• یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 4 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
 • چهارشنبه 1394/01/26 - تعداد بازدید 76 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ امروز سرم حسابی شلوغه؛ چون دارم موضوعات پیشنهادیتون برا نظرسنجی رو سر و سامون می دم. فعلا این پیامکا رو داشته باشین، تا نوبت
 • سه شنبه 1394/01/25 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: س.. س.. سلام؛ می گم ببخشید که دارم نفس - نفس می زنم، آخه دارم از قسمت عمیق می یام. عمیییق. شماهام زودتر برین که واقعا ارزشش رو داره.
 • دوشنبه 1394/01/24 - تعداد بازدید 94 مرتبه
  روز مادر بود. مادربزرگم که همسایه ما است دلهره داشت. نتونستم بفهمم برای چی؟ فقط تلویزیون نگاه می کرد و چشاش پرمی شد. زنگ زدم به نوه ها که بیاین
 • یکشنبه 1394/01/23 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می دونین چرا کم حرف شدم؟ چون شماها اونقدر حرفای خوب برا گفتن دارین که من دیگه حرفی ندارم بزنم. حالا اگه آماده ی عمیق شدنین،
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 30 اردیبهشت 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تجربه های من ،

محیط زیست: سلام به امید، پیام و دوستان عزیز! چیزی که می خوام  بگم ربطی به بحث نداره؛ ولی امیدوارم تبدیل به تجربه خوب بشه. امشب مامانم تصمیم گرفت برای خرید میوه واسه بابام کیسه پارچه ای بدوزه تا دیگه از نایلون استفاده نکنه تا خانواده ما سهم کوچکی در حفظ محیط زیست داشته باشه.

(فاطمه مجاور، 24 ساله از یزد)

امید: دوستان خوبم سلام! چقدر با این پیامک، حس قشنگی بهم دست داد. حتما شما هم همینطور. دیروز یه مطبی رفته بودم. منشی، اومد سراغ آبسرد کنی که تو سالن بود و یه لیوان یه بار مصرف برداشت و یه کم آب خورد و انداختش توی سطل. با خودم گفتم حتما هر روز ده ها بار این صحنه تکرار می شه. خب! نمی شد یه لیوان برا خودش داشته باشه و اینقدر لیوان اسراف نشه! واقعیتش اینه که ظرف ها و لیوان های پلاستیکی که اینقدر رایجه، قابل بازیافت نیست و محیط زیست رو که برای تمام نسل ها است، بتدریج نابود می کنه.

******

اراده: سلام دوستان گل؛ من از بچگی شیر دوست نداشتم. هیچ وقت هم نمی خوردم؛ ولی حالا ۲ ماهه که می خورم. طوری ک اگه ی روز نخورم انگار ی چیزی گم کردم.

(اسما، ممسنی)

******

هم اندیشان: سلام؛ حمیدم از تویسرکان، 25 سالمه و لیسانس جامعه شناسی دارم. 9 خرداد کنکور ارشد دانشگاه آزاد دارم و برام بهترین افتخاره که عضو باشگاه شدم. بدرج آقا امید و آقا پیام ک برنامه هایی رو ک دارم واسه باشگاه، رو کنم.

امید: فقط امیدوارم برنامه هات باشگاه رو؛ یعنی در واقع کشتیمون رو زیر و رو نکنه!

******

تجربه: اگر شروع به قضاوت درباره مردم کنید، وقتی برای دوست داشتن آن ها نخواهید داشت.

******

تجربه من: سلام امید و هم اندیشان؛ اگر مدام از فقر و ندارى گله مند باشى فقیرتر و درمانده تر مى شى. یعنى هر چقدر دنبال بدبختى بریم بدبختى هم هى دنبال ما میاد دیگه.

(بهار، 18 ساله از کرج)

******

سلام؛ صبر بهترین تجربه منه؛ چون با صبر به هدف و خواسته بهترى رسیدم تا با عجله.

(زینبم، آروم ترین هم اندیش)

******

تجربه من: تا محبت نکنی محبت نمی بینی. کوتاهه؛ ولی یه دنیا ارزشمند.

(تبسم)

******

سلام؛ تجربه: وقتی تصمیم می گیرم با دیگران طوری رفتار کنم که دوست دارم با من رفتار کنن، آرامش بیشتری دارم؛ چون می دونم نتیجه عملم به خودم برمی گرده. برا سلامتی جسمی و روحی همه جوونا صلوات.

(ثریا)

******

سلام هم اندیشان؛ اراده: من 2 سالی می شه که از شکر استفاده نمی کنم. کشمش و خرما و عسل رو جایگزین کردم. اولش سخت بود؛ ولی حالا هر چیزی رو که توش شکر باشه نمی خورم. همه می تونن!

(فرشته، 23 ساله از شهر جم، مامان ریحانه 3 ساله)

******

سلام؛ آقا امید! شما گفتید یه مدته که ظرف رویی (روحی) رو گذاشتید کنار. چرا؟! خواهش می شه جواب بدید.

(زهرا منوچهری، 22 سالم می شه امروز، تهران)

امید: جنس ظروف رویی قدیمی با ظروف جدید فرق می کنه؛ ظروف جدید از آلومینیوم درست می شه که حرف و حدیث های خیلی زیادی در مورد پخت و پز تو ظروف آلومینیم هست.

******

تجربه من: این بود که به خاطر خدا بعضیا رو بخشیدم...

(پریسا، 18 ساله از بام ایران، بن)

******

سلام امید؛ می شه از تجربه ات استفاده کنم! ی جورایی بهم کمک می کنی. بگم؟ باشه می گم: می خوام برم دانشگاه علمی – کاربردی؛ اما از مدرکش و با محیطش آشنایی ندارم!

(فاطمه، 19 ساله از تفرش)

امید: واقعیتش اینه که شاید هنوز خیلی ها به خاطر اسم و رسمی که دانشگاه دولتی از قدیم داشته، به فکر این دانشگاه هستن؛ در حالیکه واقعا آدم های زیادی الان با داشتن مدرک دانشگاه های معروف دولتی، بیکار هستن؛ ولی در مقابل، خیلی ها هم با مدرک دانشگاه علمی – کاربردی، عملا حرفه ای رو یاد گرفتن و مشغول کارن؛ البته برای اینکه بتونی بهتر تصمیم بگیری از دوستان هم اندیشی که در این زمینه تجربه دارن کمک می گیریم. اونایی که تجربه دارن بیان رو عرشه و اول پیامک هاشون بنویسن: راهنمایی

******

سلام؛ پس چرا بخش کتابتون به روز نمی شه. از اون اولش که گذاشتین تا الان 139 تا کتاب شده. لطفا به روزش کنید.

(از قم)

امید: واقعا ببخشید! به خاطر حضورمون تو نمایشگاه کتاب، از کارمون عقب افتادیم. فهرستش داره آماده می شه و از شنبه دیگه، طبق روال، ساعت 13، به روز می شه.

******

سلام امید؛ تا 20 سال ماهی شصت هزار تومن به تامین اجتماعی بدیم یعنی 14 میلیون و 400 هزار تومن. اونوقت چقد عمر می کنیم که به اندازه همین پول حقوق بگیریم؟ من که قانع نشدم.

امید: واقعیتش اینه که امسال ماهی شصت هزار تومانه و هر سال، یه مقدار بیشتر می شه؛ ولی به هر حال، حقوق ماهانه ای که بعد از بیست سال بگیری ده ها برابر ماهانه ایه که الان داری پرداخت می کنی و اون به خاطر اینه که پولی که داری می دی یه جورایی هم پس انداز می شه و هم به خاطر اینکه باهاش کار می کنن، ارزش پیدا می کنه. من سوال کردم: اونایی که تو بیست سال گذشته از ماهی چهار پنج هزار تومان پرداختی داشتن تا این اواخر که شصت هزار تومان شده که شاید جمع کل پرداختیشون، چهار پنج میلیونی بیشتر نشه؛ الان که بازنشسته می شن ماهانه بیشتر از چهارصد هزار تومان بازنشستگی می گیرن؛ حالا ببینین بیست سال دیگه که شما بخواین بازنشسته بشین حقوقش چقدره. بعد هم مگه قرار نشد همیشه مثبت فکر کنیم. ما قراره صد سال عمر کنیم.

******

سلام امید؛ من یه دختر دوازده ساله هستم که خواهرم بعضی پیام هایى که به دردم می خوره رو واسم می خونه و من هم به اونا احترام می ذارم و چیزای زیادی یاد می گیرم. برام خیلی مهمه که عضو باشگاه هستم یا نه؟

(فاطمه)

امید: آبجی! زیر هفده ساله ها تو باشگاه حضور داشته باشن و از تجربه های دیگران استفاده کنن. ما خوشحال می شیم؛ ولی فقط گفتیم چون سن رسمی باشگاه بالای هفده ساله، تا اون موقع پیامک ندن تا سطح بحث های باشگاه در حد بالای هفده سال باشه که بزرگترها باهاش مشکلی پیدا نکنن.

******

تجربه من اینه که از هیچ کسی انتظار هیچ چیزی نداشته باشم؛ حتی جواب سلام. اون موقع زندگی بدون خود خوری دارم. همیشه هم آرامش دارم.

(شقایق، 73)

******

سلام امید! خبر!  از خوشحالی نمی دونم چی کار کنم. تو اخبار دیشب درباره ضرر ظروف پلاستیکی گفت. خدا رو شکر مردم از این ضرر آگاه شدن.

(مینا از شهریار)

امید: من که مطمئن هستم ائمه ما راضی نیستن که کسی به اسم اونا تو این ظروف، نذری بده؛ چون هم برای سلامت مردم و هم برای سلامت محیط زیست مظلوم! که اسلام در مورد هر دوش تاکید زیادی داره، زیانباره.

******

سلام دوستان بیست اندیش؛ حالتون چطوره؟ تجربه من اینه که هرگز غرور کسی رو نشکنید؛ حتی به شوخی! یادتون باشه حتی یه مورچه هم غرور داره.

(حمید رضائیان، بچه کرد، پیامک هزار و یکمی از دهلران)

******

سلام به امید و هم اندیشان گل؛ امید! منظورت از واحد برای درست کردن شربت سکنجبین چی بود؟ قاشق، لیوان، قاشق چایی خوری؟

(زهرا از دهمویز)

امید: چون یکی ممکنه بخواد کم درست کنه یکی زیاد بنابراین می گن واحد تا فقط نسبت رو مشخص کنن. شما می تونی واحد رو قاشق چایخوری بگیری می تونی لیوان؛ فقط یادتون باشه، حرارت، خیلی ملایم و زیر چهل و پنج درجه باشه تا عسل، خاصیتش رو از دست نده.

******

تجربه؛ قبل از اینکه عبرت دیگران بشى از سرگذشت دیگران عبرت بگیر؛ چون ممکنه روزگار، این تجربه رو خیلی سخت به تو بیاموزه.

******

سلام؛ اراده: من اراده کردم که هر شب یک ساعت قبل از اذان صبح از خواب بیدار شم. الانم یه سالی هست که هر شب سر ارادم وایسادم. بعدشم که الان هفت سالی هست که شکر اینا استفاده نمی کنم.

(یه رها شده از بند مضرات شکر، نیلوتاب)

******

تجربه من که البته خیلی برام گرون تموم شده چون که 10 سال از بهترین روزهای عمرم رو دادم تا اونو بدست آوردم: هرگز توی زندگی بعد از ازدواج فکر نکنید مسابقه انفرادیه و تو باید اول شی. باید بدونی که بدون یارت از خط پایان خوشبختی رد نمی شی!

(الی)

امید: خب! دوستان خوبم! خیلی ها هر روز پیامک می دن و برا حل مشکلاتشون التماس دعا دارن؛ حتما تو دعاهاتون یادشون باشین. راستی! امروز داداش حسین هم اومده شبکه چهار بهمون سر بزنه. حسین تکلو، مجری باشگاه رو می گم. تو اولین همایش باشگاه، کشفش کردیم. می خواد یه چیزی بگه. دوستان! حسین آقا. حسین آقا! دوستان...

حسین: اول سلام دوستان! امروز اومدم باشگاه و نشستم جای امید. جاتون خالی چه حالی داره! دیدم تو پیامک ها درباره ظروف یه بار مصرف و مضراتش هم صحبت کردین. قبل از ماه مبارک رمضان خواستم یادآوری کنم نذری هاتون به خصوص غذاهای گرم رو تو این ظروف پخش نکنید. داشتم به امید می گفتم دوستم که کارخونه تولید ظروف یه بار مصرف داره بهم پیشنهاد داد با هم همکاری کنیم. منم بهش از مضرات ظروف گفتم و اینکه حاضر نیستم از این راه نون بخورم. بیشتر از این وقتتون رو نمی گیرم.

تعداد پیامک های دیروز: 4098

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392