• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان سه شنبه 24 اردیبهشت 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، ماهواره ،

امید: سلااااام؛ چه خبرا؟ امیدوارم حال همتون خوب باشه! خوووووب خووووووب.

******

یکی از دوستان چند وقت قبل توی باشگاه یه حرف قشنگی زد: "بچه ها آنچه ما می خواهیم نمی شوند، آنچه ما هستیم می شوند" درسته! با داشتن ماهواره دیگه درست تربیت کردن فرزند سخت می شه. نظر بدین تا موضوع شکافته بشه.

(جوکار از خفر شرقی)

******

هم اندیشان سلام؛ کسانی که می گن آدم باید ظرفیت استفاده از ماهواره رو داشته باشه فقط در جوابشون می گم: نظریه روانشناسی "قورباغه آرامپز" رو مطالعه کنن!! چی؟ تا به حال نشنیدین!؟ اول این پیاممو درج کنید تا بگم

(سعیده، مشهدیم)

امید: مردم از کنجکاوی! قولت یادت نره ها!

******

حیف شد امید خان! دیر یادم اومد که بهت بگم: تو نمایشگاه کتاب تا می تونین به هم پس کله بزنین! بالاخره تنها فرصتی بود که همه دور هم جمع بودین و می شد لذت برد.

امید: نمایشگاه کتاب سال دیگه جبران می کنیم. شما هم تشریف بیارین تا بی نصیب نمونین!!!!

******

سلام؛ قضیه این آبجى خدیجه دوبلور باشگاه چیه؟ آخه من یه چند ماهی هم اندیشان رو نمی خوندم.

امید: این آبجی خدیجه، پارسال، تو اولین گردهمایی هم اندیشان در ساختمون شبکه چهار، گل کاشت و لبخند رو رو لبان همه نشوند. واقعا استعداد خوبی تو دوبلوری داره؛ ولی خیلی وقته ازش خبری نداریم.

******

سلام امید ودوستان هم اندیش؛ خلاقیت، گل لطیفی است که تحسین، آن را به شکوفایی وا می دارد و مایوس کردن، غالبا آن را در غنچه می خشکاند.

(فاطمه)

******

سلام ب همه عزیزان؛ دختر عموی کلاس اولی من اون روز اومده می گه: آجی! شب خواب دیدم، خرم (بازیگر یکی از سریال های ماهواره) سکته کرده رفتم عیادتش!! حالا شما خودتون فکرشو بکنین چقدر به سریال هاش وابستس. تازه این ی چشمشه

(ش.ن از اسلام آباد غرب)

******

سلام عزیزان! مادر و پدرم اصلا راضى نمی شن که ماهواره بخریم. می گن تأثیرات منفى زیادى داره؛ البته من خیلى اصرار می کردم. از مضراتش آگاه بودم؛ ولی دوست داشتم تو خونه باشه؛ اما با بحث این هفته دیگه کوتاه اومدم.

(آیدا، 18، طهران)

******

آرمان 19 ساله از بیرجند؛ مقداد 2: من خودم آرزومه که ماهواره داشته باشم. از نظر من داشتن ماهواره عیب نیست. مدیریت نادرستش عیبه! منی که خیلی به شبکه های ورزشی یا کشتی کج علاقه دارم چرا نباید ماهواره داشته باشم؟! نظر بدین!

******

سلام امید؛ ب نظر من یکی از دلایل کشیده شدن مردم ب سمت ماهواره، نداشتن برنامه های متنوع و سرگرم کننده تلویزیون کشورمونه.

(زهرا از تهران، محله یافت آباد، روانشناس آینده)

امید: آبجی! واقعا بعد از اومدن دستگاه های دیجیتال، برنامه های تلویزیونمون خیلی متنوع شده؛ اما من می خوام یه چیز مهمتری بگم. یادته دو هفته درباره این صحبت کردیم که باید درباره همه رفتارهامون خوب فکر کنیم تا ببینیم انجامش از روی فکره یا به خاطر پیروی از دیگران. درسته که الان تلویزیون، جزء مهمی از زندگی اکثر مردم شده و هر روز ساعت ها از وقتشون رو داره می گیره؛ ولی واقعا فکر نمی کنید این ساعت ها اختصاص به خیلی چیزهای مهم دیگه داشته که الان داره همه اش صرف تلویزیون می شه. فکر نمی کنید جو زده شدیم؟ کی گفته تلویزیون فقط می تونه باعث سرگرمی ما بشه و حال و هوای ما رو عوض کنه؟ این همه گزینه متنوع؛ اگه راهکار جایگزینی دارین که حتما کلی راهکار دارین، اول پیامک هاتون بنویسین: راهکار

******

سلام؛ امید! دیشب خالم می گفت ماهوارمون خراب شده نمی تونم فیلمای امشبو ببینم. منم حرفای بچه های باشگاه رو تحویلش دادم. کلی از حرفام خوشش اومد.

(طوبی، 19 ساله از فاز 1 اندیشه)

******

آقا امید اگه یادت باشه شنبه گفتم من به هر کی هم اندیشانو معرفی می کنم نمی خونه از بس که دوستام سرشون گرم ماهواره و فیس بوکه؛ هر وقت می شینن درمورد سریالاش حرف می زنن من یه گوشه ساکتم. امید منی که تو حرف زدن کم نمیارم ساکتم!!

(مهین از نسیم شهر، دانشجو)

******

سلام هم اندیشان عزیز؛ کمکم کنید. من هنوز نفهمیدم فیلم های ماهواره چه جوری بنیان خانواده رو سست می کنه. قانعم کنید. گیج شدم.

(زهرا، ۲۲ساله، از اردبیل)

امید: اگه خوب به بعضی پیامک ها دقت کنی دلیلش رو متوجه می شی. یکیش همین پیامک بعدی...

******

سلام بر هم اندیشان گل؛ من تو خونه خودم ماهواره ندارم. کلا با ماهواره هم مخالفم؛ چون اعتقاد دارم باعث سست شدن بنیان خانواده می شه؛ چون خونه فامیل که می ریم فقط فکر دیدن فیلم های ماهواره هستند و توجهی به همدیگه ندارن.

(بابای محمد امین از کاشان)

******

به معتاده می گن: چرا چشمت قرمزه؟ می گه: چش خورده. 
می گن: مگه معتادا هم چش می خورن؟ می گه: نه از اون چشا، چش شلوار!

(فاطمه باقریان ازززز نمی دونم یادم رفت!!!)

******

سلام به همگى؛ به نظر من نکته ى مهمى که اندر مضرات فیلم هاى ماهواره وجود داره اینه که به طور تدریجى تغییرات منفى در روند زندگى و طرز تفکر افراد ایجاد می کنه. واااى چقدر لفظ قلم شد!!

(فرزانه، 19 ساله، دانشجوى مهندسى کامپیوتر)

******

سلام به همه؛ آقا درسته ماهواره واقعا وسیله از هم پاشوندن خانواده اس. خیلی هم ظرفیت داشته باشی درسته به قول بعضیا بدحجاب نمی شی؛ اما معتاد که می شی با اون سریالاش.

(داریوش از بیجار)

******

سلام؛ ی دختر عمه دارم چهار سالشه. اسم تمام فیلمای ماهواره، شبکه هاشون، ساعتای پخششونو می دونه. ب نظر من این یعنی فاجعه. ظلم بزرگی می کنن درحق بچه هاشون.

(فاطی، مهندس صنایع غذایی)

امید: بچه ها تا یه سنی به حرف ما گوش می دن و تربیت پذیرن؛ وقتی بزرگ شدن دیگه گوششون به هیچ حرفی بدهکار نیست. تو دوران کودکی، باید خیلی مراقبشون باشیم.

******

سلام به امید و پیام و هم اندیشان گل؛ امید! منو از نگرانی در بیار. خونه پدر شوهرم ماهواره هست. بچه من الان 7 سالشه. چی کار کنم که هر وقت اون جا میره ماهواره نگاه نکنه؟ من الان با بازی سرشو گرم می کنم که نبینه؛ اما وقتی بزرگتر شد چکار کنم؟

(زهرا، مامان حانیه)

امید: آبجی! فقط یادت باشه اگه جایی می رین که ماهواره دارن به هیچ وجه نباید جوری رفتار کنی که بچه متوجه شه شما نمی خوای بذاری ماهواره ببینه! چون انسان ذاتا گرایش به چیزهایی داره که ازش منع می شه و همین باعث می شه کار خراب بشه و زحمتهات به نتیجه نرسه. اگه واقعا ماهواره اون موقع برنامه خوبی نداره خوبه که سرش رو با بازی گرم می کنی؛ ولی نباید خودش متوجه شه برای چیه! ضمن اینکه واقعا حساسیت زیادی هم نباید نشون داد. بچه اگه کاملا چشم و گوش بسته بار بیاد، وقتی تو جامعه بره هنگ می کنه. کم کم با توجه به سنش با ظرافت براش توضیح بده که وجود ماهواره چه ضررهایی می تونه داشته باشه؛ مثل همون نمایشی که دیروز گفتم. از طرفی دیگه هم وقتی جایی میرین که ماهواره دارن، بهش یه فرصت هایی بده تا یه آشنایی با ماهواره داشته باشه. بعد از یه مدت (به شرطی که حساسیت نشون نداده باشی) می بینی وقتی جایی با ماهواره روبرو می شه اصلا خودش تمایلی به دیدن نداره و بازیش رو می کنه. من خودم "واقعا" با این روش، جواب گرفتم. 

******

سلام هم اندیشان؛ می دونی من خودم به شخصه ترجیح می دم به جای تماشای تلویزیون کتاب بخونم. ماهواره که کلا از رده خارجه...

( نیلوفر، همونی که عشقه کتابه)

******

سلام هم اندیشان نیک اندیش: خنگول سیم کارت دو قلو می گیره. با یکیش به خودش اس میده: سلام عزیزم دلم برات تنگ شده. با اون یکی جواب می ده: ببخشید شما؟!

(سمیه روزبهی از بندرعباس، روستای دشت امام)

******

سلام داداش امید؛ این که می گى شکر ضرر داره یعنى قند هم مضره؟ پس منى که معتاد چایى هستم و به خرما و پولکى هم علاقه اى ندارم چی کار کنم؟

(معصومه، عاشق صفحه آبى تلویزیون، صفحه 370 تلتکست شبکه چهار)

امید: هر چیزی که با قند و شکر درست بشه مضره. تردیدی هم درش نیست؛ ولی نگران نباش آبجی! انسان موجود خیلی عجیبیه! یه مدت رو خودت کار کنی و سعی کنی از مواد قنددار طبیعی مثل خرما و کشمش و... استفاده کنی    اصلا باورت نمی شه که همون آدمی هستی که چند وقت پیش، ازشون خوشت نمی اومد. تازه کلی هم از این تلاش موفق خودت لذت می بری.   

******

سلام آقا امید! به نظر من استفاده از ماهواره یا هر چیز دیگه اى مثل گوشى یا اینترنت بستگى داره به جنبه هر فرد؛ ولى درکل تو خونه اى که بچه هایى هستن که هنوز به بلوغ فکرى کامل نرسیدن استفاده از این وسایل باید تحت کنترل والدینشون باشه.

(پریسا، تهران)

******

سلام به نوع اندیشان؛ ما چند ساله ماهواره داریم؛ اگه خوشمون نیاد شبکه رو پاک می کنیم. اصلا تاثیری رو ما نذاشته و دین و ایمونمونم قوی شده و نماز و قرآن و یاد خدا هم بجاس.

(آدریانا مادر یکماهه از آبیک)

امید: دوستان خوبم! بعضی ها می گن ماهواره خوبه و بعضی ها هم می گن بد؛ ولی بعضی ها می گن بستگی به ظرفیت آدم داره؛ اگه ما ظرفیتمون بالا باشه هیچ اتفاقی تو زندگیمون نمی افته و نمونه خودشون رو هم مثال می زنن. معتقدن: این اتفاقاتی که برای بقیه هم افتاده برای اینه که ظرفیت نداشتن.  درمورد نظر این گروه آخر فکر کنم بحث کنیم به یه جاهایی برسیم. اول پیامک هاتون بنویسین: ظرفیت

******

سلام امید؛ ۴ساله ماهواره داریم همه سریالاشم نگاه می کنم؛ ولی ب هیچکدومش معتاد نشدم. واضح تر بخوام بگم اینه ک از خونواده و مهمونی و این چیزام نمیگذرم ک بخوام سریالای ماهواره رو نگاه کنم. شد نگاه می کنم! نشدم ک هیچی...

(فهیمه، ۲۴، قرچک)

******

سلام امید و ناب اندیشان؛ من تو خانواده ای بزرگ شدم که معتقدن وقتی از در خونه ماهواره بیاد تو از در دیگه برکت و آرامش و صمیمیت می ره بیرون. برای همین ما تا حالا ماهواره نخریدیم؛ چون با چشم خودمون این قضیه رو دیدیم.

(سارینا یکی ی دونه باشگاه)

******

سلام داداش امید؛ باورت می شه بابا و مامانم به ماهواره معتاد شدن و موقع پخش سریالا خودمو بکشم هم بهم اهمیت نمی دن. افسرده شدم داداش؛ البته بگما من 2 ماهه پاک شدم.

(سمیه از اردبیل)

******

به فکر نمازت باش مثل شارژ موبایلت! با صدای اذان بلندشو مثل صدای موبایلت! از انگشتانت برای ذکر استفاده کن مثل صفحه کلید موبایلت!

(مجتبی خدری از گناوه)

******

سلام به ناب اندیشان و امید و پیام؛ به نظر من ماهواره مخصوصا سریال هاش خیلی مخربه. باور کنید دختر خاله من سر همین سریال ها از شوهرش جدا شد؛ چون جسم و روحش درگیر سریال هابود.

(ندا، 21 ساله، مامان امیر مهدی از ارومیه)

******

دارم گریه می کنم. صورتم داغون شده! داشتم از مدرسه برمی گشتم خونه که داداشم جلومو گرفت و بدون اینکه چیزی بگه یه سیلی محکم بهم زد... از دیروز باهام حرف نمی زنه. منم هر چی فکر می کنم می بینم کار اشتباهی نکردم. موندم آخه چرا منو زد؟

(عسل، 19 ساله)

امید: ای بابا! دلمون خون شد. آبجی! شاید سوء تفاهمی شده. همیشه می گن زود قضاوت نکنید همینه! باهاش صحبت کن. منم دارم می رم که به زندگیم برسم. فعلا خداحافظ همتون. تعداد پیامک های دیروز: 5153

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392