• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 22 اردیبهشت 1392

مجموعاً 1 امتیاز از 5 توسط 5 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، ماهواره ،

پیام: سلام. تموم شد دیگه. حالا دیگه دوستانی که نتونستن بیان نمایشگاه حرص نمی خورن، ولی حیف شد. زود تموم شد، خیلی خوب بود.  امید از فردا میاد باشگاه. میخواد  آمارگیری استانی رو راه بندازه. آمار استانی که دراومد، اون وقت برای هر استان یه باشگاه تشکیل میشه که دوستان با مدیریت سرپرست باشگاه همون استان میتونن جلسات مشترک برگزار کنن. خب موضوع این هفته "ماهواره" است.

******

سلام به همه هم اندیشان. ما حدود ده سال پیش ماهواره خریدیم، ولی واقعا به درد آدم نمی خوره؛ به خاطر همین چند وقت بعد فروختیمش. به کسانی که تصمیم دارن بخرن، توصیه می کنم پولشون رو هدر ندن.

(حدیث، از رشت، 18ساله)

پیام: اگه به درد نمی خورد، چرا فروختینش؟ آیا این کار درستی است؟ هدر دادن پول مردم؟

******

سلام امید و پیام و ناب اندیشان. آخه  منی که  تا حالا ماهواره از نزدیک ندیدم، چی بگم؟ ولی یه پسرخاله دارم ک بهم میگه شما عقب مونده اید، میگه من از دختر باحجاب وچادری بدم میاد. بچه ها شما چطور؟

(ثنا، از  مشهد، 72)

******

سلام. هدف شبکه های ماهواره، نشانه گرفتن بنیان خانواده است. خانم های شوهردار به خاطر خیانت به شوهرشون دارن با وجود بچه طلاق می گیرن.

(زهرا مجرد، از گنبد کاووس محله سیدآباد، پلاک هفت، اون در طوسی)

******

سلام. به نظر من، ماهواره اگه ده تا بدی داره، پنج تا خوبی هم داره، مهم طرز استفاده و ظرفیت و جنبه خودمونه؛ وگرنه هر چیزی هم خوبی داره و هم بدی. حتی باشگاه خودمون حالا یکی خوبیش بیشتره؛ یکی بدیش ولی به نظر من بدی و خوبی در هر موردی نسبی هستش.  من از همین جا بازم از داداش حسن اکبری و داداشم که دوست داره، مجری باشگاه صداش کنیم، عذرخواهی می کنم.

(زهرا (10)، وکیل باشگاه، از افسریه)

پیام: عذرخواهی برای چی زهرا خانم؟

******

پیشاپیش قبولی منو در کنکور ارشد تبریک گفته و از استرسم بکاهید...  با تشکر. (زهرا فرشادفر)

پیام: می ببنید؛ نمی ذارن من ساکت باشم.

******

سلام به داداش آبجی ها و آقا پیام و آقا امید. می خواستم به آبجی فاطمه از یزد یه کتاب معرفی کنم؛ البته به نظر من هر کی این کتاب رو نخونه، کل عمرش به فناست. ''کتاب راز'' نویسنده راندا برن. کل زندگیتو متحول می کنه، به هر چی بخوای می رسی همسر خوب، شغل خوب،... فقط کافیه راز رو بدونی و عمل کنی. راستی پیام تو این کتابو خوندی؟

(پشت کنکوریه محتاج دعا) 

پیام: نه.

******

روزی جوانی خدمت شیخ نخودکی اصفهانی رفت و گفت: ۳ قفل در زندگی ام وجود دارد.  ۳ کلید برایشان به من بده. قفل اول: می خواهم ازدواجی خوب و موفق داشته باشم؛ قفل دوم در کارم برکت باشد؛ قفل سوم عاقبت به خیر شوم. شیخ گفت: کلید قفل اول، نماز اول وقت است؛ کلید قفل دوم، نماز اول وقت است و و کلید قفل سوم، هم نماز اول وقت است. خیلی مهمه، چون شاه کلید همه مشکلاتمون نماز اول وقته...

