• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 57 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 5 تیر 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

امید: سلام دوستان خوبم. ممنون که هستید...

******

سلام به همه؛ پیام! اومدم قانعتون کنم: آقای شیوخیرا توی کتاب: "شما هم می توانید موفق شوید" می گه: "علاقه مند کارهایی شوید که باید انجام بگیرند." مثال می زنم: آشپزی و کارای منزل، چیزایی هستن که یاد گرفتنشون واسه ما دخترا الزامیه؛ شاید بعضی از ما اصلا خوشمون نیاد؛ اما چون "باید" انجام بگیرند، بهتره اونا رو با علاقه انجام بدیم تا لذت بخش باشه واسمون. اینجاس که می گیم: "راز شاد زیستن، دوست داشتن آن چیزی است که انجام می دهیم."

(الناز وکیلی، ترکمن صحرا)

******

دیدگاه: سلام داداش امید؛ اگه کسى چهره ى زیبایى نداشت مى تونه با فن بیان خودشو تو دل همه جا کنه. من چهره زیبایى دارم؛ ولى فن بیان ندارم. به خاطر همین همیشه تو جمع از همه جدا می شینم و بالعکس عروس داییم چهره زیبایى نداره؛ ولى زبانزد خاص و عامه؛ چون قدرت کلامش بالاست و تو دل همه جا داره. پس قدرت بیان بالا کارسازه!

(معصومه، ٢٦ ساله از آبشناسان، مهر ٦)

******

سلام هم اندیشان و آقا امید؛... کسانی که زیبایی ندارن، می تونن همه چیز بجز زیبایی رو داشته باشن. مثل اخلاق، تحصیلات و... با این چیزا می تونن از زیباها هم جلو بزنن.

(علی از کلاته خان زاوه)

******

یکی از دیالوگ های قشنگ فیلم "آبراهام لینکن: شکارچی ومپایر": فکر می کنم آدم هایی که قیافه معمولی دارن بهترین هستن و به خاطر همین خدا کلی از اون ها رو خلق کرده...

(زهرا از ماهدشت کرج، عاشق هم اندیشان)

******

زنگ تفریح: اینم یه جمله قشنگ: زیبارویی که می داند زیبایی ماندنی نیست، پرستیدنی است. "ارد بزرگ" همیشه که نباید تو زنگ تفریح لطیفه بگیم! این جمله رو فرستادم که فییییییض ببرین!

(سمانه از رشت)

******

دیدگاه: سلام؛ به همه اونایی که فکر می کنن زشتن باید بگم شوهرم خیلی سبزه است؛ ولی من با خرید لباس روشن و درست کردن موهاش فرم خوبی بهش می دم. خیلیم دوسش دارم؛ چون مهربونه و برام هر کاری بتونه می کنه.

امید: یه کارشناسی تو تلویزیون می گفت: هر کس یه رنگ هایی بهش می یاد و باید اون رنگ هایی که به صورتش می یاد رو پیدا کنه. تو این کار می تونه از نظر دیگران کمک بگیره. رنگ، خیلی تو چهره تاثیر داره. دیدین وقتی یه لباسی می پوشین خیلی ها می گن: چقدر بهت میاد!

******

همه اینا بستگی به دیدگاه خودمون داره که در طرف مقابلمون به دنبال زیبایی ظاهری هستیم یا زیبایی باطنی. زیبایی ظاهری در اثر کوچک ترین اتفاقی از بین می ره؛ ولی باطن پا برجاست و وقتی باطن زیبا باشه هر چند با ظاهر نازیبا، خدا مهر و محبتت رو تو دل دیگران می اندازه. تا حالا دقت کردی بعضیا زیبایی چشم گیری ندارن؛ ولی چقدر مهرشون به دلمون می شینه و برامون جذاب هستن. یه حقیقت دیگه است که باید گفته شه. افسوس که بعضیا از افراد تحصیل کردمون به زیبایی بهاء می دن. نمی گم زیبایی زیاد مهم نیست؛ ولی مهتر از اون انسانیست انسانهاست...

(همون گرافیست آینده ی باشگاه، تهران)

******

دیدگاه: سلام به همگی! درسته تو نگاه اول اکثر آدما جذب کسایی می شن که ظاهر زیباتری داشته باشن؛ ولی این اخلاقه که به مرور زمان به موندگاری رابطه کمک می کنه نه قیافه. کسایی که ظاهر زیبایی ندارن باید رو اخلاق و اعتماد به نفسشون کار کنن.

(فاطمه، 18 ساله، یگانه مهندس شهرساز باشگاه! کرمانشاه)

******

سلام؛ ببخشید امید خان! این قسمت کتاب هم اندیشان نمی خواد به روز بشه؟ خب! خسته شدم. از کیه همین جوری مونده.

(همون مامان آینده از روستای سوزان)

امید: ببخشید که به خاطر مشکلات، نتونستم این هفته به موقع، به روزش کنم. الان آماده تبدیل شده و تا ظهر یکشنبه، 9 تیر، به روز می شه.

******

سلام عزیزانم؛ من کاری به کسی ندارم. قیافه آدم دست خداست؛ ولی من قیافه عادی دارم؛ ولی قیافه همسر آینده ام خیلی واسم مهمه. می دونم بده؛ ولی دست خودم نیست. کاریشم نمی شه کرد.

(منا، 19 ساله از همدان)

امید: ببینید! مگه گناهه یا بده که کسی دلش بخواد قیافه همسر آینده اش زیبا باشه؟! حتما اینطور نیست؛ نکته اینجا است که زیبایی، نباید "تنها ملاک" باشه و این وسط، چیزهای مهمتری فدا بشه. کسی که فقط دنبال زیباییه ممکنه برای به دست آوردن اون یا خیلی ملاک های مهم دیگه رو نبینه یا چشم بر روشون ببنده.    

******

سلام دوستان؛ من چهره زیبایی دارم. به خاطر همین خواستگار زیاد دارم. همیشه هم خواستگارام به خاطر ظاهرم اومدن. زیاد هم اخلاق براشون مهم نیست. به نظر من پسرا ظاهر براشون مهمه؛ چون می خوان پز زناشون رو بدن. برای چی؟ 

******

سلااام؛ امید! ملاحت یعنی چی؟ خواهش می کنم جواب بده. قشنگ شدم یه علامت سوال!!

(تنها ترلان باشگاه، بندرعباس)

امید: ملاحت از ملح به معنی نمک گرفته شده؛ یعنی نمک داشته باشه. به دل بشینه. به خاطر اون چیزایی که تو صورتش می بینی و لزوما هم از زیبایی نیست، حس خوبی بهش داشته باشی. جناب حافظ هم یه بیت شعر درباره ملاحت داره:

حسنت باتفاق ملاحت، جهان گرفت

آری، باتفاق، جهان می توان گرفت

******

سلام به همه؛ خوبین؟ خواستم درباره خوشگلی همسر یک نکته مهم بگم! به نظر من: علف باید به دهن بزی شیرین بیاد!!!

(رضا صفری، 33 ساله، مجرد، کارشناسی ساخت و تولید، مشهد، شاندیز)

******

سلام به همه؛ این هم یه جمله درباره بحث زیبایی: در جست و جوی قلب زیبا باش نه صورت زیبا، زیرا هر آنچه زیباست همیشه خوب نمی ماند اما هر آنچه خوب است همیشه زیباست. البته بیشتر، آقا پسرای باشگاه روی این جمله تمرکز کنن!!

(یه دختر درس خون از شهرضا)

******

جناب جبران خلیل جبران در کتاب پیامبر و دیوانه نوشته که: زیبایی، تصویری نیست که آن را ببینید یا سرودی که آن را بشنوید، بلکه نقشی است که آن را می بینید حتی اگر چشمان خود را ببندید و سرودی است که آن را می شنوید؛ حتی اگر گوش های خود را ببندید!

(مطهره، 69، فارغ التحصیل جامعه شناسی)

******

سعیده: یک پوشش نامناسب، نه تنها ما را از هرگونه ارتباط معقول، صحیح و مناسب دور مى کند، بلکه ما را در معرض ارتباط هاى ناخواسته و خطر آفرین نیز قرار خواهد داد که در بسیارى از مواقع غیر قابل جبران و توأم با خسارت سنگین مى باشد. در یک کلام "نباید سهل الوصول بود". (برشى از کتاب دختران بخوانند، قدیر عیدى زاده، ص 161)

******

سلام بر دوستان عزیزتر از جانم؛ امید! 5 شنبه دارم میرم شهر. شنبه کنکور دارم. شاید تا یه هفته همونجا بمونم. دلم برای حرفای تک تکتون تنگ می شه... برامون دعا کن.

(زینب درزاده، 19 ساله، چابهار، روستای کهیر)

امید: از خدا می خوام همه کنکوری ها به ویژه از نوع هم اندیشانش اگه به خیر و صلاحشونه تو کنکور موفق بشن و تو بهترین رشته ای که متناسب با استعداد و توانایی شونه درس بخونن. خدا پشت و پناهتون. دوستان! یادتون می مونه این شبهایی که تا کنکور مونده هم اندیشان کنکوری رو دعا کنید؟

******

به خاطر سه چیز کسی را مسخره نکن! چهره، والدین و زادگاه؛ چون هیچ حق انتخابی درمورد آن ها ندارند.

(مرضیه، 18 ساله، بم)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ منم قبلا تنها ملاکم برای ازدواج، زیبایی طرف مقابل بود. اتفاقا یه خواستگار خیلی زیبا و خوش هیکل برام اومد و یه مدت نامزد بودیم؛ ولی اخلاق بدش باعث شد که اونو زشت ترین آدم ببینم و ازش جدا بشم.

(آبجی خاطره از دهدشت)

امید: دوستان! یه وقت اشتباه نکنیدا. مهم اینه که موقع انتخاب، زیبایی، تنها ملاک نباشه؛ می تونه حتی یه ملاک مهم باشه ولی در کنار بقیه ملاک های مهم دیگه. خب! فرقش چیه؟ بذارید بگم. ببینین! تو وادی عمل، چون هیچ وقت همه ملاک های مهم، تو یه نفر جمع نمی شه بالاخره مجبوریم که سبک و سنگین کنیم. وقتی سبک و سنگین می کنیم باید تو یه چیزهایی کوتاه بیایم. مثلا زیبایی برامون مهمه؛ ولی وقتی می بینیم طرف مقابلمون به جز زیبایی، تو ملاک های مهم دیگه نمره خیلی خوبی می گیره ممکنه تصمیم بگیریم تو زیبایی، کوتاه بیایم. (البته قرار شد طرف، حتما به دلمون بشینه که قبلا درباره اش صحبت کردیم)؛ ولی وقتی زیبایی، تنها ملاک باشه؛ ممکنه قید همه چیز رو به خاطر اون زیبایی بزنیم؛ حتی اگه اون فرد زیبا به خاطر زیباییش شخصیت بسیار مغروری پیدا کرده باشه که زندگی رو واقعا به کاممون تلخ می کنه. 

******

سلام؛... شوهرم قشنگه؛ اما به خاطر همین ظاهرش، مغرور شده. همه چیز رو واسه خودش و خانواده اش می خواد. مهم اخلاقه که زیباترین قشنگی دنیا است.

(... از آبیز)

امید: البته فکر نکنید همه زیبارویان مغرور هستنا! دیدم کسانی رو که با وجود زیبایی خیلی زیاد؛ خیلی هم ساده و صمیمی اند؛ ولی به هر حال، این مشکل، تو آدم های زیبارو زیاده.

******

هم اندیشان: سلام دوستان؛ منم از اون آدمایی هستم که واقعا احساس زشتی می کنم و حقیقتم همینه. به خاطر همینم شوهرم اصلا باهام بیرون نمیاد؛ چون دوست نداره دوستاش ببینن منو... منم افسردگی گرفتم. فقط تنها راه، جراحی زیباییه. نظر شما چیه؟

(س.ن، ۲۱ ساله از زنجان)

امید: آبجی! اگه همینطور که می گی باشی و دچار مشکل خود زشت انگاری نشده نباشی که اگه شده باشی ظلم بزرگی به خودت کردی؛ جراحی زیبایی پیش یه دکتر متبحر هم می تونه یه گزینه باشه. تو کتاب روانشناسی خلاقیت از "ماکسول مالتز"، چیزهای خوبی دراین باره نوشته. نویسنده، خودش یه جراح پلاستیکه و معتقده با جراحی های زیبایی، تونسته زندگی و امید رو به خیلی ها برگردونه.

******

دیدگاه: سلام هم اندیشان؛ داداش امید! به نظر من کسی که صورتش مشکل داره باید بره پیش دکتر پوست یا حتی داخلی؛ چون خودم از یه دکتر داخلی شنیدم که بعضی مشکلات صورت به خاطر بیماری های داخلیه.

(کیانا)

******

دیدگاه: سلام دوستان هم اندیش! امیدوارم حال همتون خوب باشه. اول از همه باید بگم اگه کسی واقعا ایمان پیدا کنه زشته نمی تونه زنده بمونه! پس این حکمت خدای مهربونه که به هر کی یه زیبایی داده! و اما اون دوستایی که فکر می کنن زشتن می تونن با لباسایی که بهشون بیاد؛ تناسب اندام و... جذاب تر جلوه کنن!

(فاطمه و محمود از خرمدره)

******

سلام هم اندیشان! زیبایی از صفات ثبوتی خداست. از طرفی خدا زیباست و زیبایی را دوست داره. هیچ چیز زشت نیست. تنها تعریف آدم ها از زیبایی متفاوته!

******

دیدگاه: عزیزم! تو باید به این قضیه، دنیایی نگاه نکنی و بدونی که خداوند سرانجام به خاطر نازیبا بودنت و صبوریت کمتر تو رو در آخرت مورد سنجش قرار می ده. می دونم سخته؛ ولی بدون کسایی که مسخرت می کنن یه روزی تاوان کارشونو پس می دن. سعی کن افق دیدتو وسیع کنی و جوری زندگی کنی که تو اون دنیا زیباترین باشی.

(زینب، قم، کارشناس حسابداری)

******

سلام؛ امید خان! اگه از این قرار باشه، شله زرد نذری هم نباید بدیم؛ چون توش شکر داره. چی کار کنیم؟ بدیم یا نه؟

(حسنا، ۱۹ ساله؛ گیلانغرب)

امید: ببینید! این نظر شخصی منه. نذر هر چیزی که ذره ای برای سلامت انسان ها مضر باشه، کار به شدت اشتباهیه. دلیل این اعتقادم هم برداشتم از دستورات دینمونه. دستور خداونده که هر کس روزه خواری کنه باید شصت روزه به جاش بگیره؛ ولی همون خداوند می فرماید اگه روزه، ذره ای برای سلامت انسان، زیانبار باشه، گرفتنش "حرامه". حالا ببینید سلامت بنده های خداوند چقدر براش مهمه. یا اگه کسی ذره ای خراش به بدن کسی بندازه یا باعث ذره ای کبودی روی بدن کسی بشه باید به همون مقدار، دیه بده که دیه کمی هم نیست و... پس...

******

سلام؛ دیدگاه: خواستم بگم من قبلا از اون گروه آدمایی بودم که اگه کسی ظاهر زیبایی نداشت دوست نداشتم باهاش حتی هم کلام بشم؛ اما الان چند ساله نظرم عوض شده؛ چون بعضی از دوستام با وجود اینکه زیبایی چندانی ندارن؛ اما به خاطر باطن قشنگشون خیلی ها رو جذب خودشون کردن. مشکل ما جوان ها اینه که ظاهربین شدیم.

(اعظم از کرمانشاه)  

******

سلااااااام، پیام، امید و هم اندیشان؛ خوبین؟ "بکوش زیبایی در "نگاه تو" باشد، نه در آن چیزی که می نگری!" (دکتر شریعتی)... یعنی دیدگاه ما نسبت به همه چیز مهم تره؛ پس زیبا بین باشیم.

(دوستون دارم، سمیرا از بهار)

امید: دکتر شریعتی واقعا جملات حکیمانه زیادی گفته؛ نمی دونم این جمله از ایشون هست یا نه؛ چون این روزا رویه شده خیلی از جملات رو به ایشون نسبت می دن؛ ولی به هر حال، جمله زیباییه. 

******

آقا محسن که می گی: "اگه همسر، زیبا نباشه با گذشت زمان، نگاه مرد به خارج از خانه معطوف می شه".... یادتون باشه گذشت زمان باعث تغییر می شه؛ حتی تو زیبایی. گل 2 تا 3 روز اولش زیباست. تا زمانی که طراوت و شادابی داره؛ ولی وقتی پژمرده می شه زیباییش رو از دست می ده. در مورد انسان ها هم همینطوره.

(پری، همه فن حریف باشگاه، الانم بچه همسایمون رو پام خوابیده. دارم تکونش میدم هم زمانم دارم پیام می دم)

امید: کسی بلند تو باشگاه حرف نزنه ها! بچه خوابه! همه یواش یواش جلسه رو ترک می کنیم. بی سر و صدا.

تعداد پیامک های دیروز: 5185

 

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392