loading...

باشگاه هم اندیشان

تجربه من؛ از زندگی دیگران عکس نگیر... فیلم بگیر. امید! از وقتی اینو فهمیدم دیگه حسرت این و اونو نمی خورم و ناشکری نمی کنم. (الهام، 18 ساله از اصفهان) امید: سلااااام دوستان خوبم؛ امیدوارم همت

هم اندیشان دوشنبه 6 خرداد 1392

حسین وفا بازدید : 536 دوشنبه 06 خرداد 1392 نظرات (0)

تجربه من؛ از زندگی دیگران عکس نگیر... فیلم بگیر. امید! از وقتی اینو فهمیدم دیگه حسرت این و اونو نمی خورم و ناشکری نمی کنم.

(الهام، 18 ساله از اصفهان)

امید: سلااااام دوستان خوبم؛ امیدوارم همتون شاد شاد باشید. واقعیتش اینه که شاد بودن ما تا حد زیادی به نوع نگاه ما به زندگی مربوط می شه. کسب آگاهی های صحیح و فکر کردن درباره اونا می تونه نگاه ما رو به زندگی عوض کنه. نمونه اش همین پیامک الهام خانوم.   

******

سلام امید و "ها"؛  از یه دکتر طب سنتى تو تلویزیون شنیدم که می گفت: اگه از ترکیب گلاب و عرق بیدمشک و کمی زعفران و عسل طبیعى، یه شربت درست کنیم، ضد افسردگیه.

(سمیرا، 19 ساله، دانشجوی ترم آخر کاردانی معماری، تهران)

امید: در واقع گلاب و زعفران این خاصیت رو داره. عسل رو برای شیرینی شربت و عرق بیدمشک رو هم چون طبع خنک داره برای متعادل شدن گرمی اون بهش اضافه می کنن. (عسل و گلاب و زعفران، طبع گرم دارن)؛ من که رفتم درستش کنم. ممنون آبجی سمیرا!

******

سلام بر امید و پیام و ناب اندیشان زندگی من... خواهش می کنم بگید این قضیه "ها" چیه؟ ما رو هم در جریان بذارید! خواااااااهش کردما!!!!! هم اندیشان! دوستتون دارم خیلیییییی زیاد.

(سمانه از یزد)

امید: هر چند وقتی برای اینکه فضای باشگاه عوض بشه یه چیزی باب می شه؛ الان هم نوبت "ها" شده که مخفف کلمه هم اندیشانه؛ ولی باید حواسمون باشه که الکی خرجش نکنیم که زیاده روی بشه و تو ذوق بزنه.

******

سلام به گروه خوبمون؛ من با وجودی که هم وطن شما نیستم؛ اما به جمع شما اومدم. نهایت استفاده رو از افکارتون می کنم و دمتون گرم... اینم یه جمله قشنگ هدیه به شما: می پنداری جسم کوچکی هستی؟؟؟؟؟؟؟ حال آن که جهان بزرگی در تو نهفته است.

(محبوبه، 22 ساله، دانشجوی مهندسی کامپیوتر، ساکن تهران)

******

سلام؛ ممنون که شماره محک رو درج کردی... ما روز تاسوعا نذری می دادیم. به همسرم گفتم پول نذریمونو بدیم برای این گل های محک؛ دیگه ظرف یه بار مصرف هم نمی خریم؛ الان دارم لبخند خدا رو حس می کنم...

(مامان مصطفی از افسریه)

امید: واقعیتش اینه که زمینه های زیادی برای نذرهای مادی و معنوی وجود داره که همشون هم به نوبه خودشون اهمیت دارن؛ ولی چون بعضی وقت ها همه نذرها رو به یه جهت سرازیر می شه؛ بقیه جاها با کمبود مواجه می شه. در راه امام حسین (ع) و به نام او خیلی کارهای مهم می شه کرد. نذرهای مختلف مادی و معنوی. یادتون باشه که نذر غذا فقط یکی از اون ها است.       

******

سلام؛ هم اندیشی که گفت پشت یه نیسان سفید لوگوی 370 رو دیده، مگه نیسان سفید هم هست؟!!!! امید هست؟ من که ندیدم! خب حتما هستش دیگه!

(حسن، نکا)

******

یه سوال راجع به سرشماری: سلام به تک تک شما مهربونا! امید! مثلا من که از نیشابورم؛ ولی ساکن یزدم باید کد کدوم استان رو بفرستم؟!

(فاطمه، 18 ساله)

امید: اگه موقتی تو یه استان دیگه زندگی می کنید، بهتره که کد وطن اصلیتون رو  بدید. دوستان! اگه بودن هم اندیشان براتون اهمیت داره؛ حتما تو سرشماری شرکت کنید. اطلاعات لازم تو صفحه 565 هست. حتما بخونید.

******

سلام امید؛ می شه در مورد سرزنش کردن بیشتر توضیح بدید. من خیلی دیگران رو به خاطر کارهاشون سرزنش کردم. مخصوصا خانوادم رو. حالا خیلی می ترسم.

( ؟ از ایلام)

امید: سرزنش کردن یعنی فراموش کنیم که خودمون انسانیم و ممکنه هزار تا عیب و ایراد داشته باشیم؛ اونوقت عیب و اشتباه یکی دیگه رو به رخش بکشیم و به خاطر اون اشتباه، هزار جور طعنه بهش بزنیم. اگه مرتکب سرزنشی شدیم و الان نگرانیم، راه چاره اش اینه که توبه کنیم و طرف مقابل رو راضی.

******

سلام؛ یه هفته است سرپرستی یه بچه کلاغو به عهده دارم. نمی دونم از کجا اومده! فکر کنم باد آورده... فعلا دارم قارقار یادش می دم؛ پس فردا هم می فرستمش باشگاه پرواز تا پرواز رو یاد بگیره!

(زهرا فرشادفر)

امید: خدا خیرت بده! مهربونی با حیوانات مگه کم ثواب داره؟ جدی می گما! اونام برا خودشون دنیایی دارن؛ و خدایی؛ ولی به نظر من از آموزش قار قار، صرفنظر کن. من نگرانم!  

******

سلام به همه؛ ازتون کمک می خوام. چیکار کنم که عاشق نماز خوندن بشم. خیلی قفل ها تو زندگیم دارم که باز نمی شه. آخه به قول دوستمون شاه کلید همه قفل ها نمازه. ممنون از همتون.

(حسین، 1374)

امید: چند سال پیش از طرف صدا و سیما تو یه دوره ای تو مالزی شرکت کردم. از کشورهای مختلف اومده بودن. تو بخشی از این دوره، استادمون فیلمی نشون داد درباره نحوه راز و نیاز مردم با خدا، در مناطق مختلف جهان. استادمون با نشون دادن این فیلم می خواست بگه: همه دارن خدا رو به شکل های مختلف می پرستن و باید به هر کسی، به هر شکلی که خدا رو داره می پرسته، احترام گذاشت. مسلمون ها هم نماز می خونن که به نظر من یکی از زیباترین و کاملترین شکل های پرستش خداونده. راستی! داداش حسین! باید سعی کنیم دلیل نماز خوندنمون، باز شدن قفل های زندگیمون نباشه؛ چون ممکنه وقتی قفل ها باز بشه اونوقت فراموشش کنیم. باید دلایل محکمتری برای این کار داشته باشیم. دوستان! می تونید کمکمون کنید؟ اول پیامک بنویسین: دلیل

******

سلام به هم اندیشان، پیام و امید؛ حالتون خوبه؟ یه پیشنهاد! یه هفته هم در مورد اشتغال و کمبود شغل بحث کنیم. مطمئنم که مشکل خیلی از جووناست. خواهشا بذار تو نظرسنجی هفته. ممنون!

(رضا از قزوین، شهر صنعتی البرز، الوند)

امید: یادمه یه بار درباره کارآفرینی صحبت کردیم؛ ولی اونجور که می خواستم پربار نشد. باشه. حتما؛ چون می دونم این بحث می تونه به جوون هایی که به خاطر بیکاری داره وقتشون تلف می شه، ایده های خوبی بده.

******

 سلام؛ امروز صبح به یکی کمک کردم. یه احساس خوبی داشت. ازش ممنونم. من این احساس خوبو مدیون اونم، نه اون مدیون من به خاطر کمک.

(نسرین از ایلام)

******

سلام به همه؛ به جای چایی سیاه که باعث کم خونی می شه چایی به (میوه به) یا سیب و به جای قند هم توت خشک استفاده کنید. شاید اولش با ذائقه تون جور نباشه؛ ولی به مرور بهش جواب می ده. الانم که فصل توته. مواظب خوبیهاتون باشید.

(مائده، 18 ساله، درچه نگین زاینده رود)

امید: خیلی جالبه! بارها شده که ذائقه خودم رو به چیز جدید و سالمی عادت دادم؛ تو همه موارد هم اولش سخت بوده و آخرش تعجب آور. تعجب از اینکه چرا من چنین چیز خوبی رو دوست نداشتم؟! راستی! چایی سیاه رو از این جهت می گن کم خونی می یاره؛ چون نمی ذاره آهن غذا، درست جذب بدن بشه. حداقل بعد از غذا نباید چایی خورد. مخصوصا اونایی که سابقه کم خونی دارن.

******

سلام سلام سلام؛ وای امید! من امروز خیلی خیلی خوشحالم. آخه امروز داشتم یادداشتامو می خوندم دیدم پارسال دقیقا یه همچین روزی هم اندیش شدم. وای من یه ساله شدم. چقدر خوشحالم...

(نسیم 370)

امید: ما هم خوشحالیم. تولدتون مبارک!    

******

سلام خانواده بزرگ من؛ اگه یه پراید زیتونی دیدین که نوشته بیمه دعای هم اندیشان تعجب نکنید. این به عشق شما خوبانه.

(موسوی، ساری)

امید: خیلی خوبه که همدیگه رو دعا می کنیم. من که واقعا خیلی وقت ها؛ به ویژه تو لحظات خاص، یادتونم. برا خودمم حس خوبیه!   

******

سلام امید! خواستم دو تا کتاب در رابطه با تقویت عزت نفس به هم اندیشان معرفی کنم. کتاب: از حال بد به حال خوب؛ اثر: دیوید برنز و همچنین کتاب: زندگی شادمانه؛ اثر: آلبرت الیس.

******

سلام؛ نتایج آمار استانها کی اعلام می شه؟ دوس دارم زودتر بدونم توی استان گلستان چند نفر جزو "ها" هستن.

(فریده، رامیان(

امید: اینم آمار اولیه: تا ساعت 14 امروز دوشنبه، بیست هزار و دویست و نه نفر تو سرشماری شرکت کردن که به ترتیب استان های تهران (2742 نفر)؛ خراسان رضوی (1921 نفر)؛ اصفهان (1260 نفر)؛ همدان (1034 نفر) و گلستان (1019 نفر) در صدر قرار دارن. تو بعضی استان ها آمار پایینه که ممکنه به خاطر قطعی و یا پایین بودن سرعت تلتکست باشه. یادتون نره که تو سرشماری شرکت کنین و به بقیه هم اندیشان هم اطلاع بدین. تو صفحه 565 همه چیز رو نوشته. خدانگهدارتون.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2746
 • آی پی امروز : 114
 • آی پی دیروز : 155
 • بازدید امروز : 411
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,723
 • بازدید ماه : 411
 • بازدید سال : 111,890
 • بازدید کلی : 2,807,321
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی