• شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 58 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
 • چهارشنبه 1394/01/26 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ امروز سرم حسابی شلوغه؛ چون دارم موضوعات پیشنهادیتون برا نظرسنجی رو سر و سامون می دم. فعلا این پیامکا رو داشته باشین، تا نوبت
 • سه شنبه 1394/01/25 - تعداد بازدید 73 مرتبه
  امید: س.. س.. سلام؛ می گم ببخشید که دارم نفس - نفس می زنم، آخه دارم از قسمت عمیق می یام. عمیییق. شماهام زودتر برین که واقعا ارزشش رو داره.
 • دوشنبه 1394/01/24 - تعداد بازدید 91 مرتبه
  روز مادر بود. مادربزرگم که همسایه ما است دلهره داشت. نتونستم بفهمم برای چی؟ فقط تلویزیون نگاه می کرد و چشاش پرمی شد. زنگ زدم به نوه ها که بیاین
 • یکشنبه 1394/01/23 - تعداد بازدید 76 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می دونین چرا کم حرف شدم؟ چون شماها اونقدر حرفای خوب برا گفتن دارین که من دیگه حرفی ندارم بزنم. حالا اگه آماده ی عمیق شدنین،
 • شنبه 1394/01/22 - تعداد بازدید 96 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می گم همگی که شنا بلدید؟ اینو گفتم چون عمق پیامک بعدی خیلی زیاده. خییییلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 13 خرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، مهارت ارتباط با خانواده همسر ،

امید: سلاااام بر همه دوستان مهربون؛ حال و احوالتون که خوبه؟ خدا رو صد هزار مرتبه شکر. امیدوارم که همیشه در پناه خدا، خوب و سرحال باشین. می گم: تا حالا به این احوالپرسی ها دقت کردین؟ دقت کردین احوالپرسی هایی که از ته دل و با اعتقاده چقدر به انسان ها انرژی مثبت می ده؟ دیشب چند دقیقه قبل از اذان، یکی از اون پیرمردهای دوست داشتنی قدیمی وارد مسجد محلمون شد. لبخند از روی لباش کنار نمی رفت. با همه دست داد و احوالشون رو پرسید؛ حتی موقعی که سر جاش نشست هم هنوز آثار لبخند رو لباش بود.

******

سلام؛ جدیدا تو اس ام اس ها سلام رو فقط یه "س" می نویسن! هم اندیشان را هم فقط "ها" می نویسن. تا چند سال دیگه اس ام اس خالی می فرستن. خودمون باید بفهمیم منظورشون چیه...

(عطیه از محلات)

******

سلام به همه؛ یه جمله از دکتر خسروى شنیدم برام جالب بود. گفتم به شما هم بگم: "زندگی، دوست داشتن داشتنی هامون هستش نه داشتن، دوست داشتنی ها" خوبه که بهش فکر کنیم. التماس دعا.

(زینب، دانشجوی شیمى، بهشهر)

******

سلام ب همگی؛ اینم یه جمله برا بحث این هفته: همسران اگر رازهای زندگی مشترک خویش را بیرون نبرند، خیلی کمتر به غم جدایی گرفتار می شوند.

(پریسا جواهری از زرین آباد ایلام)

******

سلام؛ می خواستم یه کتاب در رابطه با ارتباط صحیح با خانواده همسر بهتون معرفی کنم؛ البته قسمتی از این کتاب به این موضوع پرداخته و قسمت های دیگه کتاب به روابط زن و شوهر مربوط می شه. در کل، کتاب خیلی خوب و مفیدیه. کتاب: "آئین همسرداری"؛ نوشته: استاد ابراهیم امینی.

(سارا از شیراز)

******

سلام امید؛ خواستم یادآورى کنم برنامه "مشق عشق"روزهاى دوشنبه هم از ساعت یک ربع به چهار با حضور آقاى دکتر ابراهیمى از شبکه آموزش پخش می شه؛ فقط ساعت 18 جمعه ها نیست.

