• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 15 دی 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (8) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان یکشنبه 15 دی 1392

امید: سلاااااام؛ می گم به نظرتون چرا خداوند تو سوره "شرح" دوبار پشت سر هم تاکید کرده که: "پس از سختی، آسانی است"؟ به نظرتون چرا؟ فان مع العسر یسری (آیه 5) ان مع العسر یسری (آیه 6) ترجمه: پس یقین داشته باش که با دشوارى، آسانى خواهد بود (آیه 5) آرى! با دشوارى، آسانى است (آیه 6)

******

سلام آقا امید و هم اندیشان؛ من همون شخصی هستم که حدود یه سال پیش یه کتابخونه داخل روستامون راه اندازی کرده بودم و هیچکس از من حمایت نمی کرد؛ ولی از اون روزی که به هم اندیشان پیام دادم و شما راهنمایی کردید، به خدا توکل کردم و با عشق، کارم رو ادامه دادم و الان بعد از یه سال، از مرکز استان بهم کتاب های رایگان می دن و قراره از کارم الگو برداری بشه برا بقیه روستاهای منطقه.

(محمد، مسئول کتابخانه راهیان فدک صلواتی بورکی)

******

بی خیال دنیا هر جوری که هست

دنیای هم اندیشان دنیای دیگه اس

اینجا همه با هم هم زبونیم

دردای همدیگه رو خوب می دونیم

با نظر دادن و مشاوره و پیام

اون ها رو از خودمون می رونیم

ایشاا... همیشه پاینده باشیم

سرحال و بانشاط و سر زنده باشیم

(سلام؛ زهره از اصفهان، مبارکه)

******

سلام به همه هم اندیشان؛ همین الان رو به روی مادرم نشستم و دارم بافتنی بافتنش رو نگاه می کنم. چه لذتی داره. کاش دنیا همیشه اینقدر ساده و لذت بخش بود.

(زینب از قم)

******

به اونایی که عاشق کسی بودن؛ ولی ازدواج کردن و هنوز تو فکر قبلی اند باید بگم: به قول یه مشاور اگه رابطه قبلیتون خوب بود چرا نشد؟ بعدم می خواستم بگم: به قلبتون فرصت های جدید بدید. به نامعلوم ها فکر نکنید. غصه نامعلوم ها رو نخورید. حسرت نامعلوم ها رو نخورید. از کجا می دونید اگه باهاش بودید خوشبخت بودید؟ پس پایبند به زندگی جدید باشید. با دویدن دنبال غیر ممکن ها خودتونو و قلبتونو خسته نکنید! همسر آزاری نکنید! گناهدارن! با کلی امید باهاتون ازدواج کردن.

(مرضیه)

******

همیشه شیرین ترین توت ها پای درخت ریخته؛ در حالی که ما برای چیدن توت های کال چشم به بالاترین شاخه ها دوخته ایم، این است قصه ی ندیدن.

(شراره از کرج)

******

یکی از دلایل کامیابی فرد موفق این است که به جای «چرا» از «چگونه» استفاده می کند. همیشه شکرگزار است و می گوید: چگونه می توانم کیفیت زندگیم را بالا ببرم؟ چگونه می توانم ارتباطی زیباتر برقرار کنم و. . .؟ راستی! یه تذکر به هم اندیشان! آمار پیامک های باشگاه خیلی کم شده. افت اعضاء پیدا کردیم ها! لطفا ریشه یابی کنیم ببینیم موضوع چیه ؟

(امید ملک حسینی از نسیم شهر)

امید: افت اعضاء نیست! افت پیامکه! چند تا دلیل داره. 1- موضوع قبلی درباره تربیت فرزند بود و خیلی ها که مجرد بودن تو بحثا شرکت نکردن و تا تنور دوباره داغ بشه یه کم طول می کشه. 2- تعداد کم پیامک های درج شده باعث می شه انگیزه پیامک دادن دوستان کم بشه؛ ولی یادتون باشه به خاطر محدودیت هایی که داریم، چاره ای نیست و البته اگه پیامک هاتون هم نباشه باشگاهی نیست! پس لطف کنین و پیامک بدین؛ ولی مثل همیشه منتظر درج شدنش نباشید. می دونم خیلی سخته! ولی وقتی به خاطر برقراری باشگاه و بالا رفتن کیفیت محتوایی اون باشه، یه کم تحملش آسون تر می شه.

******

سلام برادر امید! خواستم بگم تو تلتکست همین شبکه خوندم که لبخند، زیادش اونم از ته دل خوب نیست؛ گاهی اوقات هم باعث مرگ می شه. حالا هی بگو بخند!

(افسانه پور تقی از اصفهان)

امید: عمرا ما همچین چیزی گفته باشیم! حتما درمورد خنده نابجا و زیاد از حد بوده! تازشم! اگه می تونی برو یه نفرو بیار که از خنده مرده باشه!!!! زود باش برو بیارش!!!  

******

حدیثی از پیامبر (ص): با مومنان با چهره گشاده و روی باز دیدار کن که روی خوش و چهره باز، موجب جذب دل ها و افزونی محبت هاست. 

******

لبخند: سلام آقا امید و دوستان گلم؛ امید! به نظر من اون پیرمرد لبخند به لبی که شما دیدی، این دنیا رو به آخرت فروخته و کلا رضایت خدا رو در طول عمرش در نظر داشته و حسرت چیزی رو نخورده که همچین لبخند عمیقی رو که می گین، روی لب داشته. لبخندی که ما با کوچکترین چیزی اونو از خودمون دریغ می کنیم. منم دارم تلاش می کنم این دنیا رو به اون دنیا بفروشم. اگه یه لحظه بهش فکر کنید دیگه هیچی براتون مهم نیست جز خدا و رضایتش و اگه از کسی ناراحت بشید به خاطر رضای خدا فراموش می کنیدو اگرم کار خیری بکنید فقط برای رضای خداست و خیلی چیزای دیگه که بخوام بگم زیاده. خودتون فکر کنید و خواهش می کنم اگرم نظری داشتید بگید.

(فاطمه از اراک، 25 ساله)

******

لبخند: سلام داش امید! خواستم فکرتون رو آزاد کنم. اولا: خب! شاید مدل صورتش اونطوری بوده. دوما: یه چیز می پرسم راستشو بگو! چرا هر جا پا می ذاری یه پیرمردیم هست؟ نه! چرا؟ اگه چیزی هست بگو مام بدونیم. بدجور درگیرم. می ترسم ساختگی باشه همه اش؟

(فاطمه قشلاقی، بجنورد)

امید: زبونت رو فورا گاز بگیر! امید خان هر کاری بکنه دروغ تو کارش نیست! خدا منو نبخشه اگه تا حالا داستانی خیالی سر هم کرده باشم. همین رو می خواستی؟! خیالت راحت شد؟!

******

لبخند: سلام؛ آقا امید! منم مثل اون پیرمردی که دیدی اکثرا در حال خندیدنم. دلیلشم سخت نگرفتن زندگی و مرور خاطرات مدرسه و خدمته. نمی دونم چرا؟ ولی همیشه اتفاقای شیرین این دو دوره تو ذهنم تکرار می شه.

(رسول)

امید: یاد آشخوری ها هم می افتی؟ عجب آشی! عجب دورانی بود!

******

سلام؛ برام مهم نیست بحثتون این هفته چیه! امید! تو هم برات مهم نباشه که موضوع حرف من چیه؛ چون باید بگم! چون اگه نگم شاید زندگی خیلی ها بهم بخوره. برا من این مشکل پیش اومده خیلی از هم سن هام هم این مشکل رو دارن! این بلای بزرگ که گاهی قابل جبران نیست! چرا هیچ جا ازش حرفی نمی زنن؟ من و خیلی از دوست هام نمی دونستیم دقیقا چی هست و این کاری که انجام می دیم گناه کبیره است و بیش از 40 ضرر داره. من 13 ضررش رو فهمیدم. نمی دونستم و این کار رو می کردم. شما بدونین! چون اگه ندونین و انجام بدین کم کم معتادش می شین و وقتی بخواین ترک کنین کاملا بهم می ریزین! سردرد، سرگیجه، ضعف معده، ضعف اعصاب و افسردگی از کوچکترین ضررهاشه. ممکنه دیالیزی بشی! ممکنه بچه دار نشی! امید تو رو خدا پیاممو درج کن! دلم برای اونایی که نمی دونن می سوزه!

امید: خب! آگاهی، به ترک کردن و یا نرفتن به سمتش خیلی کمک می کنه؛ ضمن اینکه اگه ترکش میسر نیست این کار بهتره تدریجی صورت بگیره. مثل بقیه اعتیادها... درضمن پدر و مادرها باید حواسشون باشه که آگاهی لازم رو غیرمستقیم به بچه هاشون بدن. اگه فکر می کنن ممکنه بچه شون... می تونن مطلبی درباره ضررهاش رو یه جا در دسترشون قرار بدن که ببینن و بخونن.    

******

سلام؛ امید! تو اینترنت نوشته بود اعتماد به نفس، ذاتی هست نه اکتسابی! درسته؟؟

امید: راستش! هر دوش وجود داره! بعضی ها اعتماد به نفسشون ذاتیه؛ بعضی ها هم با تلاش اونو کسب می کنن. با خواستن! با اراده! با تلاش و تمرین!     

******

سلام به همه؛ به نظرم لبخندی واقعی و همیشگیه که پشتش لبخند خدا نهفته باشه.

(بهناز، دختر بهترین مامان دنیا از بروجرد)

******

اتفاقا امید، دیشب داشتم به این موضوعی که دوستمون اشاره کرد فکر می کردم. حالا از پسر نوح که بگذریم، چرا پسرای حضرت یعقوب اینطوری شدن؟ با این حرفایی که تو این 2 هفته زده شد، من فکر می کنم محبت بی اندازه یعقوب به یوسف باعث حسادت 10 تا پسر دیگه اش شد. شاید اگه همه ماها، توی هر کاری، "تعادل" داشته باشیم به مشکل برنخوریم.

******

سلام؛ امید! رفیق ناباب رو خوب اومدی! رفیق ناباب می تونه اونقدر تو زندگی آدم تأثیر بذاره که جوونی و سلامتی آدم رو تباه کنه و... باور کنید بعضی وقتا درصورت نبود آدم صالح و مؤمن، هیچ رفیقی رو نداشته باشید بهتره؛ چون ممکنه که معاشرت با بعضی ها!! تنهاترت کنه...

******

سلام؛ امید! چند وقته شروع کردم معنى آیات قرآنو می خونم. واقعا الان می فهمم قرآن کتاب کامل زندگیه یعنى چى و تنها کتابیه که تو تک تک آیه هاش می شه نکته شکار کرد. راجع به موضوعاتى حرف زده شده که فکرشم نمی کنین؛ فقط وقتى بخونین میفهمین چى می گم. یکى از نکات شکارى: فقط کافیست که خدا یاور شما باشد. (نساء، 45)

(راستی! زهرام از نسیم شهر)

******

بخند! خب! معلومه دیگه! جذب مشتری! نه بابا! شوخی کردم. این پیرمردای مهربون و شوخ طبع مثل پدربزرگ خدا بیامرزم، هم قانع هستن و هم به همه چی دید مثبت دارن. یادش بخیر دبیرستان یه دبیر زیست داشتیم، خانم رضوی، یه دونه بود، بهترین دبیر و استادی که در 16 سال درس خوندنم داشتم. می گفت: با کوچکترین بهانه ها خودتونو شاد کنید. مثلا یه روز که میای مدرسه می بینی کولر روشنه کلی ذوق کن و به بقیه هم انرژی بده. می گفت: اگه تو خونه نمیذارن با صدای بلند بخندی، تو جمع دوستات تو مدرسه با صدای بلند بخند. (خانم رضوی همیشه شبکه 4 رو می دیدی. امیدوارم هم اندیش باشی. خیلی دوستتون دارم. اگه تا حالا نیومدم بهتون سر بزنم به خاطر این بود که دانشگاهی که دوست داشتین، قبول نشدم. ترسیدم دعوام کنید.

(یاسمینم از خرمشهر)

******

لبخند! سلام داداش امید؛ به نظرم فکر کردن به داشته ها لبخند رو جارى می کنه. من وقتى به سلامتى دخترم، مهربانى همسرم و خلاصه چیزاى خوب فکر می کنم لبخند می زنم و خدا رو شکر می کنم. نظرت چیه؟

(معصومه ام دیگه، ٢٧ ساله از رباط کریم)

امید: نظرم مثبته! مثثثثبت!

******

امید خان! همچین گفتی یه بیابون دور و بر تهران که انگار دم ساحل نشستی! تهرانه دیگه! چیزیم که زیاد بیابون! نمونه اش کویر ورامین! دیدی چه زودآرزوت برآورده شد؟! ببینم چیکا می کنی ها!

(حاجی، 20، پیشوا)

امید: خب! اگه دیگه منو ندیدید تو کویر ورامین دنبالم بگردین. من اونجام!!! درضمن این دم آخری یه چیزی بگم؟ بگگگگم؟ لطفا "هممممه" نشونی ایمیل هاتون رو برامون ارسال کنید. گاهی برا اطلاع رسانی لازم می شه. پس یادتون نره!

تعداد پیامک های روز گذشته: 1383

تعداد پیامک های درج شده: 19

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط هانیه1374 گرگان در تاريخ 1392/10/28 و 23:41 دقيقه ارسال شده است

هم اندیشان دم همتون گرمشکلک

اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/10/27 و 18:25 دقيقه ارسال شده است

سلام
خوبین؟؟
آقا سایتتون خیلی خوبه.ادم هرچی میخواد پیدا میکنه
ممنووووون از این همه زحمت
پاسخ : حسین وفا:
خواهش می کنم آبجی...
ایشالله تو فکر درست کردن یک سایت جامع تر هستم...
به امید خدا...

اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/10/27 و 0:36 دقيقه ارسال شده است

سلام سلام سلام
وای اصلا حال خودمو نمیفهمم.نمیدونم چی بگم.وای خدااااا
نمیدونم پیامی که دادم به دستتون رسید یانه.اما نیلوفر دستنوشته ی عمو پیامو برام اورد.(آزاد باش، خداوند تو را ازاد افریده است)چقدر دلم میخواست تو همایش اون روز بودم.راستشو بخواین چقدرم غصه خوردم که چرا دانشگاه تهران قبول نشدم و یزد قبول شدم.چون اگه تهران بودم میتونستم برم همایش.اما الان فهمیدم همایش بعدی هم اندیشان یزده.دارم بال در میارم.خییییییلی خوشحالم.خییییلی.....

اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/10/24 و 10:44 دقيقه ارسال شده است

سلام ممنون از اینکه اینقدررررر زود به زود آپ میکنید.

اين نظر توسط حمید همون بچه کررررد از دهلراااااااااان در تاريخ 1392/10/18 و 14:15 دقيقه ارسال شده است

حمیدم همون بچه کرد کدومتون به جا میاره زیادی پیامک دارم درج شده

اين نظر توسط حمید همون بچه کررررد از دهلراااااااااان در تاريخ 1392/10/18 و 0:09 دقيقه ارسال شده است

من بازم اومدم

اين نظر توسط نهال 73 در تاريخ 1392/10/16 و 15:37 دقيقه ارسال شده است

سلام امید منظورتون از اون مشکلی که بیشتر از 40تا ضرر داره چیه

اين نظر توسط فاطمه در تاريخ 1392/10/16 و 11:33 دقيقه ارسال شده است

سلام آقای وفا ممنون بابت به روز رسانیتون
پاسخ : حسین وفا:
ممنونم از نظر دادنتون...


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392