• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 31 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1392 ، اشتغال خانم ها ،

امید: سلااااام دوستان خوب و گل؛ با اجازه آقایون، یه چیزی می خوام به خانومای باشگاه بگم. راستش! می دونم که سر کار رفتن برای بعضی هاتون چقدر اهمیت داره. کاملا درک می کنم؛ ولی یه چیزی خیلی مهمه و اون این که آگاهانه تصمیم به این کار بگیرید؛ یعنی کاملا بدونید که: با توجه به شرایطتون، چرا سر کار می رین؟ و با سر کار رفتنتون چه چیزهایی به دست می یارین و چه چیزهایی رو از دست می دین؟ همین! این هم اندیشی هم فقط برای اینه که بهتون کمک کنه تا هر تصمیمی می گیرید (چه برای سر کار رفتن یا نرفتن) تصمیمتون آگاهانه باشه. خب! داشتیم درباره دلایل سر کار رفتن خانومای ایرانی بحث می کردیم...

******

سلام؛ دلیل: خانومای شاغل، روابط بیشتر و قویتری دارن. همچنین منزلت اجتماعی بالاتر. بعضیا برای اثبات خودشون تو اجتماع شاغل می شن. نگاه جامعه هم به خانومای شاغل حتی سطح بالاست.

(عاطفه، لیسانس، قم)

امید: باید ببینیم و فکر کنیم که روابط بیشتر و قوی تر واقعا با سر کار رفتن تمام وقت به وجود می یاد یا راه های دیگه ای هم داره؟ ضمن اینکه یه خانوم برای اثبات خودش تو جامعه و اینکه نگاه دیگران بهش سطح بالا و مثبت باشه فقط باید شغل تمام وقت داشته باشه؟ شاید قانع نشید. باید بیشتر دراین باره صحبت کنیم.

******

دلیل: سلام دوستان و داداش امید! دلیل اینکه خانوم ها کار بیرون خونه رو دوست دارن، استقلاله که لازمه زندگیه. زن هم مثل مرد دوست داره که استقلال مالی داشته باشه تا نیازهای مالیشو خودش رفع و رجوع کنه. داداش! باور کن برای ما هم سخته که همش بخوایم از خانواده هامون پول بگیریم و دستمون جلوشون دراز باشه. هرچند هیچ وقت منتی سرما نمی ذارن؛ ولی دیگه تا کی نیازهای ما رو اونا برطرف کنن؟

(الهام، همونی که خیلی دوستون داره)

امید: موافقم؛ ولی باید راه درستش رو پیدا کنیم که درباره اش صحبت می کنیم؛ اما فعلا فقط بدونید استخدام شدن خانوم های مجرد، متاهل و متاهل بچه دار هر کدومشون به نوعی مسائلی داره که قبل از هر تصمیمی باید باهاش آشنا بشید. مثلا درمورد اشتغال خانوم های مجرد، بارها برامون پیامک اومده که: آقا امید! چند وقتیه حس می کنم صاحبکارم روم نظر داره و... خیلی می ترسم! می خوام کارم رو رها کنم...   

******

اون مشکلاتی که شما ازش می گین عینا برا آقایونم صدق می کنه. به عنوان مثال به چشم دیدم که خانومش رو با همکارای زنش مقایسه می کنه. فکر می کردم شما بی طرفید؛ اما شمام از اون دسته آدم هایی هستید که زن ها رو محدود می کنن. شعار ندید. دست کردن سس کچاپ برا بیشتر مردا ارزشی نداره.

(ی شاکی)

