loading...

باشگاه هم اندیشان

خوشا من در کنار تو هم اندیشمکه به آینده ی روشن مى اندیشمپیامت شد امید فکر و اندیشه اممن ز کرمانشاه، رویاى هم اندیشم.(رویای همیشگی باشگاه از کرمانشاه) امید: سلااااام؛ چرا اینجوری نگام می کنین؟ خب! پیا

هم اندیشان چهارشنبه 13 آذر 1392

حسین وفا بازدید : 893 چهارشنبه 13 آذر 1392 نظرات (6)

خوشا من در کنار تو هم اندیشم

که به آینده ی روشن مى اندیشم

پیامت شد امید فکر و اندیشه ام

من ز کرمانشاه، رویاى هم اندیشم.

(رویای همیشگی باشگاه از کرمانشاه)

امید: سلااااام؛ چرا اینجوری نگام می کنین؟ خب! پیامکش فاز مثبت داره دیگه! جون می ده برا شروع کارمون... 

******

محققان دانشگاه کانزاس طی بررسی هایی متوجه شده اند استفاده از بطری ها، لیوان ها و سایر ظرف های پلاستیکی می تواند موجب بروز میگرن شود.

(پیام)

امید: ای داد بی داد! برا اولین بار تو باشگاه پارتی بازی شد. پیام "پیام" با پارتی بازی درج شد. خب! مدیره دیگه. اگه درج نکنم اخراجم می کنه. راستی! دقت کردین پیام هم داره رو این چیزا (ظروف یه بار مصرف و...) حساس می شه؟!

******

اگر می خواهید داروخانه طبیعی داشته باشید؛ اگر می خواهید بهترین آموزشگاه شادی رو داشته باشید و یا اگر می خواهید معضل بی اشتهایی نسل امروز بویژه دختران را برطرف کنید به شما کتاب: "خدایا چه بخورم؟" اثر: زبیده خدائی رو توصیه می کنم.

(آبجی مریم)

امید: یه چیزایی تو اینترنت درباره این کتاب خوندم که جالب بود. چی خوندم؟ اینا رو...

این کتاب، اثری از نویسنده توانا، استاد حوزه و دانشگاه، مشاور و کارشناس مباحث تغذیه و خانواده، سرکار خانم خدائی است. این کتاب به خاطر تجربه های گرانقدر نویسنده که حاصل سال ها تلمّذ نزد اساتید بزرگی چون آیت الله آل اسحاق (از احیاگران طب بوعلی سینا) و مسافرت های علمی و تبلیغی متعدّد به کشورهای مختلف جهان ازجمله چین، تایلند، مالزی، آلمان و... و آشنایی با طب سنتی سایر سرزمین های کهن و تطبیق با فرامین و دستورات شرع مقدّس است، در فاصله کوتاهی بیش از ده بار تجدید چاپ شده است. امّا پاره ای از آنچه در این کتاب می خوانید: تاثیر تغذیه بر حالات روحی و روانی انسان و روش های درمانی با میوه های همیشه سرافراز قرآنی و گیاهان شفا بخش در آشفتگی های رفتاری، افسردگی، عصبانیت، ترس و…؛ نشاط آفرین های طبیعی و فرح زاهایی کم هزینه در عصر سرعت و شتاب و زیباترین توصیه های دینی در بهره مندی از نعمت های طبیعت؛ مجموعه ای از راهکارهای موفق و کم نظیر با تغذیه سالم و استفاده از گیاهان دارویی در تسکین دردهای عادت ماهانه دختران، بی نظمی آن و دغدغه های دوران یائسگی و...

******

مهم! مهم! خیلی مهم! سلام؛ خوبید؟ می خوام یه کلاس توپ به کسانی که تو اندیشه، مارلیک، فردیس و... زندگی می کنن معرفی کنم: کلاس فنون ارتباطات، فن بیان، فن گله، رهایی از خاطرات بد گذشته، آیین همسرداری، تفاوت های زن و مرد،  تیپ شناسی، شخصیت شناسی و.... دو ساله دارم این کلاس ها رو می رم و واقعا باعث تغییر تو زندگیم شده. الان پسرم هم همونجا داره می ره کلاس "تکنیک های روابط" ویژه نوجوانان. نشانی: فردیس، خیابان 38 جدید (16 قدیم)، بین فلکه سوم و چهارم، فرهنگسرای علمی - قرآنی تسنیم.

(احمدی هستم، 32 ساله، خانه دار، از اندیشه)

امید: چه قدر خوب داری از وقتات استفاده می کنی. واقعا جای احسنت داره.

