• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 16 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 45 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 53 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 44 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 27 آبان 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تاثیر تغییر در زندگی ،

هم اندیشان دوشنبه 27 آبان 1392

امید: بازم سلام؛ سلامی چو بوی خوش آشنایی...

******

سلام بر همگی مخصوصا کوثر، نجمه، آقا احمدرضا و همه هم استانی های خودم. به نظر من عواملی که باعث افسردگی می شن یکی حسادته؛ چون آرامش رو از آدم می گیره. دیگه کم خوابیه. جدی می گم! جوونا وقتی کمبود خواب داشته باشن افسرده می شن... یکی دیگه هم هم اندیش شدنه!!! چون هیچ وقت پیامکت درج نمی شه... چیزای دیگه ای هم هست که دوستان بهش اشاره می کنن.

(مهندس یاسمین از خرمشهر)

******

سلام بر هم اندیشان جان! امید و پیام خان! (آهنگین شد!) به نظر من اول عوامل افسردگی رو بگیم بعد هر کدومو موشکافی کنیم که چرا به وجود میاد و چی کار کنیم که از بین بره و... خب اولیشو خودم می گم: تنهایی! تنهایی! تنهایی!!! آره رفیق! بد دردیه لامصب! درمون داره. درمونش هم خدا، خدا، خدا! یعنی اگه سیمت وصل شه با اون بالایی و رفیق فابریکت خدا بشه حله! بقیشو شما بگین. آفرین فرزندانم!

(فاطمه، 73، یگانه شهرساز باشگاه، کرمانشاه)

******

سلام بر هم اندیشان؛ باورتون نمی شه. من تغییر کردم. یه تغییر واقعی! دارم نمازخون می شم. چند روزیه تصمیم گرفتم. با امام حسین عهد کردم نماز بخونم. همین لحظه اذان صبح بیدار شدم برای نماز. واقعا خییییییییلی احساس خوب و شادی داره. اگه می دونستم زودتر از این ها دست به کار می شدم. آقا امید! دارم از خوشحالی بال درمی یارم. دوستون دارم

(امید رضایی، 20 ساله)

******

فاطمه از نکا، رتبه 1 انسانی سال 93. سلام امید! می خوام یه تشکر ویژه کنم از بابام. آخه دیگه اسممو نمی گه و صدام می کنه هم اندیش! حتی تو جمع فامیل. بقیه هم که کنجکاون بدونن هم اندیش چیه و بابام سرفرصت براشون توضیح می ده.

******

سلام به همگى؛ می گم امید! براى جمع بندى بحث هفته قبل به همه هم اندیشان پیشنهاد می کنم کتاب: "کى پنیر مرا جا به جا کرد" اثر اسپنسر جانسون رو بخونن. دقیقا متناسب با بحث تغییره.

(آیدا، 18 ساله، طهران)

امید: چه هماهنگی خوبی! مریم خانوم هم یه جمله از این کتاب رو برامون فرستاده. توجه بنماااییید... 

******

بهترین راه برای باقى ماندن در مسیر، نگاه کردن دقیق به رفتار و هر چه زودتر اصلاح کردن خطاهاى کوچک است! "اسپنسر جانسون"

(مریم، سبزوار)

امید: دیروز هم گفتیم. رفع کردن خطاهای کوچک چون آسون تره امکانپذیرتره و لذتش باعث می شه برای رفع خطاهای بزرگتر انگیزه پیدا کنیم.

******

سلام؛ یک مسابقه برای پیام و امید! کی می تونه تند تند 5 بار بگه: "افسر ارشد ارتش اتریش"

(خدیجه کعب اصل از اهواز)

امید: من که تو اولیش موندم: "افسر ارشد ارشد ارتیش" 

******

نظر: به نظر من گاهى برنامه ریزی های غلط و تصمیم گیری های عجولانه شدیدا تعادل روح و روان آدم رو بر هم می زنه و در واقع به جسم و روح، فشار وارد می کنه و این موقع هست که آدم نمی دونه دقیقا چی کار کنه و دچار افسردگی و انزوا می شه. دوستان! رها کنید این تردید و یاس ها رو نتیجه می ده!

(فاطمه)

******

نظر: همونطور که همیشه گفتیم تعادل تو همه چیز "باید" باشه. وقتى ما به خودمون بیشتر از حد فشار وارد می کنیم هم از اون کار خسته می شیم؛ هم کیفیت کار میاد پایین و هم از بقیه نیازهامون به خصوص نیازهاى فطرى غافل می شیم و همین باعث می شه تا دیگه اون حس خوبى که دو هفته است داریم راجبش بحث می کنیم ایجاد نشه و در نتیجه افسردگى سراغمون میاد...

(رومینا)

******

آقاااااا امید! چقدر خوشحالم. دیشب از نزدیک شاهد به دنیا اومدن یه گوساله خوشگل و ناز بودم. ما تو شهر زندگی می کردیم؛ اما به دلیل علاقه همسرم به این کار؛ یعنی دامداری و خسته شدن از شهر، چند ماهیه اومدیم تو یه شهر خیلی کوچیک زندگی می کنیم. نمی دونین چه حالی داره خوردن شیر و ماست و... اونم اول صبح. راستی! سلام؛ من از اول باشگاه باهاتونم و امیدوارم تغییر کرده باشم.

(زهره عاشق همسرش داوود، 22 ساله، همدان)          

******

سلام؛ حالا منم یه سوال بپرسم تا بحثمون داغ تر بشه: چرا افسردگی تو خانم ها بیشتره؟؟

(امید ملک حسینی از نسیم شهر)

امید: آره! منم بارها تو خبرها شنیدم و یه اطلاعاتی درموردش دارم. اتفاقا خیلی خوبه این مساله رو ریشه یابی کنیم. کمک بزرگی می تونه به خیلی از خانوم ها باشه. اگه کسی اطلاعاتی داره اول پیامکش بنویسه: نظر

******

سلام؛ از دیروز که همسایمون گفت: یه خانواده ای به خاطر وضع ضعیف مالیشون تو خونه ای که در و شیشه و گاز و. . . نداره دارن زندگی می کنن داغون شدم. بعد، بعضیا 5 تا گوسفند رو می اندازن تو دیگ و قیافه ام می گیرن که نذری دادیم. یا حسین ما از معرفت خیلی کم داریم. کمکمون کن.

(مرضیه از دهاقان)

******

کسی که می خواد تغییر کنه باید بدونه در چه موردی می خواد تغییر کنه و برای اون تلاش کنه: در اخلاق، کار، یکنواختی زندگی... و به دنبال راه هایی برای این تغییر باشه.

امید: تو هر کدومش تغییر نکنیم، افسردگی رو شاخشه!

******

سلام؛ من یه تازه عروسم و از زندگیم خیلى راضیم. این رضایتو مدیون شما هم اندیشانم؛ چون اگه شما نبودین اخلاق من اینقدر تغیر نمى کرد. به قول عمه ام این هم اندیشان هر چى باشه اخلاق گند من و آویسا رو درست کرد.

(نفس و آویسا از روستای اشتلق علیا)

******

سلام؛ چطورین؟ با حرف داداشمون که بالای درخت بود موافقم! چون با همین دوبار اومدن. داداشم دختر همسایمونو گرفت!!!

(هانیه از اراک)

******

نظر: سلام؛ به نظرم آدم وقتی افسرده می شه که احساس پوچی کنه. وقتی احساس پوچی می کنه که حضور خدا رو توی قلبش احساس نکنه. در واقع از فطرتش دور شده که افسرده شده. درضمن "افسرده دل افسرده کند انجمنی را!"

(بهناز اسدی از بروجرد)

امید: یه کارشناسی می گفت: تو بعضی کشورهای پیشرفته که به نهایت رفاه رسیدن، آمار خودکشی تو آدمایی که خدا رو از زندگیشون حذف کردن به نسبت خیلی بالا است. دلیلش هم اینه که به همه چیز رسیدن و چون خدایی ندارن، احساس پوچی می کنن. اینا درس های بزرگی داره که انسان از فطرت خودش نباید فاصله بگیره. هر جا این کار رو بکنه دیر یا زود، ضربه می خوره. 

******

 سلام امید؛ جات خالی دانشگام. دارم با لیوان یه بار مصرف چایی می خورم؛ البته این کار هر روزمه. می دونم که نمی درجیش. کلا با من مشکل داری.

(مهدیه، دورود)

امید: دیدی؟! دیدی؟! دیدی قضاوت نادرست کردی؟! قبلا هم گفتم که: من همه هم اندیشان رو با یه چشم نگاه می کنم. خب! همه توجه کنن که می خوام چیزی بگم چیزستون! آماده باشید که با شنیدن حرفام همتون حتی مهدیه خانوم برای همیشه با ظروف یه بار مصرف خداحافظی می کنید. پریشب تو شبکه چهار یه مستند خارجی نشون داد در همین باره. می گفت: تو هلند، چهار هزار پرنده امکان زاد و ولدشون رو از دست دادن و بعد هم به تدریج از بین رفتن. وقتی آب دریا رو آزمایش کردن، تو آب، مقادیر زیادی ماده BPA مشاهده کردن. این ماده تو ظروف پلاستیکی هستش و با انداختن این ظروف داخل دریا، وارد آب شده بوده. می گفت: دمای بالای 30 درجه باعث آزاد شدن این ماده از پلاستیک می شه و حرارت خورشید این کارو کرده. حالا ببینید چای داغ و غذای داغ و اون بطری های آب معدنی و نوشابه زیر آفتاب، چیکار داره با جون ما می کنه!!! این ماده، عامل خیلی از بیماری های دنیای امروزه و خودمون هم خبر نداریم. آهای اونایی که کسی گوش به حرفتون نمی داد! این اطلاعات الان به کارتون می یاد.

******

مشاعره:

مرغ باغ ملکوتم، چه دهم شرح فراق

که در این دامگه حادثه چون افتادم.

(محمد علی، 71، نوبندگان)

******

سلام؛ واسه اولین بار به پیشنهاد دوستم مطالب باشگاهتون رو خوندم و تصمیم گرفتم پیامک بدم. موضوع تون منو گرفت. به نظر من اولین تغییر واسه هر کدوم از ما شروع زندگیه. وقتی که خدا از روح خودش در کالبد ما دمید تا از زیبایی های دنیا لذت ببریم. بهتره در اولین قدم تغییرمون به سمت استفاده درست از زیبایی ها و لذت های دنیا باشه؛ پس هیچ وقت "اشتباه" نکنیم. با این کار، هم زندگی خوبی خواهیم داشت و هم از نعمت های خدا شکرگذاری کردیم.

(هم اسم و بچه محل امام رضا)

******

سلام دوستان، امید و پیام؛ یه جمله زیبا و قابل تأمل از آنتونی رابینز: "وقتی چیزی را از دست می دهید، درس گرفتن از آن را از دست ندهید."

(فاطمه رضائی، 1370، قزوین، دانشجوی کارشناسی نرم افزار کامپیوتر)

******

سلام؛ یکى از مهمترین عوامل افسردگى در مردان بیکاریه! امید خان بازم شرمنده که تا این وقت شب بیدارم 23:35 گفته بودم که شبکارم! شب خوش!

(هادى از اهواز)

امید: شب خوش! فردا که خوابیدی خواب های خوب ببینی.

تعداد پیامک های دیروز: 2118

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392