• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 25 تیرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، ترس از ازدواج ،

هم اندیشان چهارشنبه 25 تیرماه 1393

امید: سلاااااام؛ می گم می خواین ترستون بریزه؟! البته تو ازدواج!... پس از امروز بحث "ترس از ازدواج" رو دنبال کنین. دیروز اولین چیزی که مطرح شد این بود که یه دلیل ترس از ازدواج اینه که نارضایتی دیگران از ازدواجشون رو می بینیم؛ پس طبیعیه دیگه! بایدم ترس برمون داره! ولی خب! اگه پیامک های امروز رو دنبال کنین احتمالش خیلی زیاده به یه نتیجه دیگه ای برسین.       

******

پاسخ: سلام؛ به نظرم کسایى که با وجود داشتن زندگى موفق باز بعضى اوقات گله می کنن و می گن کاش ازدواج نمی کردن، مشکل از دیدگاهشونه. هیچ ازدواجى بى مشکل نیست. هر زندگى، پستى بلندى ها و مشکلات و مسئله هایى داره. در کنارش خوبى ها و خوشى هایى هم داره. تو کتاب آیین زندگى نوشته اگه دقت کنیم به زندگیامون می بینیم: نود درصد خوشى ها و نعمت ها هستن و ده درصد هم مشکلات و غم ها. این به اختیار خودمونه که به کدوم بها بدیم و بهش دقت کنیم. به خوشى ها تا شاد باشیم یا به اون ده درصد که افسرده و ناراحت بشیم. کسایى که این حرفو می زنن به ده درصد مشکلات  ازدواج توجه می کنن. اگه خوبى ها و بدى هاى ازدواج رو با ترازو وزن کنن اینو نمی گن. درضمن امکان داره قضیه همون عکس گرفتن از زندگى دیگران باشه. شاید وقتى یه عکس از زندگى بقیه می بینه می گه چقدر از من خوشبخت ترن! اونوقت دیگه موفقیت و خوشبختى خودشو نمی بینه و گله می کنه؛ پس صرفا به خاطر حرف دیگران که گاهى از روى احساسات زودگذره نباید فرار کنیم از ازدواج...

(رومینا)

******

خبر خبر خبر خبر خبر... سلام آقا امید و دوستان خوبم؛ شروع کردم به هم اندیش کردن دوستان و بستگان. چون اول راه هستند باید همه چی رو توضیح بدم براشون. اصلانم خسته نمی شم از این کار.

(سمیرا رضازاده، رضوانشهر)

امید: ثوابا رو داری درو می کنیا! می دونی که؟ با اومدنشون به باشگاه، به ازای هر تغییری که تو زندگیشون ایجاد بشه برا خودشون و خودت ثواب نوشته می شه. اونم با عیار بالا!    

******

پاسخ: سلام؛ با تکیه به حرف بعضی از اطرافیان نمی شه که زود نتیجه گرفت. باید دنبال دلایل ناراضی بودن این افراد از زندگیشون بود. این دلیل ها حکم تجربه رو برای افراد مجرد داره که باید به دنبالش باشن. از طرفی افراد متأهلی هستند که خیلی از ازدواجشون راضین؛ پس عجولانه نباید تصمیم گرفت.

(رها)

******

پاسخ: سلام؛ من خیلی وقته که هم اندیشانو می خونم. من خودم متاهلم. بچه هم دارم. یک بار خواهرم که متاهله همین حرفو زد. منم در جوابش گفتم که شاید اگه تا الان مجرد می موندی به خدا التماس می کردی که یکی پیدا بشه و ازدواج کنی بری سر خونه و زندگیت؛ پس خواهشا دیگه از این حرفا نزنید چون هر دوره ای حال و هوای خودشو داره.

******

سلام؛ امید! این ملاتونین چقدر قرتیه! باید به موقع بخوابی. تو تاریکی مطلق باشی. ای بابااااا!

(مطهره ام، همون کنکوری ۹۳)

امید: فعلا که کارمون گیرشه! مجبوریم با قرتی بازی هاش کنار بیایم. آخه نقش مهمی تو تنظیمات بدن داره. اگه شبا به اندازه کافی تو بدنمون ترشح نشه، کم کم به مشکل می خوریم.               

******

پاسخ: سلام امید و هم اندیشان؛ مهسا خانوم؛ چرا باید زندگیای ناموفق تو ذهنمون بمونه که از ازدواج بترسیم؟ این همون افکار منفیه ها! زندگیای موفقو ببین و دلیل خوشبختیشونو بپرس. بر عکس تو، من اصلا از ازدواج ترسی ندارم و عاشق زندگی متأهلی هستم. می دونی چرا؟! چون یه عروس عمو دارم که خونشون رو به رو خونمونه. خیلی رفت و آمد داریم. واقعا خوشبخته. خودش گفته! خیلی صبوره و گذشت می کنه از خیلی حرفای شوهرش. عاشقانه زندگی می کنه. یه جمله خوندم که می گه: قبل از انتخاب همسر، خودتو انتخاب کن! یعنی ببین خودتو به عنوان یه همسر خوب انتخاب می کنی؟ اگه اول خودتو انتخاب کردی بعد همسر خوب برا خودت انتخاب کن. بعد می رسی به خوشبختی. پس دیگه ترسی نمی مونه برا ازدواج. عروس عمومم فکر می کنم دلیل خوشبختی و رضایتش از زندگیش همینه! امید! با عشق اینهمه مطلب رو نوشتم.

(نفیسه بهمنی، 19 ساله از اراک)

******

پاسخ: از نظر من چون در ابتدای امر منطقی و عاقلانه تصمیم نگرفتن و جزییاتی رو فدای کلیات کردن. همین کار سبب پیدایش خلاهایی در زندگیشون می شه که باعث می شه هر از گاهی انتخاب خود رو تفتیش کنن که آیا انتخابم درست بود یا خیر؟ چرا که در ابتدای امر ترازوی خوبی ها و بدی های طرف رو احساسی چیدن نه منطقی!

(مونیره، 24 ساله، تهران)

******

سلام امید! چطور می شه پیام های روز رو تو سایت خوند؟ چرا هر چی می گردم نیست؟ من پیام های شنبه رو نتونستم بخونم. تو سایت هم نبود.

(ایوب خبازی)

امید: تو سایت رسمی پیام نما که نشونیش همیشه آخر پیامکا درج می شه بخشی هست به نام "بحث های هم اندیشان" اونجا بری کارت راه می افته.

حلللله؟!

******

سلام امید خان؛ ما که دو ساله داریم اس می دیم آرزو به دل موندیم که یه بار پیاممون درج بشه. نکنه اینجا هم پارتی لازمه!

(عبدالخالق صمیمی، دانشجوی رشته مدیریت دولتی از بندر ترکمن، همه فن حریف و آچار فرانسه باشگاه که همیشه بد شانسی میاره)

امید: پارتی که عمرا؛ ولی یه کم شانس چرا! فعلا که شانس بهت رو آورده! راستی! به نظرتون کار درستیه که آدم همه اش بگه: "من شانس ندارم! اصلا رو پیشونی من نوشته که...!" من که می گم این انرژی منفیا رو باید از خودمون دور کنیم. جدی هم می گم! 

******

سلام به همه؛ من 8 ساله که ازدواج کردم. از زندگیم هم خدا رو شکر خیلی راضیم. فکر می کنم دلیلش اینه که سعی کردم واقع بین باشم و توقعم از زندگی متعادل باشه. به نظر من اونایی که با وجود زندگی خوب بازم ناراضیند توقعشون زیاده یا اینکه همش دنبال یه زندگی آرمانی اند که البته هیچ زندگی ای بدون مشکل نیست؛ پس اگه اینقدر بزرگ شدید که بتونید با مشکلات مبارزه کنید و بعد شیرینی پیروزی رو حس کنید تن به ازدواج بدین.

