• چهارشنبه 1394/02/16 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلااااام؛ خیالت راحت. هیشکی نمی تونه سر خدا رو کلاه بذاره. هیشکی! می دونی؟ خدا برنامه نویسیش حرف نداره. یه برنامه نوشته با عنوان: "هر عملی
 • سه شنبه 1394/02/15 - تعداد بازدید 23 مرتبه
  امید: سلاااام؛ می گم حالا که دارین صلوات می فرستین، یه صلوات هم برا سلامتی خودتون و عزیزاتون و برقراری هم اندیشان بفرستین. خب! حالا که موندگار
 • دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 30 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 43 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 66 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 2 مهرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1393 ، تفاوت زن و مرد ،

هم اندیشان چهارشنبه 2 مهرماه 1393

سلام به همید عزیز؛ می خوام یه کم از تجربیات گرانبهام رو در اختیارتون بذارم. دو روز پیش با شوهرم دعوام شد و این دو روز کلا باهاش حرف نزدم. جالب اینه که اونم اصلا نیومد معذرت خواهی کنه (چون بیشتر تقصیر از اون بود) یا حرفی بزنه. وقتی مشکلمون حل شد و دلیل اینکارشو پرسیدم گفت: فکر می کرده باید بذاره تو خودم باشم و مزاحم نشه!!! یعنی دقیقا همون جوری که خودش دوست داره تو این موقعیتا باهاش رفتار بشه... اینم به خاطر نشناختن تفاوت هاست.

(مهسا، 25 ساله)

******

حالا بر عکس، من موقع ناراحتی و عصبانیت سکوت می کنم و همسرم غر می زنه و شکایت می کنه. تازه! اونی که پرحرفه همسرمه. من مثل آقایون، کم حرفم. حالا من باید چکار کنم؟

(باران از قزوین)

امید: اول کلام که سلام؛ (آهنگین شدا!) بعدشم، وقتی می گیم: "مردا اینجورین؛ زنا اونجورین" یعنی معمولا اینطوره؛ ولی می تونه اینطور هم نباشه؛ یا کم و زیاد داشته باشه. هر کسی باید تلاش کنه تا این چیزا رو کشف کنه.

******

کارها را باید برای خدا بکنی! آن هم با "محبت او" یعنی او را دوست داشته باشی و اعمالت را به دوستی او انجام دهی. داشتن محبت به خدا و انجام عمل برا خدا، راز همه ی ترقیات معنوی بشر است. جمله ای از کتاب: "کیمیای محبت"

(الهه، تبریز)

******

سلام هم اندیشان؛ 1 ساله باهاتونم. 2 ساله ازدواج کردم. با وجود تفاوت های زیادی که با شوهرم دارم؛ اما سعی کردم فضای زندگی رو آروم نگه دارم.

(انسیه، 71، اهواز)

******

زیرینگ! زنگ تفریح! خنگول می ره دادگاه. قاضی بهش می گه: اعدامت می کنیم تا عبرتی بشه واسه بقیه. خنگولم می گه: نمی شه بقیه رو اعدام کنید تا عبرتی بشه واسه من؟!!

******

یعنی واقعا آقایون باشگاه هیچ حرفی واسه گفتن ندارن؟ ای بابا! همه اش که پیام خانوم ها درج می شه.

(بهداد لک، 21 ساله از طهران)

امید: آقایون حرف زیاد دارن؛ ولی معمولا حوصله شون کمتر از خانوما است. کم حوصلگیشون رو می شه تو خرید فهمید. فوری می خوان سمبلش کنن. بر عکس، خانوما! یه عمر هم تو بازار باشن خسته نمی شن! حالا همین تفاوت حوصله، تو پیامک دادن هم اثر داره. تازه! آقایون اگه لطف کنن و پیامک بدن، پیامک هاشون خیلی کوتاهه. پیامک خودت رو ببین! بالاخره باید این تفاوتا رو یه جورایی پذیرفت. البته اگه لازم باشه با تمرین می شه یه تغییراتی ایجاد کرد.  

******

سلام؛ واسه تغییر باید از خودمون شروع کنیم. برای تغییر افکار منفی از نوشتن داشته ها و نداشته ها مون شروع بکنیم. مرور هر روز داشته هامون بهمون انگیزه می ده برای تغییر افکار منفی به افکار مثبت. تمرین نیاز داره. هفته اول سخته. هفته دوم عادته. هفته سوم ثبات که بهش می رسی.

(مهسا از گرگان)

******

سلام به هم اندیشان؛ می دونستین همونطور که جمله دوستت دارم برا خانم ها شیرینه، جمله من به تو افتخار می کنم هم برای آقایون شیرینه؟ پس خانما این جمله رو بخاطر بسپارن. و اینکه خانم ها دوست دارن همسرشون عشق رو بهشون ثابت کنه. به نظر من هر چند وقت یک بار آقایون برای خانوماشون هدیه بخرن. با این کار کوچیک هم می شه عشق رو ثابت کرد.

(شادی از الشتر)

******

سلام به آقا امید و هم اندیشای گل؛ خدا خیرتون بده. موهام سفید شد از بس این چند روز پیام ندادم؛ اما تمرین خوبی بود واسه "صبر". موضوع هفته هم عالیه.

(گل زری از نجف آباد با آبجیم)

******

بیا می خواهم رازی را بگویم... پسرها عروسک ندارند و به همین خاطر، درد دل کردن و حرف زدن را یاد نمی گیرند. نگاه کن فقط بلدند اسباب بازی هایشان را پرت کنند. پسرها اشک هم ندارند. می ترسند مردیشان زیر سوال برود. می شنوی؟؟ ته صدای فریاد شان گریه ای بی صدا است. با یک توجه ساده می شود قلب هر مردی را به دست آورد...

(محمد محمدی از ری)

******

سلام؛ با توجه به اومدن فصل انار، این شما و منافع و مضراتش: ضرر: برای افراد دچار یبوست مضر و میوه ای سرده؛ پس افراد سرد مزاج پس از آن آبجوش با نبات بخورن. برای مبتلایان به نفخ معده مضر و زیاده روی در انار ترش مسبب زخم معده است. منافع: 3  برابر چای سبز، آنتی اکسیدان داره که نقشش حفظ بدن مقابل استرس ها، آلودگی های شیمیایی و میکروبی، بیمارى قلبی و سرطانه. انار منبع ویتامین ث و پتاسیمه. میوه ای خونساز، مقوی قلب، مفرح، دفع کننده چربی، دافع حرارت، دفع کننده سموم در اغلب عفونت های داخلیه و...

(کوثر حیدری)

******

سلام امید؛ می خواستم بگم مجله گوناگون این هفته حرف نداره. واقعا عالی بود. جدی جدی فکر می کردم شوهرم دیگه منو دوست نداره.

(نجمه گلی) 

******

سلام؛ نکاتی مخصوص خانم ها: قناعت پیشه باش. به شوهرت افتخار کن. اقتدار و غرور او را نشکن. ناز کن؛ ولی متکبر نباش. کسی را با او مقایسه مکن. تمکین کن تا سرور او باشی. قبل از رانندگی، سازندگی بیاموز. نکاتی مخصوص آقایان: زیر دست او مباش. سر به سرش نگذار. قبل از انتقاد از او تعریف کن. اظهار همدردی، او را آرام می کند. اقتدار و صلابت را جایگزین خشونت کن. با بحث و جدل او را خسته نکن. اگر احترامش کنی به زندگی امیدوار می شود.

(سیده ریحانه)

******

ازدواج تضمین نمی کند که شما برای همیشه با هم خواهید بود؛ چون فقط یک برگه است. عشق، احترام، اعتماد، تفاهم، دوستی و ایمان است که باعث ماندگاری رابطه می شود.

(فاطمه از فارس، شهر ششده)

******

مورچه ای را دیدم با این کوچکی اش باری را می برد از خود بزرگتر . . . منم که اصلا حال و حوصله ی لوس بازی و متحول شدن نداشتم و کشتمش! همینم مونده از مورچه، پند بگیرم.

(زهرا، ٧٢،  همدان، دانشجوی روانشناسی، درج صفرمی)

******

سلام به همگی؛ لحظه هاتون خوش. آقا شهریار که گفتید بعضی خانما نقش مادرو برا همسرشون بازی می کنن. اولأ نقش بازی کردن توی زندگی جایی نداره! آدم باید خودش باشه. نه اینکه نقش بازی کنه؛ پس گفتن این جمله جایز نبود. دومأ اگه بعضیا این کارا رو می کنن به خاطر نگرانی و دوست داشتنشونه.

(سمیرا و یعقوب، تبریز)

امید: من فکر کنم منظور شهریار خان از اینکه بعضی خانوما نقش مادر رو برا شوهرشون بازی می کنن، این بود که تو جایگاه یه مادر قرار می گیرن در حالیکه باید تو جایگاه یه همسر باشن. حلللله؟! راستی! هیچ می دونستین خانوما بیشتر از آقایون، سوء تفاهم براشون پیش میاد؟ پس باید تو حرف زدن با خانوما بیشتر دقت کرد. حالا که چنین چیزی هست، خودشون هم باید بیشتر حواسشون رو جمع کنن. این توجهات دو طرفه، خیلی از مشکلات رو می تونه کاهش بده.

******

سلام؛ اگر هزاران کتاب درباره ی موفقیت بخوانید موفق نمی شوید، مگر این که عمل گرا باشید.

(صائمه، 69، فومن)

******

به نام خدا؛ سلام؛ این مطالب رو مطالعه می کردم به یاد شما عزیزان افتادم. تقدیم به ناب اندیشان: چهل مورد از کم هزینه ترین لذت‌های دنیا اگه کمی و فقط کمی بخواهیم از زندگی لذت ببریم و نگاهمان را کمی بهتر کنیم. بسیاری از لذت ها نه وقت زیادی می‌خواهد و نه پول زیادی؛ پس منتظر تغییرات زیاد در یه روزی که معلوم نیست کی باشد نباشیم... در کوچکترین اتفاقات، عظیم ترین تجارب بشر نهفته است. باور کنید... 1- گاهی به تماشای غروب آفتاب بنشینیم. 2 - سعی کنیم بیشتر بخندیم. 3- تلاش کنیم کمتر گله کنیم. 4 - با تلفن کردن به یک دوست قدیمی، او را غافلگیر کنیم. 5 - گاهی هدیه‌هایی که گرفته‌ایم را بیرون بیاوریم و تماشا کنیم. 6 – بیشتر دعا کنیم. 7 -  در داخل آسانسور و راه پله و...

امید: در داخل آسانسور و راه پله چی؟ ای بابا! تازه حس گرفته بودیم و می خواستیم عمیق شیم!!!

******

سلام دوستان؛ آخیششش! شهریور تموم شد و درج چندمی ها آزاد شدن. دکتر فرهنگ چند جلسه درمورد تفاوت های زن و مرد، صحبت کرده. خیلی مفیده...

(لیلی از ری)

امید: حالا چی می شد یه جمله اش رو می گفتی؟ هان؟ 

******

به رسم ادب سلام به همه دوستان هم اندیش و امید؛ خواستم ازتون خداحافظی کنم. دارم می رم خوابگاه. بغضم گرفته. دلم برا همتون تنگ می شه. به یادتونم. خدانگهدار.

(سمیرا، دانشجوی مهندسی گیاه پزشکی، میناب)

******

سلااااام؛ خوبین دوستااان؟! خیلی خوشحالم چون امروز هم می تونم باهاتون باشم. امروز رفتم خوابگاه گفتن برگردین چون نظافت خوابگاه تموم نشده برین شنبه بیاین. بین بچه ها من تنها کسی بودم که ازین بابت خوشحال شدم. اصلا برام مهم نبود که باید تمام راه رو برگردم.

(سیده مرضیه علوی)

امید: یکی به من بگه چه خبره؟ یکی می ره خوابگاه، یکی بر می گرده... ولی از شوخی بگذریم یکی اون عصا رو... ببخشید! اون دستمال رو به من بده. می خوام عرق های روی پیشونیمو پاک کنم! بابا! ما چیکار کنیم با این همه معرفت و مرام! فعلا به خدا می سپارمتون تا شنبه که همین موضوع رو ادامه بدیم.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط سیده ریحانه در تاريخ 1393/07/06 و 15:39 دقيقه ارسال شده است

سلام.صادقانه میگم:شمافوق العاده اید.ازته دلم میگم ممنون که هستید.الهی همیشه باشیدوسلامت باشید.سیده ریحانه


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393