• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 11 خرداد 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، به پای کسی نشستن ،

هم اندیشان یکشنبه 11 خرداد 1393

امید: سلاااااام؛ همگی خوبین؟ خیالم راحت باشه؟  

******

سلام؛ فاطمه خانوم! مهریه رو کی داده، کی گرفته قربونت برم! همین که طرف خودش باایمانه این برای تو بهترین مهریه اس. به نظر من این زندگی خودته! تو باید بری و با کمال ادب و احترام با پدر و مادرت حرف بزنی و قانعشون کنی که... چیه؟ خودت بقیه حرفا رو بزن دیگه! شوخی کردم! به هر حال تو باید به ایمان طرف که تو این دوره زمونه یه همچین مردهایی کم پیدا می شه توجه کنی. "نه مهریه!" راستی قیمت سکه چنده؟

(حدیث فلاحی، دختر لک)

امید: امروز مظنه اش تو بازار دستم نیست.

******

سلام؛ راهکار: باید حد تعادل رو هر دو خانواده حفظ کنن یعنی یه حد وسطی برای مهریه تعیین کنن که نه خیلی کم باشه نه خیلی زیاد. این میزان رو می تونن دختر و پسر که با عقاید خانواده هاشون آشنا هستن تعیین کنن و بعد با خانواده ها در میون بذارن. تازه باید خانواده ها به نظر هم احترام بذارن. قصد رو کم کنی همو نداشته باشن تا باعث نشن اول زندگی، دختر و پسر با کدورت رو به رو بشن.

(نازی و همسرش میلاد)

******

سلام امید؛ اول تیر قراره برم سربازی. از اعضای پروپاقرص باشگام. چیزای زیادی از شما یاد گرفتم. موندم با این وابستگی به باشگاه دوریشو چه جوری تحمل کنم؛ چون واقعا اگه یک روز نخونم انگار یه چیزی کم دارم!

(رابین، 72، مشهد)

امید: خب! اینم از رابین باشگاه. رابین هم رفتنی شد. راستش! دنیا محل تمرینه. این دوری موقت رو به چشم تمرین نگاش کن. می دونی چرا؟ چون تو دنیا زیااااد پیش می یاد که اتفاقات زندگی، مطابق میل ما نباشن. پس ما باااید تمرین کنیم. بااااید. خدا پشت و پناهت. دلمون واست تنگ می شه.

******

راهکار: به مادر پدرتون بگید که مرد به نشانه ارزشی که به مقام زن قائله و اعلام صداقتش تو محبت به همسر متعهد به پرداخت مهر می شه. مهر و محبت پشتوانه اصلی تحکیم خانواده اس نه مهریه که جنبه اقتصادى و مالی داره. پیشوایان ما زنانی رو که فقط با تعیین مهریه های زیاد و شرایط مالی سنگین حاضر به ازدواج می شن رو بی برکت دونستن. "برگرفته از دین و زندگى 3"

(مریم خالقی از زن + جان)

******

سلام؛ خسته نباشید. من یک سالی هست باهاتونم. آیا واقعااااا جمله دل به دل راه داره واقعیت داره؟ آخه چند وقته ذهنمو مشغول کرده.

(جهانگیری، 18 ساله، اراک)

امید: موضوع خیلی خوبیه. می ذارم تو نظرسنی بعدی؛ ولی باید یه چند وقتی صبر کنی؛ چون تازه نظرسنجی کردیم.

******

فاطمه جان! تو خوشبختیت رو با مهریه بالا تضمین می کنى؟ خودت که می گى بااخلاق و باایمانه پس چرا سر یه موضوع ناچیز خرابش می کنى؟ عزیزم! اینو هم یادت باشه شانس فقط یکبار در خونمون رو می زنه پس فرصتو از دست نده! موفق باشى.

(آمنه موسى پور از لنگرود)

******

با سلام؛ به نظر من تو یه فرصت مناسب با خانوادتون صحبت کنین و بگین که اگه من با یه نفر که با مهریه بالا موافقت کنه ازدواج کنم ولی خدایی نکرده خوشبخت نشم مهریه کم و زیادش دیگه چه فرقی به حالم می کنه؟

(زهرا)

******

سلام؛ به نظر من مهریه رو دختر و پسر باید خودشون تعیین کنن چون مهریه حق دختره و دینی بر گردن پسر. پس دوطرف باید از مقدارش راضی باشن. و اما نه خیلی کم باشه که مثل خاله من تا تقی به توقی می خوره شوهرش با تمسخر می گه بیا مهرتو بدم برو خونه بابات و نه خیلی زیاد که خودش اول زندگی باعث اختلاف بشه. عاقلانه تصمیم بگیرید.

(ستاره از ساری)

******

سلام آقا امید؛ خوبین؟ از قدیم گفتن سردرد رو با سربریدن آروم نمی کنن. قابل توجه اونایی که تو زندگی تقی به توقی می خوره می گن: طلاق! بابا! این که نشد وضع!!!

(سهیل قدرتی از بجنورد)

امید: چقدر تق و توق تو پیامکا زیاد شده؟

******

در پاسخ به فاطمه خانوم؛ عزیزم! یه سر به حقوق خانواده جدید بزن! بر اساس این قانون حتی اگه ده هزار سکه مهریه داشته باشی اگه ملائت شوهرت ثابت نشه (که عموما هم ثابت نمی شه) فقط صد و ده تاش قابل پرداخت از جانب همسرته. بعدشم مهریه مامان من 500 تومنه. (500 تا تک تومنی ها) اما باور کن خوشبخت ترین زن دنیاست. (یعنی خودش اینطوری می گه) پس خانوادتو متقاعدشون کن. تو می تونی چون هم اندیش هستی.

(فاطمه شریفی، درآباد، دختر ترک پایتخت)

******

سلام به هم اندیشان که خوندنش آرامش بهم می ده. درمورد میخچه که خانمی سوال کرده بودن خواستم داروئی رو معرفی کنم. دخترم دستاش پر از میخچه شده بود. از داروخانه قطره میخچه که قیمت اون خیلی مناسب بود گرفتم روزی یک بار به دستش زدم، خوب شد.

******

سلاااااام؛ امید! خدا قوت!

(مریم سلیمی، سبزوار)

امید: از همه دوستانی که گاهی با دو سه تا کلمه کلللی بهم انرژی می دن ممنونم! اگه باشگاه با وجود همه مشکلات، هنوز سر پا است؛ اگه امید با وجود همه مشکلاتی که داره هنوز تو باشگاهه به خاطر معرفت خودتونه. حالا اونا که پیامک های مفصل می دن بماند. از همتون ممنونم.     

******

راهکار: سلام هم اندیشای گل؛ قرآن کریم از دو کلمه "نحله" و "صداق" برای مهریه استفاده کرده که نحله به معنای هدیه و پیشکش و صداق به معنای نشانه صداقت و راستیه! در واقع مرد به خاطر ارزشی که برای زن قائله و اعلام صداقت خود در محبت به همسر، متعهد به دادن هدیه ای (مهریه) به زن می شه! حالا بعضیا این طور برداشت کرن که مهریه زیاد باعث دوام و پایداری بیشتر بین زوج هاست و خوشبختی میاره! اما نه! باور کنید این طور نیست! اون عشق و علاقه و محبت بین زن و مرده که باعث پایداری و دوام زندگی می شه نه مهریه که جنبه اقتصادی و مالی داره!!! راستی! شرمنده آقا امید که این روزا کم تو بحثا شرکت می کنیم... آخه ایام امتحاناس دیگه...

(محدثه، ۷۵ و احمد، ۶۵ از تهران)

امید: قبولتون داریم.

******

بعضی از حرفا رو باید بذاری وقتی خوب دم کشید بزنی! اینجوری خیلی بیشتر به طرفت می چسبه!

(هیوا از گرگان)

******

سلام؛ خواستم بگم شما بهترینید. تا قبل از هم اندیشان حوصله مادربزرگم و انسان های مسن رو نداشتم؛ اما حالا عاشقشونم و دلم می خواد هر روز به مادربزرگم سر بزنم.

(از کرج)

******

سلام؛ یه مادر می تونه از 10 فرزندش نگهداری کنه اما 10 فرزند نمی تونن از یک مادر نگهداری کنن. انصاف نیست. برای سلامتی همه مادرها صلوات

(فرناز از توابع نورآباد لرستان)

******

سلام به همگى؛ خواستم به فاطمه خانوم بگم که مهریه خوشبختى نمیاره. ما می خوایم با اخلاق و ایمان طرف زندگى کنیم نه با مهریه. چیزى که مهمه همین اخلاق و ایمانه. اگر اخلاق و ایمانش خوب باشه دیگه به مهریه زیاد چه نیازى دارى؟ با توکل بر خدا تصمیم صحیح بگیر.

(حانیه، همشهرى فاطمه خانوم، نهاوند)

******

سلام؛ فاطمه جان! هیچ کسی وقتی ازدواج می کنه پیش بینی طلاق رو نمی کنه ولی با این همه احتمالشو نمی شه صفر در نظر گرفت. پس قدری باشه که اگه خدایی نکرده زبونم لال بحث جدایی شد بتونی رو پای خودت وایسی که اونم کاملا بسته به خودته. واسه ازدواج موفق همه مجردا صلوات!

(سارا ١٣٧٣ از تبریز)

******

خاطره: یه روز سراسیمه از بیرون اومدم خونه. دم دمای به روز شدن باشگاه بود! زدم دیدم هنوز به روز نشدید. تلویزیون رو همون جور رها کردم و رفتم طبقه پایین. حدود یه ساعت بعد برگشتم بالا. نگو تو این مدت که پایین بودم داداشم اومده زده شبکه پویا!! منم اصلا حواسم نبود. قشنگ زدم ص376 پیام نمای شبکه پویا... چشمتون روز بد نبینه... یه صفحه ناآشنا آورد که به جای خوش و بش همیشگی امید یه مقاله که اگه اشتباه نکنم در رابطه با تغذیه کودکان بود. اون لحظه عجولانه قضاوت کردم و با خودم گفتم: "ای امید بی معرفت تر از پیام!! چه زود جا زدی؟؟؟" امیدوارم که امید ببخشه منو.

(مریم)

امید: نبخشم چیکار کنم؟!  

******

سلام؛ الان تو یه رستوران بین راهى نزدیکى هاى اراک هستم. یه کار خیلى قشنگى از صاحب اینجا دیدم. توى سالن غذاخورى دو تا کتابخونه ستونى گذاشته به اسم "ایستگاه مطالعه" و توش رو پر از کتاب کرده با موضوعات مختلف که اتفاقا دسته بندى شون هم کرده: کتاب هاى مذهبى، کتاب هاى تربیتى، کتاب هاى رمان و کتاب هاى شعر. نمی دونم چرا منو یاد باباى نسیم انداخت و حرفایى که مادر نسیم تو نمایشگاه بهم گفت.

(حسن اکبرى؛ مترجمی زبان انگلیسی از ؟)

******

سلام؛ دعا می کنم تلفن هیچ هم اندیشى وسط یه بحث جذااااب خراب نشه. خییلى حس بدیه چون حرفات تو دلت می مونه. هفته پیش من تجربه کردم. بگذریم... خواستم بگم این جمله اى که عاطفه تو سریال ستایش گفت خیلى واسم جالب و پرمعنى بود. اینکه: کسى که واست شعر می گه تا کى می خواد شعر بگه؟ کسى که ساز می زنه تا کى فقط واسه تو ساز می زنه؟ و وقتى عشقش کمتر شد می خواد چیکار کنه؟ اصلا واست نیم ساعت ساز بزنه بیست و سه ساعت و نیم بقیه رو می خواین چیکار کنین؟ وااقعا خیلى دیدمو باز کرد. اینکه زندگى زناشویى فقط عشق نیست. خیلى از ما مخصوصأ ما دخترا عاشق یکى می شیم چون رمانتیکه چون دائم ابراز علاقه می کنه. بعد واسه خاطر اون جلو خانوادمون وای می ایستیم؛ ولى زندگى مشترک فقط ابراز علاقه و شعر گفتن نیست...

(رومینا)

******

سلام به "ها" و امید. می گم: می ترسم عین این فیلمایی که یه روز تو هفته نشون می دن هم اندیشانم فقط یه روز تو هفته به روز شه. نه! نه! نه! شوخی کردم. حتی فکر کردن بهشم عذاب آوره.

(سمانه ام از بجنورد)

امید: دیگه از این شوخیا نکنی ها! اصلا باشگاهه و این به روز شدن های روزانه اش. 

******

سلام امید خان! پدر من هر روز حتی روزای تعطیل تو سرما و گرما از هفت صبح تا 10 شب کار می کنه. هیچ وقتم نمی گه سرم شلوغه. اونوقت شما با کار اداری می گی 6 روز در هفته زیاده کنیمش 5 روز. درسته! لحن انتقادم تنده اما دوست دارم ازت جواب منطقی بشنوم.

(امیر از کرج)

امید: نمی دونم بابات کارش فکریه یا نه ولی تو کارای فکری اگه زیاد به مغزت فشار بیاری، هنگ می کنه. هننننگ! امید هنگ کرده که نمی خواین؟ می خواین؟ تازه! خوندن چند هزار تا پیامک بماند. در پناه حق باشین.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393