loading...

باشگاه هم اندیشان

روزی آمار پیام ها رفته بود رو به سقوط خود بگو آقا امید جای ماها خالی نبود؟! جای نجمه، جای مژده، جای رومینا و من جای آقای فلانی، خانم ب نیز همصحبت از یاران دیرین شد بیا شادی کنیم باز از آن شوخ طب

هم اندیشان سه شنبه 1 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 683 سه شنبه 01 مهر 1393 نظرات (2)

روزی آمار پیام ها رفته بود رو به سقوط

خود بگو آقا امید جای ماها خالی نبود؟!

جای نجمه، جای مژده، جای رومینا و من

جای آقای فلانی، خانم ب نیز هم

صحبت از یاران دیرین شد بیا شادی کنیم

باز از آن شوخ طبعیهایش هم شده یادی کنیم

حرفم از سلطان رادیوست،

آن والامقام

دوست امید خودمان

روح آقای پیام!

او که می زد ضد حال و متلک می انداخت

در قبالش غصه هامان رنگ خود را می باخت

به سخن کوته کنم و باز گویم حرف دل

کن توجه باز هم بر من امید خان، ای زبل!

کز ز دوری هم اندیشان شده ام زار زار

جون باشگاه نزنی بر من تو یکوقت تار و مار!

پس بگویم اصل مطلب را روم من پی کار

چون نخواهم که شود عصای امید دست بکار!

درج کن پیامکم را یک کلام

می روم از محضرتان والسلام

(ندا کاظمی، 20 ساله از کاشمر)

امید: سلاااااام؛ می گم امروز شروعمون چطور بود؟ حال همگی جا اومد؟ خدا رو شکر. راستش! من تا حالا تمام شعرهایی رو که هم اندیشان برا باشگاه گفتن با مشخصاتشون تو آرشیو، نگهداری کرده ام.

******

نظر: سلام؛ خانوما معمولا با این سفارشات زیادی که به آقایون می کنن احساس امنیت خاطر به دست میارن. احساس می کنن که اگه سفارش کنن احتمال وقوع اون اتفاقات کمتره. مثل همین که می گن مواظب باش و با سرعت کم رانندگی کن. اگه آقایون وقتی با همسرشون هستن با سرعت مناسب رانندگی کنن و خلاف نکنن خانوما اعتماد پیدا می کنن بهشون و دیگه نیازی به سفارش نمی بینن؛ ولی درمورد جا گذاشتن وسایل، خانوما باید خودشونو کنترل کنن و واسه مدتی هیچی نگن. اینجوری اگه آقایون چیزی رو هم جا گذاشتن دفعه های بعد ناخودآگاه حواسشونو بیشتر جمع می کنن. دیدین تو امتحانای مدرسه اگه سوالی رو اشتباه بنویسیم معمولا بعد، اون تو ذهنمون می مونه؟؟ البته بعضی وقتا خوبه که زن به عنوان مادر یا خواهر یا حتی دوست همسرش باشه تا مرد راحتتر مشکلشو مطرح کنه و درد دل کنه.

(رومینا)

امید: دوباره بازی شروع شد!

******

سلام؛ اینکه می گیم تفاوت زن و مرد، به دو جنس اشاره می کنیم که رفتار خاص خودشونو دارن. اگه قرار باشه مثل هم رفتار کنن که شخصیت مستقل ندارن. باید رو رابطه ها کار کنیم. بشناسیم وضعیتو که بنظر من برمیگرده به ویژگی های طرف مقابل و اخلاق خاصش. تفاهم، قبول تفاوت ها است.

(رویای همیشگی باشگاه)

******

سلللللللام هم اندیشان گل؛ بازگشت درج چندمیا رو به باشگاه تبریک می گم. خوششششششش اومدین.

(عاطفه درج اولی، کمیجان)

******

سلام به هم اندیشان عزیز؛ اگر به جای هر دعایی که می کردیم یک قدم بر می داشتیم الان در کنار خدا بودیم!!! یکم عمیق شیم.

(مونا)

امید: حالا ببین اگه در حال قدم زدن، دعا کنیم چی می ی ی  شه.

******

سلام؛ روز آخری گفتم شاید پیام منم درج شد! آخرش نفهمیدیم ظروف مسی و سنگی خوبه؟ چدن و تفلون ضرر داره یا بر عکس؟ آخه تلتکست شبکه بووووق بر عکس حرف شما رو نوشته!! خواهشا مسوولین رسیدگی کنن.

(مونا)

امید: من بارها گفتم که حرف و حدیث سر ظروف زیاده. یکی می گه تفلون کلا ضرر داره. یکی می گه اگه خط و خش نداشته باشه و با حرارت ملایم استفاده بشه اشکال نداره. یکی می گه ظروف سنگی، آزبست داره و.... ولی بذارین جمع بندی سال ها مطالعه تو این زمینه رو بهتون بگم. از یه نوع ظرف تو خونه استفاده نکنین. چرا؟ چون هر ظرفی از مواد معدنی مفید و مضری تشکیل شده که وارد غذا می شن. مواد معدنی مفید، زیادیشون خوب نیست و مواد معدنی مضر هم که مشخصه! پس اگه تنوع بدیم به ظروف، ریسک رو پایین آوردیم. جالبه که ظروف شیشه ای ضد حرارت (پیرکس) خنثی هستن و هیچ ماده مفید و مضری رو وارد غذا نمی کنن؛ پس انتخاب خوبیه و اولویت داره (فقط باید حواستون باشه که سرد و گرم نشه که بدجوری می شکنه) در کنارش می شه گاهی از ظرف مسی استفاده کرد (به شرطی که تقریبا هر شش ماه، قلع اندود بشه.) گاهی از استیل. برا سرخ کردن هم می شه از یه ماهی تابه سرامیکی معتبر و اسم و رسم دار استفاده کرد. سر ظروف چدنی خیلی بحثه چون بعیده اصل چدن باشه. معمولا معلوم نیست چیه و با چی روکش شده؟! ولی به هر حال اگه اصل باشه، خوبه... پس دیگه لازم نیست کسی سرویس یه نوع ظرف رو بخره. باید بسته به نوع استفاده، ترکیبی از ظروف رو انتخاب کنه. 

******

سلام آقا امید و دوستان نابم به خصوص کنکوری ها و کسایی که چندین ساله پشت کنکورین! منم مثل شمام و با اجازه تون کنکور آینده سومین کنکورمه ولی تا 1 هفته پیش اونقدر ترس و دلهره داشتم که زندگیم جهنم شده بود؛ ولی 5 روز پیش تو کتابخونه عموم 1 کتاب پیدا کردم که زندگیمو زیر و رو کرد و اون کتاب: "ترس را احساس کن... اما کارت را انجام بده" از سوزان جفرز مترجم کامران بهمنی انتشارات استاندارد. آقا امید خواهش می کنم بدرج تا دوستایی که مثل من بودن ترسشون از بین بره.

(روناکم، 20 ساله از سنندج)

******

سلام به هم اندیشان؛ می دونین چرا خانم ها بر خلاف آقایون کمتر فوتبال بازی می کنن؟ چون کمتر پیش میاد که یازده تا خانم راضی بشن همزمان یه جور لباس بپوشن! خب! اینم از تفاوت های رفتاری زن و مرداس دیگه!

(عذرا شریفی از مرند)

******

سلام؛ یه سوال مهم: حالا که ما بیشتر تفاوت های زنان و مردان رو می دونیم، چرا اینقدر بین بعضی زنان و مردان اختلاف و مشکل حل نشده است؟

(فاطمه، 24 ساله از تهرانسر)

امید: کجای کاری؟ کللللی تفاوت دیگه مونده. تازه یه چیزی! فقط دونستن تفاوتا که مشکل رو حل نمی کنه! مهم اینه که بتونیم عملیاتیشون کنیم. این کار هم صبوری و هم درایت می خواد.

******

سلام؛ خانوما! گاهی نظرتون با همسرتون متفاوته که طبیعیه؛ اما وقتی مشکل ساز می شه که یکی می خواد نظر خودش اجرا بشه. بالاخره یکی باید کوتاه بیاد. شما یه وقتایی برحسب موقعیت بگین: چشم! هر چی آقامون بگن. اینطوری ممکنه حتی همسرتون کوتاه بیاد. یکی از حس های ذاتی مردا حس قدرته. وقتی این حس ارضا بشه دیگه حله! از قدرت چشم گفتن به مردا غافل نشین که معجزه می کنه.

(ندا از شهرکرد)

******

احساسات زن نسبت به مرد، مطلوبانه است نه طالبانه. مرد، مظهر نیاز و زن مظهر ناز است. مرد می تواند جهان را تسخیرکند و زن، مرد را.

(سارا نادعلی نژاد)

******

معذرت خواهی همیشه به این معنا نیست که تو اشتباه کردی و حق با یکی دیگه است... معذرت خواهی یعنی: اون رابطه بیشتر از غرورت برات ارزش داره.

(ساناز، فومن)

******

هم اندیشان سلام؛ محمد هستم از بادرود. موضوع این هفته عالی بود؛ حتی من که مجردم رو مجاب کرد تا بخونم.

******

سلام!! امید! خییییلى بدى! تو این یه ماه می دونى چى بهمون گذشته؟! لعنتى تمومم نمی شد! انگارى کسى صداتو نمی شنید! هر چقدر نظر می دادیم با دیوار حرف می زدیم! تحریم بدى بود! باید تلافى کنم. تو این مدت یه عصا برا خودم درست کردم به چه محکمى! وایسا کارت دارم...

(کوثر سبحانى، 20 ساله، املش، شوخى کردما!)

امید: شوخی یا جدی من که فعلا رفتم. بالاخره احتیاط، شرط عقله! به خدا می سپارمتون. راستی! امروز، برقمون قطع شد. هم پیامکا کمه و هم بخش کتاب، فردا به روز می شه. کاریش نمی شه کرد! فقط میشه گفت: ببخشید!

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط سیده ریحانه صدیق در تاریخ 8 سال پیش و 15:46 دقیقه ارسال شده است

سلام.عجب شعرجالبی.ممنون ازنداجون.ممنون ازامیدکه این شعررودرج کرد.خداقوت.ممنون که هستید.سیده ریحانه

این نظر توسط فاطمه در تاریخ 8 سال پیش و 13:48 دقیقه ارسال شده است

گاهی شاپرکی را از تار عنکبوت می گیری خیلی آرام... تا رهایش کنی شاپرک میان دستانت له می شود،نیت تو کجا و سرنوشت اوکجا


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 99
 • آی پی دیروز : 101
 • بازدید امروز : 292
 • باردید دیروز : 198
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,024
 • بازدید ماه : 490
 • بازدید سال : 141,596
 • بازدید کلی : 2,837,027
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی