• دوشنبه 1394/02/14 - تعداد بازدید 1 مرتبه
  سکانس 1، پلان 1، روز، خارج:  کاپیتان، چمدانش را به یک دست و کلاه لبه دار سفیدش را به دست دیگرش گرفته. روی دماغه، رو به دریا، مثل مجسمه ای ایستاد
 • یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 20 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 67 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 83 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان دوشنبه 23 اردیبهشت 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، ماهواره ،

امید: سلااااام خوبان؛ تو این چند روز نمایشگاه، "خیلی ها" گفتن از وقتی که تحت تاثیر پیامک های دوستان هم اندیش، رفتارشون رو تو زندگی تغییر دادن، همسرشون هم یه تغییراتی کرده و رنگ و روی زندگیشون بهتر شده. دیشب یه نکته ای تو آخرین قسمت سریال پروانه بود که دقیقا همین مطلب رو اثبات می کرد. همسر پروانه خانوم که از زمان ازدواج، علاقه ای معمولی بهش داشت، بعد از اینکه مدتی با عشق و علاقه خالصانه پروانه روبرو شد، دیشب بهش گفت: "حالا تو اون کسی هستی که باید شش دونگ، مراقبش باشم."  

******

3لام. آهای خانومایی که از ظاهرتون ناراضی هستید. ببینید شکسپیر چی می گه. می گه: چیزی که در زن مرا تسخیر می کند مهربانی اوست نه زیباییش. من زنی را بیشتر دوست دارم که مهربانتر باشد. آقایون وقت الگو برداریه... بردارید دیگه!

(یاسی و طلا و سما)

******

سلام ب همه؛ اینم یه جمله برای پایان بحث زشتی و زیبایی: زن زشت وجود ندارد؛ فقط بعضی از زن ها راه نشان دادن زیبایی را نمی دادند. از..... امید! زیاد دنبالش گشتم ببینم از کی بود. پیدا نکردم. دیدم محتواش خوبه فرستادم.

(طاهره، 19 ساله از شهریار)

امید: خب! پس حالا بریم سر بحث ماهواره...

******

سلام امید؛ یعنی چی ماهواره بده؟ الان ما از بچگی توی خونمون ماهواره بوده و هست. خودمون خواستیم چه شبکه هایی باشه. فقط شبکه های مذهبی کربلا و مکه؛ پس به طرز استفاده بستگی داره. با چاقو هم می شه یه نفر رو بکشی هم پزشک با همون یکی رو نجات بده. امید بد میگم؟

(فاطی، 20 ساله از کرمان)

******

نیک اندیشان، داداش امید و پیام! سلام؛ خسته نباشید! یه دوست دارم از وقتى ماهواره خریدن به مرور زمان رابطه بین پدر و مادرش کم رنگ شد. طورى که الان محو شده. آسیب ماهواره کم نیست: 1 - بلوغ زود بچه ها 2 - ازدواج هاى احساسى 3 - از بین رفتن کانون گرم خانواده ها 4 - تمایل به دوستى با جنس مخالف و رابطه نامشروع و . . . به خدا شعار نیست. ما خودمونم نداریم. من از هم اندیشان خیلى چیزا یاد گرفتم و مهمتر از همه انجام دادم.

(بهار، 18 ساله از کرج)

******

سلام به همه؛ ما ماهواره نداریم. وقتی برام مهمون میاد دقیقا اون ساعتی که فیلم های رو بورس ماهواره شروع می شه پا می شن می رن تا ببینن. خونشون هم که می ریم مشغول نگاه کردنش می شن و انگار نه انگار که تو هستی. وقتی هم که به تجزیه و تحلیلش می رسن بجز از خیانت و نفرت و دروغ نقش ها چیز دیگه ای نمی گن. به نظر من ماهواره هم مثل بقیه وسایل ارتباط جمعی به ویژه چون مدرن و به روزه می تونه مفید باشه به شرطی که درست و بجا ازش استفاده بشه؛ ولی الان دقیقا بر عکسشه.

(زهرا، مامان مهسا، منجیل)

******

سلام خوب اندیشان؛ داییم و خانوادش واسه شام مهمون ما بودن. موقع رفتن مامان اسرار کرد که شب رو بمونن. دختر 9 ساله داییم گفت: نه باید بریم. ماهواره امشب ساعت 2  سریال داره!! من موندم و یک دنیا سوال که واقعا چرا؟؟

(ندا هستم)

******

البته من فکر می کنم واسه خانواده هایی که فرزند کوچیک دارن ماهواره اصلا خوب نیست! مخصوصا اونایی که سریالاشو نگاه می کنن! چرا؟ خب معلومه! چون بچه خواه ناخواه با اون طرز فکر بزرگ می شه و ممکنه این کارا و رفتارا واسش عادی بشه. بدون اینکه هیچ درکی از جامعه و رفتاراش داشته باشه. ممکنه این رو رفتارش در بزرگی تأثیر بذاره.

(فرزانه، همون خنثی)

******

سلام دوستان؛ خوبین؟ خوشین؟ خب! خدا رو شکر. امید هر چه قدر اصرار کردم شوهرم قبول نکرد ماهواره وصل کنه. می گه تو خونه دختر داریم. (۵ سالشه) اگه الان با این چیزا آشناش کنیم بزرگ که شد کنترل کردنش سخت می شه. حرفشو قبول دارم؛ ولی وقتی سریال ها رو خونه پدر شوهرم می بینم دوباره می زنه به سرم که ماهواره بگیرم؛ ولی یاد باشگاه عزیزم می افتم و خودمو کنترل می کنم. تقریبا دو هفته اس که دیگه سریال ها رو دنبال نمی کنم. واقعا اعتیاد آوره.

(آزاده، لوشان)

******

اینم یه لطیفه با حال: خنگول ماهواره می خره. زنش می گه پولش رو از کجا آوردی؟ می گه: خب! تلویزیون رو فروختم.

(مجتبی سروری از دماوند)

******

سلام؛ یه آقایی چند وقت پیش توی یه برنامه تلویزیونی می گفت: همسرم مخالف ماهواره خریدن بود؛ اما به اصرار من و پسرم راضی شد. بعد از یک سال فهمیدم با یه پسر جوونی دوست شده و وقتی بهش اعتراض کردم مهریه اش رو گذاشت اجرا. بعدشم طلاق گرفت و با همون پسر ازدواج کرد. یک چنین بلایی میاره سر خانواده ها این ابلیس پنهان.

(لیلا شهبازی،20)

******

سلام به دوستان؛ تو نمایشگاه کتاب، 5 تا خانوم هم اندیش همدیگه رو پیدا کردیم و با هم دوست شدیم. قرار شده با هم ارتباط داشته باشیم. خیلی خوشحالم.

(مهسا زنگنه، فاطمه، پریسا، بهار و رها)

******

وااای! وااای! هنوز تو شوکم. امروز تو اینترنت ضررهای شکر رو سرچ کردم. اگه بگم از زهر مارم بدتره باورتون نمی شه. به خودم قول دادم دیگه نخورم. امروز داشتم نسکافه می خوردم؛ اما هر کاری کردم مگه می شد شکر نزنم...

(یه غریبه آشنا)

امید: توی نمایشگاه کتاب، یه خانوم هم اندیشی گفت: "روز مادر، می خواستم برای مادر شوهرم شیرینی ببرم که یاد بحث هایی که تو باشگاه درباه مضرات شکر شد افتادم. تصمیم گرفتم خلاقیت به خرج بدم و به جای اینکه شیرینی بخرم دو تا شیشه روغن زیتون خریدم." می گفت: "مادر شوهرم کلی ذوق کرد و از این ابتکار عملم خوشش اومد." دوستان! ولی یه نکته مهم یادمون نره. حالا که فهمیدیم شکر اینقدر برای سلامت زیانباره باید سعی کنیم به مرور، اون رو از زندگیمون بیرون کنیم؛ همونطور که به مرور، بخش مهمی از زندگیمون شد. تو این مدت، به هیچ وجه استرس نداشته باشید. به هیچ وجه! کم کم می بینید که شکر دیگه هیچ جایی تو زندگیتون نداره؛ همینطور که قبلا تو زندگی بشر نداشت. موفقیت تو این کار، لذت زیادی داره. لذت اینکه خودمونیم، نه دیگران!        

******

سلام؛ اگه خودستایی ندونین من چهره زیبایی دارم؛ اما اعتراف می کنم خیلی وقتا به ویژگیا و توانمندیای دخترای اطرافم که چندان ظاهر قشنگی ندارن حسودیم شده.

(نسیم، 18 ساله)

******

با سلام بر تو ای مخ متفکر باشگاه؛ ای رئیس قبیله 370. ای پیام درج نکن. ای برنامه ریز. ای اعصاب خرد کن. ای اندیشمند. همه رفتن تو بحث خوشگلی دیگه کسی از ماهواره حرف نمی زنه. بهتره بحث این هفته رو بذاری خوشگلی.

(اسی خان از کنگور)

امید: اسی خان! ببینم! با من بودی یا با پیام؟!     

******

سلام به همه دوستان! اگه ماهواره هم نبینیم پس دیگه چی کار کنیم؟ خب یه نوع سرگرمیه. بعدشم حالا تو فیلماش مثلا خیانت همسری رو نشون میده ما هم باید بریم انجام بدیم؛ پس عقل و شعورمون کجا می ره؟

(مهندس بهزاد، 20 ساله، تهران)

******

سلامی گرم به آقا امید و آقا سید و همچنین دوستان هم اندیش گل خودم. یکی از ضررهای بد ماهواره تقلید و توقع بی جاست. مثلا دوست من می گفت: شوهرش هرچی تو ماهواره می بینه از زنش توقع داره. مثل رنگ مو، لباس پوشیدن و...

(همون ساغر، شروع کننده بحث، از کرج)

******

سلام امید؛ قرار بود ماهواره بخریم تا کانالای بیشتر و بهتری رو دریافت کنیم؛ چون توی اکثر خونه ها دیدم که چه جوری معتاد فیلماش شدن و تاثیر زیادی رو زندگیشون و بچه هاشون داره، شوهرمو راضی کردم که گیرنده دیجیتال بگیریم. الانم خیلی راضیم.

(فاطمه، مامان محمد حسین)

امید: آبجی! فقط یادت باشه که گیرنده دیجیتال هم اگه حواسمون نباشه و به اندازه و حساب شده ازش استفاده نکنیم، به خاطر کانال های متعددش، می تونه باعث خیلی از مشکلات تو زندگیمون بشه. مهمترینش اینه که وقت با ارزشمون که می تونه صرف صحبت کردن با همدیگه؛ کتاب خوندن؛ خلاقیت؛ پیاده روی و گردش؛ یاد گرفتن کارهای هنری؛ تربیت بچه ها و... بشه رو ازمون بگیره؛ یعنی بخشی از همون بلاهایی که ماهواره می تونه سر زندگیمون بیاره.  

******

ماهواره چیست؟ تشکیل شده از ماه آواره! یعنى آدم بهش عادت کنه آواره می شه! پیام صفا کردى چه تحلیلى کردم؟ اصلن به من می گن پری تحلیلگر.

(پریسا، 19 ساله، رباط کریم، دانشجوى نرم افزار)

امید: خب! مجری و وکیل و دوبلور و عکاس و گرافیست و... که تو باشگاه بود، تحلیلگر هم اضافه شد. راستی! چند وقتیه از آبجی خدیجه دوبلور باشگاه خبری نیست. آبجی! کجاااییییی!!! خدیجه ملکی رو می گما!        

******

سلام؛ زیان هاى ماهواره خیلى بیشتر از مزایاى اونه؛ پس نباشه بهتره. خیرى که نمی رسونه فقط برکت رو از خونه ها میبره! اگر جنبه مثبت هم داشته باشه کسى استفاده نمی کنه. قربونشون برم اکثرا کشش خاصى به جنبه هاى منفى این دستگاه دارن.

(انسیه از تهران)

******

سلام امید و دوستان؛ من ی کارت درست کردم برای تبلیغ باشگاه چطوری بفرستم براتون که راجع بهش نظر بدین؟

(سارینا، یکی ی دونه باشگاه)

امید: عکسش رو هم می تونی ایمیل کنی هم از طریق قسمت ارسال تصاویر سایت اینترنتی باشگاه بفرستی. یا به نشانی: تهران؛ خیابان ولیعصر؛ روبروی مسجد بلال؛ کوچه مهری؛ پلاک هشت؛ طبقه همکف؛ پیام نمای شبکه چهار سیما؛ بخش هم اندیشان؛ پست کنی. از هم اندیشمون (انصاری) از "نکا" هم که چند تا طرح لوگو برامون رو سی دی ریخته و پست کرده، ممنونیم!

******

به سلامتی تنباکوی دو سیبی که روش با صداقت نوشته سرطان زا، نه آبمیوه ای که به دروغ نوشته ١٠٠% طبیعی...! به سلامتی هر چی رفیق باصداقت هم اندیشه!

(سارا 18 ساله، چهارم ادبیات)

امید: یکی از آشناهامون که باغداره می گفت: از بس بقیه باغدارها بهم گفتن یه روز میوه های درب و داغون کرم خورده و سیاه شده ای که زیر درخت ها ریخته بود رو با خجالت بردم کارخونه. گفتم بعیده قبولش کنن؛ ولی با کمال تعجب بهم گفتن: عالیه! بازم اگه داری بیار!

******

سلام؛ متاسفانه نتونستم به نمایشگاه بیام. امروز عکس ها رو از سایت دیدم. خواستم بدونم اون آقایی که شلوار سفید و پیراهن چهارخونه پوشیده بود و توی همه عکساام بود کی بود؟

(سارا از اسلامشهر)

امید: مطمئن باش پیام نیست! آخه پیام از اینجور کارا می کنه؟! پس خود خود  امیده. راستی! عکس های جدید رو هم امروز خانوم لطفی می ذاره تو سایت. بعضی هاش خیلی جالبه! مخصوصا چکمه هایی که روش نوشته: "هم اندیشان 370" این عکس رو شنبه از یه سرباز هم اندیش که با لباس فرم اومده بود نمایشگاه کتاب گرفتیم. می گفت: "یه بار به خاطر این کارش، دو روز از پادگان ممنوع الخروج شده." یه پیراهن ورزشی هم تقدیم هم اندیشان کرد که یه 370 پارچه ای رو با نخ و سوزن، روش کوک زده بود. شاید یه روزی از خلاقیت های دوستانمون نمایشگاهی برپا کردیم. نمایشگاهی از عکس ها و کارهای خلاقانه ای که می کنید. 

******

امید! درج کن ک خیلی ناراحت شدم! آقای حسن اکبری! اون کارت ویزیت قشنگا رو من زهرا صادقی ک ب اسم یاسینا پیام می دم درست کردم نه خانوم م.کریمی!

امید: آبجی! حسن آقا درست گفت. این کارت ویزیت ها با اون کارت ویزیت های خیلی خیلی قشنگی که شما خودتون با دست هاتون درست کردین، به قول برره ای ها فرق فوکوله. خانوم کریمی روز پنجشنبه تو نمایشگاه سه هزار تا کارت ویزیت زیبای چاپی که البته خودشون هم بخشی از طراحیش رو انجام داده بود به هم اندیشان هدیه داد. نمونه همه این ها رو نگه می دارم برای همون نمایشگاهی که بهتون گفتم.      

******

سلام داداش امید و نو اندیشان؛ من و داداشم علاقه اى به ماهواره نداریم؛ اما همسایه هامون خیلى ازش حرف مى زنن؛ اما واسه من مهم نیست.

(عاطفه از قزوین)

امید: آبجی! دختر نه ساله من هم چند وقتی بود می گفت: تو کلاسشون خیلی بچه ها حرف از سریال های ماهواره می زنن. تحت تاثیر دوستاش، کم کم داشت به من فشار می آورد که تو خونه ماهواره داشته باشیم. یه روز تو خونه باهاش یه نمایش بازی کردیم. نمایش پدر و مادر و دختری که تو خونشون ماهواره دارن و پدر و مادر اونقدر درگیر سریال ها شدن که حوصله جواب دادن به بچه شون رو ندارن و... البته به تدریج با مشکلات دیگه اومدن ماهواره تو خونه هم آشناش کردم. اونقدر خوب مساله براش جا افتاده که دیگه حرف از ماهواره نمی زنه هیچ، کلی دلایل قانع کننده هم برای خودش و دیگران داره. درضمن؛ به هیچ وجه هم حساسیت نشون ندادم به ویژه اگه جایی رفتیم که ماهواره داشتن؛ چون اون حساسیت ها خودش مشکل زا است.  

******

... برنامه های ماهواره اونقدر زیاده که طرف مهمونی خانوادگی رو به خاطر دیدن فیلم مورد علاقش ترک می کنه! منم خودم تا 3 سال پیش یکی از همین معتادا بودم! اما به خاطر اثراتی که رو رفتار دختر 5 سالم داشت. عطاشو به لقاش بخشیدم! الانم 3 ساله که پاکم!

(مینو)

******

سلام؛ اون خانومی که گفته بود می خوام نماز بخونم ولی احساس گناه می کنم برنامه آیینه خانه استاد شهاب مرادی رو سه شنبه، ساعت 19، از شبکه 2، نگاه کنن. واقعا روتون تاثیر می ذاره. به شما امید و پیام هم پیشنهاد می کنم برنامه رو ببینید.

(محمد از تهران)

******

سلام به امید و هم اندیشان! الان دلم خیلى گرفته. شنبه تو نمایشگاه کتاب، کسایی رو دیدم که تا اون لحظه ندیده بودم؛ اما صمیمیت خاصى بین ما بود با اینکه زمان کمى اونجا بودم. من همونیم که تک، تک حرفاى بچه ها رو تو دفتر هم اندیشان نوشته بودم.

(بهناز، کوچیک همتون، از خدابنده، روساى بیگم آغا)

******

سلام؛ از نظر من، استفاده از هر چیز جنبه می خواد. ما هم 1 ساله که ماهواره داریم؛ ولی نه نمازمون ترک شده و نه بی حجاب شدیم و نه با نامحرم ارتباط داریم. آدما خودشون می خوان که بد باشن یا خوب. بد می گم امید؟

(سحر، 20، ورامین)

******

سلام یاران خوب من. این سریال های دنباله دار ماهواره که یکی دو سال طول می کشه هدفشون فقط تاثیر گزاری به مرور زمانه وگرنه سینمایی می ساختن! می خوان بدی بره تو وجودمون.

(کوثر از آ.غ 73)

******

سلام؛ همیشه فکر می کردم اگه با ظرفیت باشیم دیگه مشکلی واسه دیدن ماهواره نیست؛ اما وقتی تقلیدهای ناخودآگاه از رفتارها و نوع پوشش رو در خودم دیدم به اشتباهم پی بردم؛ پس همیشه باظرفیت بودن ملاک نیست.

(محدثه)

******

سلام امید؛ من می خوام رتبه یک کنکور بشم. همه بچه های هم اندیش برام خصوصا تو شب آرزوها دعا کنن. منم وقتی رفتم مصاحبه تلویزیون قضیه باشگاه رو می گم.

(فاطمه از کرکان)

امید: ببینیم چی کار کردیا! فعلا خداحافظ همگی! تعداد پیامک های دیروز: 5061

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392