• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 9 تیرماه 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، راه های نزدیکی به خدا ،

هم اندیشان دوشنبه 9 تیرماه 1393

149- سلام؛ یه چیزه جالب! همسایمون می گفت چند تا از اقوامشون دم در ورودی خونشون با صراحت تمام نوشتن: اگه می خواین غیبت کنید به این خونه وارد نشید. جالبه نه! ولی خودمونیم چه جراتی داشتن.

(الهه از شیراز)

امید: سلام به همگی؛ می گم الهه خانوم، کیا چه جراتی داشتن؟ اونایی که غیبت می کردن منظورته دیگه؟!  

******

150- سلام؛ کاتبان باشگاه کتابت کنید! اینم جمله: خوشبختى همون لحظه ایه که احساس می کنى خدا کنارت ایستاده و تو به احترامش از گناه فاصله می گیرى.

(زهرا عرب، 20 و نصفى، روان شناس کشتى، جهرم)

******

151- سلام؛ در جواب هم اندیش عزیزی که حس خوب کمک به رهایی یه پروانه رو گذرا می بینه می خواستم بگم: وقتی همون کارو برای رضای خدا انجام بدی حسش برات موندگار می شه. درست مثل حس من زمانی که مورچه ای رو به خاطر خدا نجات دادم و درست فردای اون روز دخترم به طور معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات پیدا کرد. این نتیجه معامله با خداست. حسشم تا پایان عمر همراهمه شاید اگه هم اندیش نبودم الان هم مورچه ای نبود هم....

(دنی)

امید: کلا باید یادمون باشه که: تو نیکی می کن (البته به قصد رضای خدا) و در دجله انداز؛ که ایزد در بیابانت دهد باز. خدا رو شکر زمینه های نیکی هم که حد و مرز نداره. از ریز گرفته تا درشت که هر کدومشون به خاطر خدا باشه باعث نزدیکیمون به او می شه.

******

152- سلام؛ مشکل ما آدما اینه که همه جا رو دنبال خدا می گردیم ولی حواسمون نیست با انجام کاراى ساده ام می شه به خدا رسید. کارایی مثل نوازش یه بچه یتیم، دست کسی رو گرفتن، خندوندن کسی، بوسیدن دستای والدین و... کارایی که هیچ هزینه ای نداره. امید! به نظرت چرا ما فکر می کنیم برا به خدا رسیدن باید شق القمر کنیم؟ چرا خدا رو تو وجود خودمون پیدا نمی کنیم؟

(لیلا احمدی، 18 ساله در آرزوی به خدا رسیدن)

امید: برا اینکه همون موجود پلیدی که این روزا زیاد حرفش تو باشگاه هست نمی ذاره. رسیدن به خدا رو پیشمون سخت جلوه می ده که ناامید بشیم و دنبالش نریم. آره! اینجوریاست.    

******

153- سلام؛ می سپارمت به لبخندها... گرچه خودم مهمان بغضهای بی دلیلم!

******

154- سلامی خدمت شما با بوی خوش گلاب و صلوات؛ برای نزدیک شدن به خدا راه های زیادی هست. به نظر من مهمترین راه، شناخت خداست با یه کم فکر و تأمل. مثال: حرکت زمین، کهکشان ها، رود، اقیانوس، نفس کشیدن و تپیدن قلب، رویش گیاهان، باران، خورشید، طبیعت و میلیاردها مثال دیگه. اون وقت می فهمیم که چه خدایی داریم و به خاطر خدا، کارهای نیک و پسندیده انجام می دیم. طاعات قبول.

(مینا از تهران)

******

155- آقا امید! چه جوری درس خوندمون واسه خدا باشه؟؟ آخه وقتی درس می خونی تا باهاش پول به دست بیاری چه جوری می شه آیا؟

(دوستدار شما مهنازم از مشهد)

امید: مگه خدا مخالف پول به دست آوردنه؟ پول نباشه زندگی هم نمی شه کرد. مهم اینه که راه پول به دست آوردنمون چقدر مورد تائید و رضایت خداونده. موقع انتخاب رشته باید ببینیم با انتخاب اون رشته، چه قدمی می تونیم برای رضای خدا برداریم. کلا تو همه کارا همینطوره.

******

156- ماه رمضان خوش آمدی. به نظر من بیشتر عبادت ها سلیقه ای شده، کار خیرها منتی شده! حجاب ها رو خودمون تایید می کنیم! همیشه می خوایم مردم ما رو قضاوت کنن! یه جورایی با خدا هم دو رو شدیم. چقدر هم برا خوبی هامون سر خدا منت می ذاریم و طلب کاریم. به کسی بر نخوره با خودم بودم!!!

(شاهچراغی از آشپزخونه اش در اوج گرمای یزد)

******

157- سلام؛ یکی از موانع نزدیکی به خدا، توقع زیاد ما است. به قول بزرگی تا ٢ رکعت نماز می خونیم دنبال فرشته، اطرافمونو می گردیم؛ درحالی که باید بی توقع کاری رو انجام بدیم تا خدا هم بی منت باران رحمت و نعمتش رو رو سرمون ببارونه.

(رقیه سلطانی، آذربایجان قیزی)

امید: همگی یه بار دیگه این پیامک رو بخونیم. باشه؟ راستش راز مهمی توشه. اینکه: باید "بی توقع"، کاری رو به خاطر رضایت خدا انجام بدیم تا خدا هم... به این می گن خلوص نیت. 

******

158- معرفی کتاب مرتبط با بحث: شخصی مقداری پول برداشته به محلی رفت تا الاغی را خریداری کند. مردی به او رسید و گفت: کجا می خواهی بروی؟ او گفت: به کناسه (نام محل) می روم تا الاغی خریداری کنم. مرد گفت: بگو انشاءالله! او گفت: پول در جیب دارم و الاغ در آن محل بسیار است؛ پس همه اسباب فراهم است و نیازی به انشاءالله نیست! او رفت. اتفاقا دزدی پولش را دزدید. وقتی به کناسه رسید دست به جیب کرد فهمید که پولش دزدیده شده؛ پس مایوسانه برگشت. در راه به شخصی رسید. به او گفت: از کجا می آیی؟ او گفت: از کناسه می آیم انشاءالله و پول هایم دزدیده شد انشاءالله!! قسمتی از کتاب: "فقط امید به خدا" مولف: محمد باقر نبی نژاد، انتشارات زائر.

(ققنوسم، ۲۳۴ ماهه از ۰۲۱، آقا امید لااقل به زبون روزه و انگشتام رحم کن!!!)

******

159- دو کلمه حرف حساب:دیدی وقتی که می خوای بری مهمونی بهترین ادکلنت رو می زنی؟ قبل از نماز هم این کار رو می کنی؟ دیدی وقتی جایی دعوت هستی سعی می کنی به موقع اونجا حاضر باشی؟ وقتی خدا هم با اذان دعوتت می کنه برای نماز، به موقع سر سجاده ات حاضر می شی؟ دیدی وقتی که جایی می خوای بری خودتو شیک و آراسته می کنی؟ (بهترین لباستو می پوشی)؟ قبل از نماز هم این طور هستی؟ دقت کردی وقتی می خوای بری عروسی، بهترین مدل مو رو واسه خودت درست می کنی؟ قبل از نماز یه شونه  ساده به موهات می کشی؟ دیدی همیشه موقع امتحان حواست رو شیش دونگ جمع می کنی که یه وقت اشتباه نکنی؟ موقع نماز هم حواست هست درست بخونی یا فکرت این ور و اون وره؟ خب! حالا با جوابایی که به سوالا دادی به چه نتیجه ای رسیدی؟! خوب یا...؟

(احمد)

******

160- مانع: شنیدین می گن وقتی غم داری به خدا نزدیک تری؟ به نظرم درسته. خود من تا خوشی می زنه زیر دلم دیگه نمازو فراموش می کنم. دوستان! بیاید سعی کنیم در کنار خوشی هامون نمازمونم بخونیم. اینطوری بیشتر از شاد بودنمون لذت می بریم. راستی! سلام

(ریحانه ام از شهرستان رودبار روستای لیافو)

******

161- سلام؛ امید این همه می گن این که به حاجتتون نمی رسید شاید یه گناهی دارید که مانع استجابته. چه کار کنم؟ همیشه دارم خودمو متهم می کنم. همیشه ذهنم آشفته اس. خدا جون طاقتم رو زیاد کن دعام رو هم مستجاب. خدایا بهم بگو چکار کنم؟

(مهسا)

امید: حرفای دیروزم یادتونه که گفتم ترک بعضی از خصوصیات اخلاقی و عادت های بد، نیاز به زمان داره؟ خب! شاید بگین: تو این فاصله ای که قراره اون گناه بتدریج، ترک بشه تکلیفمون با خدا چیه؟ راستش! وقتی خدا اراده ما برای ترک اون گناه و روند تدریجی رو به پیشرفتمون رو می بینه، خودش هوای ما رو داره. نگران نباشین. 

******

162- سلام امید و هم اندیشان عزیز؛ به نظر من یکی از راه های نزدیکی به خدا، احترام به همسره که متاسفانه الان دیگه بین بعضیا این حرمته نیست. اینم نظر منه.

(یه هم اندیش خیلی قدیمی)

******

163- سلام به همه دوستای هم اندیش و آقا امید؛ می خواستم بگم یه شب لبخند خدا رو به وضوح دیدم. اونم وقتی بود که شدیدا هوس ماکارونی کرده بودم و به مامانم گفتم درست کنه؛ ولی چون خسته بود گفت می شه یه شب دیگه درست کنم؟ با اینکه ناراحت شدم و حسابی گرسنم بود و فرداشم امتحان تیزهوشان داشتم ولی رفتم خودم دست به کار شدم و یه شام ساده درست کردم که مامانم با یه لبخند قشنگ از ته دل برام دعا کرد که تو امتحانم موفق باشم. یعنی اونقدر خوشحال شدم که انگار دنیا رو بهم دادن و فرداشم با اعتماد به نفس تموم امتحانمو دادم و خدا رو شکر قبولم شدم.

(افسانه از زیر آسمون خدا)

******

164- سلام آقا امید؛ پریروز بود که تو پیام نمای شبکه دو خوندم که پوسته های سیاه روی گوجه کبابی بسیار ضرر داره؛ قارچ کبابی هم همینطور! می گم آقا امید! ماهایی که هنوز نرفتیم سر خونه و زندگی خودمون باید چیکار کنیم؟ من بارها به مادرم گفتم نگه داشتن آبغوره و آبلیمو توی بطری های پلاستیکی ضرر داره ولی گوش نمی دن!

امید: با آرامش و با دلیل، بدون حرص خوردن، فقط اطلاع رسانی کن. باور کن اگه کارت رو درست انجام بدی و "صبور باشی"، "به مرور" تاثیر خودش رو می ذاره.   

******

165- سلام؛ قابل توجه امید خان! شما که می گى آزارمون نباید به یه مورچه هم برسه، خونمون شده پر از مورچه. یا جاى من اینجاست یا جاى اینا!

(نرگس و سعید از ایذه)

امید: مورچه ها بی جهت یه جا جمع نمی شن. اگه مرتب همه جا رو تمییز نگه داریم، مجبورن برن یه جای دیگه. کافیه یه جا فقط یه خورده چیز شیرین  ریخته باشه، مورچه ها هم که پرکار، دیگه تو رفت و آمد کم نمی ذارن.  

******

166- سلام امید و هم اندیشا؛ من خیلی وقته باهاتونم ولی اولین باره پیامک می دم. خواستم بگم چرا من اطرافم آدمای زیادی رو می بینم که رابطشون با خدا زیاد خوب نیست. مثلا نماز نمی خونن یا روزه نمی گیرن ولی تو زندگیاشون خوشبختن. امید جوابمو بده که خیلی وقته ذهنمو درگیر کرده. خواهش می کنم.

امید: تا تعریفمون از خوشبختی چی باشه! پیامک بعدی رو هم بخون...  

******

167- سلام امید؛ تو کتاب دین و زندگی پیش دانشگاهی خوندم: یه سنت داریم به اسم امداد الهی که می گه: هر کس بااراده و اختیار خود راه حق یا باطل را برگزیند، شرایطی برای او فراهم می شود که در مسیری که انتخاب کرده به پیش رود... پس دیگه نباید بگین چرا فلانی که گناهکاره اینقدر دنیا بهش رو آورده و ثروتمنده؟

(زهرا رحمانی نژاد، رشت)

******

168- سلام عزیزان؛ بعضیا وقتی خدا حاجتشونو نمی ده سریع نمازشونو ترک می کنن و می گن تا خدا حاجتمو نده نمازمو نمی خونم. من نمی گم خیلی مومنم اما نمی دونم چرا از اینکار خیلی می ترسم. وقتی همیشه به خودت بگی خدا داره می بینتت ناخودآگاه از معبودت خجالت می کشی و گناه نمی کنی. من حتی روز عروسیم نمازمو ترک نکردم. به خدا گفتم همیشه حتی تو خوشیام به یادتم خدایا تو هم تو ناخوشیام و خوشیام هم بهم نظر کن.

(مامان محمد مهدى از اسلامشهر)

******

169- سلام دوستان! مانع: به نظر من از موانع به خدا رسیدن، فکرهای منفی کردن و تلاش نکردن و ندیدن نیمه پر لیوان و فقط نیمه خالی رو دیدنه. وقتی این همه نعمتی که داریم رو نبینیم و با فکر منفی ناشکری کنیم و هیچ تلاشی نکنیم که بتونیم از لحظه لحظه زندگیمون استفاده کنیم روحیمون کسل و خمود می شه و اونوقته که حوصله هیچی رو نداریم و نمی تونیم به خدامون فکر کنیم و نزدیک بشیم.

(فاطمه شمس، همونی که خیلی دوستتون داره، شهرضا)

******

170- سلام امید و هم اندیشان گل؛ امید! من وام دانشجویم با اینکه برام ضروری بود ولی دیدم یکی از دوستام داره از درد به خودش می پیچه و وضع مالیشم خوب نیست، منم دادم بهش. می دونی چی باعث شد این تصمیمو بگیرم؟ اینکه حضرت زهرا (س) لباس عروسیشو داد به اونی که نیاز داشت بدون چشم داشت...

(گمنام آشنا)

******

171- سلام؛ ببخشید که بی ربط مزاحم شدم. می خواستم بگم به سریال ستایش دقت کردین؟ یه نکته مهمی که می شه ازش برداشت کرد اینه که دوست داشتن، شرط کافی برای ازدواج نیست. همه سختی هایی که ستایش تا حالا کشیده و داره می کشه به خاطر اینه که دو تا خانواده همدیگه رو قبول نداشتن و راضی به وصلت با همدیگه نبودن. گفتم فقط یادآوری کنم که رضایت خانواده یکی از شرط های اصلی ازدواجه.

(سیده فاطمه موسوی از آستارا)

******

172- سلام امید؛ خوبی؟ من که توپ توپم. آخه به مامانم گفتم بخوابه تا من سحری درست کنم. الانم دست به کار شدم. آخه طفلی صبحا می ره سر کار گناه داره. راستی! بابامم داره نماز شب می خونه. می گم دعاتون کنه. راستی! در پاسخ به دختری از دیار خراسان هم باید گفت: برای این که بخوایم به خدا نزدیک بمونیم باید اصل اعتدال رو رعایت کنیم. رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود؛ رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. اینو همه می دونیم که محبوب ترین کارها نزد خدا، بادوام ترین آن هاست گرچه کم باشد. رسول خدا به امیرالمومنین فرمود: یا علی! این دین، استوار و متین است. به نرمی و ملایمت در آن وارد شو و کاری نکن که نفس تو از عبادت پروردگارت متنفر شود. پس نه افراط نه تفریط.

(شکیبا از خلیل آباد، خراسان رضوی)

******

173- کلیپسوف چیست؟ کلیپسوف به زمانی گفته می شود که کلیپسی در مدار زمین بین خورشید و ماه قرار بگیرد و قسمتی از ماه برای مدتی تاریک شود. خخخخخخخ!

(حسن از سرزه)

امید: آقایون کم پیدان! وقتی هم می یان یه تیکه ای میندازن و دردسرهاشو برا من می ذارن و می رن.

******

174- موانع: امید! سلام؛ به نظر می رسه سبک زندگی های الان هم داره ما رو از خدا دور می کنه. تا پنج شیش سال پیش تو روستای ما ماه رمضون هر شب دوره قرآن داشتیم تو مسجد. بزرگ و کوچیک همه میومدن ولی الان خیلیا پای فیلم و سریال می شینن و مسجد رو خالی گذاشتن.

(محمود کریمی، متولد 70، روستای فیض آباد فریمان)

******

175- سلام؛ برای نزدیک شدن به خدا فقط باید طرز فکر و رفتارتو عوض کنی یعنی باید موقع انجام هر کاری رضایت خدا رو در نظر داشته باشی ولی نباید از اینم غافل بشی که هر لحظه یه مشکل و مسئله ای پیش میاد که تو رو از هدفت باز داره؛ پس اول فکر کن هدفت چیه و بعد برای رسیدن بهش تلاش کن.

(امین، ترکمن صحرا)

امید: آقا امین هم تیکه انداخت؛ ولی یه تیکه حکیمانه. اینکه: هر لحظه یه مشکل و مساله ای پیش میاد که...

******

176- سلام؛ الان نزدیک اذان صبحه. برای همتون دعا کردم. امید! چه حس خوبیه وقتی هنگام اذان صبح بیداری.

(زهرا از تهران)

******

177- سلام؛ امید! ممنونم که هستین. از شما دوستانم ممنونم. خیلی چیز از شماها آموختم. الان بعد سحر و نماز صبحم روى سکو تو یه هواى پاک و خنک نشسته ام و تسبیح می زنم. یاد شماها افتادم. براى شمام دعا کردم. ایشالا که قبول بشه. شمام برام دعا کنید.

(یه دختر خانوم از روستاهاى سارى)

امید: ای به چشششششم! همگیتون رو به خداوند می سپارم و از خدا می خوام که مشکلات همه رو برآورده به خیر کنه. دیروز هم به ترتیب پیامک های شماره 139؛ 147 و 129 بیشترین رای رو آورد. به پیامک های مورد نظرتون  رای بدین. شماره مربوط به اون پیامک رو به 3000048 ارسال کنین

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393