• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 31 شهریور 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 4 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

هم اندیشان یکشنبه 31 شهریور 1392

سلام بکراندیشان خداجوی؛ الان ساعت 11 شبه و تو جامم و چشمام پر از اشک شوق. خدا رو شکر می کنم که چنین فضای پاکی که پر از تجربه و تلنگر و تذکره وجود داره و ما از وجودش نهایت سود و فایده رو می بریم...

(سمیه ام 25 ساله از مرند. لطفا برا مامان دوستم که من هم اندیشش کردم دعا کنید. واقعا ممنون که هستین)

امید: سلام به همه؛ راستش! منم خیلی وقت ها به این موضوع فکر می کنم. هرچی بیشتر فکر می کنم، بیشتر به اهمیت کارمون پی می برم؛ چون انسان برای اینکه راه کج نره و بهتر زندگی کنه، "مرتب" به تجربه دیگران و تلنگر و تذکر، نیاز داره و باشگاه هم اندیشان واقعا داره بخش بزرگی از این کار رو تو زندگی هممون انجام می ده.  

******

سلام؛ آخه کدوم پدر و مادری پیدا می شه که بد فرزندشو بخواد و دشمنش باشه. چرا ما باید حرف حرف خودمون باشه. دلم گرفته. چند شبه برادر 24 سالم به خاطر عشق دختری که هیچ تناسبی با هم ندارن خونه نمی ره و تو مغازش و رو زمین سرد می خوابه. بدون غذا. وقتی دیدمش آتیش گرفتم. دلم براش می سوزه که متوجه نیست داره خودشو بدبخت می کنه. مامانم حتی سرسفره با هر لقمه غذا گریه می کنه که چرا بچش نیست غذا بخوره. با هزار دلیل و مدرک بهش گفتیم که دختره به دردش نمی خوره؛ اما متوجه نیست. ها و پا! چکار کنم؟ شما کمکم کنید.

(فاطمه، 26 ساله از تهران)

امید: معمولا باید کاری کرد که کار به اینجاها نرسه؛ چون وقتی برسه راه حلش آسون نیست؛ ولی باشه! بازم فکر می کنیم ببینیم چه کار می شه کرد؟ اول پیامک بنویسین: راهکار

******

سلام آقا امید... خوبی، بدی دیدی حلال کن. دوران املت خوری و سیب زمینی خوری و ماکارانی خوری و لحظات خوش دانشجویی داره شروع می شه. ما هم باید کم کم بار و بندیل خوابگاه رو ببندیم و بریم شهری که قبول شدیم. شاید از هم اندیشان دور باشم؛ ولی تلاشمو می کنم تا بخونم. به امید موفقیت همه.

(علیرضا، خراسان جنوبی، سربیشه)

امید: خدا پشت و پناه همتون باشه.

******

خبر: سلام هم اندیشان؛ انشاالله که حال دل همتون خوب باشه. می دونید شعار امسال حجاج چیه؟ "معنویت، هم اندیشی و اتحاد ملی"

(صمصامی از آبپخش بوشهر)

امید: چه جالب!

******

سلام؛ نمی دونم چم شده. داغونم. از روزای کسالت بار و تکراری زندگی خسته شدم. نه این که زندگیم از پستی و بلندی افتاده باشه و یکنواخت شده باشه ها؛ نه! هنوز خوشی و ناخوشی تو زندگیم هست؛ اما من هر روز کسل تر از دیروزم... لطفا منو از این وضع بیرون بیارید. خواهش می کنم.

(مریم، 17 ساله، گرگان)

امید: باور کن دلیلش نبودن هدفه. آدم وقتی هدف داشته باشه شب خوابش نمی بره که صبح بشه و بتونه بازم کارایی انجام بده که به هدفش نزدیکتر بشه. راستش ما خیلی درباره هدف صحبت کردیم.  

