• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان یکشنبه 8 اردیبهشت 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تقلید از دیگران ،

هانیه: به قول سهراب:

من نمی دانم

که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است؛

کبوتر زیباست.

و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.

گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد؟

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

امید: سلام دوستان؛ این هفته چقدر کار داریم! درباره خیلی از کارها و رفتارها و باورهامون باید فکر کنیم؛ ببینیم ریشه اش چیه؟ تفکره یا رایج بودنش تو مردم.

******

نمونه: سلام؛ مامان من هر وقت می ره خرید کلی چیز می خره که شاید خیلیاش به دردمون نخوره. هر وقت ازش می پرسم چرا اینا رو خریدی! می گه: همه می خریدن منم خریدم.

(مژگانم از مراغه)

امید: من که اعتقاد دارم اگه خوب درباره خریدهامون فکر کنیم نصف بیشترش کاملا غیرضروریه! کاملا! و خیلی هاش هم اشتباهه. می شه با اون پولا خیلی کارهای بهتری کرد. یکی از آشناهامون برای بچه دو ساله اش کلی اسباب بازی های گرون قیمت می خره. بچه هم یه چند ساعت و دقیقه ای باهاشون بازی می کنه و می ذارتشون کنار. من یه سوال دارم! بچه تو اون سن اصلا می فهمه که اسباب بازی گرون قیمت یعنی چی؟ نه! واقعا می فهمه. تو این سن می شه با یه چیز ساده کلی سرگرمش کرد؛ ولی چون الان اسباب بازی زیاد شده و همه هم دارن برا بچه هاشون می خرن ما هم فکر می کنیم اگه نخریم به بچه ظلم کردیم.

******

سلام؛ نمونه: چون دیگه همه مراسم عروسی شون رو تو تالار برگزار می کنن ما هم اینکارو کردیم با اینکه خونمون بزرگ بود و می شد خونه جشن بگیریم.

(مینام)

******

نمونه: سلام امید و هم اندیشان. آره! درسته! نمونش خود من. زن داداشم رفت خال هاشو برداشت. منم به خاطر اینکه اون برداشته بود رفتم صورتمو داغون کردم.

(ز از خمین، عاشق هم اندیشان) 

******

سلام؛ نمونه: دوستی با جنس مخالف برای اینکه دیگران امل بهمون نگن و به عبارتی همرنگ جماعت شیم.

(پگاه، ۶۹، دانشجوی ارشد جرم شناسی از دیار شیرین و فرهاد)

******

نمونه: سلام؛ دانشگاه که می رفتم بیشتر دخترای کلاسمون آرایش شده میامدن دانشگاه. خدا می دونه چقدر از طرفشون مسخره می شدم که چرا آرایش ندارم. وقتی ازشون دلیل می خواستم که چرا شما این کارو می کنید جواب می دادن که: "عرفه. همه اینجورین!" به نظرم اگه نخوایم عوض بشیم باید به کار و رفتار خودمون ایمان داشته باشیم.

(نرگس، لیسانس مدیریت، سرپل ذهاب)

******

نمونه: سلام؛ در طنز خنده بازار، عمو یوسف و کوکب خانم وقتی از مسافرت برگشتن دیدن همه با ظاهری داغون و لباس های پاره شده و موهای.... هستن. دلیلش رو پرسیدند. گفتن ماهواره نگاه کردیم... دوستان! از اثر ماهواره غافل نشید.

(رضا و فاطمه، مازندران، نکا، عباس آباد)

******

سلام به امید خان و دوستان گل هم اندیش؛ امید! همش دارم تو گذشته زندگی می کنم و به یاد خاطرات گذشته ام. واسه هیچ کاری حوصله ندارم. مخصوصا درس خوندن. حالا می شه یه کتاب بهم معرفی کنید که حالمو عوض کنه. از گذشته درم بیاره. خلاصه کلی انرژی مثبت بهم بده.

(یه کنکوری از فومن)

امید: چرا نمی شه! 

******

سلام امید و هم اندیشای گل؛ دو تا کتاب فوق العاده برای دوستای هم اندیش: "نیم کیلو باش ولی خودت باش" نوشته: سعید گل محمدی؛ نشر: آسیم و "راز شاد زیستن" نوشته: اندروماتیوس؛ ترجمه: هانیه حق نبی مطلق. یعنی فوووق العادن. خیلیییی قشنگن. حتما بخونید.

(زهرا.س، تویسرکان)

******

سلام به دوستای خوبم و امید؛ من فقط برای همسرم تو خونه آرایش می کنم. اونم خیلی مختصر. به نظرت اینم خیلی ضرر داره. خواهش می کنم جوابمو بده.

(زهرا، مشهد)

امید: من مدتی تو اخبار علمی – پزشکی بودم. واقعیتش اینه که همیشه درباره مضرات ترکیباتی که در وسایل  آرایشی به کار می ره جنجال بوده. حالا بگذریم که خییییلی از محصولات آرایشی که وارد کشور ما می شه تازه اسم و رسم درست و حسابی نداره و خیلی هاش تقلبی و چینیه که معلوم نیست از چی ساخته شده!!!! به هر حال باید از محصولات باکیفیت استفاده بشه و هرچه هم کمتر، بهتر؛ ولی در چنین شرایطی، دیگه باید نگرانی رو کنار گذاشت که اون نگرانی هم برای سلامت خوب نیست.

******

سلام؛ الان برنامه بی راهه پخش شد. مردی به خاطر قتل همسرش زندانی بود. می گه زنم تحت تاثیر ماهواره قرار گرفته و بهم خیانت کرده. مجری می گه: پس چرا ماهواره خریدی؟ می گه چون همه داشتن ما هم خریدیم. واقعا قابل تامله....

(ص از دیار کهن کهره هلیلان)

******

سلام؛ داداشی گلم آقا رضا می خواستم بگم اون جملتون که گفتین "آدم باید واسه همسرش عاشقی کنه" خیلی روم تاثیر گذاشت. به خودم قول دادم تا آخر عمرم همین طوری پاک بمونم و با جنس مخالف دوستی نداشته باشم.  مرسی که هستین.

(باران)

******

نمونه: سلام! فکر می کنم تو زمینه تغذیه هممون داریم راه اشتباهو دنبال می کنیم که ظاهرا درست به نظر می رسه! از چیپس و پفک گرفته تا نونا که از آرد سفیده چون مشتریا نون سبوس دار رو دوست ندارن و... بعد می گیم چرا سرطان زیاد شده!

(فاطمه.ى، 18 ساله از تهران)

******

سلام دوستان؛ امید! در اینکه چادر حجاب کاملیه و برتره شکی نیست؛ ولی چرا داداشا تر و خشک رو با هم می سوزونن. همه دختر مانتویی ها که بد نمی پوشن. با مانتو هم حجاب خودمونو رعایت می کنیم. اونایی که رعایت نمی کنن مسئلشون سوا است.

(عاطفه، رشت)

امید: حق با شما است.

******

سلام! امید لبخند مادر لبخند خدا است؟ بهم بگو! آخه وقتى مادرمو خوشحال کردم احساس کردم خدا لبخند زد و منم از خوشحالى اشکم دراومد!

امید: جدی می گم: ای کاش می دونستم خدا تو اون لحظه زیبا، چی برات مقدر کرد؛ چون رسمشه هیچوقت چنین چیزهایی رو بی پاسخ نمی ذاره.   

******

نمونه: سلام؛ نزدیک خونه مون چند تا سوپر مارکت کنار هم هست. من اون مغازه ای رو می رم که کسای بیشتری از اونجا خرید می کنن و بیشترتر چون مامانمم از همون جا خرید می کنه درصورتی که همون جنس رو مغازه کناری داره.

(سمیرا از میناب)

امید: دلیلش رو باید پیدا کنی. چرا اون مغازه خلوته و اون یکی دیگه، شلوغ.

******

نمونه: سلام دوستاى گل؛ فکر می کنم تکیه کلاما مثال خوبى باشه. مردم بدون اینکه به معنیش فکر کنن و یا بدون اینکه بخوان می شه ورد زبونشون.

 (دوستدار همیشگیتون زهره)

******

نمونه: سلام؛ دوستی خیابونی که من توش گرفتار بودم ناخودآگاه و از روی تقلید از دوستام بود که خدا رو شکر ازش نجات پیدا کردم یا طرز لباس پوشیدنم بعضی وقتا از روی مد روزه....

(مریم، همونی که تصمیم داره هر وقت ماشین گرفت پشتش بزنه 370)

امید: مد لزوما چیز بدی نیست؛ گاهی چیزهای خوبی مد می شه و گاهی هم چیزهای ناجور؛ فقط باید حواسمون باشه تا درباره همه چیز خوب فکر کنیم...

******

نمونه: سلام؛ بسیاری از کارهای مراسم ازدواج رو فقط چون همه انجام می دن ما هم انجام می دیم بدون اینکه فکر کنیم...!

(یک هم اندیش ۳۲ ساله اصفهانی)

امید: آی گل گفتی! دوستان! می شه نمونه هاش رو بگین: مثلا یکیش اینکه عروس، موقع عروسیش، صبح می ره تو آرایشگاه و عصر که به یاد ماندنی ترین مراسم زندگیش می خواد شروع بشه خسته و کوفته می یاد بیرون؛ چون ساعت های پی در پی زیر آرایش بوده. واقعا این تنها راهشه!

******

نمونه: سلام هم اندیشای گل؛ خوبید؟ مثلا خود من چون همه دوستام عضو فیس بوک شدن الکی رفتم عضو شدم؛ اما از وقتی با هم اندیشان آشنا شدم کمش کردم و دارم با خودم کلنجار میرم که یه دی اکتیو کلی بزنم؛ چون به بیهوده بودنش پی بردم و گاهی می گم: حق دارن فیلترش کنن!

(نورا، 22 ساله از تهران)

******

سلام به همه هم اندیشان عزیز و داداشای خوبم امید و پیام؛ موضوع این هفته خیلی خوب و جالبه؛ تاثیرپذیری از دیگران کار اشتباهی نیست؛ ولی بستگی داره تو چه زمینه ای و از چه افرادی اون تاثیر تو زندگی آدم ها ایجاد بشه؛ چون اگه بخوایم همه چیو خودمون تجربه کنیم اونوقت کلی آسیب ممکنه ببینیم؛ ولی چقدر خوبه که آدم ها با تفکر بتونن خود واقعی شون رو پیدا کنن نه اون چیزی که تو جامعه جا افتاده حالا فرقی نمی کنه چه غلط چه به درست.

(مریم، 19، شهرک خاورشهر)

امید: دوستان! در مورد نذر و خیرات هم صحبت کنیم؛ چون به تعداد موهای سر انواع نذر و خیرات وجود داره؛ ولی مردم سراغ چند نوعش بیشتر نمی رن و دلیلش هم همین رواج داشتنشه نه اینکه بهترین نوع نذر و خیراته. این روزها باید درباره خیلی چیزها صحبت کنیم. تا فردا.

تعداد پیامک های دیروز: 2324

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392