• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 7 خرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

سلام دوستان؛ نمی دونید چه لذتی داره دقیقا وقتی ۲۵ روز مونده به تابستون، تو هوای آفتابی، بارون بباره. جالب تر این که به جای ۱ رنگین کمون ۲ تا تشکیل شده باشه... خدایا شکرت! به خاطر تمام نعمت های قشنگت.

(افسانه از قزوین، الوند)

امید: سلام دوستان؛ اینم یه انرژی مثبت، برای شروع کارمون...

******

سلام به هم اندیشان عزیز؛ دلیل: خیلى از ماها جاهایی درمونده شدیم که فقط خدا کمکمون کرده. فکر کردن به اون لحظه ها و یادآوردن نعمت های زیادی که خداوند با مهربونی به ماها بخشیده بی دلیل ما رو به شکر و سپاسگزاری سوق می ده که بهترین اون نماز و زانو زدن در برابر عظمت خداست.

(رویا، اصفهان)

******

سلام داداشا (امید و پیام) دلیل: من چند سال بود نماز نمی خوندم. بعد چند سال که به خودم اومدم دیدم چقدر فرق کردم و دیگه اون دختر قبلی نیستم. نماز نخوندن جوری از خدام، اعتقاداتم، باورهام دورم کرده بود که حتی خودم نفهمیدم. از شب قدر به بعد توبه کردم و تا الان نماز می خونم. داداش حسین! اگه می خوای مشکلاتت حل بشه و با خدا دوست بشی، نماز بخون. به آرامش می رسونتت. من لبخند خدا رو دیدم......... برام خیلی دعا کنید. می ترسم باز از خدا دور شم.

(اکرم از قم)

******

سلام؛ بیشتر ایده ها و نقشه های بزرگ، اگر آسان تر از ایده ها و نقشه های کوچک نباشند، دشوار تر از آن ها نخواهند بود. امروز تصمیم گرفتم به جمع باصفای شما دوستان مهربان وارد بشم؛ البته اگه قابل بدونید.

(عبداله، ۲۶ ساله، دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی معماری)

******

سلام ب همه؛ امید! تو که نپرسیدی باشگاه چه تأثیری روی من داشته؟ مشکلی نیس خودم می گم: نمازهامو اول وقت می خونم. کارهای خوبم رو زیاد کردم. مصرف قند و شکرم صفر شده. کوچکترین آشغالی در محیط زیست نمی ریزم؛ ضمن اینکه ب دیگران هم می گم. بازم هست... و من به خاطر داشتن شما خیلی خوشحالم. مواظب خودتون باشید.

(تارا، دانشجوی حسابداری)

******

سلام امید؛ به آقا حسین پیشنهاد می کنم سی دی سخنرانی های استاد فرهنگ، در مورد فلسفه نماز رو تهیه کنن و حتما گوش کنن؛ چون خیلی قشنگ حکمت جای جای نماز رو توصیف کردن. التماس دعا.

(زینب، ۷۲،  مهرشهر کرج)

******

سلام به همگى؛ به قول پیام جواب سؤال شما به اندازه ى یه کتابه... کتابی از  آقاى یدالله نفرى به نام "چرا من نماز بخوانم؟" پاسخ به سوالاتیه مثل: چرا باید نماز بخوانیم؟ آیا نماز تکرارى نیست؟ چرا باید نماز را به عربى بخوانیم؟ راه درمان حواس پرتى در نماز چیست؟ و...

(پسر خوب از تهران)

******

اضطراری: سلام؛ امید! مایی که در سرشماری، کد سه رقمی استان رو به فارسی فرستادیم؛ اگه دوباره با همون گوشی، کد رو همونطور که گفتید به انگلیسی بفرستیم نرم افزارتون قبولش می کنه یا نه؟

(کوثر، 24، بروجرد)

امید: قبول می کنه؛ چون فقط عددهای انگلیسی رو می پذیره و از شما رو چون فارسی بوده تا حالا قبول نکرده؛ پس هنوز فرصت دارید. دوستان خوبم! حتما تو سرشماری شرکت کنید و برای این کار صفحه 565 رو بخونید. کدهای سه رقمی همه استان ها اونجا اعلام شده. اگه تلفن همراهتون هم عددهاش انگلیسی نمی شه، تو بخش تنظیمات تلفنتون، زبانش رو انگلیسی کنید.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ تجربه: براى اینکه در آرامش زندگی کنی دو چیز رو فراموش کن: خوبی هایی که براى دیگران کرده اى و بدی هایى که دیگران در حق تو کرده اند...

(فاطمه هستم از کوهدشت)

******

وای ی ی ی! تو رو خدا گوش کنین! با شمام ملوان پیام! آخرش بعد دو سال تونستم جلوی شوهرم هم اندیشانو بخونم. باهام دعوا نکرد. گوش کرد. تازه خودش صفحه هاشو رد کرد.

(سمیه از مشهد)

******

دلیل: سلام؛ من تصمیم گرفتم هر کاری که می کنم فقط به خاطر خدا باشه نه ثوابش یا بهشت و.... داداش حسین! شما باید ارتباطت رو با خدا نزدیک کنی. مثل یه دوست تو دلت باهاش حرف بزن و درد و دل کن. سعی کن چند دقیقه قبل از نماز، سر سجاده بشینی و دعا کنی تا تو نماز حضور قلب داشته باشی.

(مریم)

امید: واقعا قبول دارم. نمازی که از قبل از اذان بری دنبال مقدماتش یه چیز دیگه اس و صفای دیگه ای داره.

******

سلام به همه هاها؛ دلیل: به نظر من نماز یه نوع جواب به همه نعمت هاییه که خدا بهمون داده، نه صرفا به خاطر اینکه یه چى از خدا بخوایم. مثل جواب سلام که هم واجبه و هم ثوابش بیشتره. لحظه هاتون خدایى.

(سعید سعدالدین، کاشمر)

******

سلام امید و هم اندیشان عزیز؛ لطفا کمکم کنید! من علیرغم دانش و اطلاعات فراوان و به روزی که دارم بسیار کم حرفم. وقتی کسی میاد خونمون یا حتی با همسرم نمی دونم چی بگم. از کجا بگم. اگه کتاب خوبی می شناسین معرفی کنید. متشکرم.

(مژگان، 29 ساله، تهران)

امید: کتاب که هیچ الان هم اندیشان کلی راهکار بهت میدن. اول پیامک ها بنویسین: راهکار

******

سلام هم اندیشان گل؛ می خواستم به اون دوستی که باد یه کلاغ براش آورده بگم مراقب باش باد نبردش. آخه می گن بادآورده رو باد می بره.

******

سلام؛ آقا امید! این جمله یعنی چی؟ "از زندگی دیگران عکس نگیر، فیلم بگیر".

(الهه، 19 ساله)

امید: یعنی فقط با چند تا تصویری که از زندگی دیگران می بینی درموردشون قضاوت کنی و یا حسرت زندگیشون رو بخوری؛ در صورتیکه اگه از زندگیشون فیلمی داشتی، فیلمی از گذشته و حال و آینده و می تونستی همه چیز رو با هم ببینی؛ شاید نظرت عوض می شد. به پیامک بعدی یه توجهی بنمووو...

******

سلام به داداش امید و دوستان هم اندیش؛ خواستم بپرسم اگه می گن دوستی های قبل از ازدواج خوب نیست؛ پس چرا بعضی از اطرافیان که تن به این دوستی ها می دن شاد و خوشحال هستن و مشکلی هم ندارن؟

(س از رشت)

******

سلام امید! آبجی سیلوانا رو یادته؟؟ همون خانوم صبور و مادر متعهد رو می گم! می خوام بدونم خبری ازش نیست؟؟ امیدوارم هر جا هست خوشبخت باشه!!

******

سلام به برادر امید و دوستان! خوبید که؟ امید! یه سوال دارم: آیا بین دوستان هم اندیشمون کسانی هستند که فارغ التحصیل دانشگاه علمی - کاربردی باشن و الان شاغل باشن؟ یه شغل خوب متناسب با رشته تحصیلیشون؟ این مهمه.

(زهرا، 19 ساله، طهران، جنت آباد)

******

سلام دوستان هم اندیش؛ امید! من دو ماهه به جمع هم اندیشان پیوستم. از باشگاه هم خیلى خیلى ممنونم. امید! من یه دفتر دارم به اسم گروه هم اندیشان. هر پیامکى که آموزنده باشه رو یادداشت می کنم. به دوستان هم پیشنهاد می کنم. خیلى خوبه.

(مرضیه، 19 ساله از کرمانشاه)

امید: تو نمایشگاه کتاب هم چند نفری دفتر هم اندیشانشون رو آورده بودن. قبول دارم خیلی کار باارزشیه. با دیدن مطالب، کلی خاطره تو ذهنم زنده شد. راستی! چند وقتیه از خاطره هایی که از هم اندیشان دارید، نمی گید؟! کلی می تونه فضا رو عوض کنه.

******

با سلام؛ یه ضرب المثل روسی: از تهمت زدن بپرهیزید، زیرا تهمت مثل ذغال است؛ اگر نسوزاند لااقل سیاه می کند. و یه جمله دیگه: فراموش نکنید اگر می خواهید از نردبان بالا بروید باید از پایین ترین پله شروع کنید.

(یسرا از قم)

******

سلام امید! خواستم ازت تشکر کنم. پیشنهادت در مورد قوی کردن زبان (اینکه زبان انگلیسی رو از دوره راهنمایی تا پایان دبیرستان دوباره از اول بخونیم و پایمون رو قوی کنیم) خیلی موثر بود. پیشنهاد منم اینه که برای هر لغت یه جمله پیدا کنین. با اون جمله، لغت بیشتر تو ذهن می مونه.

(بهار، 23 ساله از تهران)

امید: خوبیش اینه که به هزینه زیاد و کمک کسی هم نیاز نیست. برای رفع مشکل هم می تونین راهنمای هر کتاب رو که جواب ها توشه بخرین. 

******

سلام خوبان؛ وقتی دیروز پیام سمیرا و مائده رو خوندم فکر کردم چه قدر خوبه نکته های به این خوبی رو بهم بگیم. امید! لطفا توی نظرسنجی هم نکته های سلامتی رو بذار.

(مینا به همراه دخترش از خمین)

امید: من همیشه حواسم به اینجور نکته ها هست. اگه تو پیامک ها ببینم و تو اینترنت هم از جاهای معتبر، از صحتش اطمینان پیدا کنم، حتما درج می کنم.

******

سلام به هم اندیشای صمیمی؛ می خواستم به جوونای عزیز بگم که مشکلات خودتونو اینقدر تو ذهنتون بزرگ نکنید. همیشه به اونایی فکر کنید که گرفتاری هایی دارن که کمرشونو خم کرده؛ ولی ایمان و امیدشونو از بین نبرده. نا امید نباشیدکه خدا هنوز با ماست.

(نگین، 25 ساله از کرمانشاه)

******

سلام امید! یه مدته که شبکه چهار تو سیستم آنالوگ بعضی استان ها مثل گیلان کلا قطعه! و فقط روی دیجیتال پخش می شه! این تو قضیه سرشمارى تاثیر منفی می ذاره.

امید: با این وجود، گیلان هم امروز هزار رو رد کرد و تعداد هم اندیشانش تا این لحظه (ساعت 13) رسیده به هزار و بیست و پنج نفر. استان های آذربایجان شرقی، فارس، کرمانشاه، لرستان، مازندران و مرکزی هم تو مرز قرار دارن و احتمالا تا چند ساعت دیگه هزار تایی می شن. راستی! قبل از خریدن دستگاه پخش دیجیتال، حتما از دوست و آشناهایی که دستگاه رو دارن تحقیق کنید. فونت تلتکست دستگاهشون رو ببینید و اگه خوب بود از اون دستگاه بخرید. بعضی از دستگاه ها اصلا فونت تلتکستش خوب نیست.

******

سلام؛ دلیل: من با وجود بیماری مادرزادی که (ایکتیوز) دارم ولی با تمام عشقم نماز می خونم؛ چون وقتی نعمت های خدا رو شمردم دیدم اگه نماز نخونم آخر بی معرفتیه. فقط برای تشکر از خدا نماز بخونید خدا خودش معرفت بهتون عطا می کنه.

(مرجان، کسی که هم اندیش متولد شده، تهران)

امید: وقتی برای تشکر از خدا نماز بخونیم خدا، هم معرفت به ما میده و هم حاجاتی که خیر و صلاح ما در اونه رو روا می کنه. یادمه یه بار دکتر خسروی تو برنامه طلوع گفت: "وقتی شکرگزار خدا باشیم و قدر نعمت هایی که بهمون داده رو بدونیم، خدا هم عنایت ویژه ای به ما خواهد داشت." شکر نعمت نعمتت افزون کند...

******

سلام به هم اندیشان گل و آقا امید؛ می خواستم از همسرم به خاطر همه خوبی ها و مهربونیاش تشکر کنم. اون با رفتار خوبش چند سال بچه بازی هاى منو تحمل کرد. تا حالا که یه خانوم عاقل شدم.

(سارا، ٢٢ ساله از شوشتر)

******

سلام؛ فکر نمی کنین این ماه اصلا واسه سرشماری وقت خوبی نبود؟ آخه الان همه یا خوابگاهن یا به خاطر امتحانا وقت ندارن پیام نما بخونن. بهتر بود می ذاشتین واسه تیر؛ درضمن، واسه آمار به جمعیت شهرا توجه داشته باشین.

(بهاره از کم جمعیت ترین استام کشور، ایلام)

امید: با این حال ایلام تو تعداد هم اندیشانش از 16 تا استان دیگه جلوتره. اونم داره به هزار نزدیک می شه. درضمن، سرشماری تا یک ماه ادامه داره و ممکنه به خاطر کنکور و امتحانا تمدیدش کنیم. نگران نباشید. از آمار قبلی حتما بیشتره.

******

سلام؛ خواستم بگم اون نه نفر، بیست هزار و دویست و نه نفر رو من هم اندیش کردم وخیلی هم خوشحالم.

(عطیه، دوستدار هم اندیشان)

******

دلیل: سلام؛ در جواب داداش حسین باید بگم بهتره موقع اذان بری مسجد و سعی کن با چند نفر هم سن خودت که اهل مسجدن رابطه برقرار کنی و دوست بشی. اونوقته که تحولو تو زندگیت می بینی. درست مثل خود من.

(عباس، 19 ساله، ملایر)

******

سلام امید! پسرم 3 سالش تموم شده؛ ولی یه ذره خجالتی و بی نظم هست. ب نظرت بذارمش مهد خوبه. به راهنمایتون خیلی احتیاج دارم.

(همون مامان مصطفی)

امید: من نتیجه مهد رفتن رو بارها تو بچه های خجالتی فامیل دیدم. معجزه می کنه؛ ولی یه مهد خوب و مطمئن پیدا کن. فعلا خداحافظ همگی.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392