• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 12 بهمن 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، چگونه دوران مجردی را به سلامت بگذرانیم ،

هم اندیشان شنبه 12 بهمن 1392

امید: سلاااام؛ به به! می بینم که جمعتون جمعه و فقط گلتون کمه که اونم اومد! 

******

سلام امید؛ واقعا اون جوونایی که نیاز به ازدواج دارن؛ ولی موقعیتشو ندارن باید چیکار کنن تا پاک بمونن؟ پسر خاله من از چهارده سالگی با جنس مخالف رابطه داشته و الان هیجده سالشه. چند بار به گناه کشیده شده. بهشم ضررهاشو گفتم؛ اما زیر بار نمی ره...

(ستایش)

امید: سلاااام؛ پنجشنبه، حجت الاسلام عباسی تو تلویزیون گفت: الان متوسط بلوغ در آقا پسرها 12 ساله و متوسط سن ازدواج، 27 سال؛ یعنی به طور متوسط، آقا پسرها 15 سال مجرد می مونن. آمار دختر خانوما رو نداد؛ ولی به هر حال خیلی از اونا هم یه فاصله کم و زیادی رو بین بلوغ و ازدواج طی می کنن. واقعا باید چیکار کرد؟ خب! اول باید با آسیب های ناشی از بی توجهی به "سلامت" این دوران آشنا بشیم که خدا رو شکر با بحثایی که تو این چند سال تو باشگاه شده، همه تون یه پا استادین؛ پس باید صاف بریم سر راهکار. قاعدتا دو تا راهکار کلی داریم که این هفته با کمک شما وارد جزئیاتش می شیم. 1- چطور این فاصله رو کاهش بدیم و زمینه های ازدواج رو فراهم کنیم؟ 2- در این فاصله و یا به هر حال در شرایطی که زمینه ازدواج هنوز فراهم نیست و یا نمی شه چه راه هایی رو باید برای ادامه یه زندگی سالم و شاد در پیش بگیریم؟ اول پیامک بنویسین: راهکار            

******

سلام؛ در جواب دختر تنها باید بهش بگم من دقیقا برعکس توام. شادم و همیشه می خندم و نقل هر مجلسی هستم. آدمای خیلی زیادیم اطرافم هستن که واقعا دوستم دارن. هیچ وقتم احساس تنهایی نکردم. دختر! با خوشرویی دیده می شه دوست من! چند روزی ندیدمتون دلم براتون پر می کشید.

(معصومه ام، همیشه پرحرف! یاسوج)

******

خنگول میره سربازی. تو صف صبحگاه، سروانه می گه: به چپ چپ! به راست راست!... می بینه خنگول همینجوری وایستاده. می گه: تو چرا به فرمانم عمل نمی کنی؟ خنگول می گه: جناب سروان! شما اول تکلیفت رو با خودت معلوم کن، بعد من انجام می دم!!

(زهرا از سربندر)

******

سلام علیکم؛ امید! من مجردم و تا به الانم الحمدالله این دورانو به سلامت گذروندم... چطوری؟ همیشه سعی کردم از گناه و کارایی که منو از یاد خدا غافل می کنه به خصوص عوامل تحریک زا مثل: نگاه یا تماس با نامحرم و دیدن فیلم و عکس مبتذل و... دوری کنم. نمازمو اول وقت می خونم. برا خوابم ساعت معین دارم و آداب خواب مثل: وضو، خوندن قرآن و... رو رعایت می کنم چون معمولا بیشتر افکار انحرافی، موقع خواب به سراغ آدم میاد.

(نجمه آل بوبالد، دختر عرب، 23 ساله، اهواز)

******

سلام؛ من یه دختر 18 ساله هستم و با پسر زیاد رفاقت کردم! می دونمم افتخاری نداره. افتخار اینه که یه دختر بگه من تا حالا دوست پسر نداشتم! الان دور پسرا رو خط کشیدم. تو این مسیر، خیلی تجربه ها به دست آوردم؛ اما مشکل الانم اینه که خیلی بدبین شدم. حرف هیچ پسری رو باور نمی کنم. کمکم کنید!

(زهره از تهرانپارس)

******

سلام دوستان؛ الان ساعت از 12 شب گذشته و خوابم نمی گیره؛ چون حباب ترکوندم محکم!.... راستی! بعضی اوقات خوندن رمان ها هم آدمو تحریک به تنهایی و رفتن سمت اینجور دوستیا می کنه.

(الهه.ق، نویسنده داستان کوتاه و دانشجو مهندسی صنایع از سهند)

******

سلام داداش امید و دوستان گل اندیش؛ من نیاز به ازدواج دارم اما... خلاصه دست به دامن یه دعا نویس شدم و گفت بختت بسته است. 300 هزار تومن بهش دادم و به قول خودش بختم رو باز کرد؛ اما وضع، تغییری نکرد. خیلی ناامید و افسرده ام؛ ولی به خدا اگه هیچ وقت ازدواج هم نکنم پا رو شخصیت و هویتم نمیذارم و سراغ دوستی های خیابونی نمیرم. به امید روزای بهتر! یا علی!

(دوستدار شما از جنوب، 19 ساله)

******

سلام به همه؛ من خیلی از بحثاتون استفاده می کنم. این پیامم دادم که حداقل به عنوان عضو کوچیکی از باشگاه، معرفت خودمو نشون بدم.

(زهرا عسگری، 18 ساله از قزوین)

امید: نمی دونم چطور یه دفعه معرفت هم اندیشان گل کرده؛ نه اینکه با معرفت نیستنا؛ خیییییلی هم هستن؛ ولی از این مدلش رو می گم؛ چون کلی از اینجور پیامک ها این چند روزه داشتیم. ای کاش می دونستین چقدر باعث قوت قلبه!

******

سلام؛ دلم گرفته بود خواستم درد و دل کنم. چهار ساله ازدواج کردم و زندگیم بد نیست. شوهرم خیلی خوبه. دلم از نداری، قرض، تنگدستی و بی پولی گرفته. تا حالا خیلی تحمل کردم؛ اما دیگه طاقت سختی رو ندارم. افسرده شدم. حتی پول ندارم برم یه کلاس و سرم گرم شه. چیکار کنم حوصله خودم و دیگران رو ندارم. تنها و دور از خانواده بیشتر رنجم می ده.

امید: همسر خوب، کم ثروتی نیستا! سلامتی هم همینطور! خدا همه چیز رو به یه نفر نمی ده. این جمله حکیمانه رو شنیدی؟ "خدا همه چیز رو به همگان داده!" منظورش همینه؛ درضمن، خیلی از بهترین سرگرمی ها چه برا بزرگترها و چه برا بچه ها، نیاز به پول نداره. چند روز پیش یه جا مهمونی بودیم و حرف از این چیزا شد. یه خانومی گفت: بچه ام یه دنیا اسباب بازی داره؛ ولی می دونید بهترین اسباب بازیش چیه؟ در یه قوطی سوهان! همینطور قاشق و چنگال های آشپزخونه و... در مورد خودت هم پیامک بعدی رو بخون...       

******

سلام هم اندیشان؛ اول هفته می خوام یه انرژی مثبت بی ربط بهتون بدم. امروز صبح ساعت ۷ از خواب بیدار شدم و با شوهرم سوار ماشین شدیم (پی کی‏) و منو گذاشت پارک و خودشم رفت سر کار. داشتم ورزش می کردم که خانومه پرسید: شما که لاغری چرا ورزش می کنی؟!!! من: ورزش باعث سلامتی می شه. گفت: ایشالا همیشه سلامت باشی. منم تشکر کردم و اومدم. الان ساعت ۸ صبحه و خونه ام و با دستای یخ زده براتون پیامک دادم...

(مریم، ۴ ساله ازدواج کردم)

امید: پیامک با دستای یخ زده؟! گفتم که معرفت هم اندیشان سر ریز شده!    

******

سلاااام به هم اندیشای گل؛ اگه از بعضی کارا مثل خوندن رمان، دیدن فیلم های محرک، رفتن پیش افراد و مکان هایی که ما رو به گناه می کشونن، دوری کنیم و چشم پاک باشیم و خودمونو با کار کردن سرگرم کنیم به خیر و خوشی می گذره. راستی! چی کار کنم که رمانایی که دوستشون دارم رو نخونم؟! منو کلافه کرده. شب خوش، صبح بخیر!

(نرگس، دهه هفتادی، دوستتون دارم زیاد)

امید: آگاهی، منشاء حرکت و تحوله! حالا که می دونی بعضی رمان ها چه مشکلاتی به ویژه برا مجردها ایجاد می کنه، دیگه دودلی نداره! از خودت دورشون کن و دیگه سراغشون نرو! وگرنه برچسب اعتیاد بهت می خوره ها!

******

به او می گویم: چرا خدا باز هم به زمین باران هدیه می دهد؟ با این همه گناه و بدی های ما، باز هم لایق نعمتی چون باران هستیم؟ به آسمان نگاه می کند و می گوید: این ما هستیم که بندگی نمی کنیم...اما...خدا، خدایی اش را می کند.

(مهدی کرزبر از شهر فرزانگان بروجرد)

******

لحظه تحویل سال ۱۳۹۳ هجری خورشیدی ساعت ۲۰ و ۲۰ دقیقه و ۲۰ ثانیه است؛ امیدوارم سال بیستی باشه برای همه!

******

سلام؛ من تا چند روز پیش دچار همین عشق بی حاصل یک طرفه بودم. قبل از اینکه باشگاه رو بخونم؛ ولی حالا که باشگاه رو خوندم به خودم اومدم و تازه فهمیدم زندگی جریان داره و بی خود، وقتم رو صرف کردم. این عشق به جایی رسیده بود که شب ها گریه می کردم و از همه چیز و درس، افتاده بودم؛ ولی الان خوشحالم که با باشگاه آشنا شدم و خودمو نجات دادم. از شما هم اندیشان هم خیلی خیلی تشکر می کنم که منو نجات دادید.

(طاهره.م)

امید: چقدر شعر پری خانوم با این پیامک، همخونی داره! توجه بنمووویید...

******

سلام؛ اینم مشاعره امروز از زبان حافظ شیرین سخن:

در راه عشق، وسوسه اهرمن بسی است

پیش آی و گوش دل به پیام سروش کن!

(دوستدار هم اندیشان، پری خانوم)

******

راجع به موضوع هفته دلم نیومد نفرستم: می ترسم... می ترسم از روزی که فرزندم بپرسد مادرجان از خاطرات عاشقانه ات بگو و من یاد خاطراتی بیفتم که مخاطبم پدرش نبود...! بیاین هیچوقت اینطور نباشیم.

(زهره، مژده، 71، رامهرمز)

******

سلام؛ من ۴ سال عاشق یه آشنایی بودم. پولدار و به ظاهر پاک؛ ولی بعد از کلی گریه که چشمانم از بیست و پنج صدم به دو و نیم رسید فهمیدم با کلی دختر دوسته و با هم مسافرت می رن و... حالا نمی خوام یک ثانیه هم ببینمش! این وسط چشام نابود شدن... باور کنید بعضی ها رو که ما به دلمون راه میدیم پدر مادرش به زور تو خونه راهش می دن.

******

سلام؛ جاتون خالى هم اندیشان. الان اهواز یه هواى داره بوى بهار می ده. انگار عیده. پنجرهامون بازه. دعا می کنم هر عشقى که خوشبختى پشتشه به سرانجام برسه.

(م.ر)

******

با عرض سلام و خسته نباشید؛ همونطور که پسر، توقع دوشیزگی از دختر داره دختر هم حق داره که همسرش تجربه ارتباط با دختر دیگه ای نداشته باشه. در دوران مجردی با این دید می شه راحت تر صبوری کرد.

‏(محمد علی سیرانی، ۲۶ ساله، تهران، شاعر و مهندس نرم افزار)

******

امید خان! سلام؛ محدثه خانم پیشنهاد دادن این جور افراد زیاد کار کنن تا خسته شن. می خواستم بگم این کافی نیست، یاد خدا دل ها رو آروم می کنه و بهترینشم قرآن و نمازه. می گین نه، امتحان کنین!

(حسین از سربداران)

******

سلام؛ اول باید راهکار به متاهلین داد بعد به مجردها. خانوما و آقایون عزیز! شما در جمع و مکان های عمومی برای این که عشقت رو به همسرت ابراز کنی حامیش باش، با لحن مودبانه صداش کن، مدافعش باش و کلی چیزای دیگه۰۰۰ دیگه لازم نیست حتما حرکاتی کنید که هم جلو بچه خوبیت نداره هم واسه مجردین فقط باعث حسرت خوردن و غم و غصه شون می شه که چرا فرصت ازدواج ندارن و نمی تونن ازدواج کنن! با هم مهربون باشید و به هم عشق بورزید. کسی مانعتون نیست۰۰۰ اما موقعیت مکانی رو که درش هستید هم لطفا بسنجید. مخصوصا جلوی بچه ها و مجردها.

(محدثه، هفده ساله، کازرون)

امید: تا حالا کسی به این نکته اشاره نکرده بود؛ اونم به این زیبایی! دمت گرم!

******

هی! پسری که کار امروزت بازی با دل دختراست... 
و دیدن اشکاشون حس شاخ بودن بهت میده... 

فردا پدر خواهی شد! اشک های دخترت کمرت را می شکند

(رضا)

امید: حالا هی بگین ما به هیچ پسری نمی تونیم اعتماد کنیم! مگه این آقا رضا چشه؟ مررردونگیش هم که حرف نداره! آقا رضا اجازه رخصت به ما می دی؟!

تعداد پیامک های دیروز، جمعه: 1483

تعداد پیامک های پنجشنبه: 2297

توجه: تاکنون 1948 هم اندیش، نشانی ایمیل خود را برای ثبت شدن در بانک اطلاعاتی هم اندیشان، به 3000048 ارسال کرده اند. جا نمونید!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392