******

سلام به هم اندیشان، امید و پیام. یه جمله نغز دارم واستون بفرمایین: چه دنیای زیبایی می شد اگر آدم ها نعمت های خود را به اندازه مشکلاتشان بزرگ می کردند.

(نفس - مهر کیمیاگر باشگاه)

******

امید! سلام؛ فکر می کنى من مثل اون خانوم نیستم؟ از عید دارم حرفاتون رو می نویسم. 8 دفتر با یه عالمه خودکار. دست مریضاد! تو آینده ام می خوام کتابش کنم. باور ندارین ببینین.

(فاطمه ی نویسنده کتاب هم اندیشان)

امید: پیامک قبلی رو نوشتی؟ زود! تند! سریع! بنویس تا یادت نرفته!

******

سلام امید! فردا می خوام برای روز تولد شوهرم ساندویچ مورد علاقش رو با دوغ خانگی درست کنم و خوشگل و بهداشتی کادوش کنم. بعد، بهش بگم بریم پارک، با هم ساندویچ بخوریم.

(مریم)

امید: راستش منم عاشق خلاقیت و کارهای متفاوت و سالمم؛ ولی یادتون باشه که یه نکته ها و ظرافت هایی هم داره که باید رعایت بشه. یکیش اینه که دلیل این کار متفاوتتون رو باید یه جورایی برای طرف مقابل توضیح بدین تا توجیه بشه. لازمه! چون ممکنه سوء تفاهم پیش بیاد؛ حتی ممکنه یکی فکر کنه کم کاری کردین یا خواستین از سر وا کنین. چند روز پیش که برای دیدنایی خونه یکی از آشناهامون رفتیم، یه چایی ایرانی بدون رنگ و عطر شیمیایی بردم. گفتم: "چون دوستت داشتم دلم نمی خواست شیرینی و شکلات بیارم این بود که فکر کردم چه کار کنم که یه دفعه یاد این چایی سالم و طبیعی افتادم که خودمون داریم ازش استفاده می کنیم. دیر دم می کشه! ممکنه اولش هم با ذائقتون جور درنیاد؛ ولی خوبیش اینه که سالم و طبیعیه." راستش! خیلی از این حرف و کارم خوشش اومد. دیروز هم که عیادت یه بیمار  رفتیم، با کلی فکر کردن به این نتیجه رسیدم که براش سیب گلاب و انار ببرم.

******

سلام امید؛ امروز جاتون خالی فرنی خریدیم. توی ظرف یکبار مصرف کاغذی ریخته بود. واقعا خوشحال شدم. مغازه دار بافرهنگی بود. باتشکر از همه  لبنیاتی های دلسوز.

(فرزانه از اصفهان، میدان جمهوری اسلامی، خیابان رباط اول)

******

سلام؛ از بخش روانشناسی، "همسر ایده آل" تشکر می کنم. به خاطر مطلب کاربردی و اسلامی و رهنمودی که برای ازدواج ارائه داده. امیدوارم ادامه داشته باشه.

******

خخخخیلی خودخواهین! چون من سه ماه دیگه هفده سالم می شه و کلی ذوق کرده بودم به خاطرش. دو ساله منتظرم. اگه بکنیدش هجده سال به بالا، قسم می خورم دیگه سمت باشگاه نیام. الان داره دود از سرم بلند می شه... آآآه.... راستی! سلام.

امید: اون فقط یه پیشنهاد، لا به لای متن پیامک یکی از هم اندیشان بود. راستش! با این همه ذوق و شوق، هیچوقت دلمون نمی یاد چنین کاری بکنیم. همون بالای هفده خوبه. زیر هفده ساله ها هم می تونن "فقط" مطالب رو بخونن و صبور باشن تا به هفده سالگی برسن. ممنون از همتون. 

******

سلام آقا امید؛ درج کن که منم لبخند خدا رو احساس کردم. یه خانم کارآموز واسه خیاطى دارم که سواد نداره و وضع مالیشم خوب نیست. به خاطر وجود پربرکت شما، تمام شرایط، هم درس و هم هنر رو براش فراهم کردیم. دعامون کرد. دلش خیلی پاکه. گفتم همیشه هم اندیشان رو هم دعا کنه.

(رویای همیشگی  باشگاه  از کرمانشاه؛ کاردانی دوخت و دوز)

امید: اون دعاها کم نعمتی نیستا! می تونه کلی گره از زندگیتون باز کنه. اصلا یکی از بهترین راه های گره گشایی تو زندگی، خدمت به بندگان خدا است.  یاد یه حدیث از امام حسین (ع) افتادم: "از نعمت های خدا این است که مردم حاجت های خود را نزد شما می آورند؛ پس از نعمت های خداوند ناراحت نشوید." 

******

سلام به هم اندیشان و امید؛ تو همایش یه آقای میانسالی رو دیدم که می گفت بازنشسته آموزش و پرورشه. می گفت همیشه هم اندیشان رو می خونه و ازش درس می گیره. خیلی برام جالب بود.

(امیر حسین، 23 ساله، دانشجوی کارشناسی حسابداری از مشهد)

******

سلام؛ امروز می خوام یه اعتراف کنم. تقریب 10 ماه از آشناییم با شما می گذره. اوایل فقط تو فکر این بودم که پیامم درج بشه؛ ولى بعد فهمیدم که هدف چیزى دیگه است.

(هادى از اهواز)

******

سلام؛ از استادی پرسیدند: آیا قلبی که شکسته باز هم می تواند عاشق شود؟ استاد گفت: بله! پرسیدند: آیا شما تاکنون از لیوان شکسته آب خورده اید؟ استاد پاسخ داد: آیا شما به خاطر لیوان شکسته از آب خوردن دست کشیده اید؟

(نفیسه بهمنی، 18 ساله از اراک، دانشجوی اتاق عمل)

******

سلام؛ امروز تو برنامه صبح بخیر ایران گفتن: کسانی که عشقشون رو مثل کانال تلویزیون عوض می کنن باید آخرش برفک نگاه کنن. از ما گفتن بودا!

(الهه، تهران)

******

سلاااااام به دوستان هم اندیش خودم که سه ماهه ازتون خبر ندارم ولی  انگار 30 قرن گذشته. نمی دونم تلویزیونمون چی شده که از بین این همه شبکه فقط گیر داده به شبکه چهار. انگار خراب شده!... راستی! با اینترنت مباحث رو دنبال می کنم.

(آیناز و گلناز نیکخو، 19 ساله، بندرترکمن)

امید: راستش! سیستم آنالوگ شبکه ها داره به تدریج تو همه مناطق کشور جمع می شه و دیجیتالی می شه. الان خیلی جاها پخش شبکه چهار به صورت آنالوگ قطع شده و فقط با دستگاه گیرنده دیجیتالی می شه این شبکه رو دریافت کرد. راهش فقط خریدن این دستگاهه. راستی! امروز چند تا میهمان هم اندیش از کرمانشاه داشتیم. حرف های خیلی امیدوار کننده ای می زدن. یکیشون گفت: به کمک باشگاه، برا دوستام یه مشاور شدم. یکی هم گفت: دیگه خیلی بهتر می تونم خشمم رو کنترل کنم. راستش! این گفتگوهای رودررو خیلی به ما برای بهتر شدن کارمون کمک می کنه؛ ولی از طرفی تو کارمون هم اختلال ایجاد می کنه. تهرانی ها که تو همایش ها ما رو می بینن؛ ولی اگه شهرستانی ها گذرشون به تهران افتاد و خواستن ما رو ببینن حتما قبل از اومدن، پیامک بزنین و تا تایید ما رو نگرفتین نیاین؛ چون باید با حراست، هماهنگ کنیم. فقط هم بین ساعت 2 تا 4 بعدازظهر روزهای شنبه تا چهارشنبه باشه. اول پیامک هم بنویسین: میهمان

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392