(طاهره، از اسلام آبادغرب)

******

سلام امید و هم اندیشان. واسه کار به اون خواهرم تابلو فرش رو پیشنهاد می کنم. من هفت ساله که این کار رو انجام میدم. خیلی پولش خوبه.

(محبوبه، 18 ساله، از مشهد)

******

سلام به همه. پیام، میشه بگی منظورت چی بود که به فرزانه خانم گفتی منم قبلا همین طوری فکر می کردم، ولی الان نه. سر همون موضوع که شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیرید.

(حسین، از یزد)

پیام: ببین حسین؛ من قبلا این طوری فکر می کردم  که بعضی از آدم ها لیاقت ندارن باهاشون خوب برخورد کنی. یعنی این دیگران بودن که بهم می گفتن چه جوری باشم. بعد از یه مدت، به خودم گفتم چرا؟ چرا باید پیچ زندگیمو بدم به دست دیگران؟ چرا اخلاقم اینقده گند شده؟ من باید بر اساس لیاقت خودم با دیگران رفتار کنم، نه این که ابتکار عمل رو بدم به دست دیگران. فهمیدم که رفتار ما شخصیت ما رو می سازه. اگه  رفتارم رو مطابق شخصیت دیگران تطبیق بدم، میشم مثل همون دیگرانی که ازشون خوشم  نمیاد. حالا به خودم میگم روح آدم باید آن قدر بزرگ بشه که برخوردهای دیگران را در خودش هضم کنه و مطابق شخصیت خودش پاسخ بده. منظورم این نیست که آدم همیشه کوتاه بیاد و دم نزنه؛ نه؛ بلکه منظورم اینه که هنگام پاسخ دادن به جای این که فکر کنی طرف مقابلت لیاقت چیو داره، به این فکر کن که تو  لیاقت چیو داری؟ البته دارم سعی می کنم این جوری بشم. هنوز نشدم.

******

سلام امید و هم اندیشان؛ از بین رفتن احترام بین اعضای خانواده،  شرم و حیا،  دروغگویی و خیلی موارد دیگر از اهداف شبکه های ماهواره ای است که مردم آگاهانه و یا ناآگاهانه از آن استفاده می کنن.

(فاطمه)

******

سلام امید. می خوام در جواب آبجی زهرا که میگه زشتم، بگم که خدا هیچ کسی رو زشت نیافریده؛ مطمئن باش. یه درصد به اینم فکر کن که شاید اطرافیانت از حسادت این رفتار رو با تو دارن؛ در ضمن یادت باشه جذابیت آدما به چهرشون نیست، به رفتارشونه. به معرفت و محبتشونه. مامانم وقتی پیامکت رو خوند، گفت واسش دعا می کنم که هر چه زودتر یه آدم بالیاقت بیاد سراغت.

(مهسا و مامانش، از گرگان)

پیام: دوستان گرامی در جریان باشند که موضوع هفته ماهواره است.

******

سلام آقاپیام و دوستای گل اندیشم. دوستای گلم، چرا این قدر از قیافتون گله و شکایت دارین؟ آخه چرا؟ چرا میگین خدا بین آدما فرق می ذاره؟ خدا زیباست و زیبایی رو دوست داره. این که بعضی هامون زشتیم، به چیزای دیگه ای بستگی داره. منم یه دختر زشتم، ولی دوستای خوشگل زیادی دارم که خیلی هم دوستم دارن. نباید از چیزی که دارین و هستین شکایت کنین. باید برید دنبال چیزی که ندارین و اونو به دست بیارین. براتون بهترین ها رو آرزو دارم.

