• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 28 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 24 آذر 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، چطور استعدادهامون رو کشف کنیم؟ ،

هم اندیشان یکشنبه 24 آذر 1392

امید: سلااااام؛ راستش! چند دقیقه پیش یکی از همکارا که خانومش شغل تمام وقت داره و مادرش که طبقه بالای خونه شون می شینه پسر چهار ساله اش رو نگه می داره، داشت به بقیه می گفت: "پسرم دیشب به مامانش گفت: مامان! اداره بابا که تندون (تموم) نمی شه، اداره شما کی تندون می شه؟" همکارم ادامه داد: "وقتی بچه به مادر احتیاج داره، مادر تو خونه نیست و جاش تو خونه خالیه؛ زمانی هم که مادر، بازنشسته می شه و تو خونه حضور داره، دیگه بچه تو خونه نیست و جاش خالیه" به همکارم گفتم: اجازه هست حرفایی که زدی رو به هم اندیشان هم بگم. گفت: "چه اشکالی داره! واقعیته!"

البته ببینین دوستان! به قول ندا خانوم: "بحث کشف استعداد می تونه ربطی به اشتغال تمام وقت یه خانوم نداشته باشه."   

******

سلام برادر امید! اینقدر وارد چالش خانه دارى و بچه دارى خانم ها شدى که مشاعره رو از یاد بردى. دادا این رسمش نبودا (آهنگین شد) اینم یه دو بیتى از دادا بابا طاهر:

مکن کارى که برپا سنگت آیو

جهان با این فراخى تنگت آیو

چو فردا نامه خوانان نامه خوانند

تو را از نامه خواندن ننگت آیو

(فریبام)

******

سلام به نوین اندیشان؛ آقا امیر! کى گفته که نمی شه ازدواج کرد و استعداد رو هم به حد کمال رسوند؟ نامزد من خودش باعث کشف استعداد من که عکاسیه شد. الانم خیلى تلاش می کنه شکوفاش کنم؛ پس اینطور که می گین نیست.

(سمانه، عکاس باشگاه، عاشق همسرش محمد)

امید: شاهد از غیب رسید. اینم یه نمونه خوب از اون استعدادهایی که کاملا متناسب با روحیه خانوم ها است و حتی در خدمت زندگی.

******

سلام؛ افرادى که روابط اجتماعى قوى دارن راحت تر مى تونن استعدادهاشون رو کشف کنن؛ چون در شرایط مختلفى قرار مى گیرن. همچنین اطرافیان ویژگى هاى شخصیتشون رو مى گن و مجموعه ى این شناخت ها باعث کشف استعداد مى شه.

(احسان)

امید: به نکته خیلی خوبی اشاره کردی؛ ولی الان ما می خوایم بدونیم خانوم ها تو کشف استعداد تا کجا می تونن جلو برن؟ 

******

از اونجایی که خداوند از آفرینش انسان ها "یک به یک" هدفی داشته و هیچ "هیچ" دو انسانی را نمی توان یافت که مثل هم باشند پس هر آدمی اعم از زن و مرد باید به دنبال علایق و استعدادش بره بدون محدودیت! "فقط به یه نکته اساسی باید توجه کرد: انتخاب همسر متناسب با روحیات! باید درکت کنه؛ باید اونم همراهت باشه تا بتونید در کنار هم به اوج برسید. آخه امید مگه دنیا چند روزه که ما بخوایم به دست و پامون قفل و زنجیر ببندیم و حریم تعیین کنیم! "اونم برای عملی کردن استعداد و علاقه و نبوغ که یه مسیر کاملا مثبت و در جهت تکامله!"

(مهری عمادی، 24 ساله، لیسانس ژنتیک)

******

سلام؛ خانوم "هم اندیش اولی!" این دل پر شما واسم جای تعجب داره! به نظرم خوبه که باعث افتخار کشورت شی؛ اما به چه قیمتی؟ به قیمت سرافکندی در مقابل خانواده؟ شما کانون گرم خونه رو واسه کشف استعداداتون محدود می دونید؟ چی بگم...؟

(محبوبه، شاهرود)

******

امید! ما حق پرورش تواناییهامونو داریم؛ اما بهتره آگاهانه سود و زیان این موضوع رو بررسی کنیم؛ یعنی ببینیم در ازای انجام هر کار چه چیزهایی رو به دست میاریم یا از دست می دیم و بعد اقدام کنیم. 5 رو گرفتم؟

(مریم، سبزوار)

امید: ببببلللله!

******

سلام؛ امید! اصلا شاید چالشایی که به وجود اومده همه از الگوهای مختلف بدست اومده. خانومایی که دنیای بزرگ تری می خوان تقریبا از غربی ها الگو گرفتن و خانومایی که تربیت را مهم تر می دونن... می شه یه هفته درمورد الگوی درست بحث کنیم؟

(سید روح الامین از اصفهان)

امید: راستش! تمام بحثایی که می کنیم برا رسیدن به یه الگوی درست، تو زندگیه!   

******

سلام به نظر من نگرانی گروه دوم بجاست؛ ولی از دلیلایی که خودم دوست دارم ادامه تحصیل بدم و شاغل بشم: ۱. شاید موقعیت ازدواجم پیش نیومد؛ پس هرچه سرگرم باشم بهتره. ۲. شاید ازدواج کردم و بچه دار نشدیم. ۳. شاید ازدواج کردم و بچه دار شدیم؛ ولی بعد از مدتی پدرشون مرحوم شدن و مسئولیت مالی بر عهده من می شه. ۴. چشم و هم چشمی! می بینم خیلی از خانم ها ادامه تحصیل می دن و شاغل می شن من هم زورم میاد نرم سر کار وگرنه برا اون سه مورد اولی خدا کریمه...

******

سلاام دوستان! همه که یه جور نیستند که اجازه شاغل بودن خانومشونو ندن! بنابراین کسی که به فکر شاغل بودن و شکوفایی استعدادش باشه می تونه همسرش رو هم  با این معیار انتخاب کنه. آره دیگه! اینم جواب؛ ولی با شوما هستم دختر خانوما فکر کردین مرد نیست جواب بده به سوالاتون؟! از حالا باهاتونم تو تک تک بحث ها. لحظه هاتون "تک"

(سعید ‏ فراهانی، بچه کرمونشاه، مصدق، 19 ساله، دانشجو)

******

سلام عزیزان! به نظر من پرورش استعداد و گرم نگه داشتن کانون خانواده هیچ منافاتی با هم ندارند. اون چیزی که این وسط مشکل ایجاد می کنه اینه که بعضی از خانم ها به نوعی افراط می کنن و خودشون رو غرق در هر یک از این دو بعد می کنن که این خودش مسلما باعث لطمه وارد شدن به هر دو می شه. مثلا غرق شدن بیش از حد خانم ها در امور خانه داری و... باعث می شه اون خانم حس کنه که مورد ظلم قرار گرفته که مسلما روحیه شو تحت تاثیر قرار می ده و....

(مرضیه، 69، خرم آباد)

******

سلام؛ قابل توجه خانومایی که می گن: ما که آخرش باید شوهرداری و بچه داری کنیم، ما رو چه به کشف استعداد؟ باور کنید کشف استعداداتون باعث یه شادی وصف ناپذیر تو وجودتون می شه؛ حتی اگه ازش استفاده نکنید. اینطوری وقتی یه کم سنتون بره بالا، اگه برگردین عقب می بینید لااقل یه کار مثبت واسه خودتون انجام دادین.

(غزاله، تهران)

******

استعداد، واژه ای است که باید اول برا خود، تعریفش کرد نه اینکه اسم ناکامیاتو بذاری استعداد. بعدشم قرار نیست جار بزنی من استعداد فلان کارو دارم. وقتی شروعش کردی بقیه پشت کار و پیشرفتتو دیدن مخالفت نمی کنن.

(دختر خاله سحر، تربت حیدریه)

******

سلام امید و هم اندیشان گل؛ به نظر من خیلی از چیزهایی که به عنوان استعداد مطرح می شه اصلا استعداد نیستن و شاید فقط یه زیاده خواهی باشه یا یه کنجکاوی درمورد یه کار...

(فاطمه هستم از اصفهان)

******

یه لطیفه: سر سفره عقد، عروس بله نمی گفته! داماد کمی فکر می کنه و می گه: عمو زنجیر باف؟!

(مریم خالقی هستم از زنجان)

******

سلام؛ دوستان! بروز استعدادهای خانم چه نگرانی هایی می تونه داشته باشه؟! یعنی به نظر شما واسه کانون خانواده یا جامعه ضرر داره؟ اصلا چرا فقط می گید خانما؟! مگه یه "فرد" می خواد توی استعداداش غرق بشه؟ معلومه که نه! یه فرد می خواد با بروز استعدادهاش و علایقش از زندگیش لذت ببره نه در اون ها غرق بشه طوریکه زندگیشو به فراموشی بسپاره. حالا می شه بگید ضرر اینکه یه فرد معقولانه به دنبال کشف استعدادهاش بره چیه؟!

(الهه ام از خرم آباد)

امید: مشکل اینه که "معقولانه" چیه؟ غرق شدن تو استعداد یعنی چی؟ مشکل اینه که چی فراموش کردن زندگی به حساب می یاد و چی نمی یاد؟ مشکل اینه که چی نگرانی و ضرر به حساب میاد و چی نمی یاد؟ هر کسی نظر خودش رو دراینباره داره. حتما همتون خانوم هایی رو می شناسین که یه استعدادی رو پرورش دادن و خیلی هم موفقن و حسابی هم سرشون شلوغه، به حدی که فرصت بچه دار شدن ندارن و اگه بچه ای هم دارن پدربزرگ و مادربزرگ و مهد، داره کار تربیت و بزرگ کردن اونا رو انجام می ده. همسرشون هم سرش شلوغه و هیچ مشکلی با این قضیه نداره. هر دو هم از این سبک زندگی، راضی هستن؛ البته بعضی وقتا هم مردا اصلا راضی نیستن و خانوما دارن یه تنه می رن جلو... 

******

به نظرم خانوما حق دارن شاغل باشن. چرا ما باید به پای بچه ها پیر بشیم؟ من شنیدم خانم خانه دار می گه فلانی زرنگه کار می کنه و کلی تحویل می گیرن. ما هم حق داریم یه کم واسه خودمون باشیم.

(زینب رضوی زاده از گناوه)

******

 سلام؛ برادر امید! خواهشا پیاممو درج کن که بدجور عصبانیم! آهای خانومای محترم باشگاه! اگه واقعا هدفتون کشف استعداده کسی باهاتون مشکلی نداره؛ ولی اگه قراره همراه با کشف استعداد و پول درآوردن ازطریق اون بخواین هی به همسر و خانوادتون غر بزنید و منت بگذارید همون بهتر استعدادتون پنهون بمونه. انصافم خوب چیزیه! بابا! مردا فقط می خوان وقتی شب میان خونه آرامش داشته باشن نه جنگ و جدال با همسرشون والا کیه که بخواد همسرش هنرش شکوفا نشه؛ پس خواهشا یک طرفه به قاضی نرید. خانوما یه خورده بهشون حق بدید نگران زندگی مشترکشون باشن. آخی! دلم خالی شد!

(فهیمه حسینی، مشهد)

******

دینگ! دینگ! دینگ! هم اندیشان عزیز! لطفا نام خود را انتهای پیامتان بنویسید. ممنون!

(رها، 18 ساله، تهران، فلاح)

******

سلام؛ من یه ساله که ازدواج کردم. قبلا هم درس می خوندم و هم باشگاه می رفتم؛ ولی الان همسرم اونقدر محدودم کرده که دیگه حس و حال زندگیو ندارم؛ حتی اجازه ندارم خونه بابام برم. تو رو خدا راهنماییم کنین. خیلی خسته شدم. احساس می کنم افسرده شدم!

امید: مطمئن باش یه مدت که تو باشگاه باشی نه تنها جوابت رو پیدا می کنی؛ حتی به کسانی هم که چنین مشکلی دارن مشاوره می دی! جوابت لا به لای همین پیامک ها است؛ باید خودت بتونی پیداش کنی.

******

سلام امید! فکر نمی کنی دیدگاه خیلیامون خودخواهانه است! با خودمون صادق باشیم! همونطور که خودخواهانه هست که یه زن از شوهر و بچه و زندگیش کم بذاره یا حتی بزنه و بره دنبال علایقش؛ اینم خودخواهی یه مرده که زنشو محصور کنه. زن هم انسانیه با نیاز به کمال، هر چی بجا و متعادلش خوبه!

(عطیه، 72)

امید: هم اندیشان، هفته پیش راهکارهای خیلی خوبی دادن به خانومایی که همسرشون غیر منطقی، محدودشون می کنه؛ ضمن اینکه به دلایلی هم اشاره شد که نشون می ده بعضی آقایون به خاطر خودخواهی و یا از روی ناآگاهی، مخالف نیستن. مخالفتشون با بعضی کارهای خانوم ها دلایل دیگه ای داره. دونستن این دلایل هم می تونه به تدبیر خانوم ها کمک کنه.

******

من کاملا با حرفای اون دوستمون که گفتن "آقایون می ترسن عشقشونو از دست بدن و برای همین همسرشونو محدود می کنن" موافقم. مردا دوست ندارن اقتدار و مردونگیشون زیر سوال بره.

(زهرا، 22 ساله، دانشجوی روانشناسی، ورامین)

******

سلام، استادتون با این حرف خیلی به خانوما حرف زدااا الان خانما باید از خودشون در برابر این حرف دفاع کنن؛ ولی بذار من از آقایون دفاع کنم. استادتون درست می گن. مرد، ترس از دست دادن عشقش رو داره و می دونه خانمش اگه استقلال مالی داشته باشه جو زده می شه. ضمنا خانم هایی که دنبال استقلال مالی هستین! حواسمون باشه جایگاه بالایی رو که چند سال پیش داشتیم حفظ کنیم نه اینکه خودمون رو بیاریم پایین و بعد دنبال برابری بگردیم. ما بالا بودیم. چرا زور می زنیم برابر باشیم؟ شنیدم خانم اگه می خواست از مکانی رد شه آقایون به حرمت حضورش حرفشون رو قطع می کردن؛ اما حالا چی؟ به خدا ارزش و حرمت ما به اشتغالمون نییییست. به خدا نیست.

(شراره)

******

سلام؛ تا حالا دقت کردین بعضی حرفا رو هر چقدرم بقیه بگن تا خودت تجربه نکنی و کارت به پشیمونی نکشه، باور نمی کنی...

(فاطمه بهرامی از منطقه بهشت وحدت زرند کرمان)

******

امیدخان! بابای من معتقده کار زن فقط خونه داریه؛ ولی همسرم نه! خیلی دوست داره من پیشرفت کنم و به قول خودش بتونه سرشو بالا بگیره. اجازه داد برم کار بیرون رو تجربه کنم. درسمو بخونم. کلاس برم. گواهینامه بگیرم و همیشه هم پیگیر کارام هست. ازش تشکر می کنم.

(زهرا، ٦٨، تهران، همسر عزیزم علی عسگری)

******

راهکار: سلام؛ آی خانمی که می گی شوهرم نمی ذاره کار کنم و می خواد جلوی پیشرفتمو بگیره. دیدی یه وقتایی مهمون کسی می شین چند تا خانم می خوان ظرفا رو بشورن، یکی رو که می خوان بهش احترام بذارن هر طور شده جلوشو می گیرن که ظرف نشوره و می گن برو بشین ما هستیم؟!! آقایون هم می خوان خسته نشید!

(زاده، یاسوج)

امید: خب! اینم از نظرات موافق و مخالف. حالا تصمیم گیری با خودتون! ممنون که هستین.

تعداد پیامک های دیروز: 1934

تعداد پیامک های درج شده: 25

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392