loading...

باشگاه هم اندیشان

چطور جذاب باشیم؟

هم اندیشان چهارشنبه 23 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 607 چهارشنبه 23 مهر 1393 نظرات (1)

سلام؛ من نمی دونم چه کنم با این سردرگمی! چیزی که من تو جامعه می بینم، تو برخوردها و معاشرت هام، با چیزی که بعضی دوستان می گن فرق داره. اگه شیک پوش نباشی، اگه خوشگل نباشی، بعضی ها حتی زورشون میاد نگات کنن چه برسه به اینکه باهات حرف بزنن!!! من کدومو باور کنم!؟ اینکه باطن مهمه یا اینکه اصل، ظاهر آدماس؟! چون اکثرا رو ظاهر آدم قضاوت می کنن.....

(نرگس، رشت)

امید: سلااااااام؛ اومدم وسط کلااااام. که بگم: بابا جان! تا یه جاهایی که سر و وضع و ظاهر، دست خودمونه! پس تا اونجاییش که دست خودمونه، تمااااام تلاشمون رو بکنیم. می مونه بقیه ی کار. اونم اگه تو پیامکا عمیق شیم به یه نتایجی می شه رسید.  

******

سلام؛ من یه چی بگم؟!؟ به نظر من 50 درصد جذابیت به چهرست و 50 درصد هم به رفتار و اخلاق و.... مربوط می شه و البته یادمون باشه که اگه اون 50 درصد اول رو نداشتیم ناامید نشیم... دوست من؛ اگه چهره ات به دل آدما نمی شینه با رفتار خوب، به دل می شینی. امتحان کن.

(فائزه از قزوین)

******

هم اندیشان سه شنبه 22 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 437 سه شنبه 22 مهر 1393 نظرات (0)

سلام؛ ببینید دوستان! بحث این هفته راجع به اینه که چطور جذاب باشیم؟ نه اینکه آدم های جذاب؛ به طور ارثی چه ویژگی هایی دارن؟! پس هی نگین جذابیت تو چهره و فیس قشنگه! درسته! زیبایی، تاثیر به سزایی تو جذابیت داره؛ ولی همش نیست. بر فرض، منی که چهره معمولی یا حتی معمولی رو به پایینی دارم باید کلا جذابیتو ببوسم بزارم کنار؟ این که عاقلانه نیست! چون جذابیت رو روابط ما، موقعیت های شغلی، تحصیلی و ازدواج تاثیر قابل ملاحظه ای داره؛ پس باید تمام تمرکزم رو بزارم رو جذابیت اکتسابی. که البته زیادم سخت نیست. کافیه به قول امید، رو مطالب عمیق شیم تا راه رو پیدا کنیم. شما رو به روح پیام انقدر فاز منفی ندین!

(انسیه، 18 ساله، قزوین)

امید: دیدم انسیه خانوم دلش پره، گفتم بذارم حرفاشو بزنه، منم به وقتش سلامم رو عرض می کنم. فکر کنم الان وقتشه؛ پس سلاااااااام 

******

سلام؛ با خواهرم که 3 سال از من بزرگتره وقتی بیرون می ریم، دختراى فامیلمون همش میان طرفش. آخه از من شادتر، خندونتر و خونگرمتره. یعنى کنارشی منفجر می شی از خنده؛ ولی من خشک، بی حوصله و... همه فکر می کنن من خودمو واسشون می گیرم؛ ولی اینطور نیست!

(فائزه)

******

هم اندیشان یکشنبه 20 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 570 یکشنبه 20 مهر 1393 نظرات (1)

امید: سلاااااام؛ بفرماییید بحث...

******

سلام به گل اندیشان؛ فقط همین حرفو براتون دارم. البته اگه امید بدرجه. "خداوند زیبا است و زیبایی را دوست دارد" پس جذابیت از روی زیبایی هست.

(ام البنین از زابل)

امید: درسته! ولی خوبیش اینه که اخلاق زیبا هم داریم. رفتار زیبا هم داریم...

******

سلام به امید خان و دوستای مهربونم... می خواستم بگم طی گفتگوهای متعدد من و پدرم دریافتم که جذابیت به دو شکل، به دست می یاد. ۱- ذاتی ۲- اکتسابی... حالا جذابیت ذاتی که معلومه همون تیپ و قیافه و... اما جذابیت اکتسابی که شامل رفتار انسان، علم، هنر و خیلی چیزای دیگه که هم اندیشان بهتر از من می دونن...

(فاطمه، بسکتبالیست باشگاه از قم، پردیسان، دبیرستان آیت الله بهجت)

******

سلام؛ وقتی یه نفر جذابیت ظاهری نداره و زیبا نیست اصلا کسی طرفش نمیره و میلی به آشنایی بیشتر باهاش نداره تا پی به جذابیت های درونیش ببره. پس چشماتونو رو حقیقت نبندین و خودتونو و بقیه رو گول نزنین!

(یکی از یه جا)

******

هم اندیشان شنبه 19 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 510 شنبه 19 مهر 1393 نظرات (3)

امید: سلااااام؛ وقت خانوما و آقایون به خیر. می گم حتما حواستون هست که کجای بحث بودیم دیگه؟! حتما هست؛ چون هم اندیش یعنی: آدم حواس جمع!

******

نظر: سلام به امید و هم اندیشان: جذابیت، فقط منحصر به ایمان نیست؛ بلکه عواملی مانند فهم و درک بالا، متانت، خود آراستگی هم سبب جذابیته که هیچکدومشونم به ایمان مربوط نیست.

(محمد از بادرود)

امید: چرا به ایمان مربوط نیست؟ آدم با ایمان و معتقد به خدا، باید فهم و درک بالایی داشته باشه، باید متین باشه، باید آراسته باشه و... وگرنه چه ایمانی؟!! البته ایمان، درجات داره؛ ولی به هر حال این ها از ملزومات ایمان واقعیه. یه چیزی هم هست. اینکه آدمی آراسته و متین و... پیدا بشه که جذاب باشه و با ایمان و معتقد به خدا هم نباشه! اونوقت چی؟... کیا از چالش خوششون می اومد؟ بیاین اینم چالش!.. البته من یه جوابی به ذهنم رسید و اون اینه که ما گفتیم: ایمان واقعی، باعث جذابیت آدما می شه؛ ولی این دلیل نمی شه که هر کی با ایمان نیست، هیچ جذابیتی نداشته باشه! حالا امروز بیشتر با دلایل این قضیه آشنا می شیم.

******

هم اندیشان چهارشنبه 16 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 491 چهارشنبه 16 مهر 1393 نظرات (3)

امید: سلاااااام؛ خوشحالم که هستید؛ چون با بودنتونه که این بحثا شکل می گیره. خدایا شکرت که تو زمونه ای که خیلیا سرشون گرم خیلی چیزا است و حرف حق، براشون مفهومی نداره، خیلیا هم پیدا می شن که دنبال حرف حسابن. خیییلی خوشحالم؛ چون حرف حسابه که آدم رو عاقبت به خیر می کنه. آرزوی قلبی و واقعیم اینه که: همه، عاقبت به خیر بشن.

******

بعضی ها چهره شان خیلی معمولی است؛ اما آنچه در قسمت چپ سینه شان می تپد دل نیست، اقیانوس محبت است. بعضی ها تن صدایشان خیلی معمولی است؛ اما سخن که می گویند در جادوی کلامشان غرق می شوی. بعضی ها قد و قامتشان معمولی است؛ اما حضورشان تپش قلب می آورد. بعضی ها خیلی معمولی هستند؛ اما همین معمولی بودنشان از آن ها جذابیتی منحصر به فرد می سازد. این ها خاصترین معمولی ها هستند که تا ابد در دل ها جاودانه هستند و فراموش کردنشان محال است.

(الناز، 21، اندیشه)

******

سلام آقا امید! به نظر من رفتارهای ناشایست، جذابیت آدم رو از بین می بره. ازجمله: 1- اگه کار خوبی در حق کسی انجام دادیم هرگز پیش دیگران تعریف کارمون رو نکنیم و سر طرف منت نذاریم. 2- هرگز دنبال عیب دیگران نباشیم و دیگران رو با حرفامون آزرده نکنیم. 3- مواظب حرف زدنمون باشیم چون بعضی حرفا شخصیت آدم رو خرد می کنه. 4- ثروت و توانمندی هامون رو به رخ دیگران نکشیم؛ درواقع «منم» نزنیم. بدرود!

(مامان دو دسته گل از داراب فارس)

******

هم اندیشان سه شنبه 15 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 569 سه شنبه 15 مهر 1393 نظرات (0)

امید: سلاااااام بر عاشقان آگاهی...

******

سلام؛ برای جذاب بودن لازم نیست دماغتون رو اندازه یه نخود کنید! لازم نیست قطر کرم پودر روی صورتتون یک سانت باشه! لازم نیست مد روز لباس بپوشید! به لنزهای رنگی نیازی نیست! برای جذاب بودن خوبه که: ۱. در کارتان بهترین باشید. اگر قرار است کاری را به بهترین شکل انجام ندهید، اصلا انجامش ندهید. ۲. به همه، چه کوچیک، چه بزرگ، چه پیر، چه جوون احترام بگذارید.۳. به صحبت هایتان حالتی دوستانه ببخشید نه جدی. ۴. دانش و اطلاعاتتان رو با دیگران تقسیم کنید. ۵. به حرف های دیگران با اشتیاق گوش دهید. ۶. آنهایی که شایستگی دارند را تحسین کنید. همه ی آدم ها دوست دارند بشنوند کسی هست که تلاش هایشان را تحسین می کند. ۷. همیشه در ارتباط با دیگران رفتاری صبور و مثبت داشته باشید.

(محدثه و احمد از تهران)

******

سلام به امید و دوستان گلم؛ من با نظر آقا سامان موافقم! تو رو خدا جذابیتو تو بدحجابی نبینین!

(شروین، 23 ساله از ویلاشهر)

******

هم اندیشان دوشنبه 14 مهرماه 1393

حسین وفا بازدید : 481 دوشنبه 14 مهر 1393 نظرات (1)

سلام؛ من چند وقت پیش، قبل از شروع بحث تفاوت زن و مرد یه تفالی به "حافظ لسان الغیب" زدم که بهم گفت: "در عشق، صاحب تجربه شو؛ چون معشوق، عاشق باتجربه رو بهتر می پسنده. تو کوشش کن، خدا اسبابشو جور می کنه." من ابتدا متوجه اون حرف نشدم؛ ولی با شروع شدن بحث تفاوت، کلی تغییر تو خودم ایجاد کردم. همیشه از ازدواج و زندگی مشترک می ترسیدم و آخرشو شکست و جدایی می دونستم؛ ولی شما کمکم کردین که خیلی احساس رضایت کنم. مطالبی هم که گفتید همه رو نوشتم تا به دوستامم بدم. آخه ما از هم اندیشان، مرام و معرفت یاد گرفتیم دیگه. امیدوارم تو بحث جدید "جذابیت" هم بتونیم بیشتر چیز یاد بگیریم. ان شاء الله

(فائزه قربانی، درج اولی)

امید: سلااااااام؛ حالا بریم سر بحث جدیدمون...

******

سلام به همگی؛ می خواستم بگم اگه آدما به قولی "زبون قلب" همو بدونن، خود به خود جذاب می شن. همه به طرفشون جلب می شن. حالا اینکه چطور به این زبان مسلط بشیم خودش موضوعیه. می تونین اول پیامکتون بنویسین "نظر" البته با اجازه آقا امید.

(فرزانه، یه هم اندیش زیست شناس از شهرم یزد، البته با افتخار...)

امید: اجازه ما هم دست شما است! 

******

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1613
 • کل نظرات : 1295
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 2746
 • آی پی امروز : 111
 • آی پی دیروز : 155
 • بازدید امروز : 374
 • باردید دیروز : 299
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1,686
 • بازدید ماه : 374
 • بازدید سال : 111,853
 • بازدید کلی : 2,807,284
 • کدهای اختصاصی
  موسسه خیریه حمایت از کودکان سرطانی