loading...

باشگاه هم اندیشان

‏‎‏‎امید: سلااام خوبان هم اندیش! من اومدم. ببخشید که غیبتم باعث نگرانی خیلی هاتون شد. یه سری مشکلات غیر کاری بود که داره برطرف می شه. الان اوضاع آرومه؛ پس بریم سر بحثمون. راستی! خیالم راحت باشه که

هم اندیشان دوشنبه 27 خرداد 1392

حسین وفا بازدید : 641 دوشنبه 27 خرداد 1392 نظرات (0)

امید: سلااام خوبان هم اندیش! من اومدم. ببخشید که غیبتم باعث نگرانی خیلی هاتون شد. یه سری مشکلات غیر کاری بود که داره برطرف می شه. الان اوضاع آرومه؛ پس بریم سر بحثمون. راستی! خیالم راحت باشه که همه صفحه 565 رو خوندن و تو سرشماری شرکت کردن؟! اصلا می خواین با یه آمار از سرشماری کارمون رو شروع کنیم؟ تا این لحظه یعنی ساعت نه و نیم صبح دوشنبه 36893 نفر تو سرشماری شرکت کردن که استان تهران با 4742؛ خراسان رضوی 3485؛ اصفهان: 2209 و همدان با 2010 نفر هم اندیش، در صدر قرار دارن. وقتی آمار به چهل هزار نفر رسید، آمار همه استان ها رو اعلام می کنیم. چطوره؟

******

می دونی چرا نیلوفر تو مرداب رشد می کنه و گل می ده؟ چون ثابت کنه در بدترین شرایط هم می شه بهترین بود؛ پس وقتی هدف داشته باشی در هر شرایطی به خواستت می رسی. راستی! سلام.

(منصوره، 32 ساله از شهر امام رضا)

امید: نکته خوبی بود. دوستان! وقتی آدم دلیل یه چیزی رو بدونه بهتر می تونه بهش توجه کنه و دنبالش بره؛ پس ما تو بحث جدیدمون اول باید بدونیم چرا باید تو زندگی هدف داشته باشیم؟ اگه هدف نباشه چه اتفاقاتی تو زندگی می افته؟ اول پیامک هاتون بنویسین: دلیل

******

سلام پیام و هم اندیشان؛ براى اینکه زندگی شادى داشته باشید این جمله رو فراموش نکن. براى شاد بودن کافی است در همین لحظه اراده کنیم که شاد باشیم.

(فاطمه از کوهدشت)

******

سلام دادا امید! خوبی؟ پیام خان! شما چطوری؟ می شه آدرستونو یه بار دیگه بدرجید؟ لطفا؟

(زهرا دهقان، همون فیلمنامه نویس آینده از مشهد)

امید: حتما! ولی به شرطی که همه یادداشتش کنن که دوباره مجبور نشیم بگیم. "تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به پارک وی، رو به روی مسجد بلال صدا و سیما، کوچه شهید مهری، پلاک 8، ساختمان شبکه چهار سیما، طبقه همکف، بخش پیام نما" راستی! چند روز پیش یکی از هم اندیشان از روستای بینگرد گیلانغرب یه نامه حاوی تربت کربلا برامون فرستاده بود تا به دست داداش پارسا که سرطان داره برسونیم. امیدوارم با دعای دوستان هم اندیشمون، هم آقا پارسا و هم همه مریض ها هر چه زودتر شفا پیدا کنن.  

******

سلام به همه ناب اندیشان؛ خوبین؟ امروز با دوستم رفته بودم امامزاده واسه همتون آرزوی عاقبت بخیری کردم. راستش شما مثل خونوادم شدین. هیچ وقت از دعاهام فراموشتون نمی کنم. مراقب خوبی هاتون باشید.

(افسانه؛ متولد ٦٨، کارشناسی مدیریت دولتی، ماسال)

******

دوستان خوب همانند گل های قالی اند؛ نه انتظار باران دارند‎ ‎و نه دلهره چیده شدن. دائمی اند و ماندگار.

(امیر از تهران)

******

راستی! فهمیدم من برای باشگاه حکم چیو دارم: اینکه فقط در تعداد پیامک ها تاثیر می ذارم. همینم برای من کافیه؛ البته مطمئنم که پیامام خونده می شه؛ ولی اینو بدونید که خیلی بهتون ارادت دارم.

(فاطمه،73 از شیراز)

امید: می دونید اگه این پیامک ها نباشه و یا تعدادش کم باشه چی به سر باشگاه می یاد؟ از همتون ممنونیم.

******

روزها فکر من این است و همه شب سخنم؛

که چرا غافل از احوال دل خویشتنم.

از کجا آمده ام، آمدنم بهر چه بود؟

به کجا می روم آخر ننمایی وطنم.

(مولوی)

سلام؛ مشاعره یادت رفت. نتیجه: هدف اصلی تقرب الهی است. نصیبمان بشه الهی.

امید: کاملا حق با شما است. خب! حالا میم بدید.

******

سلام به زیبا اندیشان و امید و پیام؛ یه جمله قشنگ براتون دارم: گاهی بهتر است از اتفاق های دنیا سرسری بگذری! نکند "دقت" در همه چیز "د ق ت" بدهد...!

(زهره حسین زاده، 73، مشهد، بلوار توس)

امید: موافقم. باید تو چیزهایی ریز و کنجکاو شیم که ارزشش رو داشته باشه و دونستنش به زندگی خودمون و دیگران کمک کنه. لازم نیست بخوایم تا از هر چیزی سر دربیاریم و درباره هر چیزی اطلاع داشته باشیم. از کنار خیلی چیزها باید گذشت. این یه مهارت مهم تو زندگیه.

******

سلام؛ من نمی دونم چرا بعضیا اینقدر ازتون تعریف می کنن؟ من که 10 ماهه با شمام؛ ولی اصلا رو من تاثیری نداشته. هیچ تاثیری. نمی دونم چرا؟!

امید: فکر می کنی که هیچ تاثیری نداشته. تو نمایشگاه کتاب هم یکی از هم اندیشان همین حرف رو زد. یکی دیگه بهش گفت: "حاضری تو لیوان یه بار مصرف پلاستیکی چای داغ بخوری؟" گفت: "نه!" گفت: "خب همینه دیگه! این مگه تغییر نیست؟ مطمئن باش مثل همین خیلی از تغییرات دیگه هم در تو رخ داده و خودت خبر نداری." درضمن؛ یه نکته مهم دیگه هم وجود داره. انسان اگه بخواد که تغییر کنه؛ یعنی اگه این کار هدفش باشه؛ حتما تغییراتش هم جدی تره و هم سریعتر. اصلا تو هر کاری اگه هدف نباشه، اون کار خوب پیش نمی ره.

******

هم اندیشان: اگه تو زندگی هدف نداشته باشی، معلوم نیست رو به چه مسیری هستی. مثل یه کشتی می مونی که باد، جهتشو تعیین می کنه. دعا کنید برام.

(فاطمه، 19 ساله)

******

سلام دوستان: سحر خانوم راست می گن. خیلیا زندگیشون بدون هدفه. منم جزء همین دسته ام. پیام! خیلی فکر کردم ولی نمی دونم نخواستم یا نتونستم که هدفی داشته باشم. امیدوارم آخر هفته به یه نتیجه اى برسم.

(ف.م، همدان)

******

سلام؛ هدف داشتن باعث می شه آدم زودتر به نتیجه برسه. شاید اینو خیلی ها بدونن؛ اما من به عینه تجربه کردم. خیلی لذت بخشه.

(عاطفه، لیسانس، قم)

******

انرژی مثبت: هیچ گاه در زمستان درختی را قطع نکن. در دوران سختی، تصمیم های ناامیدانه نگیر. هیچ گاه وقتی حال و روزت خوب نیست، تصمیم مهمی اتخاذ نکن. صبر کن، طوفان می گذرد و فصل عوض می شود.

(اعظم، خاله دنیا)

******

سلام؛ هر کی احساس می کنه زندگیش یکنواخته باید بدونه مشکل از هدفشه. هدفش یا غیر ممکنه یا اصلا هدفی نداره.

(محدثه از یاسوج)

******

سلام هم اندیشان گلم. از وقتی با شما آشنا شدم خیلی از تنهایی در اومدم. به نظرم منی که متاهلم نمی تونم تا وقتی که شوهرم نخواد هدفی داشته باشم. آخه باید هدفم مشترک باشه؛ ولی اونم بدتر از من....

(مامان هلیا)

امید: آبجی! زوج ها خیلی می تونن روی همدیگه تاثیر بذارن. چرا شما روی همسرت تاثیر مثبت نذاری؟ هدف های عالی برای زندگیت طراحی کن و همسرت رو هم با خودت همراه کن. حتما می تونی. به پیامک بعدی هم توجه بنموووو.

******

اگر می خواهید خوشبخت باشید؛ زندگى را به یک هدف گره بزنید نه به آدم ها. "آلبرت اینشتین"

(حسن اکبرى، کارشناس مترجمى، تهران)

******

شاید سلام؛ شاید خداحافظ. ازطریق یکی از دوستام با چت آشنا شدم. ازش زیاد آسیب دیدم؛ اما اونقدر بهش عادت کردم که ترکش برام سخته. بگین چکار کنم.