(شیدا؛ البته این اسمیه که دوستام برام گذاشتن، زهرا، از سرخس)

******

سلام بچه های هم اندیش. سمانه خانم، خوشگلی هیچ ملاکی برای خوبی نیست. این خودتی که باید خودت رو باور کنی. اون وقت اعتماد به نفست بالا میره. خیلی از خوشگل ها هستن که خیلی عیب ها دارن و پشت همون ظاهر خوشگلشون پنهان میکنن. یادت نره جوجه اردک زشت بزرگ که شد از همه خوشگل تر شد.

(مهتاب، از دزفول، عضو جدید)

پیام: قوی باش پیام. تو می تونی خودتو کنترل کنی. من مطمئنم. الان بحث خوشگلی تموم میشه و دوستان به موضوع هفته اشاره می کنن. اندکی صبر، سحر نزدیک است...

******

سلام می خواستم به سمانه جون بگم من هم این مشکل رو داشتم. چون به خودم تلقین می کردم زشتم با کوچک ترین توجهی خودم رو می باختم، اما الان به خودم تلقین کردم که از دخترای دیگه هیچی کم ندارم و این باعث شده اعتماد به نفس داشته باشم. کافیه به خودت تلقین کنی و خودت رو باور داشته باشی. اگه خودت رو باور داشته باشی، تو هم می تونی زیباییتو به رخ نامزدت بکشی؛ هر چند این کار درست نیست.

(الهام)

پیام: دوستان گرامی مجددا خاطرنشان می کنم  که  موضوع این هفته "ماهواره" است.

******

سلام. به هم اندیشان. خسته نباشید. می خوام با فاطمه هم دردی کنم. عزیزم اگر قسمتت با کسی باشد، 10 سال هم بگذرد، ازدواج می کنی. اگرقسمتت نباشد، نمیشه. بعد هیچ کار خدا بی حکمت نیست. خیری توی این است که هنور مجرد هستی. همه ما انسان ها فقط به خاطر آزمایش به دنیا آمدیم. این زندگی کردن ما فقط بهانه است. ذکر "یا الله" رو بگو تا آرام بگیری. فقط به گناهانت فکر کن. آقا پیام و آقا امید، پیامک منو هم درج کنید تا فاطمه جون بخواند. من نویسنده هستم. می خوام. توی گروه هم اندیشان بشم، اما چطوری حتما آقا امید یا آقای جعفری. جواب بدهید.

(خواهر شما بهاره)

پیام: ایمیل بفرمایید.

******

سلام امید و بچه های هم اندیش گل. امید، دارم آتیش می گیرم. آخه با گوشیم رفتم تو اینترنت که عکس های نمایشگاه رو ببینم، حدس بزن چی شد؟! دو هزار تومن از شارژم پرید، به جون خودم اگه پیامکم رو درج نکنی، دیگه نه من و نه هم اندیشان. امید، دیگه هم واسه باشگاه تبلیغ نمی کنم.

(شکیبا لجمیری، از ایذه)

پیام:  2 هزار تومن چیه، جونت سلامت. 

******

سلام امید. الان داشتم باشگاه پرواز شبکه 2 رو می خوندم. دیدم یکی از بچه ها تماس گرفته با روابط عمومی شبکه 2 و گفته از طریق هم اندیشان با پیام نما آشنا شده و از باشگاه تعریف کرده. البته مسئولان باشگاه پرواز هم نامردی نکردن و تماسش رو درج کردن! زنده باد هم اندیشان!

(الهام، 1370، سین برخوار اصفهان، یه هم اندیش پایه!)

پیام: زنده باد پیام نمای شبکه 2.

******

سلام به عباس جمشیدی! شما که قول میدی با خواندن نماز به طور دائم در مسجد بهترین ها گیر دخترها میاد، بعد شما نمیگی برخی میگن این دختر که هر روز و هر شب زندگیشو ول می کنه، میاد مسجد، زن زندگی نیست؟

(یه هم اندیش از خونشون)

پیام: عباس آقا نگفت که زندگیتو ول کن و همش تو مسجد بمون. منظورش این بود که نمازهای یومیه رو در مسجد بخون. ضمن این که مسجد جای خوبی واسه این که با همسایه ها آشنا بشی؛ اونا تو رو بشناسن؛ هنرتو بشناسن و... بقیه ماجرا هست.

