• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 17 مهر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1392 ، آسیب شناسی استفاده از اینترنت و فضاهای مجازی ،

هم اندیشان چهارشنبه 17 مهر 1392

امید: سلااااام؛ ببخشید اینقدر عجله دارم. می خوام یه چیزی رو زود، تند، سریع تا یادم نرفته براتون بگم. از دیده های امروزم. خب! بگین امروز صبح چی دیدم؟ خدا قسمتتون کنه شماها هم همین روزا ببینین. آخه یه نمونه عملی از بحثای باشگاهه که کمک می کنه کلی دررررس بگیریم و به فکر فرو بریم! یه جوون دیدم که روی "بازوش" یه جا موبایلی وصل کرده بود و توش هم یه موبایل نسبتا بزرگ گذاشته بود؛ از موبایل، به هندز فری که تو گوشش بود سیمی وصل بود و احتمالا داشت موسیقی گوش می کرد؛ چون کاملا تو عالم خودش بود. (این کار، تو خیابون خیلی خطرناکه) تو اون گوشش هم یه هندزفری بلوتوثی بود، احتمالا برای مکالمه. یه لحظه یاد حرف چند وقت پیش خودم افتادم. یادتونه گفتم آدما دارن کم کم به روبات و روبات ها هم دارن به آدم تبدیل می شن. آخه تو خبر اومده بود که تا فلان سال، قراره مغز انسان رو به روبات پیوند بزنن. خب! با یه طنز محتوایی، کارمون رو شروع می کنیم...       

******

سلام؛ مامور آمارگیری: شما چند تا بچه دارین؟ بابام: دو تا. مامور آمارگیری: ولی تو شناسنامه شما که نوشته 3 تا! بابام: اونو می گی؟ دکور خونه است. فقط وقت هایی که اینترنت قطع می شه میره بیرون یه دوری می زنه!

(زینب از بهشت ایران ساری) 

******

سلام؛ مهم نیست که دیگران با تو رفتاری غیرمودبانه داشته باشند. مهم این است که تو با رفتار مودبانه ات آنان را به آرامش و عشق دعوت کنی. مهم نیست که دیگران درباره تو چه فکر می کنند. مهم این است که تو برای ادامه راه زندگی، درست بیاندیشی. مگه نه؟!!!!

(خدیجه کعب اصل از اهواز)

امید: بعععععله!

******

ببین امید! من کاری به اینترنت ندارم؛ اما منی که وضع مالیم اونقدر بده که نمی تونم کتاب بخرم یا کلاس موسیقی یا زبان خارجه یا حتی یه کلاس گلدوزی برم و کسی هم نیست که این ها رو بهم یاد بده باید چی کار کنم؟ کتابخونه هم از خونه ما دوره. وقتمو جز با تلویزیون دیگه چه جوری بگذرونم؟ اینقدر به هر چیز، آرمانی نگاه نکن!

امید: چند روز پیش تلویزیون داشت دختر خانومی رو نشون می داد که قدش کمتر از یه متر بود و دست و پاهاش هم کوتاه بود. ای کاش مشکلش فقط همین بود. به خاطر معلولیتش، فقط در حالت خوابیده می تونست زندگی کنه و پدر و مادرش با بغل کردن او، جا به جاش می کردن؛ ولی با همه این اوصاف، در حالیکه روی مبلی تو استودیو خوابیده بود، داشت با اون دست های کوچیکش تند و تند یه چیزی می بافت. می گفت: بزرگترین دغدغه زندگی من اینه که بتونم کارم رو گسترش بدم و به جوونای بیکار، مهارت یاد بدم و کارآفرینی کنم. باور کنین خواستن توانستن است. اینا شعار نیست. باید هر کس راهش رو خودش پیدا کنه.

******

سلام؛ زندگی به تلاش شما پاداش می دهد نه به بهانه هایتان.

(صائمه، 69، فومن)

******

سلام به امید و دوستان؛ خیلی خوشحالم! کار یکی از دبیرای محترم حالمو خوب کرده. این خانم هر هفته یه سوره از قرآن رو انتخاب می کنه بعد از دانش آموزاش می خواد درباره هر آیه ای از اون سوره که خودشون می خوان انشاء بنویسن؛ یعنی هر چی فهمیدن بنویسن خیلی خوبه نه؟

(سهیلا از اسلامشهر، یه هم اندیش  قرآنی)

******

سلام بر همگی؛ کسب مهارت استفاده صحیح از اینترنت برای کسانی که ازش استفاده می کنن کاملا ضروریه؛ چون امکان کلاه برداری، سرقت و پخش اطلاعات شخصی و... زیاد اتفاق می افته. مطمئنأ خودتونم کم نشنیدین از این خبرا.

(مرتضی، دانشجوی کارشناسی از قوچان)

******

سلام؛ عصری مادرم مثل همیشه گفت: نمیای بریم مسجد واسه نماز؟ منم برخلاف سری های قبل گفتم: میام! نمی دونین دوستان اصلا یه حال و هوایی داشت قدم زدن واسه رسیدن ب معبود! انگاری از خونمون تا مسجد فرش قرمز واسم پهن کرده بودن. هوا یه عطری دیگه داشت. یه احساسی داشتم. انگاری خدا فرشته هاشو نگهبان ما کرده بود! کاش زودتر از اینا می رفتم مسجد.

(رضوان از همدان)

امید: می دونی! دلیل همه این ها این بود که آگاهانه و با تصویر ذهنی های قوی که داشتی رو به مسجد رفتی. خیلی فرق می کنه تا آدم از روی عادت کاری بکنه. باور کنین این کار برای صفای دلمون لازمه. دلیلش هم اینه که میری جایی که همه با خودشون انرژی مثبت آوردن. اگه آگاهانه باشه خیلی تو رضایت درونی و آروم شدن انسان، تاثیر می ذاره. تازه اونجا کللی پیرمرد! و پیرزن نورانی و دوست داشتنی هم هست. راستی! یکی از همین پیرمردها امروز صبح تو اتوبوس کنارم نشسته بود. داشت با اون دست های پیرش نت های موسیقی رو می نوشت و تمرین می کرد. دو، ر، می، فا، سل، لا، سی، دو. جالب بود! نههههه؟                        

******

سلام بر همگی؛ خواستم از دوست عزیزی که کتاب: "لطفا همسر خوبی باشید" از محمود نامنی رو معرفی کردن تشکر کنم. من این کتاب رو دارم. بارها هم خوندمش. خیلی عالیه... اینم چند جمله ناب و کلیدی از همین کتاب: سکوت از نگاه زنان؛ یعنی تنبیه و از نگاه مردان یعنی آخر آرامش. دوست داشتن در منظر نگاه مردان، درک عمیق و درست از ویژگی های مرد است به طوری که مرد نیازی نداشته باشد برای هر چیزی توضیح دهد و در منظر نگاه زنان، بیان واژه دوستت دارم از طرف مرد و به یاد داشتن روزهایی مانند تولد و سالگرد ازدواج می باشد! جان گری می گوید: مرگ تدریجی مرد با احساس مورد نیاز نبودن او آغاز می شود و مرگ تدریجی زن با بی توجهی مرد آغاز می شود. و سخنی گران بها از پیامبر گرامی اسلام: هر انسانی که ایمانش به خدا بیشتر باشد به همسرش بیشتر اظهار علاقه و محبت می کند.

(غزاله، ۲۱ ساله، دانشجوی ترم 4 حسابداری از شهر صفی آباد دزفول)

******

سلام؛ با اجازه، این بار مشاعره رو من ادامه می دم:

دریغ و درد که تا این زمان ندانستم

که کیمیای سعادت رفیق بود، رفیق

به مأمنی رو و فرصت شمر غنیمت وقت

که در کمینگه عمرند قاطعان طریق

رفقا پاشید یه بیت خوب پیدا کنید "ق" بدید. لطفا!

(سمیرا از چالوس)

******

سلام؛ این همه دوستان از اثرات "ها" شدن گفتن، دلم به حال خودم سوخت؛ پس من چی بگم که آشغال شکلاتو نیم ساعت تو مشتم نگه می دارم و تو دانشگاه به همه گفتم با یه بار مصرف چای نخورن که کار بوفه رو کساد کردم و. . .

(سمانه، 21 ساله)

امید: پس شکلات هم می خوری؟

******

با سلام؛ من از وقتی درس خوندن رو به طور جدی شروع کردم، نت رو هم جدا ترک کردم. اعتیاد من به اینترنت جوری بود که هر یک ساعت یکبار، حتی یه دقیقه هم که شده باید می شستم پاش و صد افسوس که چه اشتباهی کردم. تازه چشام هم به همین دلیل ضعیف شد. اما الان دیگه از خواب جهالت بیرون اومدم. حالا دیگه حاضر نیستم دنیای زیبا و طبیعت قشنگ خدا رو با دنیای مجازی نت عوض کنم.

(ریحانه خانوم از مشهد مقدس)

******

میگ! میگ! وقت تنوعه! همه از ضررای نت گفتن بذارین از کاربردهایی که واسه من داشته بگم. من به غیر از اینکه اکثر خریدامو نتی انجام می دم باید اعتراف کنم که من بدون نت وجود نداشتم؛ چون امکانات روستاها خیلی کمه فقط درجا می زدم؛ اما با نت هم شاعر شدم؛ هم نویسنده؛ هم قاری؛ هم کلی چیز در مورد موسیقی و هنرهای تجسمی یاد گرفتم که الان عملی کار می کنم. تازه آخریو داشته باش! سخنوری یاد گرفتم توپ؛ یعنی جوری سخنرانی می کنم که به جان خودم بعد از مراسمای سخنرانی ازم سوال می پرسن. به هیچ وجه کوتا بیا هم نیستم! حالا از ما گفتن بود. دنبال همچین سایتایی باشین.

(زینب از شهرکرد)

امید: میگ! میگ! اتفاقا ما هم حرفمون همینه. استفاده به جا و درست؛ ضمن اینکه استفاده به جا هم حدی داره. زندگی، جنبه های مهم زیادی داره که وقتمون باید بین همشون تقسیم شه. اگه تو زندگی هامون دقت کنیم خیلی هامون نتونستیم هنوز اون تعادل رو تو جنبه های مختلف برقرار کنیم.

******

سلام؛ به نظر من... عده اى هستند که اولش درست استفاده مى کنن؛ اما کم کم به چت کردن و... اعتیاد پیدا مى کنن و وارد مسیرى مى شن که نباید مى شدن!

(احسان از سایت پیام نما)

******

سلام؛ چرا بعضیا فکر می کنن ساده زندگی کردن مال عهد بوقه؟ ساده که باشی ساده زندگی می کنی و اونوقت، همه چی خوب می شه. هوای شهرت، آدم های اطرافت، همه چی رنگ یکرنگی می گیره.

(مریم، 20 ساله، دانشجو، آرومترین عضو باشگاه)

امید: ساده زندگی کردن یه اصل مهم تو زندگی بشر بوده، هست و خواهد بود؛ چون با آرامش و سرنوشت انسان، ارتباط مستقیم داره و تو همه دوران ها هم طالبان خودش رو داشته؛ ولی یه نکته ای هست: تو هر دوره ای، ساده زندگی کردن شکل مخصوص به خودش رو داره. کسی هنر کرده که تو دنیای امروز بتونه راه ساده زندگی کردن رو پیدا کنه.

******

سلامی چو بوى خوش آشنایى... فرق بین مرداى قدیم و جدید: قدیمترها لحن مردا این طورى بود: گستاخی مکن زن! طعام را بیاور... اما امروزى ها: عزیزم! امشب ظرفا نوبت منه یا تو؟!!

(ثریا)

امید: خب! دیگه چی؟ کار دیگه ای نداشتین که گیر دادین به ما مردا؟ ولی از شوخی بگذریم موضوع بدی برا بحث کردن نیستا! اینکه مرد و زن با توجه به شرایط زندگی های امروزی چه رفتار و نگرشی باید در پیش بگیرن که به خاصیت مرد بودن و زن بودنشون لطمه ای وارد نشه؛ چون می دونید که خدا در وجود هر یک از مرد و زن، ویژگی های خاصی قرار داده که اگه این تعادل به هم بخوره مشکلات خاص خودش رو به وجود می یاره. می ذارم تو نظرسنجی هفته بعد؛ درضمن، موضوعات پیشنهادیتون رو ارسال کنین. اول پیامک بنویسین: موضوع     

******

سلام؛ آقا امید! اعتراف می کنم وقتی دوستان حرف از لبخند خدا می زدند همش حسم این بود که چرا سوژه درست می کنن؟ چرا اینقدر کلیشه؟! تا اینکه دیشب خدا کمک کرد و.... آره! منم لبخند خدا رو حس کردم. باورم نمی شه؛ چقدر آرامش، چقدر حس خوب! ممنون که هستید!

(محبوبه، مادر سه فرزند قد و نیم قد)

امید: خدا پشت و پناه همتون باشه. هر وقت حس خوبی دارم همتون رو دعا می کنم. دعا کردن در حق بنده های خدا، حال خود آدم رو هم خوب می کنه. فردا ساعت ده صبح تو برنامه اردیبهشت شبکه چهار می بینمتون. راستی! تو گزارش ماهانه روابط عمومی شبکه چهار، کلی درباره پیامک هایی که به اسم هم اندیشان به برنامه اردیبهشت (3000045) و روابط عمومی شبکه (300004) زدین، صحبت شده. باید این پیامک های قدرتمند، استمرار داشته باشه تا هم اندیشان بیشتر تو چشم بیاد. ممنون که هستین. 

تعداد پیامک های دیروز: 2461

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط heart در تاريخ 1392/07/18 و 22:24 دقيقه ارسال شده است

نانسى آستور – (اولین زنى که در تاریخ انگلستان به مجلس

عوام بریتانیاى کبیر راه یافته و این موفقیت را در

پى سختکوشى و جسارتهایش بدست آورده بود) -

روزى از فرط عصبانیت به وینستون چرچیل رو کرد و گفت:

من اگر همسر شما بودم توى قهوه‌تان زهر مى‌ریختم.

چرچیل (با خونسردى تمام و نگاهى تحقیر آمیز):

من هم اگـر شوهر شما بودم مى‌خوردمششکلک


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392