(الهه.ی، دختر تنها از یه گوشه ایران)

امید: آبجی! حتما بحث این هفته رو تا آخر دنبال کن. راستش! یکی از مشکلاتی که بی هدفی به بار می یاره رفتن سراغ کارهای بیهوده و حتی خانمانسوزه. اگه تو زندگی هدف باشه دیگه فرصت برای اینجور کارها نیست.

******

سلام بر امید و پیام و اندیشمندان؛ خیلی بحث باحالییه!

مثل شقایق زندگی کن؛ کوتاه اما زیبا.

مثل پرستو کوچ کن؛ سبکبال اما هدفمند.

مثل پروانه بمیر؛ دردناک اما با عشق.

مثل کلاغ غار غار کن؛ اما شمرده و خوانا.

(الان ساعت بیست و سه و بیست و هشت دقیقه، ناهید تیموری، زنجان)

******

سلام آقا امید و هم اندیشان گل؛ عشقی که آدمی را به گوشه نشینی وادار می کند ارزشی ندارد. عشق باید توان پرتاب انسان به سوی هدف های راستین را داشته باشد. دوستون دارم خیلی زیاد؛ الهی که خوشتون بیاد.

(الی، 18 ساله از زیر آسمون خدا)

******

می بینم که پیام حوصله نداره جواب فاطمه جون رو بده. ازدواج هدف کوچیکیه چون خودش می تونه یه نردبون باشه برای رسیدن به هدف های بزرگتر. فکر می کنم هدف باید چیزی باشه که براش بتونی تا آخر عمر تلاش کنی. به ازدواج که خیلی زود می شه رسید، بعدش چی؟!

(مریم از لویزان)

امید: آبجی! آب و هوای لویزون چطوره؟ اون بالا بالاها خوش که می گذره؟

******

سلام؛ من برا خودم خیلی هدف دارم؛ ولی اصلا پشتکاری برای به دست آوردنشون ندارم. نمی دونم شاید باورشون ندارم. لطفا کمک کنید. حداقل یه کتاب معرفی کنید. ممنون! دوستون دارم.

امید: هدف اگه پشتوانه فکری داشته باشه انگیزه و باور به آدم می ده. پشتوانه فکری یعنی اینکه به دور احساسات، نشستی و خوب درباره همه جوانب هدفی که درنظر گرفتی فکر کردی و به این نتیجه رسیدی که درسته. حرفت کاملا صحیحه! اگه به هدف، باور داشته باشی، پشتکار هم پشت سرش می یاد.   

******

(در جواب دوستمون که گفت پدرش معتاده) درواقع تو باید محکمتر از همه برا رسیدن به هدفت قدم بردارى. بعدشم نگو چرا بابام معتاده! اگه راه داره درمانش کن؛ اگه نه به فکر خودت و مادرت باش...

******

سلام به همه؛ خواستم بپرسم به نظر شما برا رسیدن به هدف از هر راهی می شه رفت یا به قول قدیمیا: "هدف وسیله رو توجیه نمی کنه" ضمنا از آبجی زینب و آبجی خاتون برا متن های خوبشون ممنوم. واقعا عالی بود. تا یه ساعت بعد بهشون فکر می کردم.

(مسعود، ۲۷ ساله از محله زینبیه، اصفهان)

******

سلام به همه! اگه دنبال هدفی در زندگی می گردی باید به زندگیت به خودت به نیازهات توجه کنی و اون موقع بهترین هدف رو انتخاب کن. مثل من! هدف من خوشحال نگه داشتن خدا و پدر و مادرمه؛ البته با توکل به خودش.

(یلدام از مشهد)

******

ما براى آموختن و آموزش سپس آزمایش و نه آسایش! بلکه آرامش به این دنیا آمده ایم تا عشق و خلاقیت خداوند رو در زمین ادامه دهیم. تا به ارتقاء و تعالی روح و عقل دست یابیم.

(بهارم از تهران)

امید: آبجی! شما فلسفه که نخوندی؟! شایدم خوندی! حالا چرا من گیر دادم به مدرک شما؟ از قدیم گفتن: "چیکار داری که کی گفته؟ ببین چی گفته!" فردا می بینمتون و برای اون لحظه ثانیه شماری می کنم. خداحافظتون.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2746
 • آی پی امروز : 103
 • آی پی دیروز : 155
 • بازدید امروز : 271
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,583
 • بازدید ماه : 271
 • بازدید سال : 111,750
 • بازدید کلی : 2,807,181
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی