loading...

باشگاه هم اندیشان

مهارت های زندگی

هم اندیشان پنج شنبه 4 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 922 پنجشنبه 04 آبان 1391 نظرات (0)

سلام به آقا امید! به نظر من مهمترین مهارت زندگی که آدما می تونن به راحتی بدست بیارن خوش خلقیه که باعث می شه هر کسی رو با هر مهارت و تجربه، به سمت خودت بیاری!

(سامی، ۲۹ ساله از شلمزار)

امید: سلام به دوستای گلم! یه نکته مهمی که باید توی خوش خلقی نسبت به دیگران، رعایت بشه، اعتقاد واقعی به این کاره. باید با تمام وجودمون ایمان داشته باشیم که داریم به یکی از بندگان خدا لبخند می زنیم؛ سلام می کنیم؛ احترام می ذاریم و در مواقع لزوم، کارش رو راه می ندازیم. وقتی اعتقاد داشته باشیم، اون انرژی مثبت رو به فرد انتقال می دیم و مهمتر از همه، لبخند خدا رو هم داریم. باور کنین کسی که اعتقاد قلبی به کارش نداشته باشه، هیچ وقت نمی تونه انرژی مثبتی منتقل کنه. هیچوقت.  

******

سلام؛ امروز صبح ک از خواب پا شدم تصمیم گرفتم خوش اخلاق باشم و ب همه به خصوص پدر و مادرم احترام بذارم. همه تعجب کرده بودن. منم اصلا ب رو خودم نیاوردم و بهشون گفتم: مگه یادتون رفته ک من همیشه همینجوری بودم!

(ن، 18 ساله)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان چهارشنبه 3 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 1614 چهارشنبه 03 آبان 1391 نظرات (0)

سلام شاد اندیشان؛ دکتر خسروی به نقل از نجم الدین رازی می گفت: شکرانه تن به خدمت گرفتن اونه، شکرانه دل ایمانشه و شکرانه روح، محبت کردنه!!

(نارسیس، 22 ساله، دانشجوی دکتری حرفه ای داروسازی)

امید: سلام به همه دوستان خوب و خالصم! صحبت از شکرگزاری شد، حیفم اومد یه حدیث خیلی ویژه از حضرت علی (ع) رو که امروز خوندم به شما هم نگم. اگه خوب خوب درباره اش فکر کنیم، تو زندگیمون گشایش بزرگی خواهد بود. "هنگامی که مقدمات نعمت ها به شما رسید، نهایت آن را با کم شکری، از خود مرانید." برای شنبه که بحث آزاده می تونیم بیشتر درباره اش صحبت کنیم.  

******

سلام به تمام دوستانم در سرتاسر ایران، سلام امید جان! چرا بین 2 تا 9؟ پس یک چی؟

(محمدرضا ضیایی، 24 ساله از مشهد)

امید: اشتباه تایپی بود؛ ولی خدا رو شکر دوستامون کاملا متوجه شدن که بین ا تا 9 هست و همون شماره یک یعنی موضوع آزاد (هر چه می خواهد دل تنگت بگو) با بیش از سی و پنج درصد آراء، بیشترین رای رو برای موضوع هفته بعد آورد. موضوع "اعتماد به نفس" با بیست و سه درصد؛ و "چگونه عادت های بد را ترک کنیم؟" با نوزده درصد، به ترتیب، رتبه های بعد رو به خود اختصاص دادند که با همون ترتیب، موضوعات هفته های بعد خواهند بود.      

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان سه شنبه 2 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 1622 سه شنبه 02 آبان 1391 نظرات (0)

خداحافظ امید! خداحافظ هم اندیشان! امروز دارم میرم سربازی. خیلی اعصابم خورده که نمی تونم با شماها و موضوعات باشگاه همراه باشم؛ ولی چاره ای ندارم! راستی؛ ۲ تا سر رسید از موضوعات باشگاه و پیامک های دوستان پر کردم که با خودم می برم پادگان! می خوام یه پادگان رو عضو هم اندیشان کنم! خلاصه، خیلی دوستون دارم. دوستان گل و امید و پیام عزیز!

(نوید، ۲۳ ساله، اراک، فوق دیپلم حسابداری، امیدوار و شاد)

امید: دوستان خوبم سلام؛ چون می دونستم آقا نوید دیگه نمی تونه پیامکش رو ببینه، زنگ زدم که بهش بگم: خدا پشت و پناهت. در دسترس نبود. آقا نوید! خدا پشت و پناهت.   

******

سلام؛ لوگوی باشگاه رو زدم رو کیفم، یه نفر از پشت یکی محکم زد پس کلم و گفت: چطوری هم اندیش؟ امروز امید رو دیدی؟ منم تا 20 ثانیه کپ کردم، بعد فهمیدم موضوع از چه قراره. امید خان تحویل بگیر!

(هم اندیش مریم از کرمانشاه)

امید: بابا! وقتی همو می بینین یه کم مهربون تر خودتون رو معرفی کنین؛ البته حق دارین! آدم وقتی یه هم اندیش رو می بینه اونقدر ذوق زده می شه که اصلا نمی دونه داره چی کار می کنه.      

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان دوشنبه 1 آبان 1391

حسین وفا بازدید : 1539 دوشنبه 01 آبان 1391 نظرات (0)

به بد شانسیم شک داشتم. حالا مطمئن شدم. شنبه شب، گوشی و ساعت و تلویزیون رو برای ساعت 6:45 یکشنبه تنظیم کرده بودم و تا صبح صدبار از خواب بیدار شدم که نکنه برنامه طلوع از دستم بره و امید خان رو نبینم. به نظر شما بدشانسی نیست؟ ساعت 6 صبح، برقا قطع شدن تا 9 شب!

(مهنازم از بروجرد، دوستدار همه هم اندیشان گل)

امید: سلام به همه دوستان خوبم! مهناز خانوم! حالا دیدی بدشانس نیستی؟ پیامکت صدرنشین هم اندیشان شده. این یعنی اینکه خیلی هم خوش شانسی! این یه واقعیته که اگه بگی: بدشانسم! احتمال اینکه بدشانسی بیاری خیلی زیاد می شه. همین کارا رو کردی که برق خونتون یه روز رفت! نیروهای منفی رو نباید جذب خودمون کنیم. کلی کتاب در این باره هست. همیشه به چیزای مثبت و خوب فکر کنین. همیشه! و این تمرین نیاز داره. از همین الان شروع کنید؛ ولی خواهشا همتون با همدیگه نگین: من پیامکم درج می شه! من پیامکم درج می شه! و ما رو تو دردسر بندازین.     

******

سلام به امید و هم اندیشان گل؛ می خواستم کتاب مهارت های سازگاری از علی حسین زاده رو به دوستای گلم معرفی کنم. این کتاب درمورد خیلی از مهارت ها مثل: مهارت تفکر مثبت، مهارت مقابله با خشم و خیلی از مهارت های خوب که تو زندگیمون مهمه نوشته شده. امید بدرج که واقعا بدردشون می خوره.

(فاطمه از شاهرود)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

 

هم اندیشان یکشنبه 30 مهر 1391

حسین وفا بازدید : 1225 یکشنبه 30 مهر 1391 نظرات (0)

امید: سلام؛ الان که مشغول نوشتنم، بغض گلوم رو گرفته. از داشتن شماها به خودم می بالم. امیدوارم بتونیم با کمک هم، باشگاه هم اندیشان رو به اون جایگاهی که لیاقتش رو داره، برسونیم. حضور در برنامه امروز طلوع، یکی از اون حرکت ها بود. خوشحالم که همتون رو دیدم. آقای میلاد اسلام زاده مجری برنامه طلوع، واقعا از کار شماها لذت برد. براش عجیب بود که بیش از پنجاه هزار نفر تو باشگاه ما درباره موضوعات مهم زندگی بحث و تبادل نظر می کنن. گفت: عضو باشگاهتون می  شم.   

******

سلام امید خان! آخرش دیدمت. خیلی وقته که هم اندیشان رو می خونم؛ واقعا هم اندیشان واسه خودش یه دانشگاهه.

(جلیل خاکسار، دانشجوی جهانگردی از مشهد مقدس)

******

سلام امید و هم اندیشان! امروز یکی از بهترین روزای زندگیم بود. می پرسین چرا؟ صبح که امید رو واسه اولین بار تو برنامه طلوع دیدم بی نهایت شاد شدم؛ حتما شما هم همین حس رو داشتین؟

(زهرا، دانشجوی روانشناسی از یزد)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان شنبه 29 مهر 1391

حسین وفا بازدید : 1687 شنبه 29 مهر 1391 نظرات (2)

سلام به آقا امید و گل اندیشان؛ خیلی خوبه آدم قبل از ازدواج با مهارت های زندگی آشنا بشه. متاسفانه من در این زمینه هیچ آگاهی نداشتم و بعد از 7 ماه نامزدی به خاطر یه اشتباه بزرگ، طلاق گرفتم. اول آگاهی، بعد ازدواج.

(مریم، دیپلمه، مشهد)

امید: سلام به همه دوستای خوبم. امیدوارم بحث این هفته که مهارت های زندگیه تو زندگی هممون تاثیر مثبت بذاره. 

******

سلام هم اندیشان گل؛ خوبید؟ می شه کمکم کنین! زندگی ما همش شده لج و لجبازی. خسته شدم. به نظر شما چی کار کنم؟ خواهش می کنم لااقل شماها با حرفاتون یکم آرومم کنید.

(فاطمه،20 ساله از تهران)

******

سلام به امید و پیام و داداشا و آبجی های گل. می خواستم دو کتاب: "رازهایی درباره مردان" و "رازهایی درباره زنان" نویسنده: باربارا دی آنجلیس رو معرفی کنم. متأهل ها حتما بخونید...

(محمد، 19 ساله، دانشجو از گیلان)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2748
 • آی پی امروز : 43
 • آی پی دیروز : 97
 • بازدید امروز : 174
 • باردید دیروز : 188
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 362
 • بازدید ماه : 1,312
 • بازدید سال : 142,418
 • بازدید کلی : 2,837,849
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی