• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 6 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تفاوت زن و مرد ،

هم اندیشان یکشنبه 6 مهرماه 1393

اندکی تامل: هرگز روزت را با تکه های شکسته ی دیروز آغاز نکن. امروز روز دیگری است...

(مریم سلیمی، 20 ساله، سبزوار، دانشجو روانشناسی)

امید: سلااااام؛ می گم موافقین تو این پیامک صدر نشین امروز، عمیق شیم؟!

******

سلام به همگی؛ صرفا جهت اطلاع: آقای عزیز! واژه ی "دوستت دارم" رو فقط برای همسرت هزینه کن. هم دردی و هم دلی، او رو آروم می کنه. هر وقت بهت شک کرد، با صداقت و مهربانی مطمئنش کن. اگه گفت تو منو دوست نداری بلافاصله به او بگو "اندازه دنیا دوست دارم". اگه گفت: تو خیلی بدی! بگو عوضش تو خیلی خوبی. اگه گفت: من خواستگارای زیادی داشتم. با لبخند بگو: پس من خیلی آدم خوشبختی هستم که تو رو دارم. تو باید تکیه گاه خوبی براش باشی. و اما شما خانم محترم! به شوهرت افتخار کن. زیبایی او را در عقل او جستجو کن. ناز کن؛ اما متبکر نباش. قبل از شوهرت چشم بر هم نگذار و پیش از او بیدار شو. اگه عصبانی شد، بگو منو ببخش. هیچ وقت هیچ وقت بهش نگو تو بی عرضه ای! سختی کار شوهرت رو درک کن. اگه گفت حوصله ی تو رو ندارم بگو منم غیر تو کسی رو ندارم. قناعت پیشه باش. اگه دوست داشتین بازم براتون می فرستم.

(زینب خانی)

******

سلام؛ قبول کنیم که که اکثر ما به تفاوت های بین زن و مرد آگاهیم؛ اما یه حقیقت محض درمورد هر دو جنس اینه که نمی تونن بجا از این آگاهی استفاده کنن؛ مثلا وقتی مشاجره بالا می گیره کمتر کسی یادش می مونه که ما با هم تفاوت داریم.

(عذرا از شهر وردنجان چهار محال)

******

با سلام هم اندیشان عزیز؛ تو تلتکست شبکه سه خوندم که در ایران آمار طلاق بالا است. با این وجود همه ما برای بهبود این شرایط باید کاری بکنیم. به طور مثال برای کسایی که دوستشون داریم یا می خواهیم ازشون تشکر کنیم کتابی در این زمینه بهشون هدیه بدهیم. و چه خوبه که این فرهنگ در جامعه همگانی بشه. یکی از این کتابای خوب کتاب: "همسر دوست داشتنی" از مهدی خدامیان آرانی است. یک جمله از این کتاب: "بیا از امروز با خود عهد ببند و همسر خودت را با نام های زیبا صدا بزن و آنگاه ببین که زندگی شما چقدر با صفاتر می شود و چقدر همسرت به تو عشق می ورزد."

(مهدی از کاشان)

******

خانومه پشت فرمون بود... چراغ قرمز شد، نرفت! سبز شد، نرفت! زرد شد، نرفت! افسره اومد و گفت: خانوم! شرمنده! ما همین 3 رنگ رو بیشتر نداریم! پسندتون نشد؟!

(صدیقه صادقیانم، 28 سال دارم و دو تا بچه)

******

سلام... داشتم فکر می کردم که ای کاش امکانات هم اندیشان وسیعتر بشه تا در سطح بیشتری از جامعه فرهنگسازی صورت بگیره. اصلا باید روزی برسه که هر ایرانی یه هم اندیش باشه! حتی پتانسیل شو داریم که بر فرهنگ کشورهای دیگه تأثیرگذار باشیم! امید خان نظرت؟ اینام جزو خیالبافی هاس؟

‏(فائزه در نیشابور)

امید: "دامن خیال وسیعه؛ هر چی می خوای خیال کن."

******

سلام؛ قبول کن امید این چیزایی که درباره مردا می گین بیشتر مربوط می شه به مردای نسل قدیم که براشون سخت بوده به همسراشون بگن دوستت دارم. به نظر من که مردای الان با احساس تر از مردای قدیمن؛ ولی متاسفانه و متاسفانه برا قبل ازدواج ازین الفاظ استفاده می کن تا بعد ازدواج.

(راحله)

امید: واقعیت اینه که هیجان ازدواج، باعث می شه مردا مدتی از تو قالب اصلی خودشون بیرون بیان و بیشتر از اون چیزی که هستن احساسی بشن و تو بروز محبتشون متفاوت عمل کنن (به ویژه مردای امروزی) ولی خیلی زود، دوباره به اصل خودشون بر می گردن (یعنی نوع محبتشون بیشتر تو عملشونه تا تو کلامشون) این وسط، خانوما فکر می کنن مردشون دیگه دوستشون نداره؛ یا محبتش کم شده؛ ولی اینطور نیست. البته همه ی اینا برا مواقعیه که شرایط، عادیه؛ یعنی منظورم اینه که مشکلی خاصی وجود نداره و همه چیز داره طبیعی پیش می ره. اگه می بینین این همه حدیث و روایت درمورد ثواب "ابراز محبت کلامی مرد به زن" وجود داره برا اینه که مردا به صورت غریزی زمینه ی محبت لفظیشون ضعیفه! باید تلاش کنن! البته خانوما هم باید درک کنن که مردا اینجورین! 

******

همه از تفاوت زن و مرد گفتین من براتون از شباهت های اخلاقی اونا می گم: احترام به خانواده همسر مساوی با احترام به خود همسر. دوم اینکه دل همسر شکستن بدجور عوارض داره هیچ فرقی بین زن و مرد هم نیست و سوم اینکه با گذر زمان نباید به اخلاق طرف مقابل عادت کرد؛ باید (تلاش کنی تا با ظرافت و تدبیر به طرفت کمک کنی) تا اخلاقش رو اصلاح کنه.

(جوکار، عضو فعال هم اندیشان از خفر)

******

سلام دوستان؛ به این جمله دقت کنید: آدم ها فقط و فقط در یک چیز مشترکند: متفاوت بودن! پس نتیجه می گیریم متفاوت بودن همیشه یه امتیاز منفی به حساب نمیاد.

(راضیه، 68، صومعه سرا)

******

سلام به هم اندیشا و آقا امید؛ 1 سالی هست که عضو باشگاهم. بحث این هفتتون فوق العاده اس. کلی نکته نوشتم که به خواهرام و زن برادرام بدم که تو زندگیشون استفاده کنن!

(فاطمه، 24 ساله، اندیمشک)

******

سلام من ساکن شهرک پارسیان هشتگردم. توی شهرک ما یه ال نود هست که پشت شیشه اش لوگوی باشگاهو زده. خواستم بدونم این هم اندیش کیه؟

امید: هر کسی هست، خودش یه قدم بیاد جلو!

******

سلام بر برادر جومونگ؛ چطوری؟ گفتید: وااای! پیام سرش شلوغه فقط ٥ شنبه ها می تونه بیاد! گفتیم: چشم! گفتید همایش مال استان شما نیست. باشه برا بعد. گفتیم: چشم! گفتید: پیام خسته شده رفته! "چشم!" گفتید: ٥ شنبه ها امید هم نمی تونه بیاد. گناه داره بیچاره! "چشم!" گفتید: خیلی بی انصافید. نفری چندبار پیامکتون درج شده. حالا فعلا یه ماه پیام ندید!!!! "چشم!" می گم یه وقت زشت نباشه باشگاه های مردم هفته ای و باشگاه ما هر روز به روز می شه هااا. تعارف نکنید!... شوخی کردم داداش. ممنون که پرچم باشگاه رو تا همینجا هم دست تنها بالا نگه داشتی. خدا قوت. یا علی.

(ارغوانم)

امید: شوخی شوخی هر چی بود بارمون کردیا! ولی خب! جمله آخرت بدک نبود!

******

سلام؛ زن و مرد باید تو مسائل زندگی با هم مشورت داشته باشن تا بتونن زندگی رو پیش ببرن و هیچ مشکلی پیش نیاد. اینجوری فاصله ها هم کمتر می شه. باید عاشق هم باشن تو پستی و بلندی زندگی. آقا امید خودمونیما، خوش به حال دختری که بیاد تو زندگی من!!!

(محسن، 25 ساله، مجرد، یاسوج)

امید: اینجوری فایده نداره! باید بیای وسط گود ببینیم چند مرده حلاجی!

******

سلام امید؛ یه دوستى دارم خیلى باایمانه. من روز اول وقتى رفتارشو دیدم، با خودم گفتم: حتما خانواده باایمان و مراقبى مثل خودش داره؛ اما از زبون خودش شنیدم که خانواده اش مشابه خودش نیستن. می گفت: خدا هر کسى رو که لایق بدونه هدایت می کنه. یعنى امید از بس حرفاش به دلم نشست که حاضر شدم بیشتر برام گپ بزنه! واقعا چه حسى به آدم دست می ده معاشرت با همنشین خوب! اون الگو شده برام... حق یاورتون.

