• یکشنبه 1394/02/13 - تعداد بازدید 7 مرتبه
  س ل ا م؛ ببخشید که امروز سلامم شل و وله! آخه نه اینکه چند روز، تعطیلی بوده؟ حسابی پشتم باد خورده! نگران نباشینا! درست می شه. چند تا پیامک بخونم ت
 • چهارشنبه 1394/02/09 - تعداد بازدید 13 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خودتونو برا اولیش آماده کنین...  
 • سه شنبه 1394/02/08 - تعداد بازدید 27 مرتبه
  امید: سلااااااام بر دوستان بامرااااااام؛ راستش! آدما گاهی به دلایل مختلف، گیج می زنن. گاهی بدجور و گاهی هم کم جور! منم ظاهرا دیروز بدجور گیج ز
 • دوشنبه 1394/02/07 - تعداد بازدید 57 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ خدا حفظتون کنه دوستان بامرااااام
 • یکشبنه 1394/02/06 - تعداد بازدید 68 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ می گم اگه یه راننده به پلیس بگه: "باور کن تا حالا من یواشکی بارها با سرعت 180 تا هم رفتم و هیچ اتفاقی نیفتاده. بذارین من راحت ب
 • شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 81 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 14 اردیبهشت 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تقلید از دیگران ،

امید: سلااااام بر دوستان خوبم! خودتون هم نمی دونید چقدر خوبید. ای کاش می دونستید. تو این دو روزی که نمایشگاه بودم، تو غرفه هم اندیشان، فقط فرشته دیدم.

******

سلام امید؛ من دقیقا نفهمیدم تو نمایشگاه کتاب می خوای چی کار کنی؟ نکنه می خوای کتاب بفروشی؟ اگه خواستی من می تونم باشگاه رو بگردونم، تو برو!

امید: الان آبجیمون می گه...

******

به گوش؛ به هوش؛ هم اندیشان عزیز: حتما به نمایشگاه کتاب یه سری بزنید. کنار غرفه آستان قدس رضوی، تو یه غرفه خالی از کتاب، با یه میز و یه بنر از باشگاه، امید منتظرتونه. نبودین ببینین بعضی ها می پرسیدن ببخشید شما چی می فروشین؟ دلم می خواست بگم اینجا "فکر" می فروشن با چاشنی عشق و همدلی. ما بچه ها تا حالا همدیگه رو ندیده بودیم؛ اما انگار صد سال بود که هم رو می شناختیم. فوق العاده بود. از دستتون می ره. عجله کنید!

(ملیحه، 29 ساله، فوق لیسانس فیزیک، از تهران، مامان مهدیه و محمد حسام)

امید: جالبه که اینقدر صمیمیت و همدلی زیاده که برای تمام غرفه دارن همسایه سوال شده. می یان و می پرسن: شماها کی هستین؟ می شه از خودتون و باشگاهتون بگید؟

******

امید! اول سلام؛ دوم خیلی بی انصافی! آخه خدا رو خوش نمی یاد که اینقدر ما رو حرص بدی؟ اینقدر از نمایشگاه و عکس و سایت حرف می زنی فکر نمی کنی تکلیف ما که شهرستانی و از نوع بدون کامپیوترش هستیم چیه؟ چی می شه ۵ دقیقه فیلمشو تو طلوع پخش کنید. فکر کنم حرف دل خیلیا باشه!

(زهرام از مشهد)

امید: ببینین! قول نمی دما!!! ولی تلاش می کنم با اطلاع قبلی، یه برنامه زنده تلویزیونی تو ساعات بعدازظهر داشته باشیم. چند تا عکس دسته جمعی خوب هم گرفتیم که وقتی تو سایت بذاریم بهتون می گم تا اینترنت دارا ببینن.     

******

سلام بر آقا امید و هم اندیشان؛ نمونه: یه عمه 9 ساله دارم رفته مغازه واسه خودش چیپلت خریده. بهش می گیم این چیه خریدى؟ دیگه از اینا نخر واست خوب نیست! می گه: "آخه همه می خرن." یعنى تاثیرپذیرى و تقلید از دیگران به بچه ها هم سرایت کرده!!

(زینب، 23 ساله از بابل)

امید: وااای! چقدر جالبه که عمه آدم 9 سالش باشه. 

******

نمونه: سلام به هم اندیشان و آقا امید: یکی از اقوامون برای اینکه جلوی طرف دوماد کم نیاره برای جهیزیه دخترش تخم مرغ پز خریده بود. دخترش هم اونو دکوری روی کابینت گذاشته. تازه مادرش به خاطر چشم و هم چشمی برای جهاز دخترش، طلا و ماشینشون رو فروختن.

(سحر، 17 ساله از خراسان شمالی، شیروان)

******

سلام به همه و آقا امید و آقا پیام. روز یازده اردیبهشت پنجمین سالگرد ازدواجمون بود و البته روز زن هم بود. همسر عزیزم برام یه گلدون تزئینی با گل های سرخ خریده بود. نمی دونید چقدر خوشحالم. با وجود اینکه ما تازه خونه خریده بودیم و هیچی پول نداشتیم این کادو رو برام خریده بود. کاش همه همیشه به همین هدیه های کم قیمت ولی باارزش راضی باشن.

(علی و فاطمه و پسر یک سالمون امیرحسین)

امید: پنجشنبه، مامان محمد متین که به نظر من یه هم اندیش واقعیه به اتفاق همسرش اومدن غرفه هم اندیشان. دو تا لیسانس داشت. می گفت: زندگی ساده ای داریم. می شد آرامش رو تو چهرشون دید. می دونم که به خاطر اون سادگی زندگیشونه.

******

سلام داداش امید؛ ما رو گیر آوردى؟ من الان رو بروى محراب، کنار غرفه آستان قدس رضوى هیچى پیدا نکردم. سوالم کردم. امید یه بار دیگه می گردم اگه سر کاری باشه هر چه دیدى از چشم خودت دیدى.

(اعظم، 370)

امید: اعظم خانوم خدا رو شکر ما رو پیدا کرد و روز پنجشنبه، به اتفاق داداشش، اولین مشتری های غرفه هم اندیشان بودن؛ ولی برای اینکه بقیه سردرگم نشن، آدرس دقیقتری می دم: مصلای تهران، سالن اصلی نمایشگاه (شبستان)، راهرو شماره ده، جنب غرفه آستان قدس رضوی. هر روز از ساعت یازده تا هفده اونجا منتظرتونیم.

******

در جواب آبجى نوا: خانوم! همسر شما اصل مطلب زندگیش روى دوستی با جنس هاى مخالفه. باید اونو به جزییات زندگی درگیر کنین. مثل محبت زیاد و سرگرمی با بچه ها و... مگه غیر از اینه که جزییاتن که کلیات رو به وجود میارن. وقتى مدتى جزییات زندگیش شما باشین اونوقت اصل مطلب زندگى یا همون کلیاتش شما می شین.

(فرهاد، 19 ساله)

******

سلام؛ خوبین؟ کی تا حالا کرم شب تاب دیده؟ من همین الان یکی دارم می بینم. خواستم بخوابم چراغو که خاموش کردم یکیش کنارم بود. خیلی خوشحال شدم. مثل بچه ها ذوق زده شدم طوری که خواهرمو بیدار کردم نگاش کنه.

(عاطفه منجزی، خوزستان)

امید: اتفاقا چند روز پیش داشتم با خودم فکر می کردم سال ها است که یه کرم شبتاب ندیدم. لطفا از جانب من هم ذوق کن! شب خوش!

******

سلام فرزانگان هم اندیش؛ برای فرهیختگی افزون فضای باشگاه، معادل انگلیسی "بادآورده را باد می برد". 

Light come، light go.

 یا

Easy com ،easy go.

برگرفته از دنیای ضرب المثل های فارسی و انگلیسی، فاضل چنگیزیان، نشر نیلوفرانه.

(مهدیه رشیدی، دی 68، لیسانس حقوق، فریدونکنار)

امید: خب! من برم نمایشگاه که خیلی دیر شده. بازم بحث ولیمه موند رو زمین. ای خدااااا. چقدر وقت کم دارم. نوبت بعداز ظهر پیام تو باشگاهه. 

