• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 28 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 14 اردیبهشت 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، کمبود محبت ،

هم اندیشان یکشنبه 14 اردیبهشت 1393

امید: سلااام؛ می گم حواستون بود دیروز چه سوالای مهمی مطرح شد؟ همشون یکی پنج نمره داشت! اینا بودن: همه کمبود محبت ها عمدیه یا اینکه نه! غاااالبش عمدی نیست و ریشه های دیگه ای داره! اصلا پیامدهای کمبود محبت چیه؟ آیا همه این احساس کمبود محبت ها به خاطر اینه که واقعا به ما کمبود محبت می شه یا نه این ماییم که چنین احساسی داریم؟ خلاصه الان معلوم می شه که حواستون بوده یا نه...      

******

نظر: سلام؛ من فکر می کنم اغلب کسانی که به نظر ما آدمای بی محبتی اند راه محبت کردن و شیوه بیان احساسشون رو بلد نیستن و نمی تونن احساس عشق و علاقه شون رو به طور کامل به دیگری انتقال بدن؛ یا از راهی این احساسو نشون می دن که برای اطرافیان غیرمتعارفه.

(معصومه، ١٨ ساله)

امید: درست زدی تو خال! اصلا می گن نوع محبت کردن زن با مرد هم فرق می کنه. مثلا مردها محبتشونو بیشتر تو رفتاراشون نشون می دن نه از طریق  زبانشون.  

******

سلام امید؛ محبت، بها دادن به آدمه؛ فکر می کنم وقتی کسی ما رو می پذیره با تمام آنچه که هستیم و از ما توقعی غیر از اینکه خودمون باشیم نداره،  بهمون محبت داره! یه جور توجه قلبی که اثرش تو رفتار طرف ظاهر می شه! ناآگاهی و گاهی عرف غلط که تو بعضی فرهنگاس و ابراز محبتو غیرضروری و حتی گاهی زشت می دونه باعث شده بعضیا با وجودیکه قلبا به عزیزانشون محبت دارن از گفتن و نشون دادنش دوری کنن! وگرنه خیلی کمن آدمایی که بی محبتن! نوع محبتا فرق داره و به نظر من ما به انواعش نیاز داریم و محبت پدر و مادر جای نیاز ما به محبت یک دوست یا همسر یا فرزند یا... رو نمی گیره و هر کدوم به جای خود نیکواست!

(کبری)

******

سلام؛ بعضیا به خاطر اینکه خانواده باهاشون رفتار مورد انتظار و طبق خواسته و میلشون رو ندارن فکر می کنن کمبود محبت دارن.

(عاطفه، تلاشگر، قم)

******

سلام؛ چند سال پیش توی اوج نوجوانی فکر می کردم پدر و مادرم بهم توجه نمی کنن و فقط به برادرام محبت می کنن. منم با پسر خاله ام دوست شدم. بعد از دو سال پشیمون شد و تنهام گذاشت و رفت. تازه فهمیدم چه خانواده ای دارم و محبت پدر و مادرم رو دیدم و الان هیچ کمبود محبتی ندارم و از کارم پشیمونم!

(ف.م، ۲۰ ساله، خوزستان)

******

سلام امید؛ من اصلا شیوه های محبت کردن رو بلد نیستم. به خاطر همین شوهرم خیلی از من فاصله می گیره و بیشتر، بیرون از خونه است. به نظر من یکی از دلایل کمبود محبت، ناآگاهیه! درست مثل خودم!

(فریبا)

******

سلام دوستان؛ امروز صبح زود می رفتم دانشگاه. تو راه، طلوع خورشید رو دیدم. یه لحظه خالی از هر حسرت و آرزویی حس کردم خیلی خوشبختم. خدایا! امروز مهربونیتو بهتر دیدم.

(معصومه از لنگرود)

******

سلام؛ به نظر من برا اینکه کمبود محبت پیش نیاد باید به خواسته های شخص توجه "معقول" داشته باشیم؛ البته این توجه طوری باشه که نه سیخ بسوزه نه کباب! حواسمون باشه از اون طرف بوم نیفتیم پایین.

(محسن، 24 ساله، یاسوج)

******

دلیل اینکه یه آدم دچار کمبود محبت می شه بی توجهی و بی محبتی اطرافیانه. اطرافیانی که عمدا به خاطر نشکستن غرورشون البته از نظر خودشون یا غیرعمد چون ابراز محبت بلد نیستن این بلا رو سرش درمیارن. پیامدشم بستگی به شرایط هر فردی داره. یکی معتاد می شه. یکی میره دنبال دوستی با جنس مخالف. یکی خودکشی می کنه. یکیم مثل من عقده ای می شه و افسردگی می گیره.

******

پیامد: سلام؛ امید! می خوام بگم من از بچگى از طرف هیچکسی محبت ندیدم. الانم به خاطر همین هر کى یه ذره بهم محبت می کنه حاضر می شم جونمو براش بدم. از این نظر هم خیلى ضربه خوردم. با یه محبت هم بدیشو فراموش می کنم. کمکم کنین! بدجور تو عذابم.

(یه تنها از همدان)

امید: بحث ها رو تا آخر دنبال کن!  

******

سلام به همه؛ بعضی از اون افرادی که نتونستن به اندازه کافى محبت دریافت کنن، بلد نیستن ابراز محبت کنن و وقتی هم بکنن فکر می کنن دیگه الان  باید در رأس توجه باشن و اگه اینطوری نشه ازطرف مقابل بیزار می شن. بعضى پدر و مادرا هم معتقدن که به بچه نباید رو بدی؛ چون دیگه نمى شه جمشون کرد. بعضى ها هم انقدر محبت می کنن که موجب مرض می شه. کلا من اینو فهمیدم که برنامه ریزى احساسی هر کسی متفاوته.

(یاسمین)

******

به  نظر من گاهی وقتا ممکنه طرف یه شکست بزرگ تو زندگیش بخوره و از زندگی سرد بشه و دور قلب و احساساتش یه حصار بکشه و به خاطر اون شکست دیگه نمی تونه محبت کنه به اطرافیانش و این باعث می شه اطرافیان احساس بی محبتی از طرف بکنن. یا اینکه گاهی وقتا به بهونه تلافی کمبود محبتی که بهش شده، به دیگران محبتی نمی کنه.

(دوستدار شما مهنازم از مشهد)

******

سلام به هم اندیشان عزیز و آقا امید؛ بالاخره تونستم برم نمایشگاه کتاب و امید و چند تا از دوستان هم اندیش رو از نزدیک ببینم. روز جمعه بود. حدود ساعت 12؛ پنج بار از جلوی غرفه رد شدم؛ اما روم نشد برم داخل. دیدم چند تا هم اندیش روی صندلی و چند تا هم روی زمین نشسته بودن و داشتن چیزی یادداشت می کردن. امید! زود، سریع، تند بگو داشتن چی می نوشتن؟

(یگانه روح باشگاه)

امید: فکر کنم برگه مشخصاتشون رو پر می کردن. به هر حال اونجا ما درباره همه چیز صحبت می کنیم؛ ازجمله خاطراتی که از هم اندیشان داریم. گاهی حرف پس گردنی هم می شه!

******

سلام؛ آخ گفتن درونگرایی باعث می شه نه محبت کنین نه محبت ببینی واقعا زدین به هدف! من انقد تو لاک خودمم که با خودم می گم اگه شرایط جور شه بیام نمایشگاه کتاب می تونم خودمو به هم اندیشان معرفی کنم یا نه!

امید: تمام تلاشت رو بکن؛ اونوقت شیرینیش رو می بینی و با خودت می گی واقعا اینقدر هم سخت نبود!

******

پیامد: سلام؛ یکی رو می شناسم که کمبود محبت داره و پیامدشم اینه که هر وقت آدم پیشش میره، براى جلب توجه و خودى نشون دادن، شروع می کنه به خبر چینى! که فلانى راجبت اینجورى گفته و...! ته این قضیم جز دو بهم زنی و خصومت چیزى نمی تونه باشه. خب نکن این کارو! به خیالت خیلى عزیز و تو دل برو شدى حالا؟! اى بابا! پیامد بعدیشم دست به دامن شدن غریبه هاى کوچه و خیابون براى جبران کمبود محبته! خب عزیز من! بعضى وقتا واقعا خونواده ناخودآگاه محبتشون کم و زیاد داره. بشین همین صحبتاییو که می خواى به غریبه بزنى: که کمبود محبت دارمو... به خونوادت بزن! بعد از خدا جز خونواده هیشششکى نمی تونه خلاء محبتتو پرکنه. موفق باشید.

(کوثر سبحانى، 1373، املش)

******

به نظر من کمبود محبت بعد ها در فرزند تبدیل به یه نوع واکنش دفاعی می شه. به منزله ی زرهی که شخص "فاقد ایمنی خاطر" که همون کمبود محبت خودمونه، برای پوشوندن "ضعف" خودش دربرابر شرایط محیطی، یا برای جبران محرومیت هاش اونو ب کار می بره...

(آیدا حیدری، انزلی)

******

سـلام؛ کسانی که محبت کافی از پدر و مادردریافت نکرده‌اند برای پذیرش انواع اختلالات رفتاری و انحرافات اخلاقی آمادگی بسیار دارند. محبت کردن به فرزند موجب آرامش روانی آن ها می شود و آنان را از لغزش های اخلاقی باز می دارد.

(سیده ریحانه)

******

نظر: یکى از دلایل کمبود محبت می تونه ماشینى شدن زندگى باشه. آدما اینقدر بهش وابسته شدن که وقتى واسه محبت نمی مونه.

(منیژه و محمدرضا از همدان)

******

سلام؛ یه دلیلش هم اختلاف گذاشتن پدر مادر بین فرزنداشونه و این باعث می شه که فرزندان محبت رو در خارج از منزل پیدا کنن.

(نازنین رزمجو)

******

نظر: سلام هم اندیشان عزیز؛ کمبود محبت مى تونه تأثیر بدى روى ما بگذاره. مثلا خود من به خاطر کمبود محبت به همه چیز بدبینم. از دست همه شاکیم. عقده ایم. دوست دارم رو سر بقیه خالیش کنم.

(تنها از یه جاى دور)

امید: بزودی درباره راهکارها هم صحبت می کنیم که گل بحثمونه؛ ولی فعلا باید پاسخ سوالای پنج نمره ای رو که مطرح شده پیدا کنیم.

******

سلام؛ به نظرم بعضى وقتا والدین اون حدى که خودشون حس می کنن خوبه یا اون حدى که خودشون از والدینشون محبت گرفتن به بچه شون محبت می کنن و توجهى به شرایط فرزندشون و دوره اى که فرزند پشت سر می ذاره و همچنین شرایط اجتماعى ندارن. در حالیکه نیاز به محبت هر فرد با فرد دیگه و همچنین نسلى با نسل دیگه فرق می کنه؛ پس از طرفى فرزند که حد کافى محبت رو تو خونه دریافت نمی کنه و احساس کمبود می کنه دنبال یه راهى واسه جبران می گرده و اون راه هاى انتخابى همیشه درست نیستن و...

(رومینا)

******

سلام؛ به نظرم فقط پدر و مادر مقصرنیستن. گاهی انتظار فرزند بیش از حده. مخصوصا بچه های امروزی! و اینکه تعریف درستی از محبت کردن نداریم.

(لیلی)

******

سلام امید؛ به نظر من دو تا از چیزهایی که باعث کمبود محبت می شه:1- درست ابراز نشدنه 2- درک نکردن یا نگرفتن محبته. که باید راه های اونها رو یاد بگیریم.

(شهره از شهر حافظ، شیراز)

******

سلام؛ به نظر من اینکه فکر می کنیم دچار کمبود محبت از طرف دیگران هستیم یه بخش اون برگرفته از فکر و ذهن ماست و تعریفی که از محبت داریم و حتی توقعی که از دیگران داریم. اینا رو با خودمون حل کنیم که آیا انتظار ما درست و بجاس؟ بعضی مواقع هم از بس به خودمون می گیم کسی بهم محبت نمی کنه دیگه حتی بزرگترین محبت هایی هم که بهمون می کنن نمی بینیم و به نوعی دچار سوء ظن شدیم!

(مرضیه)

******

سلام امید! بعضى ها فکر می کنن با تأمین چیزاى مادى دارن ابراز محبت می کنن و هیچى به زبون نمیارن. این باعث کمبود محبت می شه.

(زهرا، رشت)

امید: اتفاقا بحثش تو نمایشگاه هم شد. یکی از هم اندیشان گفت: "بابام همه اش بهم می گه من که همه چیز برات فراهم می کنم چرا می گی من کمبود دارم؟"

******

سلام؛ امید! نمایشگاه چطور بود؟ فقط تو رو خدا به فکر ما هم باش که متاسفانه به دلایل مختلف نمی تونیم بیایم.

(مریم سلیمی، سبزوار)

امید: اگه قضیه دوربین حل شد و زمان پخشش هم مشخص بود حتما خبرتون می کنم. ممنوم که محکم و پایدار هستین.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393