loading...

باشگاه هم اندیشان

توجه بیشتر به اطرافمون

هم اندیشان سه شنبه 13 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 524 سه شنبه 13 تير 1391 نظرات (0)

 

امید:سلام بچه ها یادتونه روز یک شنبه،آبجی فاطمه دنبال یکی می گشت تا روح پیام رو احضار کنه.شوخی شوخی این کارو کرد و دیروز روح سرگردان آقا پیام پیداش شد.نترسیدین که؟! چقدر هم پر حرف بود! روح به این پر حرفی ندیده بودم.خوب این هم شد یه دیده و یه درس.اینکه پر حرفی نکنم.پس بریم سراغ پیامک ها...

******

سلام تو حیاط نشسته بودم دیدم یه مورچه یه دونه برنج رو بالای دیوار می بره.نزدیک 20 بار برد و  بین راه افتاد. دوباره شروع کرد تا اینکه موفق شد.موعضه از این بالا تر که ما اندازه مورچه هم همت نداریم،با یه شکست می بازیم.

(آرزو)

******

برای تحقیق رفته بودم تیمارستان دیدم یه پسره از شدت عشق به دختره و اشک زیاد نابینا شده و هی با خودش حرف می زد...

امید:بچه ها این پیام نیمه کاره دریافت شده بود،ولی دیده ای بود که درس زیادی توش بود،دلم نیومد ندرجمش.بچه ها حواستون باشه.اینا همش درسه

******

 

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان دوشنبه 12 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 529 دوشنبه 12 تير 1391 نظرات (0)

پیام: سلام. حال شما چطوره؟ می دونید؟ امروز برای امید کاری پیش اومد و قسمت شد من در خدمت تون باشم. راستی خبر دارید هم اندیشان با بیش از 200 هزار پیامک در ماه به عنوان پرمخاطب ترین باشگاه بین پیام نماها شناخته شده؟ می دونید علت این همه استقبال چیه؟ فکر کنم یکیش اینه که ما همدیگه رو نمی بینیم. این طوری راحت تر حرفامونو می زنیم، یعنی حرف هایی که حتی نمی تونیم به نزدیک ترین دوستامون بگیم اینجا می تونیم مطرح کنیم. احتیاجی به تظاهر و ریا کاری و شعار هم نیست. حسن دیگه ندیدن همدیگه اینه که ما دیگه براساس ظاهر آدما قضاوت نمی کنیم. یعنی تمرکزمون می ره روی محتوای حرفا نه ظاهر آدم ها. ظاهر آدم ها خیلی وقتا باعث قضاوت های نادرست و نتیجتا فاصله گرفتن از هم می شه. ظاهر آدم ها یعنی قیافه، پست و مقام شون، وضع مالی شون، جنسیت شون و تفاوت سنی شون باعث می شه که نتونن راحت با هم حرف بزنن و از درون هم با خبر بشن. مثلا همین منو اگه ببینین می گین بابا این کیه دیگه؟ نمیشه باهاش تا سرکوچه هم رفت. ولی اینجا تو باشگاه این محدودیت نیست. اینجا سرزمین باطنه. می تونید در درون آدم ها سیاحت کنید. می تونید باطن آدم هایی رو ببینید که ظاهرشون با ظاهر شما 180 درجه فرق می کنه. می تونید سؤالاتی رو که در ذهن شماست ولی نمی تونید مستقیما از افراد جامعه بپرسید اینجا مطرح کنید. اینا رو گفتم که بگم از این ویژگی  باشگاه بهتر استفاده کنید. حرف دلتون رو بزنید. لزومی به شعار دادن نیست. پرسشگر باشید و عاشق دانستن. اگر فقط شعار بدیم به تکرار می افتیم اما اگر واقعیات درونمان را بیان کنیم و پرسشگر باشیم مطمئنا جلو خواهیم رفت و افق های تازه ای در زندگی مان طلوع خواهد کرد. سؤال تازه مقدمه تلاش جمعی برای فهم تازه است و فهم تازه مقدمه زندگی تازه. اگر حرف تازه ای داریم بهتره مطرحش کنیم ولی اگه نداریم بهتره سکوت کنیم و از نظرات بقیه بهره ببریم.

سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو         ور از این بی خبری رنج مبر هیچ مگو

بدون اغراق می گم، من به داشتن چنین دوستان با صفایی افتخار می کنم. دوستانی که درد مشترک دارند و برای هم دل می سوزونن. ببخشید حرفام طولانی شد.

بریم سراغ پیامک ها

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان یکشنبه 11 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 544 یکشنبه 11 تير 1391 نظرات (0)

 

امید: سلااااااااااااااام بچه ها!

هم اندیشان: چی شده امید خان؟ امروز خیلی سر حالی!

امید: آفرین! خوب فهمیدین! راستش همش به خاطر اینه که دیروز با یه آدم با اخلاق رو به رو شدم. اون قدر آدم خوبی بود که تمام دیشب، حس خوبی تو وجودم بود و الان هم هنوز شارژم.

هم اندیشان: بابا! بیشتر توضیح بده ببینم چی شده!

امید: راستش کولرمون خراب شده بود. این آقا اومده بود کولر رو درست کنه. بقیش رو هم آخر پیامک ها می گم که نگین پرحرفی کرده.

******

سلام داداش امید؛ موضوع این هفته خیلی خوب و تامل برانگیزه. به نظر من از لحظه به لحظه زندگی می شه درس گرفت؛ اما می دونی درد چیه؟ درد اینه که روی چشم بصیرت خیلی از آدما غبار دنیا پرستی نشسته که مانع از دیدنشون می شه. البته گاهی هم که خیلی بهش فکر کنن چند ساعت اوله! امیدوارم هممون فقط این هفته از زندگی درس نگیریم و این هفته شروعی برای همه زندگی باشه.

(لیلا از گلستان)

******

 

 

بقیه در ادامه مطلب...

هم اندیشان شنبه 10 تیر 1391

حسین وفا بازدید : 509 شنبه 10 تير 1391 نظرات (0)

امید: سلام بر هم اندیشان گل؛ چه حال؟ چه احوال؟ فکر کنم موضوع جدید هنوز برای بعضی هاتون جا نیفتاده. ببینین بچه ها! محیط اطراف ما یه دانشگاهه؛ منتها هیچ شهریه ای نداره. رایگان رایگان. اگه هر روز خوب به دور و برمون نگاه کنیم، می تونیم از خیلی چیزها درس بگیریم. درس هایی که باعث شه بهتر بشیم و بهتر هم زندگی کنیم. حالا برای ما از چیزهایی بگین که می بینین و براتون درس میشه. فایده موضوع این هفته اینه که به ما کمک می کنه تا بهتر به محیط اطرافمون دقت کنیم و بیشتر متوجه درس هایی بشیم که برامون داره.

******

ماشین حسابم مونده بود تو ماشین. بعد چند روز یادم افتاد که تو ماشینه. رفتم که بردارمش دیدم آفتاب بهش خورده آب شده ولی باز کار می کرد. با خودم گفتم از این ماشین حساب کمترم. آخه با اینکه درب و داغون شده ولی بازم کار می کنه؛ اما من تا یه مشکل برای رسیدن به هدفم پیش میاد می زنم زیر همه چیز و دیگه ادامه نمی دم. راستی سلام؛

(نگار از همدان ، 18 ساله)

******

ای بابا! چه نسلی هستیم ما؟ پریروز سر میز شام خواهرم گفت: برو واسم آب بیار. گفتم: برو بابا! من خودم از تشنگی دارم ماست می خورم!

(سینا 17 ساله)

******

 

بقیه در ادامه مطلب...

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 2746
 • آی پی امروز : 114
 • آی پی دیروز : 155
 • بازدید امروز : 412
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,724
 • بازدید ماه : 412
 • بازدید سال : 111,891
 • بازدید کلی : 2,807,322
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی