست داشتم اون عصا بخوره تو سرم سکته کنما! راستی! اگه نیازی باشه مطلب ها رو بفرستم؟ آخه چیزای آموزنده زیاد داره.

(صفورا حبیبی از روستای لسبو)

امید: آخه این سواله که می پرسی؟ حقت همون عصا است. برم سراغ شربت لیمو و عسل همیشگی؛ شماهام ازش غافل نشین. به بخش مقالاتمون به ویژه طب سنتی سر بزنید. حتما چیزایی براتون داره.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط سیده ریحانه در تاريخ 1393/07/22 و 10:30 دقيقه ارسال شده است

سلام.ممنون ازشماکه پاسخم رو دادید.دوباره باگوشی امتحان کردم گزینه بازشد.ممنون که هستید.

اين نظر توسط سیده ریحانه در تاريخ 1393/07/19 و 11:50 دقيقه ارسال شده است

سلام.خداقوت.میخواستم بدونم چراوقتی باگوشی واردسایت میشی گزینه نظرات داده شده بازنمیشه؟متشکرم.
پاسخ : حسین وفا:
بستگی به گوشی تلفن همراه شما داره...
اما جهت مشاهده نظرات اگه به ادامه مطلب مراجعه کنید نظرات نمایش داده میشه

اين نظر توسط parima در تاريخ 1393/07/17 و 9:44 دقيقه ارسال شده است

سلام امید . سلام بچه ها . سلام ر.ح پیام . . دلم براتون تنگ شده بود . . خیلی وقته بهتون سرنزده بودم . . ببخشید نمیتونسم سربزنم. . . خوشحالم ک هسین . . خدایاشکرتشکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393