(عارفه، ٣٣ ساله از تهران، مادر پرنیا و پویان)

******

سلام دوستان گلم؛ من ده سال ازدواج کردم و حتی یکبارم به خانواده همسرم بی احترامی نکردم. همیشه صبر کردم و تحمل. الان عروس سوگلی هستم و همیشه احترام به من گذاشته اند. از قدیم گفتن: احترام و محبت حتی سنگ رو نرم می کنه.

******

سلام امید؛ دیشب داشتم هم اندیشان رو می خوندم. همسرم اومد و اونم شروع کرد به خوندن. پیام داداش رسول رو که خوند بلافاصله گفت: پاشو همین الان این پیام رو رو کاغذ بنویس و بچسبون به در یخچال تا همیشه جلو چشمون باشه. منم انجام دادم.

(سیده ریحانه)

امید: می دونم دیگه! الان خیلی ها می گن مگه آقا رسول چی گفته بود؟ پس می گم. آقا رسول از شهریار گفته بود: "آرامش، محصول تفکر نیست. هنر نیندیشیدن به انبوه مسائلی است که ارزش فکر کردن ندارد."

******

سلام؛ من و زن داداشم همیشه حرفامونو به هم می زنیم. اگه هم ناراحت بشیم برای همون لحظه است و دفعه بعد که همدیگه رو می بینیم انگار نه انگار و همه چیز رو فراموش می کنیم و موضوع رو کش نمی دیم. حرف زدن رو در رو بهترین روشه.

(شهره از همین نزدیکی ها)

امید: حرف زدن رودررو ظرافت های خاص خودش رو داره که قبلا درباره اش صحبت کردیم.

******

هم اندیشان سلام؛ نظر: به نظر من تفکرات بعضی از ما قبل از ازدواج خیلی اشتباهه و با یه دید بد که همه مادر و خواهرشوهرا بدن ازدواج می کنیم که خود این باعث می شه روی روابط ما تأثیر منفی بذاره؛ پس باید تفکراتمون رو اصلاح کنیم.

(فرشته، 23 ساله، مامان ریحانه)

******

سلام؛ خواستم بگم من یه زن داداش دارم که اوایل هر حرفی بهش می زدیم حتی حرف های خیلی عادی، برمی گشت و می گفت: تیکه نپرون! ولی الان خیلی با هم خوبیم و فکر می کنم اون اوایل به دلیل عرف جامعه ذهنیت بدی نسبت به خانواده شوهر داشت. هر چند گاهی اوقات اختلاف هایی به هرحال بینمون وجود داره که به نظر من طبیعیه ولی باور کنید محبت کردن و هدیه دادن به هم و اینکه طرف مقابل احساس کنه که دوستش دارید و عضوی از خانواده به حساب میاد خیلی از مشکلات و اختلافات رو از بین می بره. واسه من که اینطوری بوده و باور کنید اگه هر هفته زن داداشم رو نبینم احساس می کنم یه چیزی رو تو زندگی کم دارم و اطمینان دارم که زن داداشمم همینطوریه.

(مرضیه، 67 از مشهد)

******

نظر: سلام؛ ما یه استاد داشتیم که می گفت: مادرم و همسرم رابطه خیلی خوبی با هم دارند؛ چون هیچ وقت تو روابطم با هر کدومشون نمی ذارم اون یکی احساس کنه که طرف مقابل می خواد جای اون یکی رو برام بگیره و حتی پیش همسرم دایما تعریفایی رو که مادرم از عروسش می کنه یادآوری می کنم وبالعکس.

(مرضیه، 69)

امید: پس ببینید! داشتن یا نداشتن مهارت در ارتباطه که عامل دوستی یا دشمنی می شه. 

******

سلام؛ درمورد رابطه با خانواده همسر، به نظر من همه چی بستگی به داماد داره؛ باید بتونه تنشهایی که بین دو تا خونواده به خصوص بین عروس و خواهر شوهر به وجود میاد رو کنترل کنه. من که از حالا فکر همه چیزو کردم. باید از آبجیم و همسر آیندم دو تا دوست صمیمی بسازم؛ کار سختیه، اما شدنیه.