(آمنه موسى پور، لنگرود)

******

نظر: سلام به همگی؛ خوب هستید که؟ من فک می کنم تأثیر و نفوذ هم اندیشان به خاطر اینه که ما با هم روی یه نکته عمیق می شیم و از هر زاویه بهش نگاه می کنیم. مثل همین قضیه عکس گرفتن از زندگی دیگران. شاید اگه این حرفو خودمون تنهایی می شنیدم به راحتی از کنارش رد می شدیم ولی وقتی تو باشگاه مطرح شد و دوستان درموردش نظر دادن و بعضیا تجربیاتشون رو گفتن روی هممون تأثیر گذاشت. من که به شخصه خیلی از این بحث سود بردم. ممنون که هستین.

(لیلا حسینی، ۱۹ساله، کاشان)

******

سلام امید؛ دخترم مدتیه با هم اندیشان قهرکرده و نمی خونه. می گه از روز اول ما باهاشون بودیم. تو همایشا رفتیم شرکت کردیم؛ اما یه بار پیامم درج نشد؛ ولی امروز بهش زنگ زدم و خواهش کردم بخونه و تو زندگیش به کار ببره. آخه تازه ازدواج کرده و یه کمم مشکل دارن. انشااله که هم اندیشا با تجربه های همدیگه زندگیه خوبی برای خود و خانواده شون درست کنن. ممنون امید و دوستان.

(مادر ۴۰ ساله، زیبا شهر قرچک)

******

نظر: به نظر من چون ما کاملا با میل و اختیار، خودمونو عضو این گروه می دونیم و هدفمون از عضویت در گروه، ایجاد تغییر و تحول در رفتارمونه... ساده ترین حرف، در ما تأثیر می ذاره.

(رویا محمدی از حصارک کرج)

******

نظر: سلام بر همگی؛ به نظر من چون شخص نظر دهنده رو نمی شناسیم و اون هم ما رو نمی شناسه برداشت ما از حرفاش تحقیر یا حرفای عاقل اندر سفیه نیست و جبهه نمی گیریم؛ پس قبولش راحته. مثلا اگه الهام خانم تو جمع 4 نفری نظرشو راجب قورمه سبزی و گیر کردن سبزی لای دندون می گفت اون 4  نفر حرفشو تیکه انداختن معنی می کردن؛ ولی ما 40 هزار نفر با شنیدن نظرش می گیم که حواسمون رو بیشتر جمع کنیم تا پیش نیاد. به نظر من این راز نفوذ و تأثیر گذاری حرفای هم اندیشانه.

(فاطمه، 28 ساله از گیلان شهرستان آستانه اشرفیه)

******

سلام؛ چند روزیه خبری از تصویرذهنی نیست. اینجا چه خبره امید؟ چرا باد همه چیو یهو با هم خالی می کنی؟ دیروزم که مشاعره ندرجیدی! اون دمپایی من کوووو؟

(محدثه، والیبالیست باشگاه از قزوین)

امید: کنار عصای منه! د! بدین اون عصا رو تا لنگه کفش نیومده!

******

سلام به امید و هم اندیشان عزیز؛ به نظر من یکی از تفاوت های مهم زن و مرد، اینه که مردا دلشون مثل دریا بزرگه و بدون هیچ منتی خرج می کنن؛ ولی بر عکس، زن ها تا می خوان از پول ماهیانشون یه نون بخرن دست و دلشون می لرزه. چیه؟ چرا چپ چپ نیگام می کنین؟ آخیش! بالاخره حرفمو زدم.

(تنها کفاش زنانه دوز عضو باشگاه، حسنم بابای سارینا، عموی سید حسام از مشهد مقدس)

******

نظر: آق امید! اخوی و هم کاران سلام؛ می دونی فرق بین شعار و حرف حساب چیه؟ اینکه بعضی وقتا یه کسایی بدون این که فکر کرده باشن! یا برا حرفشون دلیل و منطق داشته باشن نصیحت می کنن؛ اما هم اندیشان اسمش رو خودشه. رو هوا حرف نمی زنن. خوب سبک و سنگین می کنن، می اندیشن! و بعد حرف می زنن. راستش! خود من بعضی وقتا که درمورد بحثا حرفی ندارم، می رم مطالعه می کنم. خداییش از الکی حرف زدن بد جور بدم میاد.

(زهرا از دلفان)

******

سلام به داش امید و دوستان ناب هم اندیش؛ یکی از دلایلی که هم اندیشان تاثیرشو می زاره تکرار هر روزشه. وقتی یک کتابی می خونیم یا یه فیلمی می بینیم که از محتواش لذت می بریم و ازش درس می گیریم قطعا تا مدتی تو ذهنمون می مونه و اگه تکرار نشه ممکنه به فراموشی سپرده....

(مائده، 69، لیسانس حسابداری از بابلسر ساحلی)

******

سلام دوستان؛ آقای محتشمی کارشناس برنامه "با من حرف بزن" از رادیو جوان می گفت: مسائل قبل از ازدواج اگه رد پا داره رو حتما باید به همسر آیندتون بگید. مثلا اگه بیماری خاصی دارید یا اگه نامزدی داشتین به دلایلی بهم خورده حتما بگید.

(بارون از زرند، 20 ساله)

******

نظر: حرف های هم اندیشان برآمده از تجربه و مهارت زندگیه که بدون هیچ چشم داشتی در اختیار دیگران قرار می گیره. و از اون جایی که عاقبت به خیری دیگر هم اندیشان رو همواره مد نظر دارند حرف هاشون به خوبی در دل می نشینه و با اشتیاق زیادی به حرف ها عمل می شه.

( یوسف خانی از اهواز)

******

سلام به نیک اندیشان و امید؛ به نظر من اراده هم اندیشان واسه تغییرهای مثبت و تلاش برای رسیدن به سعادت که همه هم اندیشان توی این راه با هم هم دل و هماهنگن باعث این تأثیر بی نظیر هم اندیشان شده.

(سارا اسماعیلی، عاشق هم اندیشان از قم)

******

مردان نه فقط دوست دارند بدانند که شما سپاسگزار آن ها هستید، بلکه همچنین از این طریق می توانند قلب خود را گشوده و نسبت به شما ابراز علاقه کنند. مثلا اگر به شما تلفن کرد و گفت پنج دقیقه دیرتر خواهد آمد، از این کار او تشکر کنید...

(مهدی کرزبر از بروجرد)

امید: آخه قدرشناسی یه چیز دو طرفه است؛ یعنی منظورم اینه که هر دو طرف از هم چنین انتظاری رو دارن و با برآورده شدنش کلللی شارژ می شن. ولی خب! شایدم در مورد ما آقایون یه تاثیر تخصصی داره. آقا مهدی معتقده زن می تونه اینجوری قلب مردش رو تسخیر کنه. بالاخره هر جنسی یه قلقایی داره.

******

سلام به دوستای نابم و امیدخان؛ یه جمله ناب درباره موضوع هفته: "جاذبه، قدرت زن و قدرت، جاذبه مرد است" لطفا عمیق شین.

(احسان، سعیده و حلما کوچولومون از بردسکن)

******

سلام به هم اندیشا؛ می خوام به خانم معصومه از نمین بگم که کاملا با حرفشون مخالفم. شاید بعضی روزا واسه خانوما مشکلی پیش بیاد. باید حتما بتونن غذا درست کنن؟ باید آقایون درک داشته باشن و بفهمن که خانومشون واقعا مشکل داشته.

(آتنا)

******

نظر: سلام به همگى؛ بیشتر مواقع ماها خیلى از حرفا رو خودمون بلدیم؛ اما انگار لازمه یکى بیاد همون حرفا رو با صداى بلندتر برامون تکرار کنه. مثل مشاورى که تو مشکلاتش با حرف زدن دیگرى آروم می شه.

(همراه همیشگى شما، طاهره، 67، خوزستان، ترکالکى)

******

نظر: روز بخیر هم اندیشان؛ حرفای هم اندیشان به دلیل صداقت در گفتار و همچنین گرم و صمیمی بودن جمعمون و این که هیچکس قصد نصیحت کردن دیگری رو نداره به دل می شینه و تاثیر گذاره.

(مریم، کلاته برفی)

******

سلام؛ تاثیر هم اندیشان به خاطر اینه که کسی امر و نهی نمی شه. یه محیط گفت و گوی سالمه که همه نظرشون رو می دن. ما جوونا هم که از امر و نهی متنفریم.

(افسانه آباد، تنگستان بوشهر، 26 ساله)

******

نظر: با عرض سلامی پاییزی؛ چون ما خودمون میایم دنبال این حرفا. بعدشم چون "هرچه از دل برآید، بر دل نشیند"

(مجید شهباز از شهرکرد)

******

نظر: سلام؛ شاید به خاطر اینه که ما وقتی هم اندیشان می خونیم آماده ایم تا تغییر کنیم؛ چون خودمون می خوایم تغییر کنیم. ولی وقتی از کسی بشنویم، اون می خواد ما تغییر کنیم؛ ولی ما تا خودمون نخوایم هیچوقت تغییر نمی کنیم.

(مریم)

امید: خدا خیرت بده! سرم گیج رفت! برم یه شربت لیمو عسل بخورم حالم جا بیاد. شماها هم از این معجون شگفت انگیز غافل نشین. به خدا می سپارمتون.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393