• سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 37 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 51 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 61 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 16 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (2) | مربوط به موضوع: 1392 ، جوانهای امروزی چقدر برای تشکیل زندگی آمادگی دارند ،

امید: سلااااام. چه خبرا؟   

******

سلام؛ امید! اینم یه خبر خوب! کارى کردم که امیدوارم جواب بده. راستش به مجله خبرى (اخبار شبکه یک، ساعت ١٩) پیام دادم و گفتم دوست دارم از تلاشاى دوستامون تو باشگاه هم اندیشان شبکه چهار، گزارش تهیه کنید؛ البته نمی دونم این خبرا براشون مهم هست یا نه! ولى پیام دادم دیگه. فقط به خاطر شما. یادت باشه اگه اومدن و خواستن گزارش تهیه کنن، حتما به ما اطلاع بده تا ببینیم. البته کاراى دیگه اى هم دارم می کنم که بعدا بهتون می گم.

(زهره)

امید: ممنون آبجی! ولی فکر کنم یه دست صدا نداشته باشه؛ باید بقیه هم دست به کار شن؛ ضمن اینکه به حدود پنجاه هزار عضو و تاثیرگذاری های باشگاه هم باید اشاره بشه تا به چشمشون بیاد.

******

حداقل: سلام دوستان، یک دختر براى ازدواج باید حداقل، مهارت هاى همسردارى و آشپزى (حتما نباید دکتر باشه) رو بلد باشه و یک پسر هم جربزه و جوهر کار (نه ماشین و ویلا) و مهارت هاى همسر دارى رو.

(آیدا خانوم از شهریار)

امید: خیلی هاتون تو بحث حداقل ها به این موارد، اشاره کردین؛ ولی خب! حتما کسایی هستن که معتقدن همین حداقل ها هم اگه نباشه باز خیلی مشکلی پیش نمی یاد. بعدا همه چیز کم کم درست می شه!

******

به نظر من اگه ما والدین سخت گیر نباشیم زندگی شون عالی می شه. مثلا دختر من ترم 5 بود عقد بسته هیچ کار بلد نبود. آقا داماد هم می دونست؛ ولی الان خانم بی نظیر و کدبانوی خوبی شده. خودشون کم کم کار بلد و آقا داماد به تدریج مرد زندگی می شه. مهم حمایت خانواده ها است.

(پور آزاد، کرمان)

امید: موافقا و مخالفا دست به کار شین. اول پیامک بنویسین: پاسخ  

******

سلام؛ از قدیم گفتن: بچه عزیزه؛ ولى تربیتش از خودش عزیزتر. به پدر و مادرها می خواستم بگم: الهى که خدا سایشون رو از سر بچه هاشون کم نکنه؛ ولى به این فکر هم باشین که مگه تا کى هستن و می توتن به بچه هاشون کمک کنن؛ البته عمر، دست خداست... ولى پدر و مادرها لطفا به این فکر باشیدکه اگه یه روز خدایى نکرده نبودید بچه هاتون می خوان چکار کنن؟ پس لطفا یه طورى با اون ها رفتار کنید و تربیتشون کنید و اندازه ای بهشون محبت کنید که اگه یه روزى خدایى نکرده پیششون نبودید بتونن حداقل گلیم خودشون رو از آب بیرون بیارن...

******

سلام امید؛ من می رم کتابخونه. هر وقت کتابی می گیرم روی یه کاغذ نشونی هم اندیشان رو می نویسم و می ذارم وسط کتاب تا هر کس اون کتاب رو گرفت هم اندیش بشه. به نظرت کار خوبی می کنم.

(معصومه)

امید: اون کسی که کاغذ رو می بینه احتمالا اولین چیزی که با خودش می گه اینه که: "شخصی که این کار رو کرده آدم باشخصیت و با فرهنگی هم باید باشه؛ چون مطلب رو روی صفحات کتاب ننوشته..." اونوقت بیشتر کنجکاو می شه؛ به ویژه که با سلام و انرژی مثبت و ورودی خوبی هم شروع شده باشه.      

******

سلام دوستان! وقت خنده اس: خنگول می ره کتابخونه و پشت میز می شینه و داد می زنه آقا یه ساندویچ بده با سس اضافه. آقاهه بهش می گه: اینجا کتاب خونه اس. می گه: ببخشید! بعد یواش تو گوش آقاهه می گه: یه ساندویچ با سس اضافه.

(حدیث شجاعی مهر از بروجرد)

******

حداقل: سلام به همگى. مشکل اصلى برمی گرده به خانوادهامون که با محبت بیش از حد باعث می شن فرزندان متکى به اونا بار بیان. والدین امروزى نمی ذازن فرزندشون طعم شکست رو بچشه و بفهمه زندگى همش موفقیت نیست و سراشیبى هم داره. به نظر ما هر چیزى اندازه داره که وقتى از حد خودش خارج بشه بالاخره زیان خودش رو می رسونه حتى سالها بعد...

(محمدرضا و منیژه از همدان میدان رسالت)

امید: کتاب: "آموزش قلب ها و اندیشه ها" یکی از بهترین کتاب هایی هستش که تا حالا خوندم. درباره روش آموزش، در مدارس ابتدایی ژاپنه. مترجم ایرانی این کتاب که خودش هم مدت ها ژاپن بوده تو مقدمه کتاب چیزی  به این مضمون می گه: "تو یکی از خیابون های توکیو کودکی رو دیدم که یه کوله سنگین رو دوشش بود و جلو می رفت و کنجکاوی می کرد. مادرش هم با او بود؛ اما با فاصله؛ چون می  خواست به کودکش، هم فرصت تجربه های جدید بده و هم از دور مراقبش باشه تا اگه خطری او رو تهدید کرد... من از اینکه کودک، کوله به این سنگینی رو حمل می کرد ناراحت بودم؛ جلو رفتم و به مادرش گفتم. گفت: او باید از الان با سختی های زندگی آشنا بشه تا وقتی بزرگ شد..." دوستان خوبم! باید بپذیریم که اگه فرزند، سختی نکشه و ضعیف بار بیاد نمی تونه از پس مشکلات زندگی بر بیاد. زندگی فراز و نشیب های زیادی داره. یه شبه، ام پی تری (mp3)، نمی شه فرزند رو قوی کرد. جبران این کار هم زمان نیاز داره و تا بخواد به نتیجه برسه، مشکلات زیادی با خودش داره.

******

سلام؛ خوش به حال کسایی که هیچ چی بلد نیستن درست کنن. تو این زمونه، خوش شانس ترین آدما همون کسایی هستن که هیچ کاری از دستشون برنمیاد؛ ولی باز همیشه بهترین موقعیت ها برا اونا است.

(زهرا)

امید: جدی که نمی گی؟! 

******

سلام داداش امید و پیام و هم اندیشمندان جان! این هم یک جمله که طرز فکرمو تغیر داد: " انتخاب با توست. می توانی بگویی: صبح به خیرخدا جان! یا بگویی: خدا به خیر کند صبح شد" دوستون دارم حسابی و جانانه!

(عاطفه، 20 ساله، نیشابور)

******

سلام امید، پیام و هم اندیشان؛ اینم مشاعره با میم:

مکن ز غصه شکایت که درطریق طلب،

به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید.

(رویا، 22 ساله، دانشجوی برق، سنندج)

امید: حالا "دال" بدین.

******

سلام داداشاى گلم امید و پیام. می گم داداش امید! منظورت از صفحه 571 همون 751 بود (مقاله مربوط به شب ادراری)؛ حتما زبونت نچرخیده...! قول می دم بین خودمون بمونه.

(محمد طاها حیدرى، 23 ساله، همون که عاشق هم اندیشانه)

امید: قول؟

******

کمک هاى نابجاى شما به فرزندتان توانایى هاى لازم براى موفقیت در زندگى را از آن ها می گیرد؛ چون نمی توانند مهارت هاى لازم براى داشتن یک زندگى موفق را کسب کنند؛ حتى زمانیکه بالغ شدند اعتماد به نفس لازم براى انجام امور مختلف را نخواهند داشت.

(پریناز پویان)

******

حداقل: عرضه، جنم، پشتکار، اخلاق، اراده. نامزد دوستم پول نداشت؛ ولی با اینا (عرضه، جنم...) 2 سال بعد عروسی یه خونه خریدن...

******

مسوولیت کامل همه رویداد هاى زندگى تان را به گردن گیرید. وقتى از مقصر دانستن دیگران دست مى شویید و به درون خودتان مراجعه مى کنید، همواره آن چه را که نیازمندش هستید، خواهید یافت. "وین دایر"

(غزاله، 18 ساله، تهران)

******

سلام؛ دوستان هم اندیش! واقعا قدر خودتونو و باشگاهمون رو بدونید. من امروز خیلی خوشحالم چون تونستم از نزدیک، تلاش دوستامونو تو باشگاه ببینم. دوستتون دارم.

(سحر افضلی، طراح لوگو برای هم اندیشان)

امید: خب! قضیه از این قراره که سحر خانوم امروز به اتفاق مادرش اومده بود باشگاه تا چند تا لوگوی زیبایی رو که برای هم اندیشان طراحی کرده، به دستمون برسونه. یکی دو تا از بهترین هاش رو می ذاریم تو سایت رسمی پیام نما تا ببینید. همینطور، تو سایت شخصی "سیصد و هفتادیا" به نشونی:www.370ia.ir  با مدیریت یکی از هم اندیشان. آرشیو مطالب هم تو همین سایته که مرتب، به روز می شه.

******

سلام؛ من فکر می کنم دلیل عدم استقلال جوان ها ارزش های یه جامعه باشه. مثلا قبلنا پسرا از 10 سالگی باید یه حرفه ای رو یاد می گرفتن؛ ولی الان تحصیلات، معیار شده و باید حداقل تا 29 سالگی درس بخونه. دختر خانوم ها هم همینطور. و دلیل دیگه که می تونه باشه وابستگی افراطی خانواده ها به فرزندان و بالعکس. موفق باشید

(م.م) 

******

سلام امید؛ امشب دلم خیلی گرفته؛ چون عروسی یکی از فامیلامونه. فقط من مجرد موندم. بس که درس خوندم؛ ولی چه فایده الان احساس پوچی دارم...

(مینام دانشجوی دکترا، دانشگاه رودهن) 

******

3لام؛ دخترخانوما! با این موضوع که ما باید آشپزی بلد باشیم مشکلی ندارم؛ ولی با کار کردن تو خونه یه مشکلاتی دارم! خب ما پس فردا خونه شوهر که باید صبح تا شب کار کنیم. خونه بابامونم که باید کار کنیم؛ پس کی باید استراحت کنیم؟ هان؟!

(سحر، دانشجوی شیمی محض، قزوین)

امید: همه این ها بر می گرده به همون بحث هدفی که یه هفته درباره اش صحبت کردیم. باید بشینیم و خوب فکر کنیم. ببینیم می خوایم تو این دنیا چی کار کنیم که آخرش افسردگی و پشیمونی نباشه؟ ببینید! من که می گم هر چقدر از اون چیزهای اصیلی که ریشه در فطرت و طبیعت انسانیمون داره دور بشیم و اون ها رو فدای چیزهای دیگه ای کنیم که به اشتباه ارزش شدن، احتمال رسیدن به پوچی بیشتره. به نظر شما تشکیل خانواده، وقت گذاشتن برای آرامش و آسایش و سلامت روحی و جسمی اعضای خانواده، وقت گذاشتن برای تربیت فرزندان، برای همسرداری و... از اون چیزهای اصیله یا نه؟! سر کار رفتن و اشتغال خانوم ها چی؟! من که می گم اگه واقعا خوب فکر کنیم و هدفمون رو مشخص کنیم تکلیفمون با خودمون و همه چی مشخص می شه. اونوقته که خانه داری می تونه به زیباترین لحظات زندگی یه زن تبدیل بشه. چند وقت پیش "پیام" می گفت: یه جایی خونده که آمار طلاق و افسردگی تو زنان شاغل بیشتره.

******

حداقل: اصلا نمی شه گفت خانه داری یکی از حداقل هاست برا شروع یه زندگى! به نظر من مهارت خانه دارى رو می شه بدون هیچ مشکلی بعد ازدواج یاد گرفت؛ اما مهارت خوب زندگی کردن ملاکه که قبلا باید کسب کنى.

(زهره)

امید: من معتقدم خانه داری برای یه شروع "خوب" حداقله. درسته! اگه "شروع خوب" برا کسی مهم نباشه بعدا می شه همه چیز رو تو زندگی یاد گرفت. مهارت خوب زندگی کردن هم که دیگه نگو و نپرس. خدا رو شکر فکر کنم هم اندیشان تا حالا با خیلی از این مهارت ها آشنا شدن. اصلا خودشون دارن استاد می شن و باید مباحث رو تدریس کنن.  

******

سلام امید! می شه به مناسبت ماه رمضان بحث هفته بعد خودشناسى و خداشناسى باشه؟ اینکه اصلا خودشناسى یعنى چى؟ چطورى باعث می شه با شناخت خودمون به خداشناسى برسیم.

(پروانه، پشت کنکورى، مهرشهر کرج)

امید: باشه! بعد از تموم شدن بحث جدیدمون می ریم سراغ موضوع پیشنهادی شما؛ چون یه موضوع مادره و می تونه به صورت ریشه ای، خیلی از مشکلاتمون رو حل کنه.

******

سلام دوستای هم اندیش عزیزم و آقا امید! تمام خوبی ها را برایتان آرزو می کنم، نه خوشی ها را... "خوشی" آن است که شما دوست دارید‎ ‎و "خوبی" آن است که خداوند برای شما دوست دارد.

(ارادتمند شما فاطمه از شاهرود)

امید: ممنون از صبر و حوصله همتون. خدانگهدار. راستی! آقایون امروز همایش بودن. نه؟!

به اشتراک بگذارید...
اين نظر توسط مهرداد ازتالش در تاريخ 1392/04/19 و 20:12 دقيقه ارسال شده است

سلام منو که یادتونه همون آقامهرداد که همه شاکی بودند که چراامیدوپیام همش پیام منو درج میکنن اما الان فراموش شدیم راستش چندماهی میشه که شبکه4رو اینجا قطع کردن خدامیدونه که چقدر دلم هواتونرو کرده به همه سلام برسون ممنون که مطالب باشگاه رو درسایت گذاشتید این بار اوله که وارد سایت میشم یاعلی

اين نظر توسط sogand در تاريخ 1392/04/17 و 10:56 دقيقه ارسال شده است

شکلکسلام خواهر3سوها هستم:سلام پیاماتون عالی بود ممنون


کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392