(محمد علی، 71)

******

"اگر از ابتدا مى بینی که او خانواده اى دارد که از نظر ما و درکل از دیدگاه روابط اجتماعى، مطلوب نیست؛ ولى تو چنین مى اندیشى که مى خواهى با او ازدواج کنى نه پدرش یا سایر افراد خانواده او، این فکر خطاست! چون او نمى تواند خانواده خودش را به خاطر با تو بودن کنار بگذارد و تو هم نمى توانى خانواده او را اصلاح کنى و اگر همچنان اصرار بر ازدواج با او دارى، بیندیش که تو باید با همه خصوصیات او و خانواده اش سازگار باشى! پس اگر فکر مى کنى چنین چیزى برایت ممکن نیست، بهتر است با خانواده اى وصلت کنى که از همان ابتدا نه فقط همسرت را بلکه افراد خانواده ى او را هم صمیمانه دوست بدارى." قسمتى از کتاب: "هشت کتاب راز"؛ نوشته: دکتر مسعود هاشمى. راستى امید! چرا قسمت هم اندیشان دانشگاهى غیرفعال هست؟

(زهرا محمودى، 73، آزادشهر) 

امید: بزودی بخشی با عنوان "هم اندیشان دانشگاهی، نخبه و هنرمند" فعال می شه. حتما براتون بخش جالبی خواهد بود. بعدا بیشتر براتون توضیح می دم.

******

سلام به همگی؛ به نظر من اگه بین ما و خانواده همسرمون مشکلی هست نباید روش حساس باشیم یا به همسرمون نق بزنیم؛ بلکه باید اونقدر قوی باشیم که مشکلمونو تبدیل به دوستی کنیم. کاری که خودم کردم و الان یه رابطه عالی با خانواده همسرم دارم.

(اعظم از گلزار کرمان)

******

آقا امید؛ البرزیا شبکه چهارشون فعلا در اختیار شبکه استانی البرزه، به همین خاطر آمارش به هزار نرسیده.

(زهرا از البرز)

امید: تلتکست، بعضی جاها واقعا مشکلاتی داره و همین هم می تونه عامل پایین بودن آمار بعضی استان ها باشه.    

******

سلام با تجربه ده ساله می گم درسته احترام مادرشوهر واجبه؛ ولی خوبی بیش از حد باعث می شه فکر کنه وظیفه عروس همینه؛ پس همیشه منطقی رفتار کنید نه احساسی. ممنون! دوستتون از ......

امید: داشتن تعادل تو همه چیز لازمه؛ "کم کاری" و "زیاده روی" هر دوش مشکل سازه؛ ولی خودمونیما! حتی خوب و مهربون بودن هم کلی قلق داره؛ یه جوری باشیم که هم کلی مهربون باشیم و محبوب خدا و دیگران، هم مهربونیمون بی ارزش نشه. 

******

سلام دوستان؛ من یه مشکلی دارم. من علاقه ای به آرایش توی جمع و بیرون ندارم؛ یعنی هم خودم هم همسرم. دوست دارم فقط گاهی پیش همسرم آرایش داشته باشم. مهمترین دلیل خودم و همسرم هم مضرات لوازم آرایشی هستش؛ ولی خواهر شوهرم و دخترش مدام منو با سایر عروس های فامیل و همسایه مقایسه می کنن و می گن تو تازه عروسی و باید به خودت برسی و از این حرفا. خلاصه دائم گیر میدن به من که پاشو آرایش کن؛ چیکار کنم؟

(زهرا)

امید: به نظر من وقتی آدم مطمئنه کاری که داره انجام می ده درسته و تو این زمینه هم حرفی برا گفتن داره باید با افتخار سرش رو بالا بگیره و دلیل کارش رو خیلی قشنگ و کامل برای دیگران توضیح بده. باور کنین متفاوت بودن درست و اصولی، کللللی کلاس داره.

******

سلام؛ یه مدتی هم نشین یه عده ای بودم که باعث نابودی و زوال روحم شدن!! اما امروز هم نشین شمام و پرواز روح و جسمم رو به وضوح حس می کنم. من با شما مراقب خوبی ها و خدای خودم هستم!!

******

سلام هم اندیشان گل و آقا پیام و آقا امید؛ یه جمله زیبا واستون دارم: وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغ ها می کند پرهایش سفید می ماند؛ ولی دلش سیاه می شود.

(معصومه قلاوندی از اندیمشک)

******

سلام؛ یه پاکت شیر خریدم که تاریخ تولیدش واسه 2 روز بعده. به نظرتون بخورمش یا صبر کنم تولید شه؟

(سحرم. هجده و نیم سالمه. دانشجو هستم از قزوین)

امید: بابا چه عجله ایه؟! صبر کن تا تولید شه! تا اون موقع هم می تونی مثل من بری یه لبنیاتی و از این شیرهای کیلویی بخری که کلی مزه اش فرق می کنه. اصلا شاید اینقدر خوشت اومد که بی خیال تولید همین شیر پاکتی هم شدی. یادمه تو نمایشگاه کتاب یکی از مادرای هم اندیش گفت: دخترم اصلا لب به این شیر کیلویی ها نمی زد؛ ولی کم کم ذائقه اش رو بهش عادت دادم و الان دیگه حاضر نیست شیر پاکتی بخوره؛ البته انصافا بعضی شیر کیلویی ها هم واقعا بو می ده؛ اینجور مواقع به نظر من باید مغازه رو عوض کرد تا جایی که یه شیر کیلویی خوشمزه پیدا بشه.

******

نظر: سلام؛ به نظر من درصدى از این اختلافا برمی گرده به همون مسئله از کاه کوه ساختن... مثلا اگه خواهرشوهر یه حرفی بزنه که زن داداشش اونو منظوردار و متلکی به خودش تصور کنه، باید قبل از واکنش نشون دادن فکر کنه اگه این حرفو دوستش می زد اینقدر آشفته و بهم ریخته می شد؟ نه...

(افشانه، 18 ساله، سلماس، روستاى هبلران)

******

سلام هم اندیشان ناب، داش امید و پیام: راهکار: با زن داداشم از وقتی نامزد بود با هم قرار گذاشتیم مثل خواهر باشیم و اگه اختلاف نظری چیزی پیش اومد خودمون حلش کنیم. خدا رو شکر 7 سال مثل کوه پشت هم هستیم. به دوست گلم که با خواهر شوهرش مشکل داره می گم: بره مثل یک دوست باهاش صحبت کنه و دنبال بهانه از همدیگه نباشید و بعد دشمنی پیش بیاد و کینه و آخرش به  انتقام ختم بشه. شاد باشید.

(خواهر شوهر خوب، یاسمن رفیعی، کرمانشاه)

******

نظر: مادر شوهر، خواهر شوهر؛ حتی باجناق و این دست اسامی برای ما شخص نیستند، برچسبند برای پیش داوری. وقتی به رفتار نادرست یک نفر برچسب خواهر شوهر می زنم، به دخترم ناخودآگاه یاد می دم مادر شوهر یعنی هیولا. در ذهن پسرم حک می کنم باجناق فامیل نیست. نگفتم فرزندم! آدم ها رو با رفتارشون ببین نه اسم و رسم، و با هر کس طوری رفتار کن که کمترین آسیب رو ببینی. آموزش من تنها پیش داوریه که وقتی با این ذهنیت وارد یک زندگی جدید شد، سر تکون دادن، لبخند زدن، حرف های بی منظور حتی پریدن پلک طرف مقابل رو تفسیر می کنه به بلندای شاهنامه؛ حتی زجر می کشه؛ اما بلد نیست حتی خوبی رو درک کنه و از بدی تشخیص بده، چون ذهنیت قبلی داره. چون مادرش من بودم، جامعه اش مثل من و طرز تفکرهای هم اندیشی انگشت شمار. ریشه تمام این بحث های بی سرانجام، فرهنگیه که با قدرت تمام داریم سینه به سینه منتقل می کنیم.

(ملیحه، کارشناسی ارشد فیزیک، تهران)

******

نظر: من خواهرشوهر 4 تا عروسم. همیشه به زن داداشام محبت کردم؛ ولی چون اسم خواهر شوهر رومه هیچ وقت خوبیامو ندیدن و من خودم واسه راحتیشون ارتباطمو قطع کردم؛ البته با دوتاشون! دلم برا داداشام یه ذره شده. خونمون قبل ازدواجشون پر از شادی بود...

(تلما)

امید: آبجی! باید باهاشون صحبت کنی و ذهنیت های منفی رو از ذهنشون پاک کنی. یه هدیه، بهانه خوبیه تا بتونی باب صحبت رو باهاشون باز کنی.     

******

سلام به همگی؛ داداشم یک ساله عقده. انشاءا... 20 روز دیگه عروسی می کنه. من به عنوان خواهرشوهر تو این یکسال از گل نازکتر به عروسمون نگفتم و فقط با لبخند باهاش حرف زدم؛ تا اینکه یک ماه پیش داداش و زن داداشم بحثشون شد و به هم خیلی بی احترامی کردن. من به خاطر این بی احترامیا خیلی ناراحت شدم و به هردوشون گفتم خیلی بی شعورید. خب! زن و شوهر تحت هر شرایطی باید حرمت ها رو حفظ کنن. زن داداشم از اون روز به بعد همه جا از من بدگویی می کنه... به نظرتون من چی کار باید بکنم؟

(پ، 21 ساله از ایران)

امید: شما هم با یه هدیه و یه معذرت خواهی از ته دل، به راحتی می تونی دلخوری رو از دلش دربیاری. مثل آب روی آتیشه؛ مگه اینکه واقعا مشکل، خیلی ریشه ای شده باشه؛ یا طرف، آدم خیلی خاصی باشه که اینجور مواقع، آشتی به مهارت بیشتری نیاز داره. درضمن؛ هیچوقت نباید تو دعوای زن و شوهری دخالت کرد؛ چون اونا به زودی آشتی می کنن و فقط ماییم که ضایع شدیم. تازه اگه واااااقعا شرایط خاصی بود و نیازی به مداخله ما شد باید خییییلی محتاط باشیم.

******

سلام امید؛ می شه بگى الهام خانوم چى گفته بودن که همه! خوششون اومده بود. شاید نظر منم همونطور باشه.

(معصومه حقدوست)

امید: الهام خانوم به چند تا از مهارت های مهم همسرداری اشاره کرد. گفت: باید کم توقع باشیم و از همسرمون اونقدر انتظار داشته باشیم که بتونه به انتظارت پاسخ بده. گفت: قبول کنیم که همسرمون با یه سری عادات و خوی ها بزرگ شده و راحت نمی تونه اون ها رو کنار بذاره؛ پس بهش فرصت بدیم. گفت: سعی کنیم حرمت ها رو همیشه رعایت کنیم؛ بخصوص موقع دعوا و هیچ وقت هم تو دعوا از ازدواج خودمون اظهار پشیمونی نکنیم. گفت: سلایق و علایق همسرمون رو بشناسیم تا با این کار، به او بگیم که چقدر برای ما مهمه. الهام خانوم گفت: باید همیشه روزهای خوب با هم بودن رو به یاد هم بیاریم. خب! معصومه خانوم! حالا نظرت چیه؟ برا خیلی ها مهمه! 

******

سلام هم اندیشان و دوستای گلم و امید؛ به نظر من راهی که باعث آرامش تو زندگیتون می شه اینه که به هر خدمتی که همسرتون تاحد معقول به خانواده اش می کنه حساسیت نشون ندین. من این کارو می کنم و نسبت به قبل که برعکس الآنم بودم خوشبخت ترم.

(مرضیه از میاندوآب)

امید: خب! دوستان خوبم! ممنون به خاطر همه پیامک هایی که می دونم با فکر و زحمت و عشق، می فرستین. عشق به باشگاهی که داره زندگی هممون رو تغییر می ده. افسوس که امکان درج شدن همه پیامک ها وجود نداره. فقط تا یادم نرفته بگم به خاطر تعطیلات، تا شنبه باشگاه به روز نمی شه. شنبه همین بحث رو ادامه می دیم. داریم ریشه یابی می کنیم تا ببینیم چرا گاهی بین زوج ها و خانواده های همسرشون اختلاف پیش می یاد. ریشه این اختلاف ها واقعا چیه؟ اول پیامک هاتون بنویسین: نظر 

به امید دیدار.

تعداد پیامک های دیروز (یکشنبه): 4791

آمار سرشماری تا ساعت سیزده و سی دقیقه امروز (دوشنبه): 32014

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392