• شنبه 1394/02/05 - تعداد بازدید 2 مرتبه
  امید: سلااااام؛ می دونین الان تو ذهنم داره چی می گذره؟ اینکه شماها خیلی خوبین. خیییییلی!... دلیل دارم براش. فکر نکنین رو هوا دارم حرف می زنم. دلی
 • چهارشنبه 1394/02/02 - تعداد بازدید 15 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ می گم حواستون که هست؟ حواستون به اینکه از بحثا برداشت اشتباه نکنین! آخه ممکنه از اونور بوم بیفتیم. آخه می شناسم کسانی رو که ب
 • سه شنبه 1394/02/01 - تعداد بازدید 29 مرتبه
  امید: سلاااااااام؛ امروز یکی از همکارا بهم گفت: "باورم نمی شه! فردا چهلم مادر آقای رزاقه. چه زود گذشت! مگه می شه؟ انگار، دیروز بود!" انگشت به دهن
 • دوشنبه 1394/01/31 - تعداد بازدید 21 مرتبه
  امید: سلاااااام؛ راستش یه لقمه غذا رو اگه دوبار بجوی، می شه غورتش داد؛ ولی فرقش با لقمه ای که خوب جویده بشه از زمین تا آسمونه. باور نداری مجله
 • یکشنبه 1394/01/30 - تعداد بازدید 38 مرتبه
  امید: سلاااااام؛........... راستش صبح تا حالا دارم فکر می کنم که بحثو چه جوری شروع کنم؛ یعنی منظورم اینه که از کجا شروع کنم. یه دفعه یاد حرف یکی از د
 • شنبه 1394/01/29 - تعداد بازدید 84 مرتبه
  امید: سلااااااام؛ آخیییییش!... راحت شدم. تو این دو سه روزه، مردم از کنجکاوی! امروز صبح اولین کاری که کردم شمارش آراء نظرسنجی بود. دستی انجام شد.
مشاهده آرشیو کامل مطالب
کمی طاقت داشته باشید...
مشاهده تالارهای اعضا

  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 19 اسفند 1392
  • حضور امید، حسین تکلو و خانم عوض زاده در برنامه اردیبهشت
  • 12 اسفند 1392
  • همایش هم اندیشان دزفول ، اهواز ، اندیمشک ، شوشتر - در دزفول
  • 24 بهمن 1392
  • همایش هم اندیشان تهرانی - قرچک ورامین
  • 8 آذر 1392
  • همایش اندیشه سبز - مشهد مقدس
  • 9 آبان 1392
  • هم اندیشان در همایش بزرگداشت حافظ
  • 19 مهر 1392
  • چهارمین میزبان هم اندیشان در صداوسیما : برنامه پنجشنبه اردیبهشت
  • 18 مهر 1392
  • سومین حضور امید در تلویزیون - برنامه اردیبهشت
  • 8 مهر 1392
  • همایش هم اندیشان مشهد مقدس
  • 27 شهریور 1392
  • اولین همایش طرح همیاری بانوان هم اندیش
  • 26 مرداد 1392
  • حضور امید در برنامه طلوع
  • 1391
  • اولین تصویر گرفته شده از پیام
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • فعالیت های شخصی و ابراز علاقه هم اندیشان
  • نمایشگاه کتاب 1392
  • نمایشگاه کتاب تهران
  • اردیبهشت 1392
  • همایش یزد هم اندیشان
  • اسفند 1391
  • اولین همایش هم اندیشان تهرانی
  • 22 مهر 1391

« در حال حاضر باشگاه هم اندیشان فعالیتی ندارد. ادامه بحث ها در وبلاگ جناب بیدگلیان جریان دارد »


اگر در این سایت عضو می شوید ، حتما شهر خود را نیز وارد کنید.
پس از عضویت در این سایت می توانید در بخش انجمن های تخصصی به فعالیت پرداخته و با دیگر هم اندیشان بحث و گفتگو داشته باشید.

»آرشیو پیامکهای باشگاه

»آلبوم عکس خاطرات

»آلبوم فیلم

»درباره هم اندیشان

»مرجع شماره های کاربردی


هم اندیشان شنبه 7 اردیبهشت 1392

مجموعاً 0 امتیاز از 5 توسط 0 نفر
| نظرات داده شده (0) | مربوط به موضوع: 1392 ، تقلید از دیگران ،

سلاااام؛ خوبین که؟ حال و احوالتون که رو به راهه؟ حتما همینطوره. نمی دونید چقدر خوشحالم. دلیلش هم اینه که این هفته می خوایم چیزهایی بگیم که مطمئنا هممون رو تکون می ده و باعث کلی تغییرات مثبت تو زندگی هامون می شه؛ درواقع، موضوع این هفته تکان دهنده است؛ اگه نظر دیگه ای دارین یه چند روزی صبر کنید تا آخر هفته بشه؛ شاید نظرتون عوض شد. خب! همونطور که چهارشنبه درباره این مهارت مهم زندگی براتون گفتم، ما اگه خوب به رفتارهامون دقت کنیم می بینیم خیلی از اون ها به خاطر تاثیرپذیری از محیط اطرافمونه؛ به خاطر اینه که دیگران دارن انجامش می دن نه به این خاطر که خودمون نشستیم و درباره انجامش خوب فکر کردیم. هممون هم یه جورایی درگیر این مساله هستیم؛ فقط شدت و ضعف داره. تو نوبت دوم امروز بیشتر دراینباره صحبت می کنیم.     

******

 اطلاعیه مهم: سلام نازگلاى من؛ همه هم اندیشان بابل که دانشجو هستن رو دعوت می کنم دانشگاهمون واسه برنامه سبک زندگى (مهارت هاى قبل ازدواج)

مکان: دانشگاه پیام نور مرکزى بابل

زمان: 8 لغایت 11 اردیبهشت ساعت 10 تا 12

(آبجى زهرا)

******

سلام به همه هم اندیشان مخصوصا آقا رضا از شیراز. واقعا خانوادتون باید شما رو بذارن رو سرشون حلوا حلوا کنن مخصوصا پدرتون به خاطر داشتن شما. کمتر پسری تو این دوره زمونه پیدا می شه که همچین تفکری داشته باشه. خوش به حال اون دختری که به شما می رسه.

(از طرف طاهره و نسترن)

******

سلام؛ من یه تازه واردم. امروز جمعه یهویی زدم پیام نما و با شما آشنا شدم. می خوام به داداش رضای گل بگم ایول داداش. من تا حالا فکر می کردم پسرا همشون با جنس مخالف رابطه دارن! البته آقا داداشا معذرت می خوام؛ ولی خب ذهنیتم اینجوری بود دیگه! داداش رضا منم قبل از ازدواجم به اینکه عشق و محبتم باید فقط و فقط نثار همسرم شه اعتقا دداشتم. همیشه دوستام سر کوفتم می زدن و به قول خودشون می گفتن: امل؛ ولی من اعتقادات خودمو داشتم. الآن که ازدواج کردم خیلی خوشحالم چون همسرم بهم اعتماد داره. همسرم قبل ازدواجش با یکی دوست بوده و یه جورای احساس پشیمونی می کرد. بهش گفتم من تو گذشتت نبودم اگه بودم و خطایی می کردی اونوقت بحث فرق می کرد. هیچ وقت ازش نخواستم از گذشتش بهم بگه شاید رمز موفقیتم تو زندگی و اینکه همسرم صادقانه دوستم داره اینه که گذشته سالمی داشتم....

)آبجی همتون از بهشت ایران، گلستان، 20 ساله(

******

سلام؛ من زیاد اهل آهنگ گوش کردن نبودم؛ ولی وقتی دیدم از افراد فامیل گرفته تا دوستای مدرسه، همگی طرفدار خواننده ها و موسیقی چه داخلی و چه خارجی هستند منم ناخودآگاه این به ذهنم رسید که منم نباید از بقیه عقب باشم؛ پس علاقه من به موسیقی تقلیدی و تلقینیه.

‏(زینب، ۱۸، پشت کنکوری رشته زبان از نصف جهان) 

******

سلام؛ من رشته تحصیلی خودم رو بدون این که خودم بخوام انتخاب کردم؛ چون دوستام این رشته رو انتخاب کرده بودن. فکر کنم بعضی از تصمیم های ناخواسته تحت تاثیر محیطه.

(مریم)

******

سلام امید؛ چند دقیقه پیش یه فال حافظ در مورد ازدواج موفق گرفتم. تو فال اومده بود بود واسه رسیدن به این هدف اول باید خودت رو درست کنى تا با سعی و تلاش بهش برسى. الان از امام رضا خواستم که کمکم کنه درست بشم.

(معصومه)

******

سلام به هم اندیشان و آقا امید و آقا پیام. دیروز یه کتاب خریدم خیلی عالی بود. یه روز نشده همش رو خوندم. اسم این کتاب هست: "به سوی موفقیت"     تالیف: الهام ایزدی. صفحه آخرش نوشته بود: "جهان بن بست  نیست. همیشه راهی برای رفتن هست... هیچ وقت نگویید نمی شود. نمی شود قانون قبرستان هاست. نمی شود قول و قرار مرده هاست... خیلی کتاب خوبیه

(محدثه، 19 ساله، نور)

******

سلام؛ ببخشید من یه سوال دارم. اونایی که می گن حرف مردم مهم نیست. همسر آیندشون، همکارا و دوستاشون و... رو از بین همین مردم انتخاب نکردن؟ نکنه به سیاره مریخ یا جایی که مردم نباشند مسافرت کردن.

(ماه،۱۷سالمه)

امید: درسته! فقط باید حواسمون باشه بازیچه حرف مردم هم نشیم.

******

سلام تک اندیشان؛ جاى همگى دوستان خالى. دیشب شام، خونه خاله ام بودیم. دختر خاله ام رو هم اندیش کردم. اساسى.

(نعیمه از املش، عاشق هم اندیشان و گل هاى باغچه اش)

******

سلام آقا امید! من به موضوع این هفته خوب فکر کردم. دیدم اووووه... کل کارهای خود من به خاطر حرف مردمه. نمونه هاش: طرز پوششم؛ طرز رفتار و اخلاقم؛ خریدن گوشی؛ البته بیرون از خونه وگرنه تو خونه خود خود خودمم!!!

(همون هم اندیش از زرنق)

امید: دوستای خوبم؛ باید یه توضیحاتی بدم تا موضوع بحثمون منحرف نشه. ببینین! درباره اینکه ما از روی چشم و همچشمی یا به خاطر حرف مردم داریم یه کارهای اشتباهی رو انجام می دیم که خودمون هم می دونیم درست نیست، تا حالا خیلی صحبت کردیم. الان دراینباره نمی خوایم چیزی بگیم؛ چون تکراریه. حرف الان ما یه حرف جدیده. می خوایم درباره کارهایی صحبت کنیم که حواسمون نیست و داریم انجامشون می دیم. هیچ فکری درباره شون نکردیم. چون دیگران دارن انجام می دن یه جورایی خیالمون راحته و بدون اینکه فکر کنیم پشت سر بقیه داریم می ریم. چند وقت پیش تو یه فروشگاه زنجیره ای خیلی شلوغ که بیشتر از بیست تا صندوق داره نکته جالبی رو متوجه شدم. هفت هشت تا صندوق اول که بیشتر تو دید مشتری ها بود خیلی شلوغ بود و بقیه خلوت. می دونین چرا؟ چون هر کی تازه می خواست تو صف صندوق بایسته می دید همه تو صف ایستادن می رفت آخر صف می ایستاد. تعداد کمی بررسی می کردن ببینن باز هم صندوق وجود داره یا نه؟ حالا ببینین تو خیلی از چیزها اینطوره. از این ها برامون بگین. اول پیامک هاتون بنویسین: نمونه      

******

سلام دوستان و امید و پیام؛ به نظر من جووناى امروزى در نوع پوشش و رفتار تا حدودى تحت تاثیر رسانه ها ازجمله ماهواره هستن؛ حتى اگه ادعا کنیم چندان تحت تاثیرش نیستیم؛ ولى به طور ناخودآگاه و غیر مستقیم کار خودشو می کنه. بشینین فکر بکنین که تا چه حد تقلید کردین.

(مرضیه.ز، 19 ساله، یاسوج، شهرک امام حسین (ع)، بوستان دلگشا)

******

سلام؛ می خواستم از تحول خودم از شهریور نود و یک بگم؛  اما برای اینکه خیال اون دوستمون راحت بشه که بچه ها حرف دلشونو می زنن قسم می خورم. اینکه از طریق باشگاه و کتاب رجبعلی خیاط که بچه ها معرفی کردن زندگیم سیصد و شصت درجه تغییر کرد. از هر لحاظ که تا حالا تو باشگاه بحث شده. خدا حفظتون کنه.

******

سلام امید نمی دونی چه قدر خوشحال می شم وقتی می بینم هنوزم آدمایی با طرز فکر داداش گلم آقا رضا وجود دارن. من خودم بین دوستام همین مشکلو دارم ولی هیچ وقت به حرفاشون گوش نمی دم. به خاطر همینم پدر و مادرم همیشه بهم اعتماد داشتن و دارن. می خوام اگر یه روزی هم ازدواج کردم اون برام اولین نفر باشه.

(فاطمه یحیایی از صغاد آباده)

******

سلام بر گل اندیشان و امید؛ چند وقته از معرفى کتاب خبرى نیست. به کمکتون احتیاج دارم. خواهشا یه کتاب درباره ارتباط صحیح با مردان معرفى کنید. موندم با نامزدم چه جورى ارتباط برقرار کنم. امید خواهشا بدرج. حیاتیه!

امید: فکر کنم خبر نداری که صفحه 490 پیام نما که شنبه ها به روز می شه اختصاص به معرفی کتاب های خوبی داره که قبلا دوستان هم اندیش به دوستاشون معرفی کردن. حتما همین الان یه سری به اونجا بزن!

******

سلام امید و پیام؛ من برای اولین بار قراره که بیام به نمایشگاه کتاب تهران. خواهش می کنم یه غرفه داشته باشید. من فقط به خاطر خرید کتابایی که دوستان هم اندیش معرفی کردن و دیدن شما و هم اندیشای دیگه می خوام یه روزه با مادرم بیام و برگردم؛ پس لطفا ناامیدم نکنید.

(زهرا.س)

امید: ظاهرا کارا داره درست می شه. منتظر پیام های بعدیمون درباره غرفه هم اندیشان در نمایشگاه کتاب تهران باشید.

******

سلام؛ اگه ما و امثال ما شدیم انگل جامعه، مقصرش شمایید. چند بار بگیم: راه هاى ترک آرایش کردن رو بگین؟ اگه نمی گین ماهواره رو روشن می کنیما.

امید: آبجی! حالا غیر از موارد شرعی و اخلاقیش که دوستات تا حالا درباره اش زیاد صحبت کردن؛ فقط اگه بدونی که این ها از چی درست می شه و چه جوری درست می شه و چه بلایی سر پوست و مو و سلامت خودمون و نسل های بعدیمون می یاره  قیدش رو می زنی. امروز تو اینترنت مطالبی خوندم که خودم وحشت کردم. خیلی از ترکیبات لوازم آرایشی چون خطرناک و سرطانزا است، مصرفش غیرقانونی اعلام شده و شرکت ها هم نباید استفاده کنن؛ ولی چون لوازم آرایشی، تقلبی زیاد داره... در هر صورت، یکی از همون چیزهایی که گفتم شاید اگه درباره اش فکر بشه استفاده نشه و یا حداقل کمتر مصرف بشه، همین لوازم آرایشه. هیچ وقت فکر کردین چرا تو سریال های خارجی خانوم ها آرایش ندارن؟

******

سلام؛ امید می شه اسم ناشر و مترجم کتاب "آیین دوستیابی" اثر: دیل کارنگی رو یه بار دیگه بگی؟

امید: این کتاب به خاطر فوق العاده بودنش توسط مترجم ها و ناشرهای زیادی تو ایران چاپ شده. باید دید کدوم ترجمه و چاپ، بهتره. 

******

سلام؛ مثل اینکه این بحث لباس پوشیدن آبجی سارا نمی خواد تموم بشه! ببین آبجی گلم! فکر نکن چون دختری مامانت گیر می ده. حق داره. منم که یه پسرم، چون خیلی چیزا تو شهر کوچیکمون جا نیفتاده ازش صرفنظر می کنم. خیلی بده آدم تو یه جامعه کوچیک، انگشت نمای خلق بشه. من خودم به شخصه واسه دخترای چادری خیلی احترام قائلم و حتما با یه دختر چادری ازدواج می کنم.

(محمد علی، 71)

******

سلام امید و هم اندیشان؛ الان دو ماهه که خدا به من یه کوچولوی ناز داده. با اینکه بچه آرومیه؛ اما بازم من خسته می شم. اگه جوونا بدونن که پدر و مادراشون چه زحمتایی براشون کشیدن حتما قدرشونو

می دونن.

(مامان مهرناز توپولی از رشت)

امید: خدا همه بچه ها رو به پدر و مادراشون ببخشه.

تعداد پیامک های جمعه:  1530

پنجشنبه: 1708

به اشتراک بگذارید...

کد امنیتی رفرش

مطالب مشابه:

 1. هم اندیشان پنجشنبه 29 اسفند 1392
 2. هم اندیشان چهارشنبه 28 اسفند 1392
 3. هم اندیشان سه شنبه 27 اسفند 1392
 4. هم اندیشان دوشنبه 26 اسفند 1392
 5. هم اندیشان یکشنبه 25 اسفند 1392
 6. هم اندیشان شنبه 24 اسفند 1392
 7. هم اندیشان پنجشنبه 22 اسفند 1392
 8. هم اندیشان چهارشنبه 21 اسفند 1392
 9. هم اندیشان سه شنبه 20 اسفند 1392