******

هم اندیش... سلاااااااااااااااااام! داشتین نفسو؟! دیشب به مامانم گفتم: داشتن یه دختر خوب چه حسی داره؟ گفت: یه حس خیلی خوب. اینقدر از شنیدن این جمله خوشحال شدم که اگه بهم می گفتن رتبه کنکورت تک رقمیه خوشحال نمی شدم...! خدایا شکرت...

(نگار دای چی، با افتخار یه هم اندیش کامل)

******

راه حل: یه جایی خوندم: در رفتار خود بررسی کن ببین به خاطر چه سوژه ای از خواب و خوراک خود کم می کنید؟ فکر و احساس ما در چه مواردی ما را به طور ناخواسته دنبال خود می کشد و در کنترل آن دچار مشکل می شویم؟ برای چه مواردی بیشتر از حد توان خود وقت می گذاریم و به خاطر اینکه در کنار فردی باشیم از سلامت خود می کاهیم؟ در ارتباط با رسیدن به چه خواسته ای خود را حقیر و کوچک می کنیم؟ بررسی کنید با چه کسانی ارتباطی سست و بی معنا داریم و یا ارتباط ما مردود و نامطلوب است و در این ارتباط دنبال چه می گردیم؟ در نظر بگیرید ترس از دست دادن چه چیزهایی را داریم و اگر آن ها را از دست بدهیم چه اتفاقی می افتد؟ برای چه کسانی تمام توان خود را به کار می گیریم تا خواسته های خود را از آن ها گدایی کنیم؟ بیندیشید ریشه های وابستگی شما کدامند؟ آن ها را ریشه کن کنید! شما انتخاب می کنید در حالت روحی خوب یا بد باشید. اجازه ندهید افراد حالت روحی شما را تحت اختیار خود بگیرند. افتاد؟...

(فریبا، 40 ساله از کرمانشاه)

******

سلام؛ ببخشید امید! عکس های همایش قرچک رو تو سایت گذاشتین یا نه؟ جواب بدیدا!

(پریسا، مدل 73، بن)

امید: بللللله! می تونی تو سایت www.370ia.ir نه تنها عکس های  همایش قرچک، بلکه تمام عکس های هم اندیشان رو تو بخش "آلبوم خاطرات هم اندیشان" ببینی.     

******

سلام؛ هم اندیشان عزیز! می دونستین لوازم آرایش مثلا با کیفیت از جنین سقط شده انسان درست می شه؟ که گرونم هسست؟ لوازم آرایشی باکیفیت پایینم از قطران و ضایعات ذغال سنگه که اینم حساسیت پوستی میاره!

(رضوان از همدان)

امید: منم تازگیا همین مطلب رو تو یه کتاب خوندم.

******

سلام؛ امید! من یه سوال شرعی داشتم نمی دونم باید از کجا بپرسم؟ خواهشا راهنماییم کنید. منتظرم.

(زهرا از زابل)

امید: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی با تلفن: 09640؛ همه یادداشت کنیدا! عمرا دوباره بهتون بگم.

******

سلام امید؛ پس این کلاسای فن بیان به کجا رسید؟ کی باید بریم؟ کجا؟

(سانازم از تهران)

امید: می گن طرف یه سر داره و هزار سودا، نقل کار ما شده. همه اش تقصیر اون هم اندیشیه که پیامک زد و گفت دارم می رم کلاس فن بیان تو یه فرهنگسرا. خب! با همون فرهنگسرا که جالبه اسمش "امید" هستش و کلاس های ده جلسه ای کارگاهی (هر جلسه حدود دو ساعت) می ذاره صحبت کردیم. قرار شد برا هم اندیشان ده درصد تخفیف بدن که کلا می شه حدود چهل هزار تومان. تو شرق تهران بین میدان امام حسین و میدان شهداء واقع شده. تلفن: 33302590 الی 91؛ البته با پیگیری، متوجه شدیم همین استاد، تو یه سرای محله هم همین کلاس ها رو به همین شکل و کیفیت برگزار می کنه که به خاطر محل برگزاریش، با ده درصد تخفیف، حدود نه هزار تومان کمتر می شه. اونم تو شرق، تو خیابون پیروزی، میدان چهارصد دستگاه، سرای محله چهارصد دستگاه هستش. تلفن: 33257094؛ قراره هفته آینده تو مرکز همایش های فرهنگی – هنری شهرداری واقع در میدان ولیعصر هم برا کسانی که نمی تونن ده جلسه کلاس برن، همایش فن بیان یه روزه (چهار ساعته) با حضور یکی از گوینده های رادیو گذاشته شه که با تخفیف، حدود بیست هزار تومان شده. قراره امروز بهتون پیامک بدن. خلاصه ما تخفیف ها رو گرفتیم و خلاص!!! وای به حالتون اگه سوالی داشته باشین! گفته باشم!

******

سلام؛ امیدوارم حال دلتون خوب باشه. راستش! من و خواهرم که با هم دوقلو هستیم نزدیک به 2 ساله که باهاتونیم و همیشه از بحث هاتون نهایت استفاده رو می بریم. ازتون خواهش می کنم اگه ممکنه چند تا کتاب درباره فن بیان معرفی کنید. ما که تو روستا هستیم و نمی تونیم کلاس بریم حداقل از کتاب ها استفاده کنیم؛ چون فن بیانمون خوب نیست. تو دانشگاه نمی تونیم کنفرانس بدیم. ممنونم که هستین. دوستتون داریم.

(عارفه و عاطفه، 20 ساله، روستای دورودگاه)

امید: جالبه! شما تو روستا یه چیزایی دارین که ما شهری ها نداریم؛ مثل هوای پاک پاک، آرامش زندگی روستایی و... ماها هم یه چیزایی داریم که شماها ندارین ازجمله همین امکانات مختلف. واقعا کدومش بهتره؟! هر روزه کلی کتاب های راهنما تو دنیا چاپ می شه تا به شهرنشین ها کمک کنه تا شاید بتونن کمی از عوارض و پیامدهای روحی و جسمی و اجتماعی زندگی شهری خلاص شن؛ ولی مگه افاغه می کنه؟!... بگذریم! می خوام چند تا کتاب فن بیان خوب بهت معرفی کنم. از یکی استادهای خوب فن بیان پرسیدم.

1. "قدرت بیان"؛ اثر:  برایان تریسی

2. "آیین سخنرانی"؛ اثر: دیل کارنگی

3. "هنر ارتباط موفق"؛ اثر: ریچارد دنی

******

سلام؛ کمک! کمک! نزدیک 6 ماهه با پسری آشنا شدم. خیلی دوسم داره؛ ولی به شدت غیرتی و عصبیه... واسه همین اخلاقش می ترسم باش ازدواج کنم. از طرفیم می ترسم بگم نمی خوامت آبرومو ببره و برام دردسر درست کنه. دیگه دارم افسرده می شم. چیکار کنم؟ خودمم دوسش دارم.

(شبگرد تنها از اتاقم که پاتوق همیشگیمه)

امید: اگه از الان عصبیه، جوری که به این واضحی متوجه شدی، پس تو زندگی می خواد چی باشه؟!!!!!!! هان؟! د! بگو دیگه؟! آدم رو عصبی می کنین!!!

(مثل اینکه خودم هم عصبی شدما!!)

******

سلام؛ در پیام نمای شبکه 3، صفحه 799، تمام سخنرانی های استاد دهنوی رو به صورت دی وی دی داره. شماره تلفن هم داده تا تهیه کنید. قابل توجه زوج های جوان و دم بخت ها.

(حسین)

******

سلام به همگی؛ به دوستانی که روش هاى مقابله با افسردگی رو می خوان توصیه می کنم به صفحه 791 پیام نماى همین شبکه مراجعه کنن.

(مامان هستى و خاله محمد هادى)

******

سلام و خدا قوت ویژه به ماه اندیشان گل؛ می خواستم به مهناز جون بگم اگه می شه آدرس باشگاه خنده رو بفرست که می خوام برم و کلی ی ی انرژی بدم. ممنون

(فاطمه، دختر شاد کشتی، بچه محل امام رضا)

******

اتل متل ستاره، باشگاه لنگه نداره.

اگه یه روز نخونم، اون روز یه شب تاره

اتل متل یه باشگاه، اعضا داره مثل ماه

پیام با اون زبونش، مثل یه ماره واه واه

اتل متل قاصدک، اگه نره پیامک

می فرستم یه نامه، با مرغابی یا لک لک

اتل متل کبوتر، نباشه غصه و شر

اسممو یادم نره، محسنم از نسیم شهر

سلام؛ دیدم بحث آزاده، گفتم وقتشه یه شعر بگم.

******

راهکار: سلام؛ به نظر من اون آقا پسر باید بره با مادرش صحبت کنه ببینه  چرا مخالف و دلیلش رو بپرسه. اگه مادرش دلیل منطقی و قانع کننده ای داشت که هیچ اگه همین جوری بدون دلیل گفته بود که باید بشینه با مادرش صحبت کنه و قانعش کنه که برن تحقیق کنن و بفهمن که آیا دختر خوبی واسه یه عمر زندگی کردن هست یا نه؟

(سمانه، ۶۹، مشهد)

******

امید! تو تاکسی ام. دارم می رم چشم پزشکی. یه آقا پسری الان سوار شد و با راننده دست داد و سلام کرد. انقدر ذوق مرگم که نگو. خواستم شما هم شریک بشین.

(دختر مهر)

امید: یه اتفاق خوبی که تو باشگاه داره می افته اینه که بیشتر، خوبی هایی رو که ممکنه به چشم نیان، می بینیم. خوبی، انرژی مثبت داره و وقتی بتونیم ببینیمش، انرژیش رو هم دریافت می کنیم و این کمک می کنه حالمون خوب باشه. به هر صورت ممنون که هستین. راستی! پیامک های زیادی داده بودین که موقع انتقاد باید حواسمون باشه به باشگاهمون یا باشگاه دیگه ای توهین نشه؛ چون همه، مخاطب و طرفدارهای خاص خودشون رو دارن. کاملا درسته. هممون باید حواسمون به این مساله باشه. هم شماها و هم من که پیامک ها رو درج می کنم.  

تعداد پیامک های دیروز: 3276

تعداد پیامک های درج شده: 18

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط فهیمه در تاریخ 9 سال پیش و 10:17 دقیقه ارسال شده است

چند وقته نتونستم باشگاه بخونم داشتم دق میکردم تا اینکه وبلاگ شمارو دیدم الان دارم از خوشحالی بال در میارم!!!اگه امید دیدین از طرف بنده بهشون سلام برسونید وتشکر کنید

این نظر توسط سميه صيادي در تاریخ 9 سال پیش و 22:26 دقیقه ارسال شده است

سلام من خيلي وقت عضو بودم اما پسوردمو فراموش كرد الانچند وقتي اطلاعاتي در مورد باشگاه ندارم ميشه كمكم كيدشکلک
پاسخ : حسین وفا:
سلام آبجی...
الان شما وارد سایت شدید...
عضویت در سایت فقط واسه امکان فعالیت کاربران در انجمن هاست و البته برای ما که بتونیم اطلاعاتی از هم اندیشان مانند شهرشون و اطلاعات تماس و ... داشته باشیم

این نظر توسط شقایق از سبزوار در تاریخ 9 سال پیش و 13:40 دقیقه ارسال شده است

سلام به امید و هم اندیشان.
توروخدا کمکم کنید دیگه دارم روانی میشم.
هرروز مامان وبابام باهم دیگه دعوا دارن.
دیگه خستم کردن ،،، نه تنها من بلکه خواهر و برادرمم افسردگی گرفتن.
داداشم 8 سالشه و ابجیم 9 سالشه.
به نظرتون بچه تو این سن باید افسردگی داشته باشه؟؟؟
به خدا دیگه خسته شدم.
هرروز با صدای بلند باهم دعوا میکنن ،،تو دعواهاشونم همیشه ما رو مقصر میدونن.
امید توروجان بچه هات راهنماییم کن !!!!!

این نظر توسط سوها در تاریخ 9 سال پیش و 10:33 دقیقه ارسال شده است

سلااااااااااااااااااام ممنون از مطالب عالیتوووووووووون

این نظر توسط فاطمه در تاریخ 9 سال پیش و 8:10 دقیقه ارسال شده است

سلام آقای وفا یک دنیا ممنون بابت به روز رسانیتون یه جایی خوندم پیام ها رو خودتون تایپ میکنید و تو سایت میذارین حقیقت داره؟شکلک
پاسخ : حسین وفا:
سلام آبجی...
الان نه... اگه به آرشیو سال 91 یه سری بزنید، من مطالب 25 خرداد 91 تا 12تیر 91 رو خودم تایپ می کردم... که بعدا با هماهنگی ای که با پیام شد، قرار شد آرشیو رو برام ارسال کنن...

الان آرشیو رو پیام و امید برام ارسال می کنن و من هم به محض دریافت روی سایت قرار میدم...

ممنون که نظر دادید

این نظر توسط نسرین در تاریخ 9 سال پیش و 23:29 دقیقه ارسال شده است

سلام خوبین من تازه عضو شدم امیدوارم منم تو جمع صمیمی خودتون راه بدین نسرین


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 156
 • آی پی دیروز : 189
 • بازدید امروز : 378
 • باردید دیروز : 266
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,326
 • بازدید ماه : 2,276
 • بازدید سال : 143,382
 • بازدید کلی : 2,838,813
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی