• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 3 اسفند 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (1) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان شنبه 3 اسفند 1392

امید: سلاااام؛ می گم نظرتون چیه بی مقدمه بریم سر بحث؟... من که جوابتون رو می دونم. آخر مثبت!

******

سلام به هم اندیشان مهربووون؛ خانم نگران از همدان! کسی که قدر مادری که واسش زحمت کشیده رو می دونه مطمئن باشید شما رو هم که همسرشی خیلی دوست داره وگرنه مردی که به خاطر همسرش به مادری که حق به گردنش داره اهمیت نده ممکنه در آینده به خاطر یه نفر دیگه هم به همسرش بی اعتنا بشه. به نظر من مشکل شما با گفت و گو و بیشتر محبت کردن شما حل می شه. موفق باشید.

(عاطفه از جنوب ایران)

******

در جلسه‌ خواستگاری این نکته را به عنوان یک قاعده در نظر داشته باشید که هر کسی بیش‌تر حرف بزند، کم‌تر شناخت حاصل می‌کند و مخاطب، بیش‌تر از او کسب اطلاعات می‌کند.

(زهرا، دختر کرد)

امید: به خاطر همینه که می گن سوالاتتون رو جوری نپرسید که جوابش بله یا خیر باشه. یه جوری  بپرسید که طرف رو مجبور به توضیح دادن کنه. مثلا به جای اینکه بپرسید با چادر یا مانتو مشکلی ندارید؟ بپرسید: نظرتون درباره حجاب چیه؟

******

سلام؛ به نظر من همه چى به توقع دختر خانم بستگى داره. دخترایى که خودشون تحصیل کرده هستن، معمولا انتظار دارن همسرشون هم سطح خودشون باشه دیگه. حالا اگه پسرى که سطح تحصیلش پایینتر باشه و بره خواستگاری این دختر خانم تکلیف چیه؟ اینجاست که دختره باید ببینه که می تونه با این موضوع کنار بیاد و مانع کلاس گذاشتنش نمی شه و قبول کنه که این آقا حتى بدون تحصیلم می تونه مرد زندگیش شه. ختم کلوم! همه چى به نظر دختر برمی گرده. اختلاف سنم 5-6 سال که پسر بزرگتر باشه خوبه به نظرم.

(کوثر همیشگى باشگاه، املش)

امید: بحث اختلاف تحصیلی، بیشتر، مواقعی مشکل ساز می شه که تحصیلات خانوم از آقا بیشتره. اگه اتفاق نیافته خیلی بهتره؛ اما بازم وقتی دو نفر همدیگه رو می خوان و دو طرف، شرایط دیگه شون خوبه با رعایت یه نکاتی قابل بررسی هستش. همونطور که کوثر خانوم گفت: بستگی به درک و بینش خانوم داره که واقعا و عمیقا با این مساله مشکلی نداشته باشه و فردا تو سر شوهرش نزنه که... نقاط قوت و ضعف همسرش رو با هم ببینه؛ یعنی حواسش باشه که اگه تحصیلاتش کمتره در عوض... همینطور آقا هم باید عمیقا با این مساله مشکلی نداشته باشه و حواسش هم باشه که خانومش چنین دیدگاهی داشته باشه. می گم به نظرتون چند درصد اتفاق می افته که هر دو طرف، این شرایط رو داشته باشن؟ به همین خاطره که می گن پیش نیاد بهتره!   

******

سلامی چو عطر گل یاسمن، تا که بریم سر نظر! از نظر روانشناسی سن مرد بیشتر باشه بهتره؛ ولی از نظر مذهبی درک و تفاهم دوطرفه باشه سن و سال مهم نیست. از نظر روانشناسی مدرک مرد بیشتر باشه بهتره؛ چون اعتماد به نفسش بیشتر می شه که برای هر دو نفر بهتره؛ ولی من شدیدا اعتقاد دارم درک و فهم، ربطی به مدرک نداره. چه بسیار مدرک های بالایی دیدم که دریغ از یه مثقال... و بالعکس؛ اما درمورد استرس جلسه خواستگاری... کافیه به این فکر کنی که می خوای بعضی از خصوصیات حیاتی یک انسان رو با وجود همه پیچیدگی هاش برای یه عمر "زندگی" بشناسی. اون وقت سرا پا دقت می شی و استرس بی معنا می شه.

(یاسمین از خرمشهر یا همون خاراکس)

******

سلام امید! پسر داییم خواستگارم بود. با مصلحت دو طرف خانواده ما چند وقتى با هم صحبت کردیم. تفاهم زیادى با هم داشتیم و هر دو احساس می کردیم خوشبخت ترین باشیم. بعد چند مدت زیر همه چیز زد... خانوادم تو این مدت به تمام خواستگاراى خوبم جواب رد دادن؛ چون منو متعلق به اون می دونستن. به نظر شما من چیکار کنم؟

(دختر ترک،20 ساله)

امید: افسوس خوردن به گذشته، مشکلی رو حل نمی کنه. تو زمان حال باش و با تجربه های گذشته ات به فکر آینده ات باش. طولانی شدن مدت شناخت هم مشکلات خودش رو داره که یکیش همینه.

******

سلام؛ از نظر سنی حتما بهتره پسر، بزرگتر باشه. حداقل 3 سال. چون رشد فکری دختر زودتر از پسر کامل می شه. یکی از روانشناس ها می گفت: عقل یه دختر20 ساله با یه پسر 26 ساله برابری می کنه! از نظر تحصیلیم بهتره که پسر بالاتر باشه؛ اما خیلی اوقات تحصیلات پسر پایینتره؛ ولی درک و کمالات بالاتر از تحصیل داره که می شه تحصیلات پایینشو نادیده گرفت. به نظرم این به تصمیم خودشون بستگی داره!

(نفیسه، دانشجوی روانشناسی، کاشان)

******

سلام به امید و هم اندیشان گل و گلاب؛ خواستم بگم گرفتار عشق یه طرفه بودم؛ اما با حرفای شما واقعا از زندگیم پاکش کردم. ممنونم که هستین!

(...، ۱۸ ساله، یزد)

******

سلام؛ اینم زنگ تفریح... هشدار به عروس ها: این روزها اگر از مادرشوهرتان محبت دیدید فورا محل را ترک کنید! خطر خانه تکانی حتمی است . . . لطفا جدی بگیرید یک نفر جدی نگرفت آمارشو دارم تا الان 4 تا فرش شسته!

(مامان پریسا از بهشهر)

امید: جدی نگیرین! دیدین که؟ اولش گفت: زنگ تفریح!... راستش! خیلی وقت ها ریشه اینکه همدلی بین عروس و داماد و خانواده همسرشون وجود نداره نداشتن مهارته! دکتر انوشه می گه: "برا یه گواهینامه رانندگی می رن ساعت ها آموزش می بینن؛ ولی برا یه عمر زندگی..." حوزه های مختلف زندگی مشترک، به مهارت و آگاهی نیاز داره.

******

سلام؛ من اولین هدف واسه ازدواجم تنهایی بود؛ اما بعد از رفت و آمد خواستگارام و آشنا شدن بیشتر فهمیدم زندگی مشترک فراتر از فرار از تنهایی هستش. خیلی سخته و باید دارای شرایط و مهارت و آمادگی باشی.

(همون عاشق خدا از کرجم)

******

سلاااام؛ خوبین؟ به نظر من این استرسی که نیلوفر خانوم ازش حرف می زنن شاید به خاطر خجالتی بودن و حضور کم در اجتماعه. به نظر من حضور در جامعه و گفتگو با جنس مذکر فامیل پیش زمینه ای می شه واسه صحبتای جلسه خواستگاری؛ درضمن می تونی حرفایی که می خوای بزنی رو جلوی آینه تمرین کنی. من خودم همین کارو کردم. درضمن نمی خوای که طرفت پیش خودش بگه این خانم چقدر بی دست و پاست؟ توکل کن به خدا. ممنون که به حرفام گوش دادین.

(فاطمه هستم)

******

سلام بر امید و همه هم اندیشان گل؛ امروز قرار گذاشتیم بعد از ده سال اساتید و هم دوره های دوران تربیت معلم رو دیدم. خیلی با هم گپ زدیم و بهمون خوش گذشت.

(فواد، ٣١ ساله، معلم باشگاه از شوش دانیال)

******

چرا هیشکی نگفت چه جوری باید درباره مسایل جنسی سوالاتمونو با طرف مطرح کنیم و چه طور سر صحبتو باز کنیم؟ ریشه خیلی از اختلافات سر همین موضوعه.

(سهیلا، دختر تبریز)

امید: یه چی می گی ها! به نظرت تو جلسه خواستگاری می شه از این چیزا گفت؟ حالا دوران نامزدی رو بگی یه چیزی! روانشناس ها می گن از روی بعضی خصوصیات اخلاقی و رفتاری طرف، مثل اجتماعی بودن، تند و تیزی، شوخ طبعی، خواب و خوراک خوب داشتن و... می شه به یه چیزایی در این زمینه پی برد. البته این روزها خیلی از دختر و پسرها به کمک مشاور ازدواج این کارو می کنن؛ چون مشاور می‌تونه به خوبی از ظاهر افراد و شرح حالشون به میزان و چگونگی وضعیت اونا پی ببره.

******

دنبال هر کار حرومی بگی رفتم. بی احترامی به پدر و مادر، رابطه با نامحرم، دروغ، غیبت، تهمت، ریا، بی حجابی، جلب توجه نامحرم، شکستن دل بنده های خدا، بی وفایی به خدا... دارم دیوونه می شم. عذاب وجدان داره خفم می کنه. آخه کدوم بدبختی رو راه بدم تو زندگیم که با صفتای ناب من بسازه. آخه امید منی که با این صفتا بزرگ شدم چه جوری می تونه توبه درستم کنه تا بتونم کسی رو خوشبخت کنم؟ آخه به نظرت طرف از گذشته من سر در بیاره در نمیره؟ تصمیم گرفتم قید ازدواجو بزنم؛ چون عذاب می کشم بفهمم اونیکه تو زندگیمه پاکه ولی من...

(ریحانه)

امید: من فقط می دونم: در توبه همیشه بازه. درسته! کار خودت رو سخت کردی؛ به ویژه اینکه حق الناس گردنته؛ چون با توبه واقعی، خدا، از حق خودش کاملا می گذره؛ ولی درمورد حق الناس... ولی بدون در بدترین شرایط هم همیشه جایی برا امیدواری هست. بدون که نابودی واقعیت زمانیه که ناامید بشی و خودت رو ببازی و به فکر جبران نیافتی. جبران کن! تا اونجایی که می شه دل کسانی که شکستی رو به دست بیار و اگه شدنی نیست، به نیت اونا عمل نیک انجام بده و از خدا بخواه تا کمک کنه تاوان کمتری پس بدی. اگه این راه رو در پیش بگیری، "بتدریج" دلت صاف و پاک می  شه و هر روز، بیشتر، امیدوار می شی.     

******

سلام دوستای خوبم؛ من قبل از اینکه یه هم اندیش باشم با نامزدم خیلی مشکل داشتم؛ اما الان خدا رو شکر تونستم بیشتر مشکلاتمو که فکرای بچه گونه و بی خود بود رو کنار بذارم و 29 فروردینم عروسیمه. واقعا ازتون ممنونم.

(زهرا و نامزد هم اندیشم حمید از تهران)

******

سلام؛ از دید روانشناسان حالت تناسب تحصیلی در ازدواج اینه که یا طرفین در تحصیلات یکسان باشند یا تحصیلات دختر یک مقطع پایین تر از پسر باشه؛ چون اگه تحصیلات دختر بیشتر از پسر باشه، ممکنه توی زندگی مشترک مدام مدرکشو به رخ شوهرش بکشه.

(زهرا از فلاح)

******

سلام؛ من عاشق شوهرمم. عاشق پاکیش و اخلاق خوبش. فقط اجتماعی نیست. اطلاعات عمومیش خیلی کمه. با اینکه دیپلم ردیه حتی یه مطلب کوتاه رو نمی تونه درست بخونه و متوجهش بشه. هیچ علاقه ای هم به مطالعه و یادگیری نداره. درست بر عکس منه. از همه لحاظ. و این منو خیلی اذیت می کنه. همیشه دوست دارم تغییرش بدم. با اینکه می دونم نمی شه و با این کارم اعتماد به نفسشم پایین میاد.

امید: همیشه می گن همه چیز همسرمونو با هم ببینیم و اینکه آدم بی عیب، وجود نداره. به خوبی هاش فکر کنی، کمک می کنه تا اونو اونجور که هست از ته دل بپذیری. البته خیلی خوبه که باعث رشد او بشی؛ ولی خب! اینم مهارت می خواد. نمی دونم امروز زیاد حرف زدم یا نه؛ ولی اگه فکر می کنید زیاد بوده ببخشید! فردا بحث رو با همون محورهای اختلاف تحصیلی و سنی و سطح اقتصادی و فرهنگی خانواده ها، ادامه می دیم. در پناه حق باشید.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط عسل در تاريخ 1392/12/16 و 17:33 دقيقه ارسال شده است

سلاااااااااااااام عاشقتونم!!!!!!!!
هميشه پايدار بمونيد!!!!!!!!شکلکشکلکشکلکشکلکشکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392