• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 2 اردیبهشت 1393

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1393 ، پختگی و ناپختگی ،

هم اندیشان سه شنبه 2 اردیبهشت 1393

سلام به همه هم اندیشان و امید؛ خواستم به سحر جون بگم: شمایی که همچین تجربه ای داری و نمی خوای خواهرت هم راه غلط رو در پیش بگیره، فکر کنم دلیل قبول نکردن خواهرت اینه که با خودش می گه خواهرم داره اشتباه می کنه! قرار نیست اتفاقی که واسه اون افتاد واسه من هم بیافته!! متاسفانه خیلی ها این تفکر غلط رو در مواجهه با تجربیات دیگران دارن و فکر می کنن که مورد اونا فرق می کنه! که دقیقا ریشه اش هم ناپختگیه! مثل همین اعتیاد. اونایی که شروع می کنن هزار بار دور و بر خودشون دیدن که چه بلای خانمان سوزیه؛ اما فکر می کنن که این سرنوشت تلخ برای اونا اتفاق نمی افته؛ چون مثلا قراره تفریحی مصرف کنن؛ ولی بعد یه مدت اعتیاد پیدا می کنن و دوباره خودشون می شن عبرت بقیه. حالا این مورد هم مثل سایرین! اگه شما از مناسب نبودن و شرافت نداشتن فرد مورد علاقه ی خواهرتون اطمینان کامل دارین، سعی کنین با نرمی و مهربونی درباره ی خصوصیات اخلاقی اون و همچنین میزان شناخت خواهرتون از اون صحبت کنین. سعی نکنین به زور بهش تحمیل کنین که سرنوشتت مثل شما می شه. بذارین خودش تو این صحبت کردنا با شما به این عدم شناخت کافی و درستش برسه. شما خودتون طبق گفته تون سه سال رو اشتباهتون با وجود نصحیت دیگران پافشاری کردین! پس انتظار نداشته باشین خواهرتون خیلی سریع پی به اشتباهش ببره. نظر تو درباره حرفام چیه امید؟؟؟؟ می شه لطفا بگی؟؟؟؟ فکر کنم واسه هممون مفید باشه.

(دوستدار همتون، مینو از مشهد)

امید: حرفات کاملا منطقی بود. حتما الان همه فکر می کنن این همه مطلب رو برامون ایمیل کردین! نه دوستان! همه اش پیامک بود. گفتم، تا مثل من شاخ در بیارین! ضمنا سلام ویژه هم عرض می شود خدمت همه دوستان.

******

سلام امید؛ به کوچکترین عضو باشگاه خوش آمد نمی گین؟!! علی کوچولو 50 روزشه!! با عمه هاش باشگاهو می خونه! از الان داریم پخته اش می کنیم! البته اینجورکه این نگاه می کنه... امیدوارم که تاثیری داشته باشه!

(کبری)

******

سلام امید؛ یه چیزی می گم نمی دونم تا چه حد درسته؟ اینکه اولین و مهمترین عاملی که تو پخته رفتار کردن ما و پخته فکر کردن و تصمیم گرفتن موثرن خود پدر و مادرن! والدین اگه خودشونو خوب تربیت کنن شاید انرژی کمتری واسه تربیت بچشون صرف کنن! به نظر من ظاهرسازی، تو تعلیم دادن هیچکس موثر نیست و مقطعیه! چیزی که از پدر و مادر منتقل می شه ذات اوناس! پس بهتره ذاتا خوب باشیم تا خوبی رو یاد بدیم! بماند که از مدرسه تا دانشگاه هم معلم و استادی که دلش بسوزه و بخواد می تونه مهارت زندگی کردنو یاد بده.

******

دلیل: سلام؛ در جواب دوستمون از قلعه خان خواستم بگم من یکی یه اشتباهو سه بار انجام دادم. می دونی چرا؟ چون فکر می کردم دیگه درس گرفتم و فریب نمی خورم؛ ولی هر بار بدتر از قبل فریب خوردم. به نظرم باید از همه چیز بترسیم حتی از فکر خودمون.

(مریم از تویسرکان)

******

سلام به دوستان؛ دلیل اینکه وقتی یه اشتباهی می کنی؛ ولی دوباره تکرار می شه اینه که باور نداشتی اون کارت اشتباه بوده.

(سارا از مسجد سلیمان)

******

سلام؛ شاید به این دلیله که فقط به اون کار اشتباه و تاوانی که به خاطرش دادیم بیشتر فکر می کنیم تا به درس هایی که باید ازش بگیریم. معلومه دیگه! دست آخر تو موقعیت مشابه هم باز بدون آگاهی پیش می ریم و باز شکست.

(رها)

******

هر بار که می خواهم به سمتت بیایم یادم می افتد "دلتنگی" هرگز بهانه ی خوبی برای تکرار  یک "اشتباه" نیست! "انا گاوالدا"

(کیانام از ارومیه)

******

زنگ تفریح: خنگول قبل از مرگش وصیت می کنه تمام اعضای بدنم رو اهدا کنید جز مغزم. می گن چرا؟ می گه: عکسای خانوادگی توشه!

(امیر، قصر شیرین)

******

سلام؛ دلیلش اینه که ما تو اشتباهات قبلی که تاوان دادیم نمی خوایم بپذیریم که خود ما دلیل اصلی بودیم که این اشتباه رو انجام دادیم. سعی می کنیم دیگران رو دلیل اشتباهمون قرار بدیم...

(وفا، خوزستان، شوشتر)

******

سلام؛ یه نفر وقتى کار اشتباهى رو انجام مى ده به خاطر اینه که لذتى که در اون کار اشتباه هست از رنج ناشى از اون بیشتره.

امید: مطمئنی؟

******

سلام بر هم اندیشان و امید؛ من دو ماهه که هم اندیش شدم. می خواستم حالا که موضوع پختگیه ازتون یک چیزی بپرسم. آیا فقط آدم ناپخته عاشق می شه؟ چون وقتی به بزرگترها می گی عاشقم می گن تو هنوز خامی! پخته نشدی! بابا! مگه شما وقتی که جوون بودی دل نداشتی که این حرف رو به ما می زنی؟ از شما همراهی می خوام ممنون.

(یه هم اندیش از مشهد)

امید: آخه عاشق شدن هم راه و رسم داره. یه کم تو باشگاه باشی همه چیز دستت می یاد. خیلی چیزها هم قبلا گفته شده که اگه هم اندیشان قدیم (صفحه 570 ) رو پیگیری کنی، کم کم متوجه می شی.

******

سلام هم اندیشان؛ یادمان باشد طوفان ها سبب عمیق تر شدن ریشه درختان می شوند.

(شباهنگم)

امید: کاملا درسته! البته بعضی طوفان ها هم درخت رو از ریشه در می یاره؛ فقط باید حواسمون باشه خودمون طوفان به پا نکنیم.

******

سلااااام؛ امیدوارم بهترین حال رو داشته باشین. جای همتون خالی اومدیم به کوه و دشت برای چیدن تره های کوهی. طبیعت واقعا حال آدم رو خوب می کنه. قدرشو بدونین.

(ثریا از روستای سهند علیا)

امید: دوستان به جای ما. می گم اگه آش درست کردین با آبغوره یا سرکه محلی نوش جانش کنید! ازنظر طب سنتی خیلی خاصیت داره. راستی! طب سنتی خیلی تاکید می کنه که تو فصل بهار، با سبزی های تازه بهاری، آش های سبک درست کنید. خوردن چند روز آش سبک، بدن رو سبک و پاکسازی می کنه. تو آش های سبک، لوبیا و نخود و رشته نمی ریزن. پایه اش معمولا برنجه.          

******

هم اندیشان عزیز سلام؛ بحث ناپختگی شد، خواستم بگم: دوستان! من اسوه ی ناپختگی ام!! ۱۷سالگی ازدواج کردم. حالا دارم با اخلاق بدم همسرمو آزار می دم. گوشیشو چک می کنم و بعد به شماره هایی که نمی شناسم زنگ می زنم و پیام می دم ببینم کیه. می خوام دائم کنترلش کنم. همه اش به خاطر دوست داشتنه؛ ولی اینجوری!؟ اصلا دوست ندارم با کسی دیگه غیر من حرف بزنه. دوست ندارم به خانواده اش محبت کنه و... اونم از دست کارای من اعصابش خورده. فکر می کنم دیگه دوستم نداره. حالم واقعا بده امید! کمکم کنید!

(مهتاب، ۱۹ساله)

امید: فقط ازت می خوام باشگاه رو رها نکنی. تو باشگاه، همه چیز کم کم برات  جا می افته؛ به ویژه اگه واقعا به قصد تغییر، اومده باشی. سعی کن اون نکته هایی رو که برای زندگیت نیاز داری از لابه لای پیامک ها شکار کنی. امیدوارم که هممون بتونیم با سعی و تلاش، هر روز وضع زندگیمون رو بهتر کنیم. این کلام خداونده: "و ان لیس للانسان الا ما سعی: برای انسان چیزی جز آنچه که از راه تلاش و کوشش به دست آورد نیست. (النجم؛ 39)" جناب سعدی هم دراین باره چنین گفته: 

نابرده رنج گنج میسر نمی شود    

مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد.

******

سلام آقا امید برای این که یک فرد پخته بشه فقط خوندن کتاب و تماشای تلویزیون کافی نیست؛ چون این دو به تنهایی به مرور زمان ممکنه فرد رو گوشه گیر کنه. نیاز هست با افرادی گفتگو کنه و در مورد بعضی امور آگاهى پیدا کنه. درضمن؛ متوجه شدین بعضی افراد براشون خیلی آسونه تجربه ی شکست یک شخص رو تجربه کنن؛ اما تجربه موفق براشون سخته خودشون تجربه کنن.

(ی "یاسمین" از خرمشهر)

******

سلام؛ به نظر من خیلی از خطاهایی که مرتکب می شیم و اسمش رو ناپختگی میذاریم به خاطر اینه که قدرت "نه" گفتن نداریم. "نه" گفتن به محرک های منفی درونی یعنی هوس های کاذب و محرک های منفی بیرونی مثل دوست های ناباب. یادمه از خودتون یاد گرفتم هر کاری می خواید انجام بدید تصور کنید یه آدم هفتاد هشتاد ساله شدید و اون کار رو هم انجام دادید اونوقت به اون کاری که انجام دادید دارید فکر می کنید. ببینید چه حسی دارید؟ احساس رضایت یا پشیمونی؟ من که خودم همیشه وقتی می خوام کاری انجام بدم این فن رو به کار می برم و واقعا تأثیر گذاره و این رو مدیون دوستای خوبی مثل شماها هستم. در پناه حق

(مژده، 19 ساله)

******

سلام؛ امید! می خواستم بگم تو که 3 ثانیه ای پیام "مهرداد از تالش" رو پیدا می کنی، اگه می شه یه خبری از "سامان، پیشکسوت باشگاه از کاشان" بهمون بده.

(کوچیک همه، مبینام)

امید: آقا سامان رو هم پیداش می کنم. (منتها نه سه ثانیه ای؛ لا به لای پیامک های چند روز پیش بود...) خلاصه همه هستن. فقط یه خورده اینور و اونور داره....  

******

سلام؛ خوشبخت کسی است که: شکوه رفتارش، آفریننده یک لبخند زندگی، در چهره دیگران باشد.

(سامان، کاشان)

امید: در پناه حق باشید

تعداد پیامک های دیروز: 2818

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان یکشنبه 24 اسفندماه 1393
 2. هم اندیشان شنبه 23 اسفند ماه 1393
 3. هم اندیشان چهارشنبه 20 اسفند ماه 1393
 4. هم اندیشان سه شنبه 19 اسفندماه 1393
 5. هم اندیشان دوشنبه 18 اسفند ماه 1393
 6. هم اندیشان یکشنبه 17 اسفند ماه 1393
 7. هم اندیشان شنبه 16 اسفند ماه 1393
 8. هم اندیشان چهارشنبه 13 اسفندماه 1393
 9. هم اندیشان سه شنبه 12 اسفند ماه 1393