• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 6 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 56 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 21 بهمن 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان دوشنبه 21 بهمن 1392

امید: سلاااام؛ امروز می خوایم با کمک خودتون یه گره بزرگ رو باز کنیم؛ آخه خیلی ها موقع انتخاب همسر این گره تو کارشون می افته؛ یعنی هنگام سبک و سنگین کردن نقاط قوت و ضعف طرف مقابلشون؛ به قیافه که می رسن هنگ می کنن؛ یعنی منظورم اینه که اگه طرف، قیافه خیلی خوب و مورد دلخواهشون رو نداشت؛ ولی درعوض خصوصیات خیلی خوب دیگه ای رو داشت نمی دونن باید چیکار کنن؟! آخه همه چیز که معمولا با هم جمع نمی شه! کوتاه بیان یا نیان؟! نکنه کوتاه بیان و بعد نتونن باهاش ارتباط برقرار کنن؟! نکنه کوتاه نیان و بعد حسرت بخورن که یه فرصت خوب رو از دست دادن؟! اصلا چرا بعضی ها می تونن بعد از ازدواج با مساله قیافه به خوبی کنار بیان و بعضی ها هم اصلا نمی تونن؟! اینم نمونه هاش...

******

سلام؛ درسته که می گن برای ازدواج اخلاق مهمه نه ظاهر طرف؛ ولی باید ببینیم واقعا قیافه اش تو دل می شینه؟ من ۳ سال پیش نامزد شدم. با وجود اینکه از قیافه اش راضی نبودم؛ اما هر کاری کردم تو دلم ننشست و نهایتا طلاق گرفتم. شما دیگه اشتباه منو تکرار نکنید.

(مرضیه، ۲۴ ساله، قم)

******

سلام؛ من می خواستم در جواب دوستمون که می گفتن با قیافه خواستگارش مشکل داره بگم که وقتی شوهرم اومد خواستگاریم پدرم با قیافه اش مشکل داشت؛ ولی من دیدم سیرت زیبا داره و بعله رو گفتم. الان هم از انتخابم راضیم؛ چون واقعا شوهر بی نظیریه و یه تکیه گاه محکم.

(زینبم از مارلیک)

******

سلاااام به پیام و امید و هم اندیشان عزیز... امروزم مثل روزای دیگه خوبه؛ ولی خوبتر از روزای دیگه اس... چرا؟ چون اولین سالگرد ازدواجمه. به داشتن اخلاق و رفتار همسرم می بالم. دوستان عزیز! اخلاق و رفتار خوب داشتن همسر خیلی خوبه. اگر همسرت قیافه قشنگی نداره مطمئن باش اخلاق خوب اون قیافه رو به چشم نمیاره. حمید جان اولین سالگرد ازدواجمون مبارک...

امید: الهی که همتون خوشبخت بشین؛ ولی واقعا چرا بعضی ها بعد از ازدواج، همچنان با قیافه طرف مشکل دارن و نمی تونن با این مساله کنار بیان؛ درحالیکه خیلی ها هم برعکسه و به خوبی هم زندگیشون رو می کنن؟ اول یه میان برنامه ببینیم؟

******

زنگ تفریح... طرف رفت خواستگاری. پدر دختره با لپ تاپ اومده می گه: جوون! من اهل تحقیقات محلی و اینا نیستم. یالا یوزر پسورد فیسبوکت رو بزن!!!

******

سلام؛ به نظر من گاهی دختر یا پسر با کسی ازدواج می کنه که قیافه زیبایی نداره و بعد ازدواج به دلیل مقایسه کردن چهره همسر خود با دیگری یا تصویری خیالی که قبل ازدواج از همسرش واسه خودش ساخته، به راحتی نمی تونه با چهره واقعی همسر خودش ارتباط برقرار کنه.

(مونا، 21 ساله، رشت)

******

سلام؛ گاهی مقصر اطرافیان هستن که همه اش با سرکوفت و کنایه آدمو از همسرش دلسرد می کنن. واقعا برای بعضیا که از خراب کردن زندگی دیگران لذت می برن متأسفم.

(زهرا)

******

دوستی که می گی خواستگارت خوبه؛ ولی با قیافه اش مشکل داری! به دلت رجوع کن و ببین ته دلت می تونی واقعا با این مساله کنار بیای؟ اگه دلبستگی قبلی نداشته باشی و مقایسه نکنی راحت تر می تونی تصمیم بگیری. خواهر من با وجود دلبستگی قبلی عقد کرد و بعد ازگذشت پنج ماه می گه از قیافه اش خوشش نمیاد و طلاق می خواد و همه اش با معشوقه قبلیش مقایسه می کنه.

(زینب، 19 ساله، نگران خواهرش از زنجان)

امید: راستش منم از تو پیامک ها به خوبی متوجه این مساله شدم که گاهی دلیل کنار نیومدن با قیافه همسر اینه که دلمون یه جای دیگه اس. قیافه یکی دیگه تو ذهنمونه!

******

سلام؛ منم 7 ساله که ازدواج کردم. از اولشم نتونستم با قیافه شوهرم کنار بیام هر چند واقعا مشکلی نداره؛ نمی تونم تو صورتش نگاه کنم و باهاش حرف بزنم. این تو تمام زندگیم تأثیر گذاشته. راهی ندارم جز تحمل. جرأت "نه" گفتن داشته باشین...

******

سلام دوستان؛ به نظر من اگه قیافه طرف براتون غیرقابل تحمله و نسبت بهش حالت دافعه دارید صریحا نه بگید؛ ولی اگه این حالت وجود نداره و دو دل هستید و از طرفی ملاک های شما رو هم داره مطمئن باشید بعدا علاقه به وجود میاد.

(مرضیه، 69، خرم آباد)

******

سلام؛ آقا امید! شاید اون طوری هم که می گید نباشه! ممکنه واقعا یکی براش قیافه مهم تر از اخلاق و ایمان و... باشه! این طوری اگه با هم خیلی چفت و جور شن هم باز به مشکل برمی خورن!

)محدثه و احمد از تهران(

امید: درسته! بعضی ها واقعا قیافه براشون از اخلاق و ایمان مهمتره. دلایل زیادی هم داره. ممکنه ذاتا رو مساله قیافه حساسیت زیادی داشته باشن؛ ممکنه از کم تجربگی باشه؛ ممکنه از روی چشم و همچشمی با دوستان و همکلاسی ها و جوونای فامیل باشه؛ ممکنه به خاطر نگرانی از حرف و حدیث های دیگران باشه؛ ممکنه به خاطر شرایط خانوادگی و... باشه. به هر حال هر کی خودش می دونه با توجه به شرایطی که داره باید چه تصمیمی بگیره؛ ولی یه نکته خیلی مهمه. اگه قراره کسی که قیافه براش مهمه؛ تو تصمیمش کوتاه بیاد باید واقعا به همه چیز فکر کرده باشه و قلبا قانع شده باشه تا دچار مشکل نشه.     

******

یه عامل مهمش مقایسه کردن می تونه باشه! اینکه طرف میاد همسرشو با اشخاص تو ماهواره مقایسه می کنه!! یا حالا ماهواره نه! میاد با همسر دوستش یا فامیلش مقایسه می کنه!! بابا! هیچ چیزی با هم قابل قیاس نیست! نیست! نیست!

(محدثه)

امید: منم موافقم! تازه اگه خدای نکرده مقایسه ای هم می شه باید کامل باشه که شدنی هم نیست. آخر نامردیه که همه چیزو بذاریم کنار و فقط قیافه ها رو مقایسه کنیم. شاید این یه چیزی داره که اون نداره! 

******

سلام به هم اندیشان عزیز و برار پیام و داداش امید. یه چیزی می گم مسخره نکنید لطفا! من تا حالا چهار تا خواستگار خوب رو رد کردم. دوتاشو به خاطر پرسپولیسی بودن و یکیش رو هم چون متولد شهریور نبود رد کردم. اون یکی رو هم خود دانم! نوجوان بودم دیگه... الان هم پشیمونم آخه همسن و سالام همه ازدواج کردن. تو روستامون هم رسم بر اینه که پسرا سراغ دخترای بالای 20 سال نمیرن.

(ندا، 72، با خون آبی غلیظ)

امید: یکی از هم اندیشان می گفت: دوستم مهمترین شرطش برا ازدواج قد طرف بود. می گفت: می خوام وقتی کفش پاشنه بلند می پوشم دقیقا هم قد هم باشیم. آخرش هم به آرزوش رسید؛ ولی اونقدر حواسش فقط به این ملاکش بود که متوجه معتاد بودن پسره نشد.

******

یادتونه چند سال پیش تو برنامه ماه عسل یه خانمی اومده بود که همسرش قبلا معتاد بود. این خانم اونقدر صبوری کرده بود و تو خونه داد و فریاد راه ننداخته بود و آبروی شوهرشو پیش همه نبرده بود و با مهارت سعی کرده بود بچه هاش رو خوب تربیت کنه و... تا همسرش به خودش اومده بود و به خاطر اون صبوری ها همسرش رو درحد پرستش دوست داشت. واسه من که الگو بود.

(رومینا)

******

سلام؛ به امید و پیام و همه هم اندیشان. به دوست عزیزم از همدان که گفته بودن شوهرشون تریاک مصرف می کنه یه جایی تو تهران هست به نام کنگره شصت که در بعضی از شهرها هم شعبه داره. می تونی تماس بگیری تا نزدیکترین شعبه به شما رو معرفی کنن. دوره درمانش هم یازده ماهه و هزینه اش هم رایگانه. من شوهرم مصرف کننده شیشه بود که الان خدا رو شکر دیگه مصرف نمی کنه و داره دوره درمانش رو طی می کنه. عزیزم لطفأ با این شماره تماس بگیر تا بیشتر راهنماییت کنن. ما رو هم دعا کنین. 02177648490 الی 3

(فاطمه از کرج)

******

از همسر آیندتون رویا واسه خودتون نسازید. شاهزاده سوار بر اسبى وجود نداره! لطفا منطقى باشید. هیچکس بی عیب نیست؛ حتى خود شما.

(مژگان و نامزد مهربونش امیر، قراره ساکن باغ فیض بشم)

امید: درسته! هیچکس بی عیب نیست؛ موقع ازدواج هم باید این واقعیت رو در نظر داشت. بالاخره تو سبک و سنگین کردنا باید از یه چیزهایی گذشت. نکته مهم اینه که از چیزهایی نگذریم که با خوشبختی واقعی ارتباط مستقیم داره.

******

سلام امید؛ خانواده خیلی مهمه؛ اما همسر مهمتره وقتی ایمان، صداقت و اخلاق خوب داشته باشه و کنارش خوشبخت باشی با مهربانی و محبتی که به تو می کنه کم کم با خانوادش کنار می یایم. دوستان گلم زندگی همینه همیشه باید شرایط خودتونو سازگار کنید. شما با مهربانی می تونید دل خانواده همسرتونو به دست بیارید و یا با فرهنگ خودتون فرهنگ اونا رو کم کم تغییر بدید.

(ملیحه هستم از قم)

******

سلام؛ من دو ساله باهاتونم. خواستم بگم سه سال پیش یه خواستگار واسم اومد ولی قیافشو نپسندیدم. به خاطر همین وقتی با هم حرف زدیم جوری حرف زدم که بره و پشت سرشو نگاه نکنه. یه جورایی ضایعش کردم؛ اما بعدش عذاب وجدان گرفتم!!

(مهسام، 28 ساله)

امید: دیروز کوثر خانوم حرف خوبی زد. گفت: "کاش درباره طرفمون قبل از شناخت کافى، بر اساس ظاهرش، قضاوت نکنیم. یه فرصتى به جفتمون بدیم تا همو بهتر بشناسیم و خودمونو نشون بدیم." درست می گه. خیلی وقت ها تو این رفت و آمدها و حرف زدن ها چیزهایی در می یاد که کاملا نظرمون رو درباره طرف عوض می کنه. حواسمون باشه گاهی خوشبختیمون با کسانی هستش که خیلی راحت ردشون می کنیم. البته طرفمون باید طبق ملاک هایی که برامون اهمیت داره یه حداقل هایی رو داشته باشه که وارد گفتگو باهاش بشیم.   

******

تو رابطه با دوست می شه گفت که قیافه اصلا مهم نیست؛ ولی همسر آدم فرق می کنه! نمی گم فقط به قیافه توجه کنین؛ ولی یه حداقلی داشته باشه! درضمن، می گن لیلی خوشگل نبوده!!!

(وحید)

امید: واقعااااا؟! از کی شنیدی؟

******

همگی سلام؛ ببینید! اگه یکی اون یکی رو نخواد، قیافه اش به دلش نمیشینه. باور کنین نمی شینه! حالا اگه عاشق باشه، اگه زیاد قیافه طرفش جالب نباشه هم اونو می خواد. چرا؟ چون عاشقشه!

‏(احسان فراهانی)

امید: فقط نکته اینه که اگه اون عشق، ریشه نداشته باشه، وقتی وصالی صورت بگیره آیا بازم اون خواستن عاشقانه ادامه داره؟

******

سلام آقا پیام؛ از خیلی از دخترا شنیدم که معیارشون واسه ازدواج پول و زیبایه. شوهر من همه این چیزا رو داره؛ اما اخلاق و ایمان که مهمترین معیاره رو نداره. الان خیلی دارم اذیت می شم. با اینکه 4 ماهه عروسی کردم دیگه خسته شدم از دست بداخلاقیاش. شما بگین چی کار کنم؟ جدا بشم یا بسوزم و بسازم؟

(فاطمه، 18 ساله، قم)

******

سلام؛ کتاب معجزه صمیمیت که 3 جلد هستش رو معرفی می کنم. چکیده بیش از 150 جلد کتاب روانشناسی خانواده به همراه معرفی بیش از 300 مرکز مشاوره در کشوره. این کتاب را نخوانید مگر آنکه... درصدد ازدواج بوده و می خواهید زندگی توام با شادکامی و سعادت داشته باشید. ازدواج کرده و قصد داشته باشید که همسرتان را برای همیشه خوشبخت سازید. درپی کشف و دانستن راهکارهایی در جهت ایجاد صمیمیت بیشتر در روابط خود با همه باشید.

(مائده، دختر کرد، 24 ساله از قروه کردستان)

******

سلام داداش امید و پیام و هم اندیشان؛ هیچگاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید.

(فاطمه و مرتضی از یاسوج)

******

سلام امید؛ به خیلی از نکته ها اشاره شد جز مشاوره قبل ازدواج. من درمورد همسر سابقم تحقیق کردم؛ اما همه گفتن به به و چه چه؛ ولی چی شد همشون از روی ظاهرش نظر داده بودن که آخرش شد جدایی؛ شاید اگه به مشاور مراجع می کردیم خیلی چیزا رو متوجه می شدم.

(سحرم، ۲۲ ساله. امید! دقت کردی امروز فعال شدم؟)

امید: من که کلا آخر دقتم! راستی! خیلی هاتون سوال کرده بودین که چطور تحقیق کنیم که کارساز باشه؟ فردا که تعطیله؛ چهارشنبه درباره اش بحث می کنیم. جزئیات همایش دزفول رو هم که قراره صبح پنجشنبه این هفته با حضور پیام برگزار بشه بهتون می گم. خدانگهدارتون.  

تعداد پیامک های دیروز: 3450

توجه: تاکنون 2379 هم اندیش، نشانی ایمیل خود را برای ثبت شدن در بانک اطلاعاتی هم اندیشان، به 3000048 ارسال کرده اند. جا نمونید!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392