******

ای وای از دست این پیام بی معرفت! روز آخری تو نمایشگاه ۴ ساعت منتظر بودیم آقا پیام تشریف بیارن، ولی ایشون افتخار ندادن! آقا پیام، من نمی دونم چه اصراری داری واسه همیشه روح بمونی! نه واقعا چرا؟ یه کم از امید یاد بگیر!

(فاطمه محمدی، ۲۱ ساله، دانشجوی صنایع غذایی، از نسیم شهر)

پیام: 1- این که بنده  دیگه روح نیستم؛ 2- این که اگه من  میومدم نمایشگاه، کی باید باشگاه رو می گردوند؟ روحم؟

******

سلام به آقا امید و آقا پیام و همه گل اندیشان. راستش بچه ها می دونم این پرسش من هیچ ربطی به موضوع نداره، اما هم اندیشان تو رو خدا به من کمک کنید. می خوام نماز بخونم، اما یه کمی گناه دارم و نمی دونم از کجا شروع کنم.

(سلام کاکی، ١٨ ساله،  از ارومیه)

پیام: حرفا می زنیا. اگه قرار بود به خاطر گناه، آدم ها نماز نخونن که هیچ کی نباید نماز می خوند؛ البته به جز معصومین.

******

سلام جامعه هم اندیش. یکی از دوستان به حجاب دخترها تو نمایشگاه اعتراض کرده بود. ببینید ما بنا بر طرز تفکرمون بعضی از چیزها رو کمرنگ تر یا پررنگ تر می بینیم و شاید دلیل عمل نکردنمون به بعضی از حرف ها همین باشه. ما یه جامعه هستیم با افراد مختلف و تفکرات مختلف. یه سؤال: صادقانه جواب بدین آیا ما به همه حرف های گفته شده تو جمع هم اندیش عمل می کنیم؟

پیام: اون روز تو نمایشگاه هم همین بحث پیش اومد. نگاه کنین،  من نمیگم همدیگه رو نصیحت نکنیم؛ نه؛ نصیحت هم خوبه، ولی اینجا بیشتر جنبه روشنگری داره؛ یعنی می خوایم با استفاده از فکر و تجربه همدیگه مسائل رو روشن کنیم. حالا این که آدم ها بعدش می خوان چه جوری رفتار کنن، به خودشون مربوطه. مهم اینه که همدیگه رو دوست داشته باشیم؛ در انتقال اطلاعات به همدیگه بخیل نباشیم و تعصب بیجا هم به خرج ندیم.

******

پیر بزرگ؛ کودک بودم می خواستم دنیا رو تغییر دهم. بزرگ شدم فهمیدم دنیا بزرگ است. در سالخوردگی تصمیم گرفتم خانواده ام را متحول کنم. اکنون در آستانه مرگ هستم، فهمیدم که اگر روز اول خودم رو تغییر داده بودم. شاید می تونستم دنیا رو تغییر دهم.

(آبجی مریم، از گرگان)

******

سلام. آبجى زهرا! هیچ وقت نگو زشتم؛ چون قیافه زشت وجود نداره. قیافه ها مثل طبیعتن، ما هیچ وقت نمی تونیم بگیم مثلا کوه قشنگه، دریا زشته! یا گل رز زیباست، ولى گل بنفشه نه! هر چیزى قشنگیه خودش رو داره، فقط آدم ها باید قشنگیه اونا رو حس کنن! ممکنه از گلى خوشت نیاد، ولى عاشق عطرش میشى! عطر آدما، همون خصلت وجودشونه. باید بگى هنوز کسى پیدا نشده خصلت وجودم رو بشناسه. بد میگم پیام؟

(فاطمه ام، 17، از بابل، شهر بهارنارنج)

پیام: راستش یه چیزایی از حرفات می فهمم، ولی هنوز به اون درکی که همه چیز رو زیبا ببینم، نرسیدم. اگه تو رسیدی، خوشا به حالت.

******

سلام به ناب اندیشان دوست داشتنی. دوستان بحث ماهواره رو چرا شروع نمی کنید؟ خب اول من شروع می کنم. ببینید دوستان ماهواره یه عامل مخرب تو یه جامعه اسلامیه که ریشه دین رو تو وجود آدم نابود می کنه. نظرتون چیه؟

(ساغر، از کرج)

پیام: دیدی پیام! دیدی! تو آخرش موفق شدی. بحث ماهواره شروع شد.

******

سلام به همه. امید، می دونی چرا من دوست ندارم ماهواره بخرم؟ چون معتقدم فیلم هایی رو که ماهواره نشون میده واقعا رو آدم اثر می ذاره. به طور مثال، خیانت به همسر یا رابطه با نامحرم رو یه امر خیلی عادی تلقی می کنه. پس ما هم از انجامش ابایی نخواهیم داشت؛ این طوری میشه که بنیان خانواده سست میشه.

(لیلى، 20 ، عاشق همسرش)

******

سلام به هم اندیشان و امید و پیام. گل اندیشان، دقت کردین خیلی از ما ماهواره رو هم تحت تاثیر اجتماع و این که دیگران تو خونشون دارن، تو منزلمون وارد کردیم؛ حتی بدون این که به تاثیری که تو روح و روانمون داره، فکر کنیم. متاسفانه این روزها جنبه منفی ماهواره روی خانواده ها خیلی زیاد شده و این تاثیر ناخواسته و به مرور زمان ایجاد شده.

(صبورا، از شیراز)

******

سلام. باورکنید 90 درصد مردم از ماهواره استفاده درست نمی کنن و به طرف سریال هاش کشیده شدن. دیدم که میگم؛ حتی به بچه هاشون اجازه میدن این سریال ها رو که بدآموزی داره، نگاه کنن. بیشتر هم قبول دارن که خوب نیست، اما نمی تونن دل بکنن. شاید به خاطر جذابیت هایی هست که این سریال ها داره. اما مضمون همه شون یکیه و خیلی چیزها رو عادی جلوه میده.

(سمیرا، از گنبد کاووس)

******

سلام هم اندیشان .اقاپیام میشه اون سایتى روکه عکس هاى بچه هاتو نمایشگاه کتاب گرفتن رو دوباره بگى ؟اخه ضروریه...

(نوشین ازابهر١٨_)

پیام : هر روز آخر پیامکها آدرس سایت ، شماره پیامک و  ای میل مون درج میشه .

******

سلام به هم اندیشان و امید و پیام و تشکر بخاطر زحماتشون. میخواستم بعنوان یکى از اعضاى این باشگاه و به نمایندگى از تموم بچه ها، از زحمات خانم م.کریمى تشکر کنم که تو این مدت ده روز، هم فرم ثبت نام با لوگوى باشگاه رو چاپ کردن و هم زحمت اون کارتهاى ویزیت قشنگ براى باشگاه مون رو کشیدن. واقعا جاى قدردانى داشت.

(حسن اکبرى-تهران)

******

ای پیام دروغگو پس ادامه شعر چی شد؟؟بچه ها دیگه رو پیام نمیشه حساب کرد.آلزایمره دیگه!!

(حسن جعفری17،ورامین)

پیام: حسن آقا زود قضاوت نکن. مطالب ساعت 4 بعد از ظهر آماده شده بود اما به خاطر  اشتباه یکی از همکارا دیر رو آنتن رفت و بخشی از شعر اخوان هم به خاطر کمبود جا حذف شد . من که از حرفت ناراحت نشدم ولی قضاوت عجولانه به خودت ضربه میزنه .  از فردا امید میاد . دوستانی که روزه اند برای ما دعا کنند لطفا . خداحافظ .

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392