• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 9 تیر 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

سلام رفقای گل هم اندیش؛ سلام امید! کارتو راحت کردم. می خوام به داداش محسن عابدینی کتاب معرفی کنم. کتاب: "قدرت بیان"؛ نوشته: برایان تریسی و ترجمه: پروین آقایی و انتشارات: اشکذر. برایان تریسی 5 اثر مربوط به فنون لازم زندگی به چاپ رسونده که پشت جلد کتاب قابل دیدنه. اینم یه جمله از این کتاب: "خوب صحبت کردن به شما کمک می کند مورد احترام دیگران قرار بگیرید و از نظر دیگران ارزش بیشتری داشته باشید که می تواند دریچه های مهمی برای زندگی و حرفه شما باز کند." مواظب خوبی هاتون باشید...

(سهیلا خانوم)

******

سلام امید؛ اجازه هست منم تو پیدا کردن کتاب برای آقا محسن کمکت کنم؟ من کتاب: "آیین سخنوری" نوشته دیل کارنگی؛ ترجمه: سوزان خدیو رو پیشنهاد می کنم

(رویا از تفرش)

امید: سلام دوستان خوبم؛ ممنون از همراهی همتون؛ منم می خوام چند جمله از کتاب آیین سخنوری رو برا آقا محسن و بقیه دوستان بگم:

- بدانید بسیاری از سخنرانان حرفه ای هم هرگز نتوانسته اند ترس از صحبت کردن در جمع را به طور کلی کنار بگذارند.

- شما به حرف زدن در جمع عادت ندارید. علت ترس، عدم اعتماد به نفس و ناآگاهی است.

- برای تمرین کردن هیچ فرصتی را از دست ندهید.

- در مورد مطلبی صحبت کنید که یا با مطالعه و یا از راه تجربه، استحقاق آن را دارید که درباره اش اظهار نظر کنید.

- موقع سخنرانی مطمئن، صحبت کنید، طوری که انگار همه مخاطبان، به شما بدهکارند.

******

سلام به همه؛ یه زنگ تفریح دارم بخونید تا حسابی بخندین: خنگول آلزایمر می گیره ازش می پرسن چه حسی داری؟ می گه: "خیلی خوبه. از وقتی مریض شدم هر روز با آدمای جدیدی آشنا می شم!" اینم یه جمله حکیمانه: همسرت را قبل از ازدواج بیازما نه یکبار، بارها؛ اما بعد از ازدواج آزمایشش نکن، در آزمون ها همراهیش کن!

(باران از سراوان، شیفته هم اندیشان)

******

امید! می دونی آرامش چیه؟ من امروز تو شالیزار، برنج کاری می کردم. خسته و کوفته اومدم خونه. بعد از شام رفتم آبیاری تا الآن که ساعت یک و بیست دقیقه شبه! زیر یه درخت دراز کشیدم. دارم به ستاره ها نگاه می کنم، در حالی که یه نسیم خنک شاخ و برگ ها رو به حرکت درآورده! با وجود اینکه فردا هم باید برم شالیزار؛ ولی الان دیگه اصلا احساس خستگی نمی کنم! این صحنه رو با کل دنیا عوض نمی کنم! آخ آخ! دیدی یادم رفت سلام کنم؟ سلاااااام!

(علی، 72، همون دانشجو و کارگر باشگاه)

امید: علی آقا! همیشه موقع خواستگاری به دختر خانوما توصیه می شه ببینن آقا داماد آینده، جربزه کار داره یا نه. وقتی عروس خانوم به شما بگه: "خب! علی آقا! درسته شما دانشجویی و یه کار دائم نداری؛ ولی یه جوری به من ثابت کن که جربزه کار داری" اونجا است که فرق شما با اون جوونایی که خیابون متر می کنن مشخص می شه.

******

سلام امید خان! حرفات درمورد ترک استفاده از مواد غذایی آماده روم اثر کرده. الان انواع ترشیجات، سرکه، آبلیمو، رب، لواشک، آبغوره و... رو تو خونه درست می کنم و به خواهر و برادرام هم می دم. دوغ رو جایگزین نوشابه کردم. الان هم تو ترک پفکم. رسیدم به 2 هفته یه بار. تشویقم نمی کنین؟ خیلی گلین.

(زهرا، 24 ساله، دانشجوی مدیریت دولتی، شهریار فردوسیه)

امید: دل امید خان رو واقعا با حرفات شاد کردی. راستی! چند روز پیش تو یه فروشگاهی توجهم به یه بطری پلاستیکی که مایع داخلش نارنجی رنگ بود جلب شد. از روی کنجکاوی، کاغذ جذاب و خوش آب و رنگی که روش چسبیده بود رو خوندم. نوشته بود: "شربت گلاب". کنجکاو شدم ببینم این چه معجون متفاوتیه که مردم نمی تونن تو خونه درست کنن و برا خریدنش حاضرن کلی پول بدن. ترکیباتش رو خوندم. نوشته بود: "گلاب؛ آب؛ شکر؛ اسید سیتریک؛ رنگ مجاز خوراکی" یه چند دقیقه ای فقط هنگ کرده بودم.   

******

من هم از وقتی هم اندیش شدم مصرف شکر رو به حداقل رسوندم. با حجاب بودم و برای حفظ حجابم مصمم تر شدم. هدف داشتم؛ ولی حالا به هدفم بیشتر اهمیت می دم. سعی می کنم با دیگران خیلی خوب باشم و باهاشون درحد شخصیت خودم رفتار کنم نه مثل شخصیت اونا. اصلا زباله نمی ریزم؛ چون واقعا عذاب می کشم. یه پا مشاورخانواده شدم و مطمئنم در آینده زندگی خیلی خوبی دارم. الانم فعلا تو مرحله ترک آب خوردن موقع غذا خوردن هستم؛ چون واقعا برام سخته... ولی در کل یه همچین هم اندیشانی هستیم مااااا!!

(فاطمه.م و سحر.ن از فرزانگان ایلام)

امید: ولی آبجی! "یه کم" بازم می گم "یه کم" آب یا مایعات نوشیدن  همراه غذا (اگه احساس تشنگی کردید) اصلا اشکال نداره؛ تحقیق کردم که می گم. درسته! نوشیدن "زیاد" مایعات همراه غذا خوب نیست و باعث رقیق شدن آنزیم‌های گوارشی و بروز اختلال در هضم و جذب مواد غذایی می‌شه. فکر کنم چند قلپ کارمون رو راه باندازه.

******

اخلاق: به نظر من واسه خوش اخلاق شدن اول باید خندیدن رو تمرین کرد. سعی کنید "لبخند زدن"رو در خودتون تقویت کنید. آدم خوش خنده رو همه دوست دارن. دیدم که می گما.

(تبسم)

******

اخلاق: خواستم بگم باید اینو در نظر بگیریم که  اخلاق خوب روی روحیه خودمون هم تاثیر مثبت می ذاره و نتایجش رو هم می شه توی زندگی دید. برای داشتن اخلاق خوب اول باید دیدگاهمون رو نسبت به خودمون و دیگران تغییر بدیم و برخی خودخواهی های های شخصی و حسادت ها رو به رفاقت تبدیل کنیم و از همه مهمتر همیشه فکر کنیم در رابطه با دیگران کسی هست که داره ازمون فیلم می گیره: پس لبخند فراموش نشه!

(مطهره، ۶۹، لیسانس جامعه شناسی)

******

اخلاق: سلام دوستان! واسه داشتن اخلاق خوب فقط کافیه همیشه این جمله امام علی (ع) رو در نظر داشته باشیم که می فرمایند: هرچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند. دوستون دارم.

(فاطمه؛ اقتصاد دان باشگاه)

امید: دقت کردین گاهی تصویر ذهنی قوی که از شنیدن یه جمله حکیمانه دریافت می کنیم و به خاطر قوی بودنش، همیشه جلو چشممونه، چقدر می تونه تو ترک یه عادت بد یا در پیش گرفتن یه رفتار خوب، کارمون رو آسون کنه. کاری که تا حالا به سختی پیش می رفت. چند وقت پیش با شنیدن یکی از همین جملات حکیمانه درمورد قضاوت بد نکردن درباره دیگران، یکی از قوی ترین تصویر ذهنی های عمرم رو دریافت کردم. این بود: قبل از اینکه درباره یه رفتار کسی، فکر و یا قضاوت بدی کنی، هفتاد فکر و قضاوت خوب دیگر کن"

******

سلام به همگى؛ آقا امید! اون جمله اى که دوستمون از دکتر شریعتى نقل کرده بود از کتاب: مائده هاى آسمانى؛ اثر: آندره ژید بود. بدرج تا دوستان اطلاعات عمومیشون بره بالا.

(آیدا، 18 ساله، طهران)

امید: گفتم که ممکنه این جمله از دکتر شریعتی نباشه!

******

هم اندیشان عزیز؛ لطفا بر صحت مطالبی که می فرستین آگاهی کاملی داشته باشین. خواهر خوبم! سمیرا جان! جمله ای که فرستادی اصلش اینه: "ای کاش عظمت، در نگاه تو باشد نه در چیزی که به آن می نگری." نوشته: آندره ژید به ترجمه جلال آل احمد و پرویز داریوش.

(زهرا، قزوین، پیگیر کتاب های دکتر شریعتی)

******

سلام؛ هفته پیش رفتم پیش پزشک طب سنتی. تا منو دید جاتون خالی یک لیست بلند از تمام چیزای مضر داد تا نخورم. اولش افسردگی گرفتم؛ اما الان یک هفته است که هیچ چیز مضر از قند و شکر، نوشابه و....... نخوردم. بدنمم خیلی راحت ترشده. پس می تونیم تا دیر نشده مراقب سلامتیمون باشیم.

(مریم، 25 ساله)

******

سلام امید؛ باور می کنی از دیروز با شوهرم تصمیم گرفتیم هفته ای یک بار یه مسافت نسبتا طولانی رو طی کنیم تا شیر تازه گاو بگیریم و باهاش ماست و پنیر درست کنیم؟

(مامان محمد حسین)

امید: دوستان! حتما تا حالا با خانوم ها و یا دختر خانوم هایی برخورد کردید که معتقدند خانه داری وقت تلف کردنه و اصلا رقبتی به این کار نشون نمی دن. ترجیح می دن منشی یه شرکت بشن تا یه خانه دار؛ درصورتیکه خانه داری اگه با برنامه و هدف باشه می تونه به زیباترین لحظات زندگی یه زن تبدیل بشه. اون موقع با هیچ چیز عوض کردنی نیست. هدف: سلامت و سعادت و نشاط خانواده که لبخند خدا رو هم در برداره. اونوقت یکی از برنامه های رسیدن به این هدف می تونه آشپزی و تغذیه سالم باشه. کار آسونی هم نیست. هم فکر می خواد و هم خلاقیت.  تصور کنید خانومی رو که هر روز به عشق یه فکر و یه خلاقیت جدید برای سلامت خانواده اش از خواب بیدار می شه. چقدر لذت بخشه.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ من از اول سال 92 هم اندیش شدم. همیشه فکر می کردم بحث های باشگاه شاید اصلا بکار نیاد؛ اما این هفته تو فامیل حرف مفید بودن ماهواره شد، با استفاده از حرفای دوستای هم اندیشم تونستم تعداد زیادیشون رو قانع کنم. تازه باشگاهمون رو هم معرفی کردم و 11 نفر رو هم اندیش کردم. امید! یه خسته نباشید پر و پیمون بم بگو تا شاد شم!!! البته، وظیفم بوده ها!

(طیبه، تهران، همون که آجی محدثشو با دنیا عوض نمی کنه)

******

سلام هم اندیشان و امید و پیام؛ من یه دختر زیبارو هستم. قبلا ظاهر و تیپ و قیافه همسرم برام مهم بود؛ اما الان نامزدی دارم که تیپ و قیافه معمولی داره؛ ولی اونقدر صفات و ویژگی های خوب داره که من نامزدمو زیباترین فرد می بینمش و واقعا دوستش دارم.

(فاطمه و بهنام، شهرضا)

******

اخلاق: سلام گل اندیشان! واسه حسن اخلاق خیلی باید تمرین و ممارست داشت. مثلا برا کنترل خشم که یک مهارت محسوب می شه باید به خود کمی فشار بیاریم؛ البته در طول زمان و بتدریج! در یک هفته و چند روز نمی شه نکات منفی رو پاک کرد. سخته؛ ولی نتیجه اش شیرینه!

(ی دختر نسبتا خوب از مشهد)

******

خلاق: برای بهتر شدن اخلاق فقط یک راه وجود داره؛ اینکه زود از کوره در نریم. من به این جمله ایمان دارم.

"مریم از کاشان"

******

اخلاق: قبل از انجام هر کارى به نتیجه کار فکر کنیم و به قول آقا امید ببینیم می تونیم با انجام اون کار لبخند خدا رو حس کنیم یا نه. مطئنم این طورى اخلاق هاى بد رو ترک می کنیم و یه خوش اخلاق واقعى می شیم.

(منیژه و محمدرضا، زوج خوشبخت از همدان) 

******

اخلاق: سلام؛ چنان باش که بتوانی به هر کسی بگویی مثل من رفتار کن.

(فاطمه از قشلاق)

******

اخلاق: سلام؛ اولا: تا خوبی مونده آدم چرا بدی کنه. ثانیا: یکی از خصلت های خوب یه مومن خوش اخلاقیه؛ پس چرا خوش اخلاق نباشیم؟ ثالثا: این دنیا محل امتحانه و بزودی نتیجه اعمالمونو می بینیم؛ پس مواظب رفتارمون باشیم.

(مرضیه، عمه زهرا، 69، اهل الشتر از خرم آباد)

******

سلام به امید و تک اندیشان؛ خاطره: چند روز پیش رفته بودم بیرون چند تا پسر مزاحم یه دختر شده بودن. هیچکس هم هیچ کاری نمی کرد. خیلی تعجب کردم. همه داشتن نگاه می کردن. من هم یاد هم اندیشان افتادم و رفتم باهاشون درگیر شدم. آخه چرا پسرا جدیدا این جوری شدن؟ من یادمه قبلا پسرا داد می زدن؛ اما الان جیغ می زنن؛ اون هم جیغ هایی که من تا حالا از هیچ دختری نشنیده بودم. واقعا چرا؟

(اشکان ضیقمی، ۱۸ ساله از تهران)

امید: خب! دختر خانومای باشگاه! دیگه خیالتون راحت باشه که آقا اشکان  اینجا است. بدخواه مدخواه دارین عکسش رو به آقا اشکان بدین تا پیداش کنه و جیغش رو در بیاره.

******

سلام امید و پیام؛ می شه یه بار دیگه بگید دفترچه دانشگاه جامع علمی – کاربردى چه موقع میاد؟

امید: اگه کسی اطلاعات دقیقی داره حتما بگه.

******

سلام؛ آقا امید برای به دست آوردن اون اعتماد به نفسی که گفتی تاثیر مثبت تو چهره می ذاره چی کار باید کرد؟؟؟ خواهشا جواب آسون و  کاربردی بده. نگو برو پیش روانشناس؛ چون برای همه امکانش وجود نداره.

(زینب از تهران)

امید: دوستان! همونطور که گفتیم وقتی کسی خودش قیافه خودش رو قبول نداره این انرژی منفی می تونه تو چهره اش تاثیر بذاره و برعکس، اعتماد به نفس می تونه تو چهره، تاثیر مثبت بذاره. به نظرتون چطور چنین چیزی ممکنه و اگه ممکنه برای به دست آوردن اون اعتماد به نفس، باید چه کار کرد؟ اول پیامک بنویسین: نظر

******

راهکار: می دونی امید! این که می گن مامان باباها بین بچه ها فرق می ذارن نمی دونم درسته یا نه؛ ولی مامانم می گه بچه خودش برا خودش فرق می ذاره؛ یعنی با اخلاق و رفتارش وگرنه بچه ها برا مامان، بابا یکی هستن. اینم نظر مامان فاطمه من.

(سارا از شهرکرد)

******

راهکار: سلام؛ به نظرم پدر و مادرها باید بین بچه ها تمایز قایل بشن؛ چون همه بچه ها که توی یه رنج سنی نیستن و نیازهای یکسانی هم ندارند؛ پس پدر و مادر، جدای از علاقه به همه بچه هاشون بسته به سن، نیاز و.... با بچه هاشون برخورد می کنن که کاملا منطقیه؛ پس در قضاوتتون حتما این موارد رو هم لحاظ کنید.

(محدثه)

******

راهکار: به نظر من اگه از ته دل، پدر و مادرمون رو دوست داشته باشیم اونا هم از ته دل دوستمون دارن. اگر هم کمتر دوستشون داشته باشیم و بهشون احترام نذاریم اونا هم کمتر دوستمون دارن. اینو تجربه کردم که گفتم. یه راهکار هم برای داشتن اخلاق خوب: به نظر من کتاب خوندن، نماز خوندن و راز و نیاز با خدا کمک می کنه تا اخلاقمون بهتر شه...

(زهرا یاراحمدی)

******

راهکار: فقط باید خیلى منطقى و آروم با پدر مادرهایى که بین بچه هاشون فرق می ذارن حرف زد و قانعشون کرد. شاید خیلى هاشون نمی دونن که دارن بین بچه هاشون فرق می ذارن و با صحبت کردن متوجه بشن و پى به اشتباهشون ببرن؛ حتى می شه با احادیثى که در این باره وجود داره بهشون فهموند که فرق نگذاشتن بین بچه ها توى دینمون هم توصیه شده

(منیژه)

امید: دوستان خوبم! مثل همیشه به نکات خیلی خوبی اشاره کردین؛ ولی حتما نکات بیشتری هم هست. اول پیامک هاتون بنویسین: راهکار.     

******

سلام داداش امید و داداش پیام و هم اندیشان گل؛ من یه کار جالب کردم. اسم بلوتوثمو گذاشتم "370" هر کی می بینه می گه: یعنی چی؟ منم با غرور، شما رو معرفی می کنم. تا حالا ۲ نفرو هم اندیش کردم. خییلی خوشحالم. امید! راهکار خوبیه. اینجوری تعداد خانوادمون بیشتر می شه...

(فاطمه، تهران)

امید: ممنون از حضور و همراهی و تلاش های همتون. آمار سرشماری تا ساعت 12 امروز (یکشنبه): 41233؛ تعداد پیامک های دیروز (شنبه): 3086

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392