******

سلام به همگی؛ پاسخ: شاید به خاطره اینه که اینقد مشغله فکری ما تو دنیای ماشینی امروز زیاد شده که فرصت فکر کردن به این چیزا رو پیدا نمی کنیم. یا شایدم اصلا یاد نگرفتیم فکر کنیم.

(فاطمه، 19 ساله، دانشجو- معلم، پیشوا)

******

دوستمون که گفت چرا ما وقتى می بینیم دیگران کاری انجام می دهند ما هم همون کارو انجام می دیم به نظر من یکی بی فکریست؛ چون اکثریت مردم یه کارو انجام می دن ما هم به خودمون زحمت نمی دیم که فکر کنیم آیا درسته یا غلط و انجام می دیم. دومیش وجود تبلیغات باشه.

(الهه، 19 ساله از تهران) 

******

دلیلش واضحه؛ چون اونا رو برتر از خودمون مى دونیم و مى خوایم مثل اونا زندگى کنیم. راستى امید! فکر نمى کنى بهتر باشه راجع به مشکلات جوونا تو انتخاب همسر حرف بزنیم. مثلا خود من خواستگاراى زیادى دارم. جدیدنم پسرى اومده خواستگاریم که از لحاظ اقتصادى و اخلاقى عالیه؛ اما چون مهرش به دلم ننشسته نمى تونم تصمیم بگیرم. من باید چی کار کنم امید؟

(پانیا هستم)

امید: چند روز پیش، دوستم که چه عرض کنم، برادر دینیم که واقعا الگوی یه انسان شریفه و تو زندگیش موفقه می گفت: همسرم می گه اولین باری که دیدمت به دلم ننشستی؛ خیلی ها هم تو فامیل مخالف بودن؛ ولی وقتی چند جلسه باهات صحبت کردم؛ حرفات به دلم نشست و نظرم کاملا عوض شد. آبجی! نمی دونم باهاش صحبت کردی یا صحبت کردنت از روی خریداری بوده یا نه؛ ولی به هر حال، اگه فکر می کنی شرایط لازم دیگه رو داره و فقط مشکل اینه که یه کم به دلت ننشسته، فکر کنم ارزشش رو داشته باشه تا بعد از صحبت کردن باهاش تصمیم نهایی رو بگیری. راستی! امیدوارم این که به دلت ننشسته به خاطر این نباشه که مهر یکی دیگه که نمی تونی بهش برسی تو دلته؛ چون گاهی هم مشکل بعضی جوونا از اونجا است و فرصت های خوب رو از دست می دن.

******

پاسخ!!! چون... حسادت و چشم و هم چشمی زیاد شده. برای مثال فردا تولد همسرمه. می خوام تو خونمون یه جشن کوچیک بگیرم دوستاشو دعوت کنم دور هم باشیم. ماه بعد تولد دوستشه. خانومش می خواد رستوران واسش جشن بگیره که به قول خودش سنگ تموم بذاره. به نظرم هزینه بیخودیه.

(هلن بانو، مخلص هم اندیشان)

******

سلام؛ به دلیل اینکه نمی خوایم از دیگران عقب بمونیم یا دیگران مسخرمون کنن و... راستى! من بعد از تقریبا 4-5 ماه امروز دوباره هم اندیشان رو خوندم. واى که چقدر مزه داد. نمی دونم چرا این چند ماه هم اندیشان نمی خوندم.

******

سلام به هم اندیشان نیک  اندیش و خسته نباشید به آقا امید و آقا پیام و همراهانشون. در مصلی وقتی در غرفه دیدمتون از  برخورد صمیمانه آقا امید و بچه ها انژری مثبت گرفتم و احساس خوبی دارم. خوشحالم که تو این زمونه که آدم ها سرگرم زندگی های ماشینی اند، انسان های خیر خواهی هستند که  مورد اعتماد، سنگ صبور، نگران سرنوشت افراد کم تجربه و نیازمند مشاوره و راهنمایی اند و تونستن قشری رو کمک کنند و از صمیم قلبم براتون نیکبختی و سلامتی رو از خداوند خواهانم.

(ر، بهرامی)

******

سلام هم اندیشان خوب اندیش و آقا امید و روح پیام که امروز تو نمایشگاه ندیدیمش!! دوستای خوبم بهتون پیشنهاد میکنم حتما به غرفه هم اندیشان نمایشگاه سر بزنیییید!! آقا امید امروز که با دوستم اومدیم غرفه هم اندیشان و با شما صحبت کردیم نمیدونید من چقد خوشحال شدم واقعا بهترین روز زندگیم بود که هم اندیشان رو از نزدیک دیدم!! تا بعد خدافظ دوستان

(خوبم رقیه از شهر ری)

******

پیام : سلام . امید به عشق دیدن هم باشگاهی ها باز هم رفت نمایشگاه. حالا من مانده ام تنهای تنها . من مانده ام تنها میان سیل غمها؛ حبیبم؛ سیل غمها. دیم  دام  دارام   دی دام دارااا  راااااام   دارارام .............. ...

******

سلام دوستان واقا امید،لطفآراهنماییم کنید.نامزدم خیلی دوست داره من فقط باهاش حرف بزنم متاسفانه منم زیاداهل پرحرفی نیستم.اون میخواداز خاطراتم براش بکم ولی من یه دختری هستم که توی یه خانواده سنتی وازطبقه متوسط جامعه بزرگ شدم زیاداهل مسافرتم نبودیم همه خاطراتمو هم براش تعریف کردم واقعآازخودم بدم میاد اخه نامزدم همش میکه روابط اجتماعیم ضعیفه شایدم حق داره

(یه هم اندیش درمانده 25ساله ازتبریز)

پیام : خب حتما که نباید از خاطراتت بگی . از خودت بگو . از آرزوهات . مطمئن باش می تونی . چون شما خانمها کلا استعداد کلامی تون بالاست . نذار چیزی درمانده ات کنه. مطمئن باش وقتی گره کمرویی رو از زندگی ات باز کنی از زندگی لذت بیشتری می بری . دنیات قشنگ تر و بزرگتر  میشه .

******

سلام امید نمیدونی چقد خوشحالم که میام نمایشگاه ببینمتون.یه لوگوی خوشگلم نداره این باشگاه که بشه هم اندیشارو پیدا کرد

(پگاه از خمین)

پیام : 370 لوگوی ماست فعلا

******

سلام خسته نباشید چرا تلتکست4قیمت خودرو نداره؟

پیام : قیمت خودرو رو قبلا در پیام نما داشتیم . اما مشکل این بود  قیمت بازار خودروها با نرخ های متفاوتی در سایتهای مختلف و روزنامه ها و آگهی هاشون اعلام می شد؛ و استناد به یکی از اونها باعث میشد بیننده فکر کنه ما به عمد قیمتها را بالا یا پایین اعلام میکنیم . این بود که منصرف شدیم . چون یک منبع ثابت و موثقی برای قیمت خودرو در بازار نیست .

******

سلام امید وهم اندیشان گل.امروز بهترین اتفاق زندگیم افتاد.امیدودوستان هم اندیشودیدم.برای پیداکردنشون کل نمایشگاه روگشتم هیچکس جای غرفه شبکه4رو بلد نبود.بااینکه خسته شده بودم اما واقعا ارزششوداشت.کلی باهم حرف زدیم وعکس دسته جمعی انداختیم. ب پیشنهاد امید کتاب لطفاگوسفند نباشیدوخریدم.قرارشد مطالب جالبشوبراتون بفرستم.راستی بچه ها هم اندیشان راه روی شماره   10 

(معصومه حدادی)

******

پیام : باز هم ممنون از همراهی تون . من فقط آدرس معصومه خانم رو تکمیل کنم : شبستان اصلی ؛ کنار غرفه آستان قدس راهروی شماره 10 .  یه بنر زده شده با عنوان باشگاه هم اندیشان . موفق باشید .

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392