• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 80 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان پنجشنبه 27 تیر 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، خودشناسی ،

آیا آن کس که مرده بود و ما او را زنده کرده و برایش نوری قرار دادیم که به کمک آن میان مردم راه می رود، مانند کسی است که در تاریکیهایی قرار دارد که از آن بیرون شدنی نیست؟ سوره  انعام  آیه 132.

پیام : سلام همراهان. چطورین، خوبین؟ چی شد؟ خودتون رو شناختین یا نه؟  اگه بخوایم بر اساس آیه فوق آدمها رو تقسیم بندی کنیم شما جز کدام دسته اید؟ کجا با این عجله؟ وایستا!!!....... اول تقسیم بندی کن بعد صفحه بعدی رو بخون.

******

سلام، من اصلا متوجه خودشناسی نیستم، اصلا حرفاتون تو کتم نمیره. آخه یعنی چی بخدا؟ اما یه چیو خوب میدونم که من به  قول پیام، کلا زنده نیستم و زندگی نکردم. با خدام رابطه خوبی ندارم، با کسی هم کاری ندارم.

(فاطمه٢٠زابل)

******

سلام  اصلا موضوع این هفته رو درک نمی کنم!! خودشناسی چیه؟ به چه  درد   می خوره؟ چه جوری خودمو بشناسم؟ از کجا بدونم راهم به خودشناسی منتهی می شه؟ حرفاتون تکراری شده!! این بحثو باید تو یه ماه بررسی کرد!

(علی از زیر پتو!)

******

نمی تونم /  یعنی نمیشه. هرچی فکرمیکنم کمتر به نتیجه میرسم.. روزام تکراریه از خودم خسته شدم؛ نمیدونم چیکارکنم با هیچی کنار نمیام. نسبت به همه چی غر میزنم.. نمیدونم چیکاره ام تو این دنیا، دلم میخواد کارکنم که سرم شلوغ باشه که به هیچی فکر نکنم...راستی سلام.

(مینا 71)

پیام : سلام. عجله نکن ؛ هر چیزی قیمتی داره. اینکه به نتیجه نمی رسی  معنیش اینه که  انتظارت از خودشناسی فراتر از پاسخ های ساده ایه که می شنوی.

******

سلام به دوستان خوب هم اندیش دوستون دارم.  من فکر میکنم اگه اصلأ بیخیال خودشناسی شم بهتره آخه موضوع سنگینیه.یه راهنمایی بکنید بتونم خودشناسی کنم.

(مهدیه)

پیام : تا اونجایی که عقلت قد میده خودت رو  به خودت معرفی کن. از چیزهای بدیهی شروع کن.   

******

خدایا آسمانت چه مزه ایست؟؟؟ 


من که فقط زمین خورده ام...!!!

(فاطمه از وجه آباد بهارستان)

پیام :  زمین پیش غذاست فاطمه خانم. به وقتش آسمون رو هم میارند. یه کم زمین خوردن برای معده لازمه. از زمین که دست کشیدی سفره آسمان برایت پهن میشود.

******

سلام  به قول مولوی:

تا نیابی معرفت برنفس خویش

ره نیابد نفس تو گامی به پیش

که اهمیت خودشناسی رو بیان میکنه. ما با خود شناسى میتوانیم زمینه را برای پالایش نفس فراهم کنیم.

(محبوبه همون که بعد یکسال بودن تو کشتی هنوز نمیدونه رو کدوم صندلی  باید بشینه!)

پیام : هر کدوم خالی بود بشین.

******

سلام  دوستان هادی ابراهیمی هستم سربازم هستم. نمیدونم چرا این روزها نمیگذره ولی همه میگن سرباز هستی آش زیاد می خوری که روزها دیر میگذره ولی من یک ساله که آش ندیدم ولی دلم برای آش تنگ شده حالا شما نظر بدین بخورم یا نخورم که روز ها بگذره

(از شهرستان باخرز)

پیام : درخصوص "تاثیر خوردن آش بر سرعت گردش زمین به دور خورشید" تاکنون نظرات مختلفی بیان شده اما هنوز هیچکدام به اثبات نرسیده. بنابر این پیشنهاد میکنم آشتو بخوری، اگه دیدی روزها داره خیلی زود میگذره و موهات داره سفید میشه ؛ حجمشو کم کن آشخور.

******

سلام هم اندیشان.می خوام یه کتاب توپ در مورد بحث این هفتمون معرفی کنم.کتاب [شما عظیم تر از آنی هستید که  می اندیشید]

مولف:مسعود لعلی،انتشارات بهار سبز. وااااااقعا محشره.

(فاطمه،از اشتهارد،عاشق هم اندیشان و یه درج اولی.)

******

وقتی گنجی بزرگ راپیش چشم داریم هرگز آن را  نمی بینیم. میدانی برای چه؟ برای اینکه انسان افسانه گنج را باور ندارد...!بهش فکرکن... گنج تو چیه؟

(همون بهارکه فلسفه نخونده)

******

سلام جاتون خالی دیروز یه لیوان چای داغ خوردم اونم تولیوان پلاستیکی تازه2قندم باهاش خوردم. بعدم آش داغ تو کاسه یه بار مصرف.کاسشوهم انداختم توکوچه. حالا هم دارم سوسیس سیب زمینی سرخ میکنم. چیه؟ چرا اینجوری نیگا میکنید؟  گفتم روزه اید فشارتون افتاده ببرمش بالا از حال نرید.

(ایوب خبازی 18کازرون.)

******

 سلام امید. من یه مشکلی دارم. بهم نخندیا! اونم اینه که  علاقه شدیدی به  دانستن و یادگرفتن دارم! دامنه علایقم خیلی وسیعه. از ورزش گرفته تا هنر و تاریخ و نجوم و فلسفه و... اووه! جدیدا از بس کتاب خوندم دیگه ازهرچی کتاب بود حالم بد میشد! فکرشو بکن وسط امتحانای پایان ترم اهرام مصر و کورش میخوندم، تفریحم بود! چیکارکنم دارم دیونه میشم! کسی منودرک میکنه؟ تو خودم گم شدم! یکی منو پیدا کنه. نمیدونم حالمو چه جوری بیان کنم. هلپ می!

(مهندس گم شده!)

پیام : دونت وری مهندس. مثل من و تو زیادن. هول نکن.

******

سلام،میشه بگیدآقاپیام خبرنگارکدوم بخش ان؟ برام خیلی مهمه

******

سلام به همه.پیام یا آقای سیدمهدی جعفری شما همونی نیستی که توپیک بامدادی رادیو ایران خبرنگاره؟

(سمیه و داداشم مصطفی و سهیلا از ساری)

پیام : ما که لو رفتیم؛ اینم روش.

******

سلام امید کسایی که شبکه های تلویزیونشون رفته یا تله تکست ندارن باید برن پشت بوم و آنتن رو بچرخون و دوباره کانال یابی کنن تا جهت درست آنتن رو پیدا کنن تلویزیون های دیجیتال مشکلشون همینه

*زاهدی مقدم از کرمان*

******

سلام روزه داران عزیزبه قول مجری ماه عسل منتظرنباشیدیه روزخوب ازراه برسه خودتون یه روز خوب درست کنید

(مامان یاسین ازاصفهان همونی که هزاربارپیام داده)

******

مانع! سلام برامیدوپیام وهم اندیشان عزیزبه نظرمن یکی ازموانع خودشناسی مشکلات زندگی هستن که ماهاتوش غرق میشیم وهمین باعث میشه کمتر به خودمون فکرکنیم چون اصلا فرصت فکرکردن به خودمونو نداریم.  یکی دیگه ازموانع عدم آگاهی از اهمیت خودشناسیه.  حتی منم تاحالا نمیدونستم چقدر خودشناسی مهمه؛  به خاطر همین وقتی از دیگران می پرسیم چقدرخودتونو می شناسین اکثراجواب درستی نمیدن.

(سحرعاشقتون از یزد)

******

آهاااااى!هم اندیشا!باشماهام؛چراکمکم نمیکنید؟چرادعام نمیکنید؟من هیچ هدفى توزندگیم ندارم،ازهمه کسوهمه چى بریدم،دنیابرام تنگه،ازآدماخسته شدم،نمیدونم چى میخوام،واسه چى زنده ام،تواین دنیاچى کاره ام،هیچ چى خوشحالم نمیکنه،هیچ چى آرومم نمیکنه،نه دوستى،نه کسى،خواهروبرادرم هم دشمنامن،الان دارم گریه میکنم؛اگه راست میگین کمکم کنین.گمش کردم؛ خدارو

پیام : نرو باهات کار دارم.

******

وقتی کودکی متولد می شود اگر او را در زندان کوچکی بزرگ کنیم، دنیای او به همین زندان ختم می شود، با در و دیوار آن انس می گیرد و تمام دنیای او همین حصار کوچک است و چه بسا که به این دنیای کوچک چنان عشق و علاقه ای پیدا می کند که دوست ندارد به بیرون حصار قدم بگذارد و حتی فکر رفتن آن طرف او را ناراحت می کند زیرا شناختی از بیرون حصار ندارد. حال اگر این کودک در سن 18 سالگی بتواند یک آجر از دنیای کوچک و تنگ و تاریک خود را بردارد و آن طرف را ببیند تازه متوجه می شود که چه دنیای بزرگتر و بهتری در انتظار اوست بنابراین دیگر از پا نمی نشیند و تلاش می کند تا خود را از این حصار نجات دهد. خود شناسی یعنی همین از حصار کوچک تن گذشتن و رسیدن به دنیای حقیقی اگر ما بتوانیم قسمت کوچکی از دنیای ماورایی را با استفاده از خود شناسی و خدا شناسی درک کنیم دیگر دلمان به این دنیا بند نمی شود و مدام هوای عالم بالا را می کند و بالطبع برای رسیدن به آن دنیا و درک لذت های آن تلاش می کند . مثل کسی که از شوق سفری که در پیش دارد  از مدت ها قبل تدارک آن را می بیند و هر لحظه که به زمان مسافرت نزدیکتر می شود شاداب تر می گردد.

(زهره ازفارس معمارهم اندیشان …)

پیام : متشکرم.

******

درودبرپیام ودوستان هم اندیشم.طاعاتتون قبول. پیام یه  پیشنهاد دارم اگه فکرمیکنی به  درد باشگاه میخوره اجراش کن. میشه5شنبه ها که میای باشگاه آخرسر یه فال حافظ برامون بگیری و تفسیرشم بگی؟یه کم کمترحرف بزنی ازکوپنت برای فال باقی میمونه  هم تنوعه هم با اعتقاداتمون سازگاره.  فکرکنم بچه ها هم موافق باشن.

(منیژه27ساله ازشهریارنگین سبزپایتخت)

پیام : باشه ولی هم فال میگیرم هم حرف می زنم. قبول؟

******

سلام.چرا5شنبه هامشاعره نیست؟پیام شما که رشتتون ادبیاته..; ازپروین اعتصامی: روح را زیب تن سفله نیاراید،

رو بیارای به پیرایه عرفانش.

نشودکان حقیقت زگهرخالی،

برو ای دوست گهرمیطلب ازکانش.

راستی پیام بقیه صحبتاتون راجع به خودشناسی وقدرنعمتای خدارو دونستن موند.

(مهشید.)

پیام : خیلی ممنون. مطلبی که می خواستم بگم خیلی طولانیه. به همین دلیل از دوستانی که حوصله مطالب طولانی رو ندارن  عذر خواهی می کنم و خداحافظی.  ببینید دوستان ؛ من معتقدم حیات ما آدمها دو جوره. یکیش همین زندگی طبیعی و ظاهریه. یعنی همین تیپ و قیافه و مال و منال و از این جور چیزا. که یکی داره؛ یکی نداره. خودشناسی در این سطح هم یعنی اینکه بدونی چی داری چی نداری؟  استعدادت چیه؟ هدفت چیه؟ و از این جور حرفها. یه زندگی دیگه هم داریم که در دل همین زندگی طبیعی در وجود بعضی آدمها  شکل میگیره  که از نظر قرآن زندگی واقعی همونه.  انگار خدا تو این قالب جسمانی ما یه جنینی قرار داده که باید پرورشش بدیم تا زندگی واقعی شکل بگیره.  یعنی همزمان با این حیات حیوانی؛ یک حیات انسانی در آدم متولد میشه. مشخصاتش مثل زندگی طبیعیه. یعنی متولد میشه ؛ تغذیه میکنه ؛ رشد می کنه، می بینه ؛ احیانا بیمار میشه، می شنوه ؛ حرکت میکنه ؛ عاشق میشه  و........  البته  بسیاری از آدمها  تا آخر عمرشون  در حد حیات حیوانی باقی می مونند و  هرگز  تولد تازه ای در اونها  اتفاق نمی افته. قرآن صریحا به این جور آدمها میگه : مرده ؛ نه چیزی می شنوند و نه چیزی می بینند. به بدنشون هم میگه قبر. نکته مهم قضیه اینه که اگر در این عالم کور  باشیم در اون عالم هم کور خواهیم بود. یعنی فرصت متولد شدن و بینا شدن  فقط در همین عالم برامون فراهمه. هر چی هست همین جاست. جهنم همین الان به پاست و ما در متن جهنم قرار داریم. پل صراط در همین دنیاست. مشکل اکثریت ما اینه که چشمی برای دیدن این حقایق نداریم. بله ؛ عقل میتونه نشونه هایی بده که پشت این ظاهر؛  باطنی هم هست،  ولی عقل به ما یقین نمیده، زمانی می تونیم به این حقایق یقین پیدا کنیم که در اون عالم تنفس کنیم. لمسش کنیم. همچنانی که به وجود خورشید یقین داریم. ما به وجود خورشید یقین داریم چون حیات طبیعی مون کامله و حواس کافی برای دیدن و یقین کردن به وجود خورشید در اختیارمون  هست. و  دقیقا به این دلیل قادر درک باطن دنیا نیستیم و شاید  منکرش باشیم  که حیات باطنی در ما شکل نگرفته و حواس لازم برای درک اونها رو در اختیار نداریم. به همین دلیله که خدا به پیامبرش  میگه تو فقط می تونی به زنده ها  هشدار بدی. یه جای دیگه هم میگه : "تو نمی تونی حرفت رو به گوش کسی که توی قبره برسونی". دوستان، حرفم تمام. فقط یادمون باشه خدا راه زنده شدن رو جلوی پای ما گذاشته. دعوتمون هم کرده که بیایم ؛ ولی قدم گذاشتن یا نگذاشتن تو این راه دیگه با خودمونه. یا علی.

 

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392