امید: آبجی! ما قراره تو باشگاه به دور از تعصب، واقعیت ها رو بگیم. شماها هم باید درباره این واقعیت ها با همسراتون صحبت کنید. همسری که خانومش شاغل نیست باید بدونه چرا خانومش این انتخاب رو کرده و حضورش تو خونه دقیقا چه مزیت هایی برای خودش، خانواده و اجتماع داره. آبجی! این یه واقعیته که اشتغال خانوم ها به تدریج باعث می شه مصرف مواد غذایی آماده و کارخونه ای و... بیشتر بشه. خواهش می کنم به اتفاقاتی که تو این چند سال اخیر تو این زمینه افتاده دقت کنید! به قفسه فروشگاه ها! شاید بگید: "خب بشه! چه اهمیتی داره؟" آهان! من فقط ترکیبات یه کیک کاملا ساده کشمشی رو براتون می خونم. روی کاغذ خوشگل و جذابش نوشته: "ترکیبات: آرد، چربی شیرینی آردی، شکر، سوربیتول (اموالسیفایر)، تخم مرغ، شیر خشک بدون چربی، بهبود دهنده (مونو و دی گلیسیرید، آلفاآمیلانز، اسید آسکوربیک)، خمیر مایه تر، روغن مایع گیاهی، گلوتن، گوارگام، وانیل، پروپیونات کلسیم (نگهدارنده)، کشمش، گردو، اسید سیتریک خوراکی، نمک تصفیه بدون ید، آب آشامیدنی" این تازه خوبشه که کلی مواد شیمیایی و نگهدارنده و... تو شکم بچه هامون می کنه. مردا باید این چیزا رو بدونن. اونوقت کارتون ارزش پیدا می کنه. بقیه جامعه هم باید بدونن. اینجوری معلوم می شه ارزش کی بیشتره!  

******

دلیل. به نظر من دلیل اینکه خانوما کار بیرون رو به کار تو خونه ترجیح میدن اینه که به نظر خودشون می خوان به تکامل برسن! می خوان استقلال داشته باشن. می خوان دستشون تو جیب خودشون باشه. می خوان... ولی خانومای عزیز! آبجی های گلم! یه زن زمانی به تکامل می رسه که در کنار همسر و بچه هاش باشه! یه زن زمانی به استقلال کامل می رسه ک کانون زندگی رو برای همسر و فرزنداش گرم کنه نه با کار کردن تو بیرون از خونه اون محبت و صمیمت رو از بین ببره. به نظرتون می ارزه؟

(فاطمه)

******

سلام؛... اون خانومی که گفتن خانم شاغل از چشم همسرش می افته نباید به صورت عمومی بگه!

امید: کاملا درسته! همه این مشکلاتی که گفته می شه "کم و زیاد"، اتفاق می افته؛ نه اینکه بدون استثناء و برای همه، پیش بیاد. ممکنه خانومی شاغل باشه و حتی هیچکدوم از این مشکلات هم براش پیش نیاد؛ ولی به طور کلی روندی که تو جامعه داره پیش می ره نشون دهنده وجود و افزایش خیلی از این جور مشکلاته... 

******

سلام به همه؛ من الان شبکه چهارم. با پدرم اومدم به امید و پیام سر بزنم. خیلی مهربونن. هم اندیشان! "پیام"، اصلا اون آدم بداخلاقی که فکر می کنید نیست. خیلی مهربونه. جاتون خالی درمورد هم اندیشان خیلی حرف زدیم. خدایی کارشون خیلی سخته! من الان فهمیدم. امیدوارم که درکشون بکنین!

(سمیه، 18 ساله، تهران)

******

راهکار: به نظر من مرد باید ماهیانه یه مقدار از درآمدشو به زنش اختصاص بده تا اون خانوم بتونه براساس اون، برای مخارجی که داره برنامه ریزی کنه. شوهر خواهر من همین کار رو می کنه و تا حالا مشکلی نداشتن. منم به هر خواستگاری که برام میاد این پیشنهاد رو می دم!

(فائزه، 20 ساله، دانشجوی مدیریت)

امید: ببینین! مردها بیرون کار می کنن و کارشون درآمد داره؛ ولی خانوم ها که کلی وظایف سنگین تو خونه به دوششونه هیچ درآمدی ندارن. این چه شراکتیه؟ چه انصافیه؟ خیلی نامردیه!! من که معتقدم در چنین شرایطی، بدون هیچ منتی و با توجه به شرایط زندگی، بخشی از درآمد مرد به زن تعلق داره، همون مقدار هم به مرد. خرج کردن اون هم بازجویی و کنجکاوی نداره! بقیه اش هم برای خرج و مخارج خونه و پیشرفت زندگی؛ اگه تو زندگی، صاحب مال و منالی هم شدن متعلق به هر دوشونه. البته این که یه چیز آرمانی بود و ممکنه همه مردها هم قبولش نکنن؛ ولی امیدوارم حداقل بپذیرن که خانوم هایی که شاغل نیستن دارن برا زندگیشون فداکاری می کنن و برای خرج های شخصیشون، بخشی از درآمد مرد خونه "ذاتا" و "اساسا" بهشون تعلق می گیره.

******

راهکار: کار بیرون از خانه حس اعتماد به نفس رو پررنگ می کنه؛ اممممما: حس عشق ورزی، عاطفه، مهر و دلسوزی و دلبری رو در خانم ها از بین برده و جای آن حس خشم، خستگی، سردی رو به اعضا خانواده آورده. راستی! وقتی من می تونم تو خونه دوخت و دوز خانواده رو انجام بدم، ماست و شیرینی درست کنم و... هم آرامش دارم؛ هم حسابگر خوبی برا شوهرم هستم. کلی کمک خرجم.!!!!!

(عزت از یزد)

******

راهکار: سلام به نظرم الان فضای مجازی می تونه مشکلات خونه دارها رو حل کنه. هم تنوع داره؛ هم می تونه درآمد داشته باشه؛ هم تداخلی با کارهای خونه نداره؛ البته پرداختن به هنرهای دستی هم همینجوره.

(محمد، شاید پزشک آینده هم اندیشان)

******

سلام داداش امید؛ بحث خانم هایی که به هر دلیلی واقعا مجبورن که بیرون کار کنند رو جدا کنیم؛ اما با خانم های شاغلی هستم که فقط واسه حرف اطرافیان و کلاس گذاشتن و اینجور چیزا می رن سر کار، فکر کنم عشق و حفظ آرامش تو خونه اونقدر باارزش باشه که بشه از خیلی چیزا گذشت. نه؟

(مرضیه)

امید: البته به قول دوست هم اندیشمون، آقای خونه هم باید قدردان باشه که لازمه اش اینه که خانوم ها با ظرافت، توجیهشون کنن. مردها معمولا اونقدر سرشون مشغول کار بیرونه که ممکنه به خیلی چیزها توجه نداشته باشن. حالا ببینید اگه هر دو کار تمام وقت بیرون داشته باشن چی می شه!

******

دلیل: سلام؛ سریع برم سر دلیل هاش:1. تو این دوره زمونه، علاوه بر بی کلاسی خونه داری، کمتر کسی براش ازرش قائله. 2. وضعیت اقتصادی ایجاب می کنه که دو هزار بیشتر بیاد تو خونه. 3. اگه سر کار نری می گن از دستش بر نمیاد. 4. رک بگم دختر خالم می گه مگه کلفتم که تو خونه کار کنم 5. خانم دلش می خواد چیزایی داشته باشه و آقا واقعا نیازاها شو درک نمی کنه و براش هزینه نمی کنه.

حالا راهکار... 1. انتخاب درست همسر؛ یعنی کسی باشه که واسه کار شما ارزش قائل باشه. 2. خانم می تونه یه کار نیمه وقت داشته باشه که هم خودشو ثابت کنه هم کمک خرج باشه. 3. به حرف کسایی مثل دختر خاله من گوش نکنه. ادامش با شماها...

(زینب هستم از شهر قدس)

******

دلیل: سلام دوستان طاعاتتون قبول! امید به نظر من یکی از مهم ترین دلایل علاقه خانوما به کار در بیرون از منزل اینه که اهمیت حضور خانوم تو خونه و کار خونه بین مردم دست کم گرفته می شه. فکر می کنن یا حتی گاها به زبون میارن که ای بابا مگه از صبح تا شب چی کار می کنن؟ دیگه جا به جا کردن چند تا ظرف و لباس که کاری نیست. به نظر من خانوما می خوان اینطوری خودشون و ثابت کنن.

(فهیمه، اسلامشهر)

امید: این قصه سر دراز داره... روزهای آینده بیشتر صحبت می کنیم. فعلا خداحافظ.

تعداد پیامک های دیروز (یکشنبه): 3918

امروز، آخرین روز سرشماری هم اندیشانه؛ برای شرکت در سرشماری، صفحه 565 رو بخونید.

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط mahsa در تاريخ 1392/05/03 و 19:25 دقيقه ارسال شده است

chera khanooma ro mahdod mikonin ??????????????

اين نظر توسط $ستاره روشن 22خوزستان رمان نویس$ در تاريخ 1392/05/03 و 7:33 دقيقه ارسال شده است

شکلکسلام همگی آقا پیام و آقا امید دیروز آبجیم آمد پای رایانه وقت نکردم بحرفم مجبور شدم زودی خاموش کنم یوزرمو و پوزش


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392