• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 28 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 5 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، تفاوت زن و مرد ،

هم اندیشان شنبه 5 مهرماه 1393

امید: سلااااام؛ گاهی خیالبافی می کنم و با خودم می گم: ای کاش می شد پیش دونه به دونه ی هم اندیشا بود و از نزدیک دید که کیا از لا به لای کدوم پیامکا چه برداشت هایی می کنن! چیه؟ چرا اینجوری نیگام می کنین؟ خیالم نمی شه کرد؟ مادربزرگم همیشه وقتی خیالبافی می کردم، می گفت: "دامن خیال وسیعه؛ هر چی می خوای خیال کن!"

******

سلام امید؛ یه جایی شنیدم که مردا علاقه شون رو به زبون نمیارن بلکه با کاراشون نشون می دن؛ درصورتی که خانوما دوست دارن بشنون تا ببینن!

(نجمه، بچه مهرآباد)

امید: خب! این وسط تکلیف چیه؟ به نظر من خانوما باید از یه طرف تو یه موقعیت های مناسبی ضمن اینکه به مردشون می گن که حواسشون به محبت های عملی اونا هست، ولی دوست دارن گاهی هم زبانن بشنون که... و از طرف دیگه: خانوما باید بپذیرین که مردا یه همچی خصوصیتی دارن؛ یعنی محبتشون رو تو رفتارشون بروز می دن. این آگاهی خیلی کمک کننده است. مردا هم باید تلاش بیشتری کنن تا محبت زبانی رو بیشتر مورد توجه قرار بدن. پس این حدیثا رو برا کی می گن؟ این حدیثا رو...   

******

سلااااااام به امید مهربون و هم اندیشان نیک اندیش؛ پیغمبر اسلام (ص) فرمود: اگر مرد به همسرش بگوید دوستت دارم، این سخن دلنشین هرگز از قلب زن بیرون نخواهد رفت.

(آذین کشکولی، دختر آذربایجان از سنندج)

******

سلام قاسمم دکوراتور از تهران. می گم آقایون به ندرت تغییر پذیرن. نه فقط از لحاظ اخلاقى، حتى از لحاظ ظاهرى. نوع غذایی که می خورن، تغییر دکوراسیون منزل و... اما خانما کاملأ تغییر پذیرن و حتى عاشق تغییر. من شخصأ خیلى بگو مگوهاى زن و شوهرى سر همین مسأله دیدم... راهکار با شما!

******

دوست داشتن به گفتن نیست. اینکه همه اش به یه نفر بگی دوست دارم شاهکار نکردی... دوست داشتنو باید ثابت کنی. باید بهش بفهمونی که دوسش داری... همین که یه جاهایی از خودت به خاطر اون بگذری؛ یعنی دوسش داری... همین که هیچوقت تو دلت اونو با بقیه مقایسه نکنی یعنی دوسش داری... همین که حتی یه لحظه تو عمرت از داشتنش از انتخاب کردنش پشیمون نشی یعنی دوسش داری...!

(فاطمه یوسف نیا از ؟؟؟)

******

سلام؛ ما باید با مطالبی که درمورد زن و مرد می خونیم فاصله ها رو کم کنیم نه اینکه این مطالب باعث بشه که فاصله بین زن و مرد زیاد بشه. در واقع باید بدونیم که از آنها چگونه استفاده کنیم.

(زهرا دستگردی از بیرجند)

******

سلام به خونواده در حال رشد کیفی و کمی "ها". اینم یه لطیفه: به خنگول می گن خیلی آقایی! می گه: "ما بیشتر!!!" حالا اگه می تونی نخند!

(محمد باقر جلالی)

******

سلام به آقا امید و دوستاى هم اندیشم؛ با همسرتان طورى رفتار کنید که اگر رفیق او بودید بهترین دوست او می شدید.

(بهناز، 19 ساله، دانشجوى روانشناسى)

******

سلام به همگى؛ خوبید؟ بچه هاى اطراف املش، دوشنبه 7 مهر به مناسبت روز جهانى قلب، یه گروه پیاده روى تشکیل دادیم. با هماهنگی مسوولان مرکز بهداشت و صدا و سیما. پذیراییش به پیشنهاد من هم اندیشه: نون محلى و سیب. قراره به قید قرعه، جوایز نفیسى هم تقدیم بشه. سرپرست گرو هم مامانمه. اولین بهورزیه که همچین کاری رو انجام می ده تو املش. دمش گرم! پس قرارمون: دوشنبه، از خانه بهداشت روستاى نصرآباد املش (روبروى ریسندگى) به سمت پارک آسیاب سران. ساعت 8 صبح. خیلى دوست دارم هم اندیشا هم باشن. امید! نمیدرجى؟! نه؟ ولى من کوتاه نمیام. اگه می شه یه آماریم بدید که برا پذیرایى آماده بشیم. مچکرم.

(کوثر سبحانى، 20 ساله)

امید: خب! کیا پای کارن؟ اول پیامک بنویسین: "سلامت" راستی! چند وقت پیش وزیر بهداشت هشدار می داد که بیماری های قلبی بیشترین آمار مرگ و میر رو دارن. تاکید می کرد که ورزش و تغذیه سالم رو جدی بگیرین!

******

سلام به دوستان عزیزم و برادر امید؛ اینم مواردی که خانم ها بهتره بدونن تا یه زندگی خوب و پر از آرامش داشته باشند: 1 - سرزنش کردن ممنوع (به هیچ وجه نباید یک مرد، توسط همسرش مورد سرزنش قرار بگیرد) 2- غرغر ممنوع 3- پرحرفی ممنوع 4- جمله کوتاه (خواسته های خود را در کوتاهترین کلمات بیان کنید ) 5- هدف و گفتگو (مردان در هنگام گفتگو و صحبت به دنبال رسیدن به هدف مشخصی هستند ولی خانم ها هدفشان از گفتگو خود صحبت کردن است...

(فاطمه ام، عضو ساکت باشگاه)

امید: می گم همچی ساکت هم نیستیا!

******

در زندگی سه چیز باز نمی گردد: زمان، کلمات و موقعیت ها. سه چیز نباید از دست برود: آرامش، امید و صداقت. سه چیز قطعی نیست: رؤیاها، موفقیت و شانس. و سه چیز از با ارزش ترینهاست: عشق، اعتماد به نفس و دوستان واقعی.

(راضیه، 68، صومعه سرا)

******

سلام، سوال فوری؟!!!! آقا امید چرا دیگه صحبتی از همایش تو شهرهای مختلف نیست؟ ما همچنان منتظریم...

(محسن، 25 ساله مجرد، یاسوج)

امید: قبلنا پیام خان دست تنها نبود. امید داشت؛ ولی امید الان دست تنها است. ولی بازم ناامید نیست. چی گفتم! ولی فکر کم منظورم رو گرفتین!    

******

سلام؛ امروز ظهر، ناهار مهمون داشتیم. این جور مواقع علاوه بر آشپزی و کمک به مادر، درست کردن سالاد و تزئینش بر عهده ی منه! منم کلللی سلیقه به خرج دادم و یه سالاد توپ درست کردم؛ تزئینات روش که بماند. وقتی گذاشتم سر سفره، خانمای مهمون حسابی خوششون اومد و کللللی به به و چه چه کردن، ولی آقایون... آقایون انگااااار که یه سالاد ساده دیدن! بعله! اینم از تفاوت های زن و مرد: خانما جزئی نگر، آقایون کلی نگر!

(محدثه و احمد از تهران)

******

سلام به امید و هم اندیشان عزیز؛ یکى دیگه از تفاوت هاى زن با مرد هم اینه: دیشب با شوهرم رفته بودیم دکتر. دیر رسیدیم خونه و شام یه کم دیر شد. سر همین کلى باهام دعوا کرد. بعد اینکه شام خورد همه چى رو فراموش کرد و ازم معذرت خواهى کرد. سعى کنید همیشه غذاتون آماده باشه چون مردا نمی تونن گرسنگى رو تحمل کنن.

(معصومه، نمین)

******

سلام امید؛ مردها دوست دارن که با کسی مقایسه شون نکنیم و به اونا تکیه کنیم. درواقع دوست دارن که اونا رو تکیه گاه خودمون بدونیم. زن ها دوس دارن که ازشون تعریف شه. از (زیبایی، آشپزی رفتار و...) مردهام دوس دارن از (تیپ، کار، غیرت و...) تعریف شه.

(فاطمه، داستان نویس)

******

سلام! جذابیت همیشه در تفاوت ها است. هیچ آهن ربائی قطب هم سانش را جذب نخواهد کرد...

(زهرا هستم از رفسنجان)

******

پندى براى ازدواج: بگذارید در وجودتان عشق از تنفر پیشى گیرد. هنر سازگارى را بیاموزید؛ زیرا بهتر آن است کمى خم شوید تا اینکه به کلى بشکنید...

(آمنه موسى پور، لنگرود)

******

سلام آقا امید؛ به نظر من بعضی از خانوما دوست دارن امر و نهی کنن. انگار که حواسشون نیست که طرف مقابلشون یه شخصیه که اسمشو گذاشتن مرد و مهمتر اینکه شوهرشه. حتی بعضی از خانوما شخصیت شوهرشونو تو جمع می برن زیر سوال! چیزی که اصلا آقایون دوست ندارن. بابا! خانوما! مرد واسه چی مرده؟ واسه این نیست که فقط سیبیل داره؟ نه! جنس مرد غرور داره. مرد دوست داره تو خانواده در مسائلی که به اون مربوط می شه رهبری کنه. اکثر مردا دوست دارن اگه یه چیزی تو جمع به خانومشون می گن خانم بگه: چشم! به خدا فکر نکنید که زور بالا سرتونه. یا مردا می خوان سوء استفاده کنن. نه! این شخصیت مردا است؛ البته مردام باید حواسشون به چیزایی که از همسرشون می خوان باشه. بستگی به موقعیت زمانی حرفشونو بزنن. اول باید موقعیت رو سنجید بعد حرفمون رو به خانوممون بزنیم که به شخصیت خانم ها هم بر نخوره.... نگید که آقایون چیزی نمی گن! آقا امید بدرج تا آقایون انگیزه داشته باشن.

(سعید از مرودشت)

امید: آقای پر حرف؟! پس همچی آقایون کم حرف هم نیستن؟!

******

زنگ تفریحه: خنگول داشته تو آینه فوت می کرده. گیجول ازش می پرسه: چرا تو آینه فوت می کنی؟ می گه: آخه تو چشمم خاک رفته!! گیجول می گه:  آخه خنگول! اون باید فوت کنه نه تو!!!

(محدثه)

******

شما عضوهای جدید باشگاه یادتون نمیاد ولی ما قدیمیا خوب یادمونه باشگاه یه زمانی پنجشنبه هام به روز می شد! هی ی ی ی ی روزگار. یادش بخیر.

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند.

بالاخره ایام غم انگیز تحریم پیامکی ما درج چندمیا به پایان رسید. بازگشت دوباره خودمون رو به باشگاه تبریک می گم. در پناه حق.

(نازنین فاطمه مطهری هستم ۱۹ساله از نظرآباد کرج)

******

سلام امید؛ با دوستم اومدیم امامزاده قاسم. داشتیم تخمه می خوردیم. دستمو بردم پشت که آشغالشو بریزم زمین که مثل صحنه آهسته برگردوندم تو دستم! تاثیر هم اندیشانه ها!!

(زهرا محبوب، 18 ساله از تهران)

******

سلام به امید و خیراندیشان؛ می گم مهم نیست پیامم درج بشه یا نه. مهم اینه که من الان یه هم اندیش واقعی شدم. مورچه ها که هیچ، سعی می کنم آدما رو هم اذیت نکنم. راستی! یه سوال! چرا اینقد نفوذ هم اندیشان اینقد زیاده و زود تأثیر می ذاره؟ با این که خیلی از حرفایی که می گین رو صد دفعه شنیدیم؟؟؟؟؟

(محدثه هستم از روستای نگار خاتون، ممنون از همتون)

امید: جوابش احتمالا برا هممون جالبه! پس نظر بدین. اول پیامک بنویسین: نظر 

******

سلام؛ هم اندیشان به گووووش! فقط دو روز، فقط دو روز سعی کنید اقتدار مردتون رو حفظ کنید. یعنی چی؟ بذارید کنترل تلویزیون دستش باشه. رفتید جایی دیر رسیدید پیش مردم نگید این همش دیر میاد. راه بلد نبود. گم شدیم و... خواست وسیله ای رو درست کنه نگید تو بلد نیستی و نمی تونی! بلکه بیشتر تشویقش کنید. بعد دو روز ببینید چقدررر شما رو می پرسته. حالا این قضیه چه ربطی به تفاوت بین زن و مرد داشت؟؟؟!!! خودمم نمی دونم!

(طاهره سلیمانی اسد، 71، البرز، جهان نما)

******

سلام؛ امید نمی شه وقتی می خوای بگی سرچ در اینترنت به جاش بگی جستجو در اینترنت؟؟؟ این کلمه، بدجور رفته رو مخم... بابا فردوسی 30 سال از عمرشو واسه این زبان زحمت کشید. حالا ما...

(مسعود از خرم آباد)

امید: حرف حساب، چی؟.... جواب نداره. 

******

سلام ناب اندیشان؛ یه جمله ی واقعا زیبا توی کتاب "آیا تو همسر مناسبی برای من هستی؟" از باربارا دی آنجلیس: "متأسفانه، مردم وقت و انرژی بیشتری صرف تصمیم گیری در انتخاب یک اتومبیل و یا دستگاه ویدئو می کنند تا انتخاب همسری مناسب که با او تشکیل خانواده بدهند." ضمنا خوندن این کتاب رو به همه ی دوستانم توصیه می کنم.

(دیاکوبادکان، 19 ساله از مریوان، معلم هم اندیش آینده)

******

سلام امید؛ سلام هم اندیشان؛ حال و احوالتون چطوره؟ همچنان خونه خالمم و 17 روزه از دوستان احوالتون رو جویا می شم؛ چون اینجا روستای شورابه پیام نما برقرار نیست. امید! نمی گی این همه مقدمه چینی واسه چیه؟می خوام بگم که وقتی رفتیم مهمونی و غذا قورمه سبزی بود بعد اینکه غذامونو میل کردیم بریم یه جایی یه آینه پیدا کنیم نکنه ذره های سبزی لای دندونا گیر کرده باشه. بعدش وقتی می خندیم معلوم شه. یه کوچولو ضایع می باشد. راستی! اینم یه جمله حکیمانه: "زندگی یک فهم است. فکر زنجیرکنی یا پرواز، در همان خواهی ماند." احساس می کنم با اینکه جمله ی کوتاهیه ولی یه عالمه حرف و نکته هم اندیشانه توش هست. خب! امید عرض دیگه ای نیست. بی زحمت می رم. خدا قوت.

(الهام، اسلام آباد غرب، روانشناسی)

******

سلام؛ به نظر من آدم باید طرفشو خوب بشناسه. مثلا بعضی خانوم ها با هدیه خوشحال می شن. بعضی ها با گوش مثل شنیدن دوست دارم. بعضی هام با نوازش. آقایون باید ببینن که خانومشون چه جوری خوشحال می شه. البته این مسئله راجب آقایون هم صدق می کنه. و اینو یادتون باشه هیچ وقت مستقیم از طرف مقابل نپرسین که چه جوری خوشحال می شه. اون دوست داره شما خودتون کشف کنید!

(حانیه، 18 ساله)

******

سلام امید خان؛ خوبی؟ می گم آقا امید بهتر نیست دیگه بی خیال عصات بشی؟ چون هر روز یکی می بردش. به جاش دمپایی بگیر دستت. نشونه گیریت که خوبه؟ ها؟

(معصومه گوگ، گلستان، گنبد کاووس)

امید: این ترم می اندازمت تا ترم بعد دوباره واحد تفاوت زن و مرد رو بگذرونی. بابا! دمپایی برا خانوما؛ عصا برا آقایون! اینم جزو تفاوتاس.       

******

سلام به امید عصا به دست و دوستای هم اندیش؛ جهت اطلاع خانم ها و آقایون: 1-مغز مردان برای حل مشکلات ساخته شده است و به طور مداوم راه حل ارائه می کنند؛ اما زمانی که یک زن صحبت می کند تنها قصد او برقراری ارتباط است و به دنبال راه حل نیست. متأسفانه مردها فکر می کنن که اگر زنی درباره مشکلش با او بحث کند به خاطر این است که نتوانسته است از عهده حل آن برآید و به کمک، نیاز دارد و به همین دلیل راه حل می دهند؛ اما از نقطه نظر یک زن، ارائه راه حل توسط مردان به این معناست که آنها می خواهند نشان دهند که درست فکر می کنند و این زنان هستند که اشتباه فکر می کنند.. 2- مردان متوجه نمی شوند که چرا زنان دوست دارند حرف هایشان را با جر و بحث بگویند. مردان دوست دارند بحث کنند ولی سریع آن را تمام کنند چون به دنبال آرامش هستند و می خواهند به چیز دیگری فکر کنند. زنان می خواهند با بحث کردن به صلح و آرامش برسند. آن ها معتقدند که صحبت کردن باعث می شود احساس بهتری پیدا کنند اما مردها معتقدند که صحبت کردن باعث بغرنج تر شدن اوضاع می شود.

(زهرا سادات، 18 ساله، دانشجوی مترجمی، قم)

امید: خب! اینم از هم اندیشان امروز. می گم حواستون هست که روزا چقدر سریع میان و میرن؟ توجه به همین نکته، می تونه عاملی باشه برا خوب شدنمون؛ چون می دونیم دیر یا زود باید بار و بندیل رو ببندیم. آخه ما مسافریم.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393