• یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 10 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 24 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 39 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 49 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 40 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 55 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 10 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

امید: سلااااام؛ دیدین؟ دیدین؟ دیدین؟ آهنگ نمی زنما! می خوام بگم بازی دیشب رو دیدین؟ با اینکه آخر سر، ایتالیایی ها بالاخره به زور از ما بردن؛ ولی همه باز هم دارن با تمام وجود، بچه های والیبالیستمون رو تحسین می کنن. می دونید چرا؟ چون زحمتشون رو کشیدن و اونچه در توان داشتن پیاده کردن. تو زندگی هم همینطوره. وقتی ما برای هدفی که داریم تمام تلاشمون رو بکنیم؛ حتی اگه به نتیجه ای که می خوایم نرسیم؛ ولی خیالمون راحته. راحت، به خاطر اینکه هر کاری از دستمون بر می اومده انجام دادیم. و مهم همینه. به هر حال هنرنمایی والیبالیست های کشورمون رو بهتون تبریک می گم. سینیوره! پریما! گرادسیا!: آقایون! آفرین! ممنون!

******

اخلاق: سلام؛ به نظر من راه های زیادی برای خوب شدن اخلاق هست؛ اما نکته مهم اینجاست که برای جذب طرف مقابل، نباید وانمود کنیم که اخلاقمون خوبه، بلکه باید قبل از هر کاری، سعی کنیم خودمون باشیم.

(زهرا، فوتسالیست باشگاه)

امید: کاملا درسته؛ چون وقتی رفتاری، عمق نداشته باشه و از ته دل نباشه؛ تو چهرمون نمایان می شه و دیگران هم یه جورایی متوجهش می شن.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ مشاعره یه زنگ تفریح جالب بود اما دوباره وسط کار رها شد. آخرین حرفی که باید باهاش شعر می گفتیم (ت) بود. اینم شعر:

تا کی به تمنای وصال تو یگانه؛

اشکم شود از هر مژه چون سیل روانه.

(پریا از شیراز)

امید: کاملا حق با شما است. یه سر داریم و هزار سودا. حالا "ه" بدین. این دفعه حواسم هست. 

******

سلام هم اندیشان و آقا امید؛ امید خان! شما که می گین از چیزهای مضر دوری کنیم. هم اونایی که دوری می کنن و هم اونایی که دوری نمی کنن بالاخره یه روزی همه می میریم؛ پس چرا اینهمه به خودمون سختی بدیم؟؟؟

(علی از کلاته خان زاوه)

امید: علی آقا! خدا خیرت بده به خاطر این سوال چالشی که مطرح کردی؛ چون سوالیه که تو ذهن خیلی ها مطرح می شه و چون به جواب درستی نمی رسن باعث می شه بی خیال همه چیز شن و... دوستان! مثل همیشه با جواب های خوبتون قانعش کنید. اول پیامک بنویسین: پاسخ 

******

سلام؛ نمی دونین چه لذتی داره نون بازو خوردن. رفتم باغ آقاجون یکی دو کیلو آلوچه های ریز ریز چیدم. بعد پختمشون و نمک بهش زدم. پهنش کردم رو سینی تا خشک شد. شد لواشک! اونقدر مزه داد! جای همه رو خالی کردم.

(فاطمه از روستای زیبای جوربند)

امید: آبجی! حالا لازم بود دهن همه رو آب بندازی؟!   

******

سلام به امید و پیام و همه هم اندیشان؛ من از عید تا به امروز بهتون سر نزدم. آخه هم کار داشتم هم کنکور. اصلا وقت نمی شد بهتون سر بزنم. دلم واستون یه ذره شده بود. خیلی دوستون دارم. امیدوارم خیلی ازتون عقب نمونده باشم.

(آمنه، ۱۹ ساله)

امید: از قدیم گفتن جلو ضرر رو هر جا بگیری منفعته. خوش اومدی هم اندیش! 

******

اگه می خوای توی جمع، راحت حرف بزنی به این فکر کن که این آدم ها تک تکشون مثل خودت هستند؛ فقط چون کنار هم قرار گرفتن این یه کم تو رو ترسونده و خیلی هم تو فکر قضاوت دیگران درباره خودت نباش؛ چون اینم باعث ترس تو می شه.

(مرضیه، 69، کارشناسی اقتصاد)

******

نظر: (درباره اینکه وقتی خودمون، چهره خودمون رو قبول نداشته باشیم، این انرژی منفی، تو چهرمون تاثیر گذاره و بالعکس) سلام؛ از قدیم گفتن رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون. واقعا هم درسته. دیدید وقتی دوستمون ناراحته از صورتش می فهمیم قبل اینکه حرفی بزنه؟! حالا اعتماد به نفسم همینجوره. وقتی آدم از خودش احساس رضایت داشته باشه این حس از مغز به تک تک سلول های بدن منتقل و نمایان می شه که می شه با تقویت استعدادهامون و تلقین زیاد این احساس، اعتماد به نفس رو در خودمون به وجود بیاریم! حالتون رؤیایی، دلاتون دریایی

(شکیبا بهروزی)

******

نظر: سلام؛ منم با نظرتون موافقم؛ چون آدم زودرنجیم اکثر اوقات که خودمو تو آینه نگاه می کنم تو چشای خودم زل می زنم و غمو از توشون می خونم یا وقتی عکسامو نگاه می کنم از تو چشام ناراحتی می باره. حتی عکسای عروسیمم همینجورین! شنیدین که می گن: پشت چشاش یه غمی پنهونه. قضیه منه. تو رو خدا بگین چیکار کنم که این غم از تو چشام خداحافظی کنه. لطفا راهکار اساسی بده امید خان.

(همون عاطفه تنها با خدا)

امید: آبجی! باید ببینی اون غم به خاطر چیه؟ ریشه رو پیدا کنی. اگه مشکلی هست حلش کنی و اگه اون مشکل حل نشدنیه باید هرجوری هست با یه تغییر نگاه و نگرش، باهاش کنار بیای. به پیامک بعدی هم  توجه بنمووو. درباره تغییر ذهنیته.

******

اخلاق: برای داشتن اخلاق خوب، داشتن روحیه خوب لازمه. برای داشتن روحیه خوب، ذهن آرام لازمه. ذهنیت که تغییر کرد زندگیتونم تغییر می کنه. کتاب: ذهنیت تان را تغییر دهید تا زندگیتان تغییر کند؛ نوشته: کارن کیسی؛ مترجمان: الهام آرام نیا، سید شمس الدین حسینی، به چگونگی جایگزینی رفتارهای جدید هم اشاره شده که خیلی بهتون کمک می کنه.

******

سلام به همه؛ یه جمله خیلی پر مفهوم از یه کتاب معروف: "از یاد نبریم: ذهن، مغناطیس است. دیگر نگویید: چرا از هر چه می ترسیدم سرم آمد!" همگی! لطفا اندکی تأمل.

(با تشکر، کوچیک شما، فریده شیرازی، اصفهان)

******

نظر: سلام به امید و دوستاى گلم؛ به نظر من اعتماد به نفس ما یه جور تلقین به دیگرانه. یعنى چى؟ یعنى هر جور خودت رو معرفى کنى، اطرافیان اونجورى تو رو می بینن. خودم هر وقت بدى خودم رو به کسى گفتم، طرف مقابل که تا حالا ندیده بود عیب منو، چشماش به عیبام باز شد. از اون روزى که ایرادم رو گفتم طرز فکرشون نسبت بهم عوض شد. اگه نظرم اشتباهه بگو امید!

(زهره، همونى که یه روزم تنهاتون نمی ذاره)

امید: نه! اشتباه نیست آبجی! باهات موافقم. البته چه دلیلی داره که آدم عیب خودش رو به دیگران بگه؟

******

راهنمایی: سلااااام دوستان؛ تا اونجایی که من می دونم آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه علمی - کاربردی تو اردیبهشت بود... به هر حال بد نیست از خود دانشگاهم سوال کنید. یه مدتیم هست که آزمون ورودیشو برداشتن و شرط معدل شده.

(فاطیما، مهندس صنایع غذایی، همدان)

******

سلام امید؛ باید تو سایت گوگل به فارسی بنویسد: "کارشناسی دات کام" تا  سایتی رو براتون بیاره که جدول همه دانشگاه ها، ثبت نام و اعلام نتایج هم توش نوشته شده.

(راحله از اصفهان)

امید: چون خیلی ها اینترنت ندارن من نگاه کردم. از 13 مرداد ثبت نام اینترنتی برای دوره کارشناسی دانشگاه علمی - کاربردی و از 27 مرداد، برای دوره کاردانیش، آغاز می شه که به سلامتی، پذیرفته شدگان، برای مهر ماه مشغول به تحصیل بشن. برای ترم بهمن هم دوباره آذرماه ثبت نام داره. منتها دوره های "پودمانی" و "ترمی" داره که باید ببینید چه فرقی دارن و ثبت نام کدومش مرداد و کدومش آذره. نشونی سایت دانشگاه علمی – کاربردی هم اینه: http://www.uast.ac.ir

******

سلام؛ من نمی دونستم این همه تاثیر گذار بودین تا اینکه بعد از مدت ها روز تعطیل رفته بودیم با فامیلا برا گردش و بی اختیار، وقتی داشتیم برمی گشتیم همه آشغالا رو جمع کردم. درضمن، واقعا امید راست می گه. اول خودمون باید قیافمون رو دوست داشته باشیم. من با اینکه دندونام مشکل داره و در نگاه اول همه متوجه می شن؛ ولی سعی کردم با توجه به نکات مثبت چهرم اعتماد به نفسم رو بالا ببرم.

******

سلام؛ بهتون پیشنهاد می کنم حتما برنامه پربیننده "آیینه خاتم" که سه شنبه هر هفته ساعت هفت و نیم بعد از ظهر با حضور آقای شهاب مرادی از شبکه دو پخش می شه رو ببینید. تا حالا درباره غیبت، توبه، احساس گناه و... صحبت های خیلی خوبی شده. الان هم بحث، درباره وسواس فکریه که مشکل خیلی ها است.

(محبوبه، یه مادر 25 ساله)

******

نظر: قانون جذب می گه به جای اینکه چیزهای منفی رو جذب کنین، چیزهای مثبت رو جذب کنین. مثلا به جای اینکه یکسره بگید من زشتم، بگید من خوشگلم، بانمکم. به خودتون روحیه بدین! واقعا یه بزرگی می گه: زشت وجود نداره، فقط بعضیا بلد نیستن خودشون رو زیبا نشون بدن.

(بمب جاذبه! یعقوب از سنقرآباد)

******

نظر: سلام امید و هم اندیشان؛ هر کس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشه خب از قیافش خجالت نمی کشه و بیشتر به خودش می رسه (آرایش نه ها!) و حتی اگه تصور کنه قیافش خوبه، حداقل غصه قیافه رو نمی خوره و انرژیشو می ذاره رو هدف هاش!

(عادله)

******

نظر: من اعتماد به نفس رو با حضور بیشتر در جلسات قرآنی، هیئت و نماز شب به دست آوردم. واقعا هم تو چهره ام تاثیر مثبت گذاشته. اینو اطرافیانم بهم گفتن. باور کنین امتحانش ضرر نداره. شکر خدا که هستین.

(نسرین از فردیس کرج)

******

سلام؛ حالا که بحث شیر محلی بود می شه بگی تو چه ظرفی ماست می زنید؟ آخه شیر باید داغ باشه. ما امروز شیر محلی خریدیم واسه ماست زدن.

(بهار)

امید: ما که شیر رو تو ظرف استیل می جوشونیم و برای ماست زدن هم تو یه ظرف لعابی می ریزیم. حالا که کار به اینجا رسیده دلم نمی یاد یه نکته مهم ماست زنی رو بهتون نگم. اینو یه پدربزرگ باتجربه اینکاره بهمون گفت. گفت: موقعی باید ماست مایه رو به شیر اضافه کنید که گرمی شیر به اندازه گرمی شیری بشه که نوزاد، از سینه مادر می خوره. بعد هم تو یه ظرفی که تقریبا سه لیتر شیر می گیره، سه قاشق ماست به آرامی در ته سه منطقه ظرف، رها کنید و هم نزنید. ظرف رو با پارچه ضخیم، حوله و اینجور چیزا خوب بپوشونید و تو یه محل نسبتا گرم بذارید. ماست شما بعد از حدود شش ساعت آماده است که باید در یخچال گذاشته بشه تا جا بیفته. تجربه کنید و لذتش رو ببرید.

******

سلام هم اندیشان گل؛ خواهش می کنم کمکم کنید. چند وقتیه احساس می کنم همسرم ازم خسته شده و نمی خواد با من باشه. البته هنوز نامزدیم. نمی دونم چی کار کنم. خواهش می کنم کمکم کنید. امید! بدرج واقعا کمک لازم دارم.

امید: آبجی! بارها تو باشگاه گفتیم که همسرداری، مهارت لازم داره. اولا که سعی کن دلیل خستگی همسرت رو پیدا کنی و بعد هم کتاب بخون. بخش کتاب هم اندیشان (صفحه 490) یکشنبه ها به روز می شه و اونجا کلی دوستانتون کتاب های خوب معرفی می کنن.

******

 سلام به همه عزیزان؛ کمکم کنید! 3 هفته است که ازدواج کردم از نوع سنتیش و با شناخت تقریبا کامل. خانومم رو دوست دارم؛ ولی هنوز نتونستیم به اون ارتباط عاطفی که باید برسیم. می دونم زمان می بره؛ ولی  اگه می شه یکم راهنماییم کنید. ممنون می شم.

(حسین، 29 ساله، مشهد)

امید: دوستان! اول پیامک هاتون بنویسین: راهنمایی   

******

سلام؛ خوبین؟ وای امید! تلویزیون ما شبکه 4 نداره خدا! خیلی وقته صبر کردم گفتم درست می شه؛ ولی انگار نه انگار. چی کار کنم؟ خیلی دلم واستون تنگ شده. از چند نفر از همشهریام هم که پرسیدم اونام نداشتن!!

(فاطمه، فسا)

امید: دوستان خوبم! این مشکل ممکنه در آینده برا شما هم پیش بیاد؛ چون داره به تدریج سیستم های قدیمی آنالوگ تو مناطق مختلف جمع آوری می شه و تلویزیون ها فقط با دستگاه مبدل دیجیتال می تونه شبکه های مختلف ازجمله شبکه 4 رو دریافت کنه. از الان بدونید که راهش فقط اینه که مبدل دیجیتال بخرین. یادتون هم باشه که مبدلی بخرین که فونت تلتکستش خوب باشه. مبدل های آشناهاتون رو نگاه کنید، ببینید کدومش فونتش بهتره. از اون مدل بخرید. به خدا می سپارمتون.  

آمار سرشماری تا ساعت 13 امروز (دوشنبه): 41717

تعداد پیامک های دیروز (یکشنبه): 3444

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392