• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 5 خرداد 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، بحث آزاد ،

سلام خوبان؛ به باشگاه هم اندیشان خوش آمدید!

از قدیم گفتن: "هر سری یه عقلی داره"؛ به همین خاطر، باشگاه هم اندیشان رو راه انداختیم تا بتونیم تو یه محیط سالم، با استفاده از نظرات همدیگه، به اندیشه هامون عمق بدیم؛ از تجربیات هم استفاده کنیم و زندگی هر روز بهتری داشته باشیم. امیدوارم شما هم جزو هم اندیشانی باشید که پس از مدتی آشنایی با باشگاه، به این نتیجه رسیدن که زندگی دو بخشه: "قبل از هم اندیشان؛ بعد از هم اندیشان" اینجا همه با هم یکدل و یکرنگن. فضا کاملا دوستانه است؛ با دوستانی که گویی سالها است همدیگه رو می شناسن؛ به همین خاطره که صحبت هاشون که غالبا درباره سبک زندگیه و معمولا هم رنگ و بوی اجتماعی، فرهنگی، علمی - پزشکی و مذهبی داره؛ با چاشنی طنز و شوخی هم همراهه. اگه کنجکاو شدین و دوست دارین بیشتر درباره باشگاه هم اندیشان بدونید حتما صفحه 550 ، (سخنی با هم اندیشان) رو بخونید

با آرزوی بهترین ها: امید و پیام  

 

 

موضوع این هفته: آزاد

امید: دوستان خوبم سلام؛ حتما تعجب کردین! هم اندیشان، امروز یه تغییراتی داشت. لازم بود؛ چون کسانی که تازه با باشگاه آشنا می شن قبل از خوندن پیامک ها حتما می بایست با فضای اون یه آشنایی مختصر پیدا کنن. اینجوری از یه جهتایی بهتره. به هر حال، شما از این به بعد می تونید هم اندیشان رو از این صفحه آغاز کنید. ممنون!

******

سلام به همه؛ الان ساعت سه و نیم بعدازظهر شنبه هست و من در مسجد  معتکفم. آقا امید! اینجا هر کس که برا سخنرانی میاد می گه: "کلید سعادت دنیا و آخرت، نیکی به والدینه."

(زهرا، متولد 66)

******

تو رو خدا هیچ وقت بوسیدن دست پدر و مادرتون و تشکر از اونا رو به تاخیر نندازین. من مغرورم. کلا گذاشته بودم کنکورمو بدم بعد قلبا ازش تشکر کنم. با موفقیتم؛ ولی غافل از اینکه مرگ 3 روز قبل عید اونو ازم گرفت... من موندمو کلی غم و کنکور... برام دعا کنید زحمتای 12 ساله ام هدر نره.

(مانیا، 18 ساله)

******

پیشنهاد: سلام به همگى؛ (برای اینکه ظروف یکبار مصرف استفاده نکنیم) تو شهرمون ظروف هیئت رو می گیریم و نذرمون که تموم شد یه مبلغی هر چقدر توانایى داریم براى هیئت می دیم. اونا هم هر چی براى هیئت لازمه می گیرن.

(مبین، یه هم اندیش جدید که یک ماهه باهاتون آشنا شدم)

******

سلام؛ دقت کردین چقدر ما آدما عجیبیم، درختارو قطع می کنیم و ازشون کاغذ درست می کنیم. بعد روی کاغذها می نویسیم لطفا درختا رو قطع نکنید.

‏(یه هم اندیش از کنار بادبانهای کشتی)

******

سلام بکراندیشان و امید؛ تجربه من اینه که فهمیدم فقط خدا از آینده خبر داره. تا حالا پول زیادی به رمالا و فال گیرا دادم؛ اما همش دروغ بود. بیشتر، خانوما به این خرافات معتقدن. امید اگه می شه توضیحی بده که این چیزا حقیقت داره یا نه.

(زهرا، 18 ساله از بروجرد)

امید: فالگیر و رمال هایی که ماها معمولا می بینیم و یا درباره شون می شنویم که هیچ، شما تا حالا دیدین حتی معروفترین پیشگوهای دنیا درباره آینده بگن و همه پیشگویی هاشون هم درست از آب دربیاد. نه! واقعا دیدین! کلی پیشگویی می کنن و "ممکنه" یکیش درست از آب دربیاد. خب! اینجوری که می شه شانسی!  

******

تنظیم: سلام به نیک اندیشان؛ خواستم به اون خانمی که گوشیش فارسی پیامک می ده و (با تنظیم)، انگلیسی نمی شه بگم: کد سه رقمی استانت رو با تلفن همراه یه دوستی که گوشیش اعدادش انگلیسیه به گوشی خودت بفرست و بعد با خط خودت به هم اندیشان ارسال کن. درمورد فارسی نشدن تلویزیون هم  تنظیمات کارخونه رو بزن حتما فارسی می شه.

(رضا، پسرعمو مهندس که درآینده پولدار می شه، نکا)

امید: آقا رضا پولدار شدی دست ما رو هم بگیر!

******

تنظیم: در جواب دوستمون که نحوه تنظیم تله تکست رو خواسته بود باید بگم: ابتدا دکمه منو فشار داده بشه. سپس قسمت تنظیمات فعال بشه. بعد از اون تنظیمات نمایشگر که در این قسمت تنظیم حروف تله تکست فارسی انتخاب بشه. در ضمن؛ باشگاه خیلی مفید و آموزنده است.

(بابای عرفان و ریحانه هستم، شهر محروم نهبندان، روستای دهک عربخانه)

امید: البته تو همه تلویزیون ها مسیرش یکی نیست؛ ولی به هر حال وقتی توی منو می رین، زبان تلویزیون رو باید فارسی کنین. 

******

تنظیم: سلام به امید و پیام و هم اندیشان عزیز؛ اگه ال ای دی منوی فارسی نداره روی منوی عربی تنظیم کنید. مشکلتون حل می شه.

(نسرین از بم)

******

تقدیم به "ها" (هم اندیشان) برگرفته از کتاب لطفا گوسفند نباشید: بزرگترین کارها با کوچکترین گام ها شروع شده و سخت ترین گام، اولین گام است!

(اسما موسى پور از مرند)

******

سلام امید تا حالا شده توی خونتون بزنی تلتکست و هم اندیشان رو بخونی؟ اقوامتون چی؟ اونا می خونن؟

(ابوالفضل زاهدی مقدم از کرمان)

امید: حرفایی می زنی! من تقریبا هر روز از خونه، پیامک ها رو می خونم؛ چون خوندنش از توی تلویزیون، یه صفای دیگه داره. خیلی از وقت ها هم خانوادگی می خونیم و درباره اش بحث می کنیم.

******

سلام امید و دوستان؛ امروز رفتم سایت و عکس هم اندیشان رو دیدم. همچنین آقا امید رو. فکر نمی کردم اینقدر طرفدار داشته باشه. جالب اینجاست که یه سرباز، روی پوتینش 370 رو نوشته بود.

(زهرا.ق از دهلران، خیابان جمهوری)

******

سلام به "ها"؛ خوبین؟ قابل توجه متاهلین! اگه با همسرتون ناسازگاری دارین شماره جدید مجله موفقیت، احمد حلت رو بخونین. عالیه!

(سحر، اراک)

******

سلام به امید و همه هم اندیشان گل؛ تجربه: اگه به کسی بد کنی مثل اینه که به خودت بد کردی. مواظب خوبی هاتون باشین.

(ف.م، از کازرون)

******

سلام به همگی؛ الان ساعت هشت و نیم شبه و ما با خانواده تو پارک نشستیم. فکرشو بکنین. به جای هوای مطبوع کنار رودخونه داریم بوی قلیون استشمام می کنیم...

(محبوبه از ساری)

******

سلام به هم اندیشان و آقا امید؛ دوست هم اندیشی که گفت تلویزیون  LED خریدن... گاهی به دلیل خارجی بودن تلویزیون، زبان فارسی رو پشتیبانی نمی کنه. راه حل اونم اینه که به نمایندگی خدمات پس از فروش مراجعه کنه. شاد باشید.

(صیاد از شهریار)

******

واااااای! سلام دوستان! امید! نمی دونی چه ذوقی دارم. برای اولین بار نزدیکای شهرمون (تو مهدی آباد) یه نیسان سفید دیدم که پشتش نوشته بود "هم اندیش ۳۷۰" نمی دونین چه کیفی داره دیدن یه عضو خونواده.

‏(سحر از ایلام، همونی که با فاطمه دوستش دو تا ه.ا واقعین)

******

سلام امید! لطفا شماره محک رو یه بار دیگه بدرج. ضروریه! خواهش می کنم....

امید: اول، کد تهران: 021 و بعد شماره محک: 23540؛ راستی! هفته قبل فرصت نشد درباره درگذشت پروفسور پروانه وثوق حرفی بزنیم. وقتی اخبار اعلام کرد: ایشون ده سال آخر عمر خودش رو بدون هیچ دستمزدی، وقف کودکان سرطانی محک کرده، یه لحظه لبخند خدا رو با تمام وجودم حس کردم. واقعا حس کردم الان فرشته ها اونو روی دستای خودشون گرفتن و دارن می برن.

******

سلام امید! تو که شماره کد استان ها رو آخر پیامکا به فارسی نوشتی از کجا باید می دونستیم انگلیسی بفرستیم؟ گوشیم عدد رو فقط به فارسی می نویسه، چی کار کنم؟

(س، ساری)

امید: خب! خیلی زود اعلام کردیم که باید انگلیسی بفرستین. عددها رو هم فارسی نوشتیم؛ چون بعضی ها می گن تلتکست تلویزیونشون عددهای انگلیسی رو نمی خونه. بنابراین ممکن بود نتونن متوجه اعداد بشن. شما هم باید وارد بخش "تنظیمات تلفن" بشی و زبان اون رو انگلیسی کنی؛ اگه هم نداره اول پیامک های امروز یه دوستی پیشنهاد خوبی داد.

******

سلام "ها"؛ 6 خرداد تولدمه. شدم 23 ساله. دلم واسه همه همکلاسی هام تنگ شده؛ مخصوصا بچه هاى دانشگاه علمى – کاربردى. امیدوارم اونا هم "ها" باشن و این پیاممو ببینن.

(زهرا از بجنورد)

امید: آخ! دیدین چی داشت می شد؟ اگه می شد که تیکه بزرگم گوشم بود. قرار بود جمع بندی پیامک هاتون درباره دانشگاه علمی – کاربردی رو بگم. پس لرزه هاش هم داره می یاد...

******

سلام هم اندیشان؛ اینم تجربه امید خان: کار امروز را به فردا میفکن. اشکالى که نداره امید! امروز نشد فردا. فردا نشد پس فردا. منظورم همون دانشگاه علمى - کاربردی هستش!!

(خدیجه از خونشون)

امید: نه! باور کنین دیگه جرات این کار رو ندارم. راستش! من از پیامک هاتون متوجه شدم این دانشگاه، واقعا رشته های متنوعی داره...     

******

سلام؛ من کاردانی گیاهان دارویی رو از دانشگاه علمی - کاربردی گرفتم. الان خانه دارم و انشاءلله بعدا ادامه می دم؛ اما چند تا از هم رشته ای هام داروخانه گیاهی دارن. چند نفرشون هم گل می کارن.

(راضیه)

******

سلام آقا امید و هم اندیشان؛ من دانشجوی دانشگاه علمی – کاربردیم. رشته تشریفات. رشته خیلی جذاب و خوبیه. من که خیلی عاشقش شدم. تو رشتمون درس های حقوق، روانشناسی، جغرافیا، روابط بین الملل و زبان داریم...

(پریسا، 21 ساله از تهران، همون که با خواهرش اومد نمایشگاه)

امید: خوشحالم که با رشته انتخابی خودت اینقدر خوب ارتباط برقرار کردی. امیدوارم همه تو انتخاب هم رشته و هم دانشگاه، دقت کنن و انتخابشون با توجه به مصلحت و علایقشون باشه، نه چیزای دیگه.

******

سلام؛ دانشگاه علمی - کاربردی رشته های متنوع داره. دوره های آموزشی ناپیوسته اس؛ یعنی برا ورود آزمون کاردانی شرکت می کنی و بعد از قبولی و اتمام دوره می شه واسه کارشناسی و بالاتر بری.

(سمیه، مشهد)

امید: ولی اینجور که از پیامک ها فهمیدم آزمون ورودی برای کاردانی رو حذف کردن...

******

راهنمایی: سلام می خواستم به فاطمه خانوم بگم: من دانشجوی سخت افزار دانشگاه علمی کاربردی هستم. با این که رشته هنرستانم عکاسی بود؛ ولی تونستم برم. تازه کنکور هم نداره و شرط معدله از 12 به بالا. قبولی! شک نکن! فقط قبلش درباره رشته ای که انتخاب می کنی حسابی تحقیق کن. دوستون دارم.

(هانیه، عکاس و مهندس کامپیوتر باشگاه از اراک)

امید: البته بعضی گلایه داشتن از سطح پایین تدریس در مرکز علمی – کاربردی که دارن توش درس می خونن؛ ولی در مقابل، پیامک هایی هم بود که خیلی راضی بودن. به نظر می رسه که ممکنه بعضی از مراکز، ضعیف تر باشه و بعضی هم قوی تر. به هر حال خود دانشجو باید درباره مرکزی که انتخاب می کنه دقت کنه؛ ضمن اینکه پیگیر باشه و از استادهاش مطلب بخواد. استاد، حتی اگه ندونه هم مجبور می شه بره یاد بگیره و بیاد بگه. غیر از اینه؟!

******

سلام به هم اندیشان؛ می خواستم به اون خانوم بگم که من خودم علمی و کاربردی درس خوندم. استادهایی که داشتیم بیشترشون توی دانشگاه دولتی هم درس می دادن. محیطش هم خیلی خوبه. من که کاملا راضی بودم و می خوام برای کارشناسی هم علمی - کاربردی ثبت نام کنم. شما هم ثبت نام کنید. پشیمون نمی شین.

(علی.ح از ایران کوچک)

******

راهنمایی: دانشگاه علمی - کاربردی دو تا ورودی داره. پودمانی و ترمی، سالی چهار بار ثبت نام می کنه. آزمونم نداره. پذیرششم خیلی راحت: شهریور، بهمن، اردیبهشت و... شهریه اش هم ترمی 300 هزار تومنه. من خودم ترم یک رشته حقوق در این دانشگاه هستم.

(افسانه از مشهد)

امید: دوستان! امیدوارم که این بحث ها کمکی بهتون کرده باشه. راستی! اگه هنوز تو ذهنتون سوالی مونده می تونید به 118 زنگ بزنید و سراغ یه مرکز علمی – کاربردی تو شهرتون رو بگیرید و ازشون سوال کنید. اگه به سایت دانشگاه، به نشانی: http://www.uast.ac.ir بخش: "سرفصل برنامه های درسی" هم سری بزنین می تونین با رشته های مختلف و انواع پذیرش این دانشگاه، آشنا بشید. همتون رو به خدا می سپارم. دوستان خوبم! یادتون نره که تو سرشماری هم اندیشان شرکت کنید. همه اطلاعات لازم رو می تونید در صفحه 565 ببینید.

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392