• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 4 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 18 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 32 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 22 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 85 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 19 بهمن 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 4 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، راه های شناخت همسر مناسب ،

هم اندیشان شنبه 19 بهمن 1392

امید: سلااااام؛ روز و شب آقایون و خانوما بخیر. گفتم شب؛ چون خیلی ها شب، پیامکا رو می خونن؛ به هر حال فرقی نمی کنه. مهم اینه که هستین.      

******

سلام امید؛ من سه ساله ازدواج کردم. به خاطر تحقیق نکردن پدرم درمورد گذشته همسرم دارم همین روزا جدا می شم. می خوام از شما خواهش کنم این هفته یه راهکاری بدین که اگه خدا خواست و دوباره ازدواج کردم بیشتر حواسمو جمع کنم. هیچ چیز در ازدواج مهمتر از صداقت و اخلاق نیست. آخه شوهر من هیچ کدوم از اینا رو نداشت؛ فقط زیبایی داشت. خواهش می کنم شما دیگه اشتباه منو تکرار نکنید.

(دوستدار شما یه خانوم از کاشون)

******

سلام داداش پیام؛ خیلى باهوشى! یه وقت ندزدنت! آخه تو این زمونه با تحقیقم می شه کسی رو شناخت؟ دختر عمه خودم با پسر عموش ازدواج کرد ٢ ماه نشده صداش دراومده که پسره با یکى دیگه اس و... بعدشم طلاق. آدما  ٢ رنگ شدن.

(محبوبه، ٦٩)

امید: نگران نباش! من مراقبم ندزدنش!... خب! ببینین! ما برا شناخت طرف مقابلمون نهایت تلاشمون رو باید بکنیم. درسته! تو این زمونه، شناخت آدما سخت شده؛ ولی نمی شه که دست رو دست گذاشت و نشست. حتما راه هایی وجود داره. اتفاقا ما این هفته دور هم جمع شدیم تا ببینیم تو این زمینه چیکار می شه کرد؟ یکی از اون راه ها تحقیقه؛ حتی اگه طرف، پسر عمو باشه؛ ولی به شرطی که تحقیق، درست و حسابی و اصولی باشه و در کنارش هم از فرصت های شناخت دیگه مثل گفتگوی رودررو، به خوبی استفاده بشه. تو این زمینه حتما نظر بدین و از تجربه هاتون بگین. اول پیامک بنویسین: "نظر" یه چیز دیگه هم بگم. نباید به زندگی، آرمانگرایانه نگاه کنیم. بالاخره هر کسی نقاط قوت و ضعفی داره. باید سبک و سنگین کرد. اصلا محدثه خانوم همین چیزا رو می خواد بگه. توجه بنموییید...

******

سلام؛ باید عاقلانه ازدواج کنیم و عاشقانه زندگی کنیم. باید رک و راست بشینیم و با خودمون حساب کنیم که چند چندیم. ملاک هایی که برای ازدواج در نظر داریم رو روی یه کاغذ بنویسیم و بعد هم سبک و سنگین کنیم و ببینیم با نبود کدوم یک از این ملاک ها در طرف مقابلمون اذیت می شیم و برامون غیرقابل تحمله. البته همیشه یادتون باشه که هیچ کس کامل نیست و همه صفات خوب مورد نظر ما در یک نفر جمع نشده.

(محدثه از کازرون)

******

هم اندیشان سلام؛ می خواستم ازتون خواهش کنم واسه ننم (مادر بزرگم) دعا کنید که به آرزوش برسه. آرزوش اینه که من ازدواج کنم. هر چی می گم ننه! من می خوام درس بخونم فایده نداره! حق الناس به گردنتونه اگه فکر کنید به خاطر خودم گفتم!!!

(پریسا، ۷۲، مسجد سلیمان)

امید: خیالت از بابت ما هم اندیشان راحت باشه. اصلا فکر دیگه ای نمی کنیم. ما تمرین کردیم که تو زندگی خصوصی و فکر و نیت آدما سرک نکشیم. سرمون تو زندگی خودمونه! دلیلش هم واضحه. پیامک بعدی یه جورایی دلیلش رو می گه... 

******

یک تلنگر:

عاقبت خاک گل کوزه گران خواهی شد

حالیا فکر سبو کن که پر از باده کنی

(پریسا)

******

داداش پیام؛ فرشته راست می گه دیگه... شمام یه چیزی می گی ها... تلویزیون ایران رو نگاه نکنیم، ماهواره نه، اینترنت نه، عکس و فیلم و رمان نه، گوشی نه، اینا راه حل نیستن! مثل همون که می گن تهران آلوده اس پس برین بیرون.

(شادی، 19 ساله)

امید: اگه از ماهواره و عکس و فیلم و رمان های آنچنانی که تکیفش مشخصه بگذریم، درمورد بقیه اش گفتیم که اگه براتون مشکل ایجاد می کنه! دویومندشم اگه راه حل بهتری داری که ما سر و پا گوشیم! د! بگو دیگه...

******

سلام؛ به نظر من ما خانوما زیاد نمی تونیم تو قضیه خواستگار داشتن تاثیر بذاریم. باید اول ازطرف آقایون کششی برای تشکیل زندگی باشه که خانوما از این وضع بلاتکلیفى دربیان و آقایون هم هزینه ها رو بهونه می کنن که البته حق دارن. ما لان پنج ماهه ازدواج کردیم؛ ولى من پارسال تصمیم گرفتم توقعاتم رو بیارم پایین. طلا جز حلقه و انگشتر نامزدى چیزى نگرفتم. عروسی هم نگرفتیم؛ فقط عقد یه جشن ساده گرفتیم و به جاش رفتیم مشهد. یه خونه ارزون هم اجاره کردیم و بریز و بپاش نکردیم. همسرم توقع جهیزیه از خانواده ام نداشت؛ ولى شاید باورتون نشه با همون وام ازدواج و سه تومن پس انداز بابام برام وسایل خوبى گرفت؛ البته تمام این چیزا به دو طرف بستگى داره. من و همسرم آشنایی و دوستى قبل ازدواج هم نداشتیم. براتون آرزوى موفقیت و سلامتی دارم.

(فاطمه، 28 ساله، لیسانس کشاورزى از کرج)

امید: خانوما تو قضیه خواستگار داشتن بی تاثیر نیستن. خیلی تا حالا درباره اش صحبت کردیم. از این بگذریم... اینکه گفتی همه این چیزا و ساده گیری ها به دو طرف بستگی داره، درسته! به شرایط و طرز فکر آدما و خانواده ها  بستگی داره؛ و یه چیز مهمتر هم اینکه حتما باید با اعتقاد باشه که بعدا سرکوفت به همدیگه نزنن. اگه اینطور باشه حتما باعث آرامش می شه.

******

سلام امید و هم اندیشان گل؛ یه کتاب خوب که به دختر خانوما و آقا پسرا تو انتخاب همسر خیلی کمک می کنه. کتاب "سین جین های خواستگاری" پاسخی به دلشوره های انتخاب همسره. نویسنده اش مسلم داوودی نژاد هستش.

(حدیث از مشهد)

******

سلام امید و هم اندیشان عزیز؛ سطح فرهنگ خانواده همسر من خیلی پایینه و این منو عذاب می ده. همسرم با صبر و حوصله من بهتر شده؛ اما باور کن امید ذهنم داره داغون می شه از این همه . . . می خوام بدونم دیگران هم این مشکلو دارن یا فقط منم؟

‏(رها، ۲۲ ساله)

امید: زندگی مگه بدون مشکل می شه؟ فقط نوع مشکل آدما با همدیگه فرق می کنه. تو بهترین حالتش هم زندگی همیشه عرصه مبارزه و تلاشه. متاسفانه خیلی از جوونای امروزی هم آمادگی ذهنی و هم آمادگی عملی برا رویارویی با مشکلات زندگی مشترک رو ندارن و به همین خاطر، زود کم می یارن. فکر می کنن قراره همه چیز گل و بلبل باشه. گاهی هم از زندگی دیگران عکس می گیرن و فکر می کنن واقعا بعضی زندگی ها همه اش گل و بلبله. البته  شناخت در موقع انتخاب همسر، در کاهش مشکلات، اهمیت خیییلی زیادی داره. محدثه خانوم الان حرف خوبی زد. گفت: موقع سبک و سنگین کردن نقاط قوت و ضعف طرف مقابل باید ببینیم اگه چیزی هست که با توجه به خصوصیات اخلاقی ما، واقعا باعث اذیتمون می شه و برامون غیرقابل تحمله و هیچ جوری نمی تونیم باهاش کنار بیایم، خب تکلیف مشخصه...

******

سلام؛ در جواب دوستی که خواهراش به خاطر نداشتن زیبایی خواستگار ندارن! خواهر گلم؛ این همه ناامیدی واسه چیه؟ حضرت خدیجه "س" با همه فضایلی که داشتن، در سن 40 سالگی به همسری گل سرسبد آفرینش دراومدن! اگه اینطوری به تقدیر نیگا کنیم شاید کمی تأخیر تو کارهاییکه دوس داریم زود انجام شه کاملا به نفعمون باشه. توکلتو از دست نده و ناامید نشو که ناامیدی بزرگترین گناهه.

(نجمه آل بوبالد "دختر عرب" اهواز)

******

سلام برادر امید... دو سه تا از دوستای هم اندیش به نکته ظریفی اشاره کردن. اول اینکه ازدواج همه اش برآوردن نیاز جنسی نیست و اینکه جوونا! غریزه جنسی غریزه ای دریا صفت هست. هر چقدر تمکین شه فایده نداره باید کنترلش کرد. دوم اینکه گاهی یه همچین مسائلی باعث می شه یک جوان حتی نوجوونای سرشار از انرژی و طراوت از مسیر اصلی زندگی منحرف بشن. آقا امید! می دونی من چی فکر می کنم؟ مسیر زندگیه هم عصر ما شده: تولد؛ مدرسه؛ دانشگاه؛ ازدواج و بعدش بچه دار شدن و بازنشتگی ... آخرش هم .... این بود همه اون چیزی که من به خاطرش به دنیا اومدم!! هدف من یکی که اینا نیست. اینا فرعیات زندگی ان. از نظر من هدفم شد یه چیز ساده اما بزرگ.... همون بنده خدا بودن.

(دانشجو هستم از ایران...)

******

سلام؛ یه توصیه کوچیک برای تعداد اندکی از همراهانمان دارم: دوستان عزیزم! زمان هایی که فقط خواننده هستید و نظری نفرستادید، به جای خواندن نام دوستان و به (احتمال کم) دیدن نامی تکراری! از متن پر محتوای پیام ها لذت ببرید. تا دچار حرص نشوید!

(امیر ارسلان از زیر پتو!)

******

سلام؛ من که خودم این دوران مجردی رو گذروندم. بیشترین چیزی که رو جوون ها اثر داره دوست خوبه. اگه دوستانی دوروبرتون باشن که دنبال این مسائل باشن شما ناخودآگاه به این فکر و راه کشیده می شین. پس تو دوست یابی دقت کنید. برای همه مجردهای گل هم آرزوی خوشبختی دارم.

(سحر ثناگویان لنگرودی، متاهل، 27 ساله، مامان آقا سینا 5 ساله، بگم سینا بهش برمی خوره)

******

سلام؛ من دوست دارم حرف دلم رو بزنم اگه گوش شنوایی بود که گوش می کنه و خوش به حال من، اگه هم نبود، نبوده دیگه! چی کار کنم! خلاصه هفته قبل همه اش شعار دادید. بسه دیگه! حقیقت اینه که اگه دختری پولدار و زیبا نباشه کمتر کسی به خواستگاریش میاد و بالعکس.

(آقا مصطفی هستم از جلوی کامپیوتر دارم وبگردی می کنم. روز خوش! فعلا خداحافظ)

امید: درسته که معمولا پولداری و زیبایی، کار رو برا خیلی ها آسون می کنه؛ ولی در عمل، دل، این چیزا حالیش نیست. اگه یه کم بیشتر به دور و برت نگاه کنی می بینی کار خدا، هر کی یکی به دلش می شینه و... نکته دیگه هم اینکه واقعا کیفیت زندگی ها مهمه...

******

سلااااام؛ دیروز دو تا آدم برفی درست کردیم. واسه دماغشون جای هویج، خیار گذاشتیم... تازه سر هر دوشون کلاه گذاشتیم که سرما نخورن!

(زهرا فرشادفر با جمعی از دوستان)

امید: دیگه وقتی سه متر، سه متر برف بیاد بایدم دوتا دوتا آدم برفی درست کرد.

******

سلام به همگی؛ می گم واقعا یه سری سوالات خیلی ضروریه که پرسیده بشه؛ ولی مطرح کردنش سخته؛ مثل سیگاری بودن. این سوالو چه طوری مطرح می کنن؟

(فاطمه، 228 ماهه از طهرون)

امید: بعضی چیزا با تحقیق باید مشخص بشه؛ چون احتمال اینکه طرف حقیقت رو نگه وجود داره؛ چون با خودش فکر می کنه اگه بگه همه چیز بهم می خوره؛ البته اگه کسی حرفه ای باشه شاید بتونه موقع صحبت هم متوجه بشه؛ ولی معمولا تحقیق، تو این زمینه خیلی کارسازه. یه چیزی هم که بدتر از سیگاره و باید حتما با تحقیق و صحبت مشخص بشه اینه که دل طرف (چه دختر و چه پسر) پیش یکی دیگه باشه و بخواد با ازدواج با شما مشکلش رو حل کنه. خیلی وقتا هم جوونا به زور خانواده ها این کارو می کنن.

******

من یه بار از یه پسر خواستگاری کردم. بعد یه روز فکر کردن گفت نه! خیلی مرد بود که سر کارمون نذاشت. بعدا فهمیدم اون حسم عشق نبود؛ به خاطر موقعیتش بود!

******

سلام؛ خواستم بگم عجله کار شیطونه. هم اندیشان گل! دو ملاک برای ازدواج ایمان و اخلاقه. من یکیشو ملاک قرار دادم اونم ایمان بود؛ ولی غافل از اخلاق بودم.

(مامان محمد حسین از اصفهان)

امید: ایمان باید به دنبال خودش حتما اخلاق رو هم بیاره؛ ولی خیلی وقت ها که ایمان ما ظاهریه، از اخلاق خبری نیست. موقع ازدواج باید مراقب ایمان های ظاهری باشیم. در پناه حق باشید.

تعداد پیامک های دیروز جمعه: 1614؛ پنجشنبه: 2290

توجه: تاکنون 2292 هم اندیش، نشانی ایمیل خود را برای ثبت شدن در بانک اطلاعاتی هم اندیشان، به 3000048 ارسال کرده اند. جا نمونید!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392