(معلم فیزیک، 33 ساله از اراک)

امید: دارم به این جمله آخریت خوب فکر می کنم. عجب چیزی گفتیا. 

******

پاسخ: سلام؛ اصولا آدما حتی وقتی به بهترین موقعیتی که آرزوش رو هم داشتن می رسن بعد یه مدت ممکنه همون موقعیت و زندگی واسشون یکنواخت و خسته کننده بشه. برا اینکه همچین مشکلی پیش نیاد باید به اون موقعیت تحول بدن. تنوع بدن. ابتکار ببخشن تا دچار روزمرگی و یکنواختی نشن. من فکر می کنم کسایی که حتی با وجود اینکه از دید ما زندگی خوبی دارن اما از ازدواجشون راضی نیستن به این دلیله که اون تنوع رو توی زندگیشون ایجاد نکردن. از طرفی مسئولیتشون هم بیشتر شده و اون یکنواختی و عدم تنوع در زندگیشون باعث خستگی و نارضایتیشون شده. در پناه حق.

(مژده)

******

پاسخ: عزیزم! یه چیز می گم بهش فکر کن. خیلی از این متاهل ها دوست دارن نقش قربانی رو بازی کنن. این آدما تا بهشون برسی شروع می کنن به نک و نال. از قسط ها می گن. از سختی زندگی و خرج بالا؛ اما همین آدما پاش بیفته استقلال و زندگی مستقل زمان تاهل رو با هیچی عوض نمی کنن.

(زینب امینی، 23 ساله از کرمانشاه)

******

سلام؛ اینم از مشاعره امروز با حرف "ت"

تاب تاب عباسی

خدا منو نندازی

"م" بدین!

(علی از لرستان، 67)

امید: من در عجبم که این میم از کجا اومد؟ بابا! برا مشاعره شنبه باید "ی" بدین! اصلا از این بگذریم. حیف که امروز فلسفه بافیم گل نکرده وگرنه براتون توضیح می دادم که چه مفاهیم عمیق فلسفی تو همین شعر نهفته. 

******

سلام دوستان عزیز؛ سیدم بابای طهورا سادات از شمال. اینم از مشاعره با شعری از جناب حافظ:

تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار

که رحم اگر نکند مدعی، خدا بکند

******

سلام؛ امید! بالاخره بعد از چند سال هم اندیش بودن تصمیمم رو گرفتم. می دونی؟ تصمیم گرفتم از این به بعد لال باشم؛ چون هر چی می کشیم از دست این زبونه! حالا لال هم نه اما می خوام تاکسی ازم سوالی نپرسیده حرفی نزنم. ماه عسل رو دیدی؟ پسر پرورشگاهیه به خاطر اینکه خانومه بهش گفته بود (آخی!) گریه کرد. فکر کن یه آخی گفتن از سر دلسوزی می تونه اشک یه نفر رو در بیاره!

(از بروجرد)

******

سلام به همه؛ اینم یه جمله از کتاب لطفا گوسفند نباشید!: "افراد کوچک در مورد اشخاص صحبت می کنند. افراد معمولی درمورد وقایع صحبت می کنند و افراد بزرگ درمورد ایده ها صحبت می کنند." چه خوبه هم اندیشان درمورد ایده هام صحبت می کنند. حالتون خوب!

(زهرا)

******

سلام به همه و امید 3 روزه! خوبید؟ خواستم یه چیزى بگم راجب حرفاى مردم: "اگه می دونستى که مردم چقققدر به ندرت فکر می کنند، هرگز نگران حرفا و قضاوتاشون نمی شدى."

(کوثر سبحانى، 20 ساله، املش)

******

سلام به همه؛ یکی از راه های نزدیکی به خدا: خدایا! هیچ هم اندیشی را از نعمت خواندن و عمل کردن به مطالب هم اندیشان محروم نکن!!! "آمین"

(حسین، داراب، فارس)

******

پاسخ: سلام؛ من دو ساله که ازدواج کردم. با اینکه شوهر فوق العاده ای از نظر باطن و ظاهر دارم و حسابی هم عاشقمه اگه ازم اینو بپرسن منم می گفتم نه! چون در عوض همچین همسری، مادر شوهر و خواهر شوهری دارم که جز بدترین ها هستن... با تمام خوشبختی که با همسرم دارم اگه از اول اینا رو می دونستم ازدواج نمی کردم.

(رها، 21 ساله از سمنان)

امید: رها خانوم؛ بذار یه چیزی بهت بگم. باور کن امکان نداره که همه چیز زندگی مطابق میل ما باشه. باید از یه چیزهایی گذشت. اگه این مشکل رو نداشتی باید درگیر یه چیز دیگه ای می بودی که شاید سخت تر از این بود. دلیلش هم اینه که این دنیا محل آزمونه. اگه بد می گم بگو بد می گی. راستش! خیلی از جوون های این دوره و زمونه، موقع ازدواج، چنین آگاهی و پیش زمینه ذهنی رو ندارن و تا به مشکل بر می خورن افسردگی می گیرن.

******

به نظرم یه عامل ترس از ازدواج اینه که: جوونا، مهارت درست برخورد کردن و رفتار درست رو با خانواده ی همسر ندارن. تو خونه ی باباشون همیشه هرطور که دلشون خواسته با مامان و بابا رفتارکردن و اونام هیچی بهشون نگفتن. به خاطر همین بلد نیستن خانواده ی همسرشونو به طرف خودشون بکشن و از در دوستی وارد بشن.

(فاطمه کمیلی)

******

پاسخ: خیلی از آدما قبل ازدواج واسه خودشون و همسر و آیندشون رویاسازی می کنن و درنتیجه بعد ازدواج وقتی با واقعیت روبرو می شن، ناامید می شن؛ چون رویا با واقعیت توی خیلی جاها جور درنمیاد.

******

سلام؛ به نظر من ترس از ازدواج باید باشه ولی نه اونقدر که قدرت تصمیم گیری رو از آدم بگیره. امروزه این ترس باعث می شه که آدم الکلی تصمیم نگیره. از طرفی باعث ازدواج آگاهانه می شه ولی زیادش باعث بالا رفتن سن ازدواج شده. هر چی تعادلش خوبه. اول طرف رو خوب بشانس و بعد باید به خدا توکل کنی.

(دختر حقوقی، 68، بروجرد)

******

سلام آقا امید. طاعاتتون قبول حق. خسته نباشید. ممنون واسه زحماتتون. یه پیشنهاد داشتم. بعد از این سرشماری می شه یه سرشماری دیگه واسه مشخص کردن تعداد مجرد ها و متاهل های هم اندیشان برگزار کنید. اینطوری بهتر می تونیم موضوع بحثا رو مشخص کنیم.

(محدثه، 18 ساله از بام ملایر)

امید: اگه یادتون باشه دفعه قبل سرشماریمون به تفکیک استان ها بود. این بار هم سن و سال و جنسیت. باشه! دفعه بعد هم مجرد و متاهل و... خب! فعلا قراره هر هم اندیشی یکی از کدهای قرمز زیر رو به عدد انگلیسی به 3000048 ارسال کنه. اگه کسی اعداد گوشیش انگلیسی نمی شه هم فکر کنم باید از گوشی یه نفر دیگه استفاده کنه. در پناه حق باشین. شنبه می بینمتون.

101- خانوم؛ زیر 19 سال

102- خانوم؛ از 19 تا 29 سال

103- خانوم؛ بالای 29 سال 

104- آقا؛ زیر 19 سال

105- آقا؛ از 19 تا 29 سال

106- آقا؛ بالای 29 سال

تعداد پیامک های دیروز: 5031

نتیجه سرشماری تا ساعت 12 امروز:  22853 نفر شامل:

8183 نفر خانوم زیر 19 سال

10821 نفر خانوم 19 تا 29 سال

2343 نفر خانوم بالای 29 سال

382 نفر آقای زیر 19 سال

791 نفر آقای 19 تا 29 سال

333 نفر آقای بالای 29 سال

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393