loading...

باشگاه هم اندیشان

بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته

هم اندیشان پنجشنبه 25 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 783 پنجشنبه 25 آبان 1391 نظرات (0)

سلام امید و گل اندیشان عزیز! مدتی بود در جستجوی تمامی عادات بدم بودم. تصمیم گرفتم انتقادپذیر خوبی باشم و واسه بهتر بودن از عزیزانم کمک بگیرم. ی دفتر درست کردم و از بقیه خواستم عیبهامو توش صادقانه بنویسن. می خوام نزد خدا و عزیزانم محبوبتر بشم...

(ترنم، 68، قم)

******

سلام! هر کسی اول باید اینو باور کنه که عادت بدی داره و بعد به فکر حلش باشه. آخه خیلی از آدم ها از خصلت های بدشون لذت می برن.

(ونوس، 18 ساله از همدان)

******

سلام آقا امید! ی روز ی هم اندیش رو دیدم که خیلی بد رانندگی می کرد. افسوس خوردم. ماشینش 206 بود و پشت شیشه عقب 370 رو نوشته بود. خیلی عادت بدی داشت. اونم سبقت از سمت راست.

(ی هم اندیش از مشهد)

امید: نکنه موقع به روز شدن پیامکا بوده؟ از دست شماها!

******

سلام! وقتی می خواهید عادتی را در خودتان تغییر دهید، باید سخت به این تغییر عادت تعهد داشته باشید. زیرا عادتی که ترک شود؛ اما تعهد به ترک آن وجود نداشته باشد، قطعاً دوباره برخواهد گشت.

(مایا)

امید: سلام به همه دوستان خوبم. درسته! اون تعهد، موقعی به وجود میاد که انگیزه کافی برای ترک عادت داشته باشیم.   

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان چهارشنبه 24 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 732 چهارشنبه 24 آبان 1391 نظرات (0)

سلام به همه دوستان گل هم اندیش و آقا امید! می گن: پیشگیری بهتر از درمانه؛ پس بهتره عادت کنیم که به چیزی عادت نکنیم. مخصوصا عادت های بد!!

(صالحه از لنگرود)

امید: سلام دوستان خوبم! درسته! پیشگیری بهتر از درمانه؛ ولی با عادت های بدی که در حال حاضر داریم باید چه کار کنیم؟

******

سلام به روی ماه همه! داداش امید! اینم کار بود، باشگاه یادمون داد؟ نوشتن عیب روی کاغذ رو می گم. باور کن نشستم تمام عیبامو نوشتم. 20-30 تا که شد خجالت کشیدم و از خودم ناامید شدم. همیشه فکر می کردم حجاب و نماز خوندن، واسه توشه آخرت کافیه. از خیلی چیزا غافل بودم. ممنون از هم اندیشان که یادم آورد. کاش همه آدما هم اندیشانو بخونن و مثل من متحول شن و ان شاءالله به جای خجالت، تغییر کنن. بهترین راهشم اینه که باور کنن این تغییر واسشون بهتره. واسه بهتر زیستن. این بهشون انگیزه می ده.

(بخشی از مژن آباد، روستایی تاریخی ولی گمنام)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان سه شنبه 23 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 748 سه شنبه 23 آبان 1391 نظرات (0)

امید: آهاااااااای! آهاااااااای! خببببببببر! خبببببر دارم، خببببر!

هم اندیشان: امید خان! چه خبره باشگاه رو گذاشتی رو سرت؟

امید: یه خبر داغ دارم.

هم اندیشان: یعنی اینقدر مهمه؟ سر ما رو بردی که؟

امید: خیلی مهمه! هفته کتابه و عضویت در کتابخونه های عمومی تا آخر هفته رایگانه. پاشین و با یه قطعه عکس و کارت ملیتون برین عضو شین. یه پنج، شش هزار تومنی به نفعتون می شه. خب! بریم سر موضوع جدید: چگونه عادت های بدمان را ترک کنیم؟"

******

سلام به همگی؛ امید جان! قبل از همه خودت باید عادت بدت رو ترک کنی و جرات داشته باشی تا انتقادات رو هم درج کنی! موفق باشی.

(شاهین، تهرانپارس)

امید: انتقاداتی که واقعا حرف دل خیلی ها باشه حتما درج می شه. خیالتون راحت باشه! 

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان دوشنبه 22 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 767 دوشنبه 22 آبان 1391 نظرات (1)

سلام؛ امید! یه سوال داشتم. اگه یه نفر یه عیبی داشته باشه و ما بخوایم بهش بگیم تا اون رو اصلاح کنه چه جوری باید بگیم تا اعتماد به نفسش رو از دست نده؟ خیلی واجبه. لطفا جوابمو بده.

(فاطمه از مشهد)

امید: سلام به همه دوستای خوبم! آبجی! یکی از نشونه های یه دوستی خالصانه اینه که عیب دوستمون رو بهش بگیم؛ ولی به قول شما چه طور گفتنش خیلی مهمه. اول اینکه باید زمانی بگیم که طرف، شرایط روحی و جسمی خوبی برای شنیدن انتقاد داشته باشه. بعد هم می تونیم با ذکر این مقدمه که یه دوست خوب اگه خیر و صلاح دوستش رو می خواد باید عیب های دوستش رو بهش بگه تا بتونه رشد حقیقی کنه، از او بخواهیم که اگه عیبی در ما وجود داره بهمون بگه. احتمال زیادی وجود داره که او از ما بخواد تا ابتدا خودمون این کار رو انجام بدیم و ما هم می تونیم از خوبیهاش شروع کنیم. بعد هم با ظرافت، عیبی رو که داره و قابل اصلاحه، براش مطرح کنیم. بعد هم می تونیم برای آرام کردن فضای روانی دوستمون برای مثال بهش بگیم: "البته این برداشت من از این رفتار یا گفتار بود؛ شاید من اشتباه می‌کنم." و بعد هم اضافه کنیم: حالا که من عیب شما رو گفتم؛ خیلی دوست دارم که من هم اگه عیبی دارم و مانع رشدم می شه، بهم بگی

******

سلام هم اندیشان عزیز! من اعتماد به نفس ندارم. احساس پوچی می کنم. همه بهم می گن: بی عرضم. راستش! حق دارن. هیچ کاری رو نمی تونم درست انجام بدم؛ حتی یه دوست هم ندارم. نمی تونم دوست پیدا کنم. احساس تنهایی می کنم. خواهش می کنم راهنماییم کنید.

امید: پیامک های امروز، حتما کمکت می کنه. توجه بنموویید...

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان یکشنبه 21 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 673 یکشنبه 21 آبان 1391 نظرات (0)

سلام امید! من نه ظاهرم خوبه، نه دوستی دارم و نه سودی برای جامعه؛ پس می شه جواب قانع کننده بهم بدید چرا من هنوز زنده ام؟ هیچکس نتونسته جواب بده. شما بگید لطفا چرا؟

(عاطفه از ورامین)

امید: سلام دوستان خوبم! سلام عاطفه خانوم! حتما جوابت رو تو پیامک های دوستات پیدا می کنی. خوب به پیامک هاشون فکر کن. 

******

سلام! یه بار خواهرم بهم گفت: آدم باید از درون پر باشه. فکر می کنم اون ایمان واقعیه که باعث می شه ما از درون احساس اعتماد به نفس کنیم.

(مژگان، 28 ساله از تهران)

******

سلام! به نظر من الگوهای واقعی اعتماد به نفس، عزیزای معلولی هستند که معلولیت براشون محدودیت نبوده و به موفقیت های بزرگی رسیدن. حتی گاهی بهتر از افراد سالم.

(محمدرضا، سرباز دور از وطن، الان در تهران)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان شنبه 20 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 810 شنبه 20 آبان 1391 نظرات (0)

سلام دوستان خوبم! امیدوارم که حالتون خوب خوب باشه. بحث اعتماد به نفس رو دنبال می کردیم و به اینجا رسیدیم که: کسانی که ظاهر زیبا و یا شرایط خانوادگی مناسبی ندارن و به خاطر اون اعتماد به نفسشون رو از دست دادن باید چه کار کنن تا اعتماد به نفس از دست رفته رو  پیدا کنن؟ قرار بود به این سوال پاسخ بدین

******

پاسخ: سلام! به نظر من، اینجور آدما باید رابطشونو با خدا قوی کنن. وقتی  اینجور باشه میدونن همه چی دست خداست و هر کارش حکمت داره و راضی به رضای خدا می شن و سعی می کنن با مشکلات کنار بیان. من خودم تو زندگیم یه جورایی افسرده بودم؛ ولی همیشه می دونستم خدا داره نگام میکنه وگفته بعد از سختی، قطعا آسانی است و حالا دارم این آسانیو تجربه می کنم.

(فائزه، 71)

******

سلام؛ افراد زیادی در طول تاریخ بوده اند که با وجود شرایطی بدتر از این ها به موقعیت های بالای اجتماعی رسیده اند و در تاریخ ماندگار شده اند؛ پس هر مشکل و هر شرایطی حتما یک راه حل دارد... فقط باید با پشتکار آن را پیدا کرد.

(سعید ض از آذرخواران،20، دانشگاه فرهنگیان اصفهان)

******

 

 

 

بقیه در ادامه مطلب...

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2746
 • آی پی امروز : 109
 • آی پی دیروز : 155
 • بازدید امروز : 340
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,652
 • بازدید ماه : 340
 • بازدید سال : 111,819
 • بازدید کلی : 2,807,250
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی