• یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 4 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 59 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
 • چهارشنبه 1394/01/26 - تعداد بازدید 76 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ امروز سرم حسابی شلوغه؛ چون دارم موضوعات پیشنهادیتون برا نظرسنجی رو سر و سامون می دم. فعلا این پیامکا رو داشته باشین، تا نوبت
 • سه شنبه 1394/01/25 - تعداد بازدید 75 مرتبه
  امید: س.. س.. سلام؛ می گم ببخشید که دارم نفس - نفس می زنم، آخه دارم از قسمت عمیق می یام. عمیییق. شماهام زودتر برین که واقعا ارزشش رو داره.
 • دوشنبه 1394/01/24 - تعداد بازدید 94 مرتبه
  روز مادر بود. مادربزرگم که همسایه ما است دلهره داشت. نتونستم بفهمم برای چی؟ فقط تلویزیون نگاه می کرد و چشاش پرمی شد. زنگ زدم به نوه ها که بیاین
 • یکشنبه 1394/01/23 - تعداد بازدید 79 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ می دونین چرا کم حرف شدم؟ چون شماها اونقدر حرفای خوب برا گفتن دارین که من دیگه حرفی ندارم بزنم. حالا اگه آماده ی عمیق شدنین،
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، ماهواره ،

امید: سلااااام؛ کم کم داره بوی آخر هفته میاد. امیدوارم روزهای خوبی در پیش داشته باشید. یادتون نره که بخش مهمی از خوشبختی و آرامش ما بستگی به نوع نگرش ما به زندگی داره. 

******

تقدیم به زیبا اندیشان: زندگی قانون باورها و لیاقت هاست. همیشه باور داشته باش لایق بهترین هایی! امید! ازجمله خوشت اومد؟ من خودم همیشه به این جمله اعتقاد دارم. شما چطور؟؟؟!

(راحله، ترم ۶ رشته گیاه پزشکی از ارومیه)

امید: مهم اینه که حواسمون باشه که یادمون نره. مگه این زندگی ماشینی می ذاره؟ خدا بگم چیکارش کنه! 

******

نظریه قورباغه آرامپز: مقدمه: قورباغه ها خونسردنند و همیشه در آب های سرد زندگی می کنن. حالا اگه قورباغه رو بخوای بذاری تو آب گرم، پاش که برسه سریع می پره بیرون.  نظریه: اومدن قورباغه رو گذاشتن تو آبسرد و آروم و درجه به درجه، دما رو زیاد کردن تا رسید به 53 درجه که قورباغه فهمید آب گرم شده و خواست بپره که... اما واکنشی نتونست نشون بده؛ چون قورباغه فلج شده بود. حالا تاثیر ماهواره رو ما هم همینطوره. اینا صحبت های دکتر انوشه بود که همین امروز اتفاقی دانلود کردم. باورتون می شه!!!!!

(فاطمه از مسجد سلیمان)

امید: فکر نکنید سعیده خانوم بد قولی کرد که پیامک آبجی فاطمه رو درج کردما. سعیده خانوم همین جا است. خیلی هم خوش قول...

******

واااای! خیلی خوشحال شدم. فکر نمی کردم پیامم چاپ شه. حالا نظریه: اگه یه قورباغه رو تو یه ظرف آب بذارین و به تدریج آب رو گرم کنید خیلی تدریجی و آروم به طوری که متوجه نشه پس از مدتی که آب گرم شه بمحض اینک متوجه شه و بخواد فرار کنه بدنش بی حس شده. طوری که خودش متوجه نشده. به قول دوستمون به نظرتون چرا به جای فیلم سینمایی سریال می سازن؟ چون این تأثیر رو ما متوجه نشیم. وقتی بخودمون بیایم که... هر چی هم باجنبه باشیم امکان نداره. حداقل یه اثر منفی می ذاره؛ چون انسان موجود اجتماعی و تأثیرپذیریه! نمی دونم چقدر موفق شدم منظورمو بفهمونم.

(سعیده، همون مشهدیه، لیسانس شیمی)

******

سلام؛ من یه تازه عروسم. تو خونه پدریم ماهواره داشتیم؛ اما حالا تو خونه خودم دستگاه دیجیتال هست؛ چون خودم از همسرم اینو خواستم. راستش از این کارم خیلی خوشش اومد. خودمم دیگه! ماهواره دوست ندارم.

(ندا و قاسم از کلبه مون)

******

سلااام؛ هم اندیشان مثل دریایی می مونه که هر کسی واردش می شه به مرور زمان مثل اون دریا پاک و زلال می شه؛ البته ممکنه در این مدت، گه گداری به سنگی هم برخورد کنه که طبیعیه!

(زهرا، تهران)

******

سلام به هم اندیشان عزیز؛ هر چیزی که طرز استفادش رو بلد نباشی توی زندگی مشکل ساز می شه. من خودم الان 12 ساله ازدواج کردم و عین این سال ها رو ماهواره هم داشتیم؛ ولی هیچ تاثیری توی رابطم با شوهرم نداشته؛ ولی با داشتن یه دختر 8 ساله، از دیدن اون می ترسم. ایشالله که راهکاری پیدا بشه کلا شبکه هایی که مخاطب زیاد دارن قطع بشه. تازه یه چیز جالب دیگه: مادر شوهرم 60 سالشه و هر وقت ما می ریم خونشون یا اون میاد وقتی فیلما که شروع می شه باید همه ساکت باشن؛ حتی پسر 3 ساله بیچارم. خدا عاقبتمونو بخیر کنه.

(بیتا از علی آباد کتول)

******

سلام امید! راهکاری که واسه دخترت انجام دادی و از خرید ماهواره منصرفش کردی به خواهرم پیشنهاد دادم و واسه بچه اش دیشب اجرا کرد. زودم جواب گرفت و دخترش پشیمون شد. خواهرمم هم اندیش شد.

(الهام نجمی، تهران، میدان نامجو)

امید: ممکنه برا خیلیا سوال بشه که دقیقا چه راهکاری بوده. راستش! حدود دو سال پیش بود؛ یه نمایش خونگی با بازی مامان و بابا و ریحانه هفت ساله که همکلاسی هاش مرتب حرف از سریال های ماهواره می زدن. موضوع نمایش: اومدن ماهواره با برنامه ها و سریال های متنوع و جذاب به خونه و سرگرم شدن اعضای خونواده بهش؛ به طوریکه وقتی برا صحبت کردن با همدیگه و توجه به خودشون و فرزندشون باقی نمی مونه. واقعا وقتی ریحانه تصور کرد چنین محیطی رو دیگه حرفی از ماهواره نزد؛ ضمن اینکه به تدریج با اثرات دیگه ماهواره هم آشناش کردم؛ الان واقعا کلی دلیل برا ماهواره ندیدن داره و براش هم مهم نیست که همه همکلاسی هاش ماهواره داشته باشن؛ البته نکته هایی که دیروز گفتم و الان تو آرشیو هست هم باید کاملا رعایت بشه.  

******

سلام امید! من الان هر چی کانال های تلویزیون رو می زنم یه برنامه درست نداره که سرگرم بشیم. تا کی ماهواره مون رو که چند ساله قطعش کردیم وصلش نکنیم؟! حالا به نظرت ما چی کارکنیم؟ هان؟؟!!! زود جواب بده که ب راهنماییت نیاز دارم.

(فریده از لالی)

امید: دیروز گفتیم: مگه وحی منزل اومده که فقط تلویزیون باید ما رو سرگرم کنه؟! قرار شد راهکار بدین. به راهکارها توجه بنمووییید....

******

سلام به همگی؛ راهکار: اگه صمیمت ها و شب نشینی ها و دور هم بودنای سال های نه چندان دور باشه، ماهواره دیگه جایی تو زندگی نداره. بایست یکنواختی زندگی رو با خلاقیت تغییر داد. امان از زندگی ماشینی.

(موسوی، از ساری)

******

راهکار: به جای ماهواره دیدن می شه کتاب خوند. رفت پارک. تو یه کلاس هنری یا ورزشی اسم نوشت و... وای امید یه عالمه کار می شه کرد. من فقط منتظرم کنکورو بدمو بعدش زندگی کنم... آخ جون!

(الهام، 18 ساله از اصفهان)

******

راهکار: سلام امید! من خودم وقت زیادی رو مشغول دیدن تلویزیون بودم و به نوعی معتاد شده بودم تا اینکه حدود دو ساله با کتاب خوندن، حل مجله های جدول و بافندگی، ساعت کمتری رو پای تلویزیون هستم. می شه جدول، مطالعه، کارهای هنری جای ماهواره و تلویزیون رو بگیره که واقعا مفیده.

(صبورا از شیراز)

******

راهکار: عضو انجمن هایی مثل حلال احمر یا محیط زیست شدن. عضو  کتابخونه بشیم و ساعاتی از روز رو به مطالعه اختصاص بدیم. بزنیم تو کار گل و گیاه و دست به قلم بشیم. یه حرفه خاص رو که علاقه داری یاد بگیری و....

(اعظم، مدیریت، اصفهان)

******

راهکار: سلام دوستان؛ دختر گل! به جای تلویزیون نگاه کردن پاشو از مادرت آشپزی یاد بگیر. پسر خوب! پاشو دنبال یه شغلی باش واسه آینده ات. مادر مهربون! به فکر زندگیت و بچه هات باش؛ تو قلب زندگی هستی. پدر عزیز! به فکر همسرت و بچه هات باش؛ قبل از اینکه دیر بشه ماهواره رو جمع کن.

(سارا هستم از زاهدان)

******

سلام امید و پیام و هم اندیشان؛ خوبین؟ ضدحالو ببین! شب ساعت 4 اونم تو خواب، زنبور زرد پای آدمو نیش بزنه. دردش خیلی بده. چی کار کنم خوب شه؟

(ام البنین از...)

امید: جوابی هم داشته باشم، نوشدارو پس از نیش خوردن سهرابه! می دونی الان تو اداره ما ساعت چنده؟ یک بعد از ظهر چهارشنبه!

******

امید و هم اندیشان سلام؛ می شه لطفا اسم انتشارات و نویسنده کتاب هفت عادت مردمان خوب یا کتابی که اسمش تقریبا شبیه این بود رو بفرمایید ضروریه می خوام کادو بخرم.

(اسم و فامیل، پشت کنکوری از خونمون)

امید: کتاب: هفت عادت مردمان موثر؛ نویسنده: استفان کاوی؛ نشر: هامون / کتاب: هفت عادت خوب خانواده؛ نویسنده: استفان کاوی؛ نشر: مادر   

******

سلام آقا امید! اصلا فکر نمی کردم آدم بد قولی باشین. یادتونه روز چهارشنبه تو نمایشگاه درباره یه نوع نوشیدنی سالم صحبت کردین؟ بهتون گفتم دوباره بگید بنویسم گفتین توی باشگاه درج می کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنن. پس چی شد؟

(فاطمه.ی از ورامین)

امید: اتفاقا دنبال فرصت بودم تا به قولم عمل کنم. دکتر فهیمی که از اطبای معروف سنتی هستش معتقده: اگه به سکنجبین که ترکیبی از سرکه و عسل و عرق نعناع هستش، عرق شاطره و عرق کاسنی اضافه کنید می شه "سلطان نوشیدنی ها"؛ نوشیدنی که شکر هم نداره و تمام سموم رو از بدن به ویژه کبد دفع می کنه.

******

سلام؛ هر وسیله ای، هم مزیت داره و هم ضرر. ماهواره هم برنامه های علمی و مستند خیلی مفیدی داره که می شه از اونا بهره برد و ضررهایی هم داره که به جنبه ی استفاده ی ما بستگی داره... صدا و سیمای ما باید یه تکونی به خودش بده!

(مهدی از اراک)

امید: بابا! پس این همه شبکه جدید چیه؟ یعنی واقعا تو این همه شبکه نمی شه یکی دو ساعت برنامه برای دیدن پیدا کرد؟ بقیه وقت هامون رو هم که برای کارای مهمتری که رو زمین مونده کارش داریم. نداریم؟!!!!!!

******

سلام؛ واقعا من متاسف می شیم در یک روزنامه خواندم که خیلی از فیلم هایی که شبکه های فارسی پخش می شه در کشورى که ساخت شده اجازه پخش نداشته و فقط ساخته شده براى شبکه های ماهواره ای فارسی زبان  و سفارشى برای این شبکه ها ساخته می شه.

(عشاق الرقیه.س، شیراز)

******

ظرفیت: سلام؛ من و آقام مدتی به خاطر ماهواره بحث می کردیم. آقام می گفت تو که ظرفیت نداری نگاه نکن تا اینکه دو ماه پیش کاری کرد که خودش هم فهمید از عوارض ماهواره بود. مطمئن باشید اگه ظرفیتتون زیاد هم باشه اونایی که با نیت تخریب حریم خانواده این فیلم ها یا برنامه ها رو ساختن خوب می دونن چطور تأثیر بذارن که خودتون هم متوجه نباشید

( محدثه)

******

سلام دوستان؛ یه نکته مثبتم از ماهواره بگید! خوبی نداره! جون سالوادور راستشو بگید... مثلا به نظر من: دیش ماهواره به درد آجیل فروشی می خوره!

(شاهینم، با ظرفیت فراوون)

******

ظرفیت: درسته می گن اگه ظرفیت داشته باشیم ماهواره روی ما تاثیر نداره ولی باید توجه داشت که اولین تاثیر ماهواره بر روی ظرفیت ماست. ماهواره کم کم ظرفیت ما رو پایین میاره تا جایی که پس از مدتی می بینیم از اون آرمان ها و ظرفیت های اولیه مون فرسنگ ها دور شده ایم.

(محمد حسین از یه جای دور)

******

سلام به دوستان گل اندیش و آقایون پیام و امید! به نظر من آدم باید توی زندگیش هدف داشته باشه. من از وقتی دبیرستان (کنکور دارم) اومدم دیگه تلوزیون نگاه نمی کنم و نه اینکه همش درس بخونما؛ ولی بیشتر وقت خالیمو کتاب می خونم. خانم های خونه دار هم می تونن جای ماهواره، هنر های دیگه رو دنبال کنن؛ پس جز ظرفیت، هدف هم مهمه. دوستتون دارم.

(سیده فاطمه علوی، سوم ریاضی، نمونه حضرت زینب س)

******

ظرفیت: سلام؛ امیدجان! وقتی بعضیا...! حتی جنبه گوشی داشتن رو ندارن خب! تابلوه ظرفیت ماهواره داشتنم ندارن!!

(تنها سامان باشگاه، کاشان)

******

ظرفیت: سلام؛ ببینین گلا! خدا ما رو آفریده پس روی ما شناخت کافی داره ولی هیچوقت نگفته مثلا هر کی ظرفیت داشت با نامحرم تنها باشه اشکال نداره هر کی نداشت اشکال داره فقط گفته تنها نباشین که جیززززه!! ماهواره هم عرضم به حضورتون همینطوره... پس سمتش نرین که اثراتش ربطی به ظرفیت شما نداره. همه روشن شدن؟حله؟ قابل نداشت!!

(خانم سحر، دانشجوی ترم 2 رشته شیمی محض و رشته مجازی جامعه شناسی دانشگاه بین المللی قزوین)

******

سلام هم اندیشان؛ ظرفیت: اینکه ظرفیت آدما با هم متفاوته قبول، ولی همش رو نمی شه به ظرفیت ربط داد. نیم دیگه اش حس کنجکاویه. کلا آدما از بچگی حس کنجکاویشون شعله وره. ختم کلام اینکه وقتی کسی ماهواره وارد خونش بشه تا به قولی استفاده درست ازش بکنه می بینه درگیری ذهنی پیدا می کنه که این چیزایی که حالا اقوام  یا آشنایان می بینن چیه و اینجوری می شه که آدمی که خودشو با ظرفیت می دونسته به خاطر کنجکاوی می شینه فیلمای ماهواره رو می نگره که همه از آسیبهای خانوادگیش و... آگاهند.

(فرزانه 19 از ماهشهر)

******

آفرین...آفرین... اصلا دقت کردین بعد از تموم شدن نمایشگاه کتاب، هر روز حدود 5 هزار پیامک داریم ولی قبلا 3 هزار پیامک بود!

(زهرا، کوچه مطهری 6)

امید: ولی عذاب وجدان من برای درج نشدنشون بیشتر می شه. راستی! یه خبر خوب! تالار گفتگوی هم اندیشان تو سایت پیام نما فعال شده. خانوم لطفی زحمتش رو می کشه. اگه نظراتتون رو از ساعت 8 تا 15 روزهای شنبه تا چهارشنبه بفرستین، خانوم لطفی با کمی تاخیر، تاییدش می کنه و درج می شه. تعداد پیامک های دیروز: 5311؛ شنبه می بینمتون؛ چون فردا پیام می یاد تو باشگاه. خوش بگذره!

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392