loading...

باشگاه هم اندیشان

امید: سلاااام؛ بابا! والیبالیست هامون هم که دیشب دوباره گل کاشتن و ایتالیا رو هم شکست دادن. امیدوارم همینطوری پیش بریم و پدیده جام جهانی والیبال بشیم. والیبالیست های عزیز! گرادسیا (به زبان ایتالیای

هم اندیشان شنبه 8 تیر 1392

حسین وفا بازدید : 627 شنبه 08 تير 1392 نظرات (2)

امید: سلاااام؛ بابا! والیبالیست هامون هم که دیشب دوباره گل کاشتن و ایتالیا رو هم شکست دادن. امیدوارم همینطوری پیش بریم و پدیده جام جهانی والیبال بشیم. والیبالیست های عزیز! گرادسیا (به زبان ایتالیایی یعنی ممنون) 

******

آفرین پیام! حرف خوبی زدی (بازم). گاهی بدون اینکه کسی رو بشناسیم به دلمون می شینه؛ چون احساس سنخیت می کنیم باهاش. روحی که پاک باشه، بر سیمای انسان تاثیر می ذاره. آیه قرآن هم هست.

امید: یکی این حرف "پیام"، یکی هم اعتماد به نفسی که گفت تو چهره تاثیر می ذاره رو واقعا قبول دارم. آدم هایی که چهره خودشون رو قبول ندارن، این انرژی منفی، واقعا تو چهره شون هم تاثیر گذاره.

******

بچه ها دقت کردین آیا؟؟ طرف، ده کالری از خوردن "یه آب میوه با تکه های میوه" وارد بدنش می شه؛ ولی حاضره دوازده کالری بسوزونه اون دو تا تیکه میوه باقیمونده ته قوطی رو در بیاره...!!!

(مریمم، یه همچین دختر نکته سنجی هستم من...)

امید: حرف آبمیوه صنعتی شد؛ چند وقت پیش یه جا یکی از این آبمیوه ها رو دیدم روش نوشته بود: صد در صد کنسانتره طبیعی؛ ولی ننوشته بود چقدرش کنسانتره است. یک درصد؛ دو درصد؛ بیست درصد. خلاصه، اینجوری با بازی با کلمات، سر ما رو کلاه می ذارن. به همین خاطره که تو زندگی، تمام تلاشم اینه که تا اونجایی که می شه از مصرف محصولات کارخونه ای غیر ضروری و جایگزین دار، پرهیز کنم. اکثر این کارخونه دارها  فقط به فکر خودشونن. باور کنین!

******

سلام ھم اندیشان و مجریان محترم؛ لطفا کتابی درمورد فن بیان معرفی بفرمائید و از مضرات مایکروفر به مادر بنده بگید. آخه حرف شما رو بیشتر قبول داره.

(محسن عابدینی یه وکیل تازه کار که به دعای شما نیاز داره)

امید: باشه! تا نوبت دوم می گردم تو آرشیو کتاب ها و بهت معرفی می کنم. در مورد مایکروفر هم بگم که واقعا حرف و حدیث درمورد مضر بودنش زیاده. همین رو فقط بدونید که همیشه صحبت از پختن غذا با درجه حرارت ملایم بوده تا هم ارزش غذاییش حفظ بشه و هم حرارت بالا، اون رو به یه خوراکی مضر، تبدیل نکنه. حالا تصور کنید که وسیله ای اومده که سه سوته غذا رو آماده می کنه. به نظرتون غیر طبیعی نیست؟!

******

سلام به همه هم اندیشان؛ الان نشستم توى نونوایى. بوى سنگک سنتى مشامم رو پر کرده. نکته جالبش اینجاس که روى دیوار نوشتن: مشتریان عزیز! لحظاتى که در صف منتظرید، به نیت تعجیل در فرج آقا صلوات بفرستید. لبخند خدا رو حس می کنم.

(ابراهیم، قم، محله باجک)

امید: به نظرتون چند درصد مردم از "وقت های پنهان" استفاده بهینه می کنن؟ چند ماه پیش، یه جا تو یه سالن انتظار، خانوم و آقایی رو دیدم که هر دوشون کتاب به دست، مشغول مطالعه بودن، ولی بقیه داشتن سقف و دیوارهای سالن رو نگاه می کردن. منم داشتم با خودم می گفتم: "عجب سقف بلندی داره اینجا! موقعی که سقف رو می زدن، کارگرا چه طور آجر انداختن اون بالا؟!!!"

******

سلام؛ چند روز پیش ماشینمون رو خوب شستمش و تمیزش کردم. بعد رو یه کاغذ کوچیک نوشتم "۳۷۰" و چسبوندم پشت شیشه ماشینمون. وااای نمی دونین که هر وقت می شنم تو ماشین کلی ذوق می کنم!

(زهره، همون انیمیشن ساز آینده باشگاه، بافق)

******

سلام دوستان و پیام و امید؛ کلی تو باشگاه گفتیم اخلاق خوب بهتره! قبول؛ اما موضوع اصلی اینه که چکار کنیم اخلاق خوب و جذابی داشته باشیم! بهتر نیست دیگه دنبال راه ها باشیم؟!

(مینا حسینی، دانشجویIT)

امید: باشه! چطور اخلاقمون رو خوب یا خوبتر کنیم؟ اول پیامک هاتون بنویسین: اخلاق

******

آقا! یه خسته نباشی، خدا قوتی حرفی به ما کنکوریا نمی زنید ما یه نفس راحت بکشیم؟ معرفت ما رو داشتید؟! من خودم حتی روز قبل کنکورم نتونستم سراغ هم اندیشان نیام! خیلی خوبید...

(الهه، ١٨ ساله از خرم آباد اما به سبک دوستان نشستم رو صندلی بعد می خوام بلند بشم! به جون خودم) 

امید: کنکوری ها! خدا قوت! خداییش چه کیفی داره بعد از کنکور. انگار یه کوه رو از رو پشت آدم برداشتن. الهی که همتون موفق بشید.    

******

سلام؛ یه نکته جالب. امید! صبح که کنکور داشتم تو یکی از گزینه ها شعری بود که راجب ملاحت از مولانا گفتی.

(ساناز نیکبخت از اصفهانم)

امید: تازه کجاش رو دیدین! من مطمئن هستم که تک تک جملات باشگاه داره تو جای جای زندگی هممون تاثیر می ذاره. منتها بعضی هاش به عینه مشخصه و بعضی هاش هم پنهانه.

******

سلام به همه؛ من صورتم زیباست و ملاحت دارم. اینو من نمی گم همه میگن؛ ولی همیشه سعی کردم با اخلاقم جلب توجه کنم نه چهره ام و همه از اخلاقم خوششون میاد و به نظرم همه آدما یه زیبایی دارن.

(نرگس)

امید: آهان! این درستشه! ای کاش همه اون هایی که چهره زیبایی دارن مثل شما فکر کنن؛ ولی متاسفانه این غرور، خیلی هاشون رو گرفتار می کنه و بقیه رو هم ازشون گریزان. 

******

تصویر ذهنی: ما به وسیله اندیشه های خود ترقی می کنیم و از نردبان تصوری که از خویشتن داریم بالا می رویم!!!

(فاطمه اخلاقی از مشهد)

******

سلام امید؛ امروز رفتم بانک. آخر وقت بود و کار ما نسبتا طولانی. کارمند بانک خیلی با حوصله و مهربونی کار ما رو راه انداخت. دستش درد نکنه. امیدوارم خدا هم کارشو راه بندازه. خوش به حالش که باعث لبخند خدا شد.

(معصومه فاضلی، قم)

امید: "تو نیکی می کن و در دجله انداز؛ که ایزد در بیابانت دهد باز."

******

سلام آقا امید؛ یه سؤال داشتم. اگه آب غوره رو در بطری های یکبار مصرف بریزیم مضره یا نه؟ لطفا جواب بدین. می خوام بریزم تو بطری آب معدنی شک دارم.

امید: دوستان خوبم! دلم نمی خواد این بحث، خیلی تکراری بشه؛ ولی برای آخرین بار بدونید که ظروف یکبار مصرف پلاستیکی (نه گیاهی و کاغذی) اگه غذا یا مایع داغ توش ریخته بشه، مواد مضر، تو غذا آزاد می کنه؛ اگه مایعی توش ریخته بشه و تو فریزر گذاشته بشه که یخ بزنه هم همینطور. به هر حال، تا اونجایی که می شه برای مایعات، از شیشه استفاده بشه بهتره.

******

سلام امید! قبلا برای انتخاب موضوع بحث هم اندیشان یه نظرسنجی می ذاشتی، چرا چند وقتیه خبری نیست؟ هر موضوعی که دلت بخواد می ذاری... یعنی چی؟؟؟!!!

(مجتبی از رشت)

امید: آقا مجتبای عزیز! چون نرم افزار نظرسنجی و سرشماری یکیه؛ تا پایان سرشماری (آخر تیر) نمی تونیم نظرسنجی کنیم؛ البته تو این مدت، حتما به موضوعاتی می پردازیم که پیامک های زیادی درباره اش داریم.

******

سلام به همه هم اندیشای عزیز؛ از امید و پیام می خوام درمورد پدر و مادرایی که بین فرزنداشون فرق می ذارن، صحبت کنید. واقعا احتیاج دارم!!! ممنون از وجودتون.

(زهرا)

امید: واقعیتش اینه که پیامک های زیادی دراینباره داریم. حالا یا به این خاطره که احساس می کنن که بینشون فرق گذاشته می شه یا اینکه واقعا این فرق گذاشتن ها وجود داره. سن و سال هم نداره. یادمه تو نمایشگاه، یه مادر میانسالی از اینکه پدر و مادر پیرش بین اون و بقیه بچه ها فرق می ذارن گله داشت. می خواست بهش کتاب معرفی کنید تا بدونه تو این شرایط باید چی کار کنه؟ چطور با این مساله کنار بیاد؟ چطور اونا رو تو این سن و سال متوجهشون کنه که دارن کار اشتباهی انجام می دن؟ و... خب! اگه راهکاری دارین اول پیامک هاتون بنویسین: راهکار

******

اینم یه جمله توپ تقدیم به هم اندیشان:

زیبایی چشم ها را شکار می کند؛ ولی شخصیت خوب، قلب ها را. مواظب خوبی هاتون باشید.

(محمود داوودی از شهر قدس)

امید: خب! به آخر خط امروز باشگاه رسیدیم. آمار سرشماری، تا ساعت 12 امروز (شنبه) به چهل هزار و هشتصد و چهل و پنج نفر رسید که با توجه به قطعی سیستم آنالوگ شبکه چهار تو چند تا استان، آمار خوبیه. حالا که آمارمون از چهل هزار بیشتر شده طبق قولی که دادم باید جزئیات رو منتشر کنیم. فهرست نام استان ها به ترتیب داشتن بیشترین هم اندیش:

تهران: 5239

خراسان رضوی: 3892

اصفهان 2442

همدان: 2242

فارس: 2024

گیلان: 1780

لرستان: 1780

آذربایجان شرقی: 1771

گلستان: 1766

کرمانشاه: 1553

مازندران: 1502

مرکزی: 1482

خوزستان: 1250

ایلام: 1161

قزوین: 1140

البرز: 1120

آذربایجان غربی: 992

کرمان: 974

زنجان: 925

قم: 807

سیستان و بلوچستان: 602

اردبیل: 598

یزد: 545

کردستان: 494

خراسان جنوبی: 475

خراسان شمالی: 472

سمنان: 461

کهگیلویه و بویراحمد: 415

هرمزگان: 338

چهارمحال و بختیاری: 337

بوشهر: 266

راستی! قرار بود به آقا محسن یه کتاب درباره فن بیان معرفی کنم. راستش! اون کتابی که به دلم بشینه رو نتونستم تو این فرصت کم پیدا کنم. بیشتر می گردم برات و فردا از خجالتت در می یام. فعلا خداحافظ همگی.

تعداد پیامک های جمعه: 2211

پنجشنبه: 3036 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط پگاه در تاریخ 10 سال پیش و 20:46 دقیقه ارسال شده است

آخـــــــــــــی ما چقد گناه داریم شکلکشکلک چرا آخر آخهشکلک

این نظر توسط مریم در تاریخ 10 سال پیش و 16:10 دقیقه ارسال شده است

سلااااااااااااااااااااااااااااااام.ممنون از زحماتتون.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 99
 • آی پی دیروز : 101
 • بازدید امروز : 262
 • باردید دیروز : 198
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 994
 • بازدید ماه : 460
 • بازدید سال : 141,566
 • بازدید کلی